نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: حکم شرعی برنامه نویسی اندروید و دآمد حاصله و قانون جمهوری اسلامی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

Post حکم شرعی برنامه نویسی اندروید و دآمد حاصله و قانون جمهوری اسلامی

با عرض سلام خدمت کاربران انجمن برنامه نویس ببخشید یه سوال اینکه شرکت گوگل ما رو تحریم کرده و اجازه ورود به خیلی از قسمت های سرویس سایتش رو نمیده خوب این شاید به این معنی باشه که راضی نیست ما از اون سرویس ها استفاده کنیم اما بعضا خیلی از ما با استفاده از طرق های مختلف به اون سرویس ها دسترسی پیدا می کنیم و از اونا استفاده می کنیم یکی شم همین اندروید و ابزار های لازم برای برنامه نویسیش هست مثلا همین اندروید استودیوکه ایران تحریمه حالا با ااین تفاسیر اگه ما با این نرم افزار یا نرم افزار های مرتبط که احتمالا مال شرکت گوگل هست و احتمالا هم راضی نیست ما از اونا استفاده کنیم شروع به برنامه نویسی کردیم آیا این پول بدست اومدش حرام نیست خوب اگه ما توی یه محیطی مثل اندروید استودیو کد بزنیم که فرضا مال گوگل باشه و اون هم راضی نباشه که ما از اون استفاده کنیم این حق الناس محسوب نمیشه اصلا حکم غصب محسوب نمیشه این که توی این نرم افزار ها در صورتی که اونا ناراضی باشن برنامه بسازیم و بفروشیم کسی نمیدونه قانون جمهوری اسلامی در این مورد چی هست اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید اون دنیا بدبخت نشیم این همه حق الناس بره رو گردنمون یه وقت دستی دستی

نقل قول: حکم شرعی برنامه نویسی اندروید و دآمد حاصله و قانون جمهوری اسلامی

تقسیر مردم ایران نیست که تحریم شدن و اینکه گوگل اگر چندتا از سرویس ها رو در مقابل ایران تحریم کرده به خاطر دولت امریکا است وگرنه گوگل مشکلی در این مورد (استفاده از سرویس ها) ندارد همچنین اگر به فرض گوگل راضی نبود و اگر بخوایم به این فکر کنیم که این حرام است یا نه هیچ کس نمیتونست برنامه نویس بشه.
    به نظر من با خیال راحت به برنامه نویسی ادمه بده و اینده خودتو بساز

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

لطفا یکی راهنمایی کنه اگه بعد مرگ برم اون دنیا تا هرچی حق الناس رو گردنمه که بدبخت می شم این گردن باریک چطور تحمل این بار کنه من نمی خوام پولی که بدست میارم حروم باشه انسان میره دنبال کسب روزی میگرده که پیش خدا آبرو داشته باشه نخواد بره مال اینون اونو بدزده یا به حروم کشیده بشه اصلا چرا گوگل ایران رو تحریم کرده مگه اندروید اوپن سورس نیست این چه وضعیه چرا ما ایرانیا نباید یه کمپین راه اندازی کنیم به این اقدام گوگل اعتراض کنیم چرا باید ایرانی ها محروم شن اونم اگه اندروید اوپن سورس و رایگان باشه

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

سلام
    آنقدر اموال و دارائی های کشور ما را آمریکا یکطرفه برداشته (از اول انقلاب تا حالا و ...) که تا 1000 سال دیگر هم قانون کپی رایت آمریکا را نقص کنیم حلال است

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

تایپیکه جالبه. البته برای افرادی که به اعتقادات و اصول خود پایبندن.
    متن جواب سوال مشابهی در مورد نرم افزار ها:
    در توليدات داخل و خارج، نظر مراجع عظام بدين شرح است؛ آيات عظام:

امام، تبريزي، سيستاني و صافي: تفاوتي بين توليدات داخل و خارج ـ در جواز استفاده ـ نيست.

آيت الله خامنه اي: در توليدات داخلي بنابر احتياط واجب، اجازه توليد كننده شرط و لازم است. ولي در توليدات خارجي بستگي به قرارداد و تعهد حفظ حق تأليف و كپي رايت دارد. اگر بین دولت اسلامی و آن كشور خارجي چنين قراردادي بسته شده بايد بنابر احتياط واجب استفاده با رضايت و اجازه توليد كننده باشد؛ در غير اين صورت اجازه لازم نيست.

آيت الله مکارم شيرازي: تفاوتي بين توليد داخل و خارج ـ در عدم جواز ـ نمي کند؛ مگر اين که توليد آمريکا و اسرائيل باشد، که در اين صورت استفاده بدون اجازه اشکال ندارد.

البته بنابر نظر همه مراجع عظام، اگر در این زمینه قانونی وجود دارد باید رعایت شود.

لینک: http://www.askquran.ir/showthread.php?t=19331

محل زندگی
    آذربایجان

اینجا رو هم یه نگاهی بندازید

http://portal.anhar.ir/node/16444#gsc.tab=0

در مورد کافر حربی که گفته شده دقیق بخونید.

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

خیالتون راحت، تا وقتی مسلمون هستید اصولاً غیر مسلمون "ناس" حساب نمیشه که بخواد "حق الناسی" گردنتون باشه.

شما هم که در عمل دزدی نکردید، این ابزارها بصورت عمومی و برای اسفاده عمومی در دسترس هستند، و اصولن اگر کسی بخواد عده ای رو از بخاطر ملیت یا نژاد یا هرچیز دیگه از خدمات رایگان یا حتی غیر رایگان محروم کنه، بر اساس مبانی دین که برابری انسانها هست، همون اصل عملش محکوم هست.

بر این اساس فتوای بنده این هست که خیالتون راحت.

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

اگر هم قرار بر حرام بودن چیزی باشه احتمالا اون ویندوزی هست که رایگان داره استفاده میشه نه اندروید استودیو یا سرویس های دیگه ای که خودشون بصورت پیش فرض رایگان هستن!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

نقل قول نوشته شده توسط Nevercom مشاهده تاپیک
    خیالتون راحت، تا وقتی مسلمون هستید اصولاً غیر مسلمون "ناس" حساب نمیشه که بخواد "حق الناسی" گردنتون باشه.

شما هم که در عمل دزدی نکردید، این ابزارها بصورت عمومی و برای اسفاده عمومی در دسترس هستند، و اصولن اگر کسی بخواد عده ای رو از بخاطر ملیت یا نژاد یا هرچیز دیگه از خدمات رایگان یا حتی غیر رایگان محروم کنه، بر اساس مبانی دین که برابری انسانها هست، همون اصل عملش محکوم هست.

بر این اساس فتوای بنده این هست که خیالتون راحت.
    اما ما که در حدی نیستیم که بتونیم فتوا بدیم همینجوری دستی دستی که نمیشه فتوا داد یه مرجع تقلید بیش از اندی سال درس میخونه و علم یاد می گیره بعد بر اساس یه مواردی فتوا میده فتوا که همینجوری صادر نمیشه باید به یه جواب قانع کننده رسید در ضمن کفار به چند دسته تقسیم می شن که خیلی هاشون مالشون محترمه و اینجوری نیست که ناس حساب نشن و همینطوری بشه اموالشون رو غصب کرد یه نوع کافر هست اونم کفاری هستند که با مسلمونا در حال جنگ باشن که اصطلاحا میگن کافر حربی که اگه کفار حربی باشه در خیلی از موارد مالش محترم نیست حالا با این تفاسیر کسی حکم درست حسابی از مراجع داره اینجا بزاره بابا مسئله شوخی نیست مسئله حلال حرومیه باید دنبالش باشیم خدایی نکرده اون دنیا کارمون گیر نشه گرفتار نشیم به خاطر این چیزا دوستان لطفا پیگیری کنید برای حکم شرعیش

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

خداوکلیلی جمع کنین این مسخره بازیارو. ایمان خان تو هم فکر میکنی اون دنیا یقتو میگیرن بهتره ول کنی بری سراغ یه شغل دیگه.

دقیقا این بهترین پاسخی بود که میشه داد
    اگر شما از ویندوز استفاده می کنید و اگر پول اونو نداده اید همین برای حرام بودن کل زندگی کاریت کفایت میکند
    حالا شما هرکار درآمدزایی که با کامپیوتر میکنید حرامه
    فتوشاپ و دات نت و طراحی سایت و ....

محل زندگی
    آذربایجان

لطفا به اعتقادات همدیگه احترام بزاریم. با تمسخر دونستن اعتقادات اشخاص، شخصیت خودمون رو زیر سوال نبریم.

نقل قول نوشته شده توسط reza_web مشاهده تاپیک
    دقیقا این بهترین پاسخی بود که میشه داد
    اگر شما از ویندوز استفاده می کنید و اگر پول اونو نداده اید همین برای حرام بودن کل زندگی کاریت کفایت میکند
    حالا شما هرکار درآمدزایی که با کامپیوتر میکنید حرامه
    فتوشاپ و دات نت و طراحی سایت و ....
    بله ویندوز لایسنس داره. پس اونایی که ویندوز استفاده میکنن پس دارن بدون رضایت اون شخص استفاده میکنن. خودم هم با اوبونتو کارامو میکنم . هم یه نسخه اورجینال خریداری شده نسخه هوم ویندوز ده دارم.
    به نظر من که کاش از سالهای قبل مهاجرت میکردیم سمت برنامه های متن باز و آزاد.

در ضمن دات نت مگه پولی هست؟!! یا مثلا ویژوال استودیو نسخه رایگانش هم هست. یا همین اس کیو ال. کرک نمیخواد که.همه اینا نسخه رایگان دارن. جای فتوشاپ میشه نمونه های مشابه رو استفاده کرد.که اگه به فتوشاپ نرسن کمتر از اونم نیستن. یا مثلا طراحی وب مشکل دارید خب برید نوت پد++ خیلی هم عالی و خوبه..

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

نقل قول نوشته شده توسط aliblk10 مشاهده تاپیک
    خداوکلیلی جمع کنین این مسخره بازیارو. ایمان خان تو هم فکر میکنی اون دنیا یقتو میگیرن بهتره ول کنی بری سراغ یه شغل دیگه.
    مسلمون این که کسی بخواد طبق اصول و شرع مقدس اسلام عمل کنه و شرایط و ضوابط کاری رو جویا باشه که حکم اسلام در این مورد چیه کجاش مسخره بازیه هر عقل سلیمی به راحتی و صراحت می پذیره که مسخره بازی نیست و یه اصله که هر مسلمونی مسائل شرعی مربوط به زندگیشو که بهشون مبتلا میشه یاد بگیره امامان معصوم ما هم به صراحت تاکید داشتند در مورد اینکه کسی که می خواد تجارتی انجام بده اول بره مسائل شرعی وفقهیش رو یاد بگیره بعد بره تجارت کنه تا به هلاکت نیفته خیلی ها هستند که پایبند اصولا و دوست دارن لقمه ای که میکنن تو شکم زن و بچشون لقمه ی ناپاک نباشه تا خدایی نکرده نسبت به اونا ظلم نکرده باشن مگه فقط ظلم همینه که بری یکی رو به نا حق بگیری بکشی خود اینم یه نوع ظلمه که انسان به اون کسایی که تحت نفقشن مال ناپاک بخورونه آیه ۲۴ سوره عبس هم با این مضمونه که انسان به غذایی که میخوره بنگره ببینه چیه خود شما رو اگه یه سفره شیک و پیک جلوتون بندازن بعد انواع اقسام مال دزدی بزارن روش بگن بخور میخوری ؟؟ پیدا کردن احکام شرعی این موضوع که کار سختی نیست من به دفتر مرجع تقلیدم(آيت الله سیستانی) زنگ زدم یه آقایی یه چیزایی بهم گفت که مضمونش این بود که تابع قانونه یعنی قانون ایران آیا کسی از دوستان میدونه قانونی توی ایران هست که استفاده از نرم افزار های خارجی و دانلود اون ها رو منع کرده باشه آیا کسی تا حالا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته ؟؟ به خاطر همین موضوعات البته معمولا نظرات مراجع با هم مختلفه و هرکسی باید از مرجع خودش پیروی کنه در ضمن الان نرم افزار های رایگان بسیار زیادی هستند که دیگه اصلا نیازی نیست ما از این نرم افزار های کرکی استفاده کنیم من خودم از ابونتو استفاده می کنم که بسیار خوبه و خیلی ویژگی های خوبی داره یا به جای فتوشاپ میشه از gimp استفاده کرد که شبیه بسیاری از کارای فتوشاپ رو میشه باش کرد و متن باز هم هست یا برای برنامه نویسی وب میشه از aptanastudio که قدرتمند هم هست استفاده کرد من خودم یه مدتی برای طراحی قالب ورد پرس توش کد زدم و خیلی از نرم افزار های دیگه و اینطور هم نیست که همه از ویندوز کرکی استفاده کنن خیلی ها الان دارن از نسخه اصلی ویندوز استفاده میکنن اصلا ویندوز رو اگر کرک هم نکنی به نظر شما مشکلی براش پیش میاد ؟؟ تا جایی که من تجربه دارم به احتمال بسیار زیاد ویندوز رو اگه کرکش هم نکنی برات کار میکنه و میتونی ازش استفاده کنی خوب اگه اینطور باشه وشرکت راضی به این کار باشه و توی سایت ماکروسافت بشه ویندوز رو دانلود کرد که نشون از رضایتشون باشه همونجا دانلود میکنی ازش استفاده میکنی به صورت آزمایشی که میشه استفاده کرد بعد می تونی لایسنسش رو بخریش البته اگه ماکروسافت جزء کافر حربی نباشه و این کار کمک به کافر حربی محسوب نشه !!
    آخرین ویرایش به وسیله iman0111 : شنبه 21 بهمن 1396 در 21:42 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط iman0111 مشاهده تاپیک
    مسلمون این که کسی بخواد طبق اصول و شرع مقدس اسلام عمل کنه و شرایط و ضوابط کاری رو جویا باشه که حکم اسلام در این مورد چیه کجاش مسخره بازیه هر عقل سلیمی به راحتی و صراحت می پذیره که مسخره بازی نیست و یه اصله که هر مسلمونی مسائل شرعی مربوط به زندگیشو که بهشون مبتلا میشه یاد بگیره امامان معصوم ما هم به صراحت تاکید داشتند در مورد اینکه کسی که می خواد تجارتی انجام بده اول بره مسائل شرعی وفقهیش رو یاد بگیره بعد بره تجارت کنه تا به هلاکت نیفته خیلی ها هستند که پایبند اصولا و دوست دارن لقمه ای که میکنن تو شکم زن و بچشون لقمه ی ناپاک نباشه تا خدایی نکرده نسبت به اونا ظلم نکرده باشن مگه فقط ظلم همینه که بری یکی رو به نا حق بگیری بکشی خود اینم یه نوع ظلمه که انسان به اون کسایی که تحت نفقشن مال ناپاک بخورونه آیه ۲۴ سوره عبس هم با این مضمونه که انسان به غذایی که میخوره بنگره ببینه چیه خود شما رو اگه یه سفره شیک و پیک جلوتون بندازن بعد انواع اقسام مال دزدی بزارن روش بگن بخور میخوری ؟؟ پیدا کردن احکام شرعی این موضوع که کار سختی نیست من به دفتر مرجع تقلیدم(آيت الله سیستانی) زنگ زدم یه آقایی یه چیزایی بهم گفت که مضمونش این بود که تابع قانونه یعنی قانون ایران آیا کسی از دوستان میدونه قانونی توی ایران هست که استفاده از نرم افزار های خارجی و دانلود اون ها رو منع کرده باشه آیا کسی تا حالا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته ؟؟ به خاطر همین موضوعات البته معمولا نظرات مراجع با هم مختلفه و هرکسی باید از مرجع خودش پیروی کنه در ضمن الان نرم افزار های رایگان بسیار زیادی هستند که دیگه اصلا نیازی نیست ما از این نرم افزار های کرکی استفاده کنیم من خودم از ابونتو استفاده می کنم که بسیار خوبه و خیلی ویژگی های خوبی داره یا به جای فتوشاپ میشه از gimp استفاده کرد که شبیه بسیاری از کارای فتوشاپ رو میشه باش کرد و متن باز هم هست یا برای برنامه نویسی وب میشه از aptanastudio که قدرتمند هم هست استفاده کرد من خودم یه مدتی برای طراحی قالب ورد پرس توش کد زدم و خیلی از نرم افزار های دیگه و اینطور هم نیست که همه از ویندوز کرکی استفاده کنن خیلی ها الان دارن از نسخه اصلی ویندوز استفاده میکنن اصلا ویندوز رو اگر کرک هم نکنی به نظر شما مشکلی براش پیش میاد ؟؟ تا جایی که من تجربه دارم به احتمال بسیار زیاد ویندوز رو اگه کرکش هم نکنی برات کار میکنه و میتونی ازش استفاده کنی خوب اگه اینطور باشه وشرکت راضی به این کار باشه و توی سایت ماکروسافت بشه ویندوز رو دانلود کرد که نشون از رضایتشون باشه همونجا دانلود میکنی ازش استفاده میکنی به صورت آزمایشی که میشه استفاده کرد بعد می تونی لایسنسش رو بخریش البته اگه ماکروسافت جزء کافر حربی نباشه و این کار کمک به کافر حربی محسوب نشه !!
    همین الان خودت چند تا نرم افزار کرک داری؟ ویندوز ؟ IDM ؟ آنتی ویروس؟ و...
    نکنه همیه اینارو رفتی از کارخونه خریداری کردی یا همه رو free trial استفاده میکنی؟
    بنده قصدم اهانت به اعتقادات کسی نیست. هرکسی اعتقاداتش برای خودش محترمه. ولی منظور حرفم اینه که اینقد مسائل جانبی مهمتری هست که اینا در قبالش هیچه. شما هم اگه بخوای تو IT پیشرفت کنی باید این حرفارو بزاری کنار. وگرنه به قول دوستمون با نوت پد ++ برای طراحی کسی به جایی نمیرسه یا برای طراحیات باید بجای فتوشاپ از PAINT ویندوز استفاده کنی. خیلی از برنامه ها روی نسخه trial ویندوز اجرا نمیشن. بیشتر منو یاد اون مسلمونی میندازه که تو انگلیس سوار خر میشد تو خیابون میگفت چون زمان پیغمبر ماشین نبوده اینایی که اینا ساختن( خودروها) حرامه و نباید سوار شد.
    آخرین ویرایش به وسیله aliblk10 : شنبه 05 اسفند 1396 در 12:06 عصر

نقل قول نوشته شده توسط iman0111 مشاهده تاپیک
    مثلا شما هنوز ویندوز رو فعال نکردین اما تا جایی که من تجربه دارم به احتمال بسیار زیاد ویندوز رو اگه کرکش هم نکنی برات کار میکنه و میتونی ازش استفاده کنی خوب اگه اینطور باشه و توی سایت ماکروسافت بشه ویندوز رو دانلود کرد همونجا دانلود میکنی ازش استفاده میکنی
    بله همینطوره
    شما هم اگه ماشینی بدزدی خیلی خوب برات کار میکنه و مشکلی هم برات پیش نمیاد البته اگه صاحبش دستش بهت نرسه!!

نتیجه: ویندوز را اگه کرک نکنی و خوب هم کار کنه برات، دلیل نمیشه بگی خب پس اشکالی نداره!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

نقل قول نوشته شده توسط aliblk10 مشاهده تاپیک
    همین الان خودت چند تا نرم افزار کرک داری؟ ویندوز ؟ IDM ؟ آنتی ویروس؟ و...
    نکنه همیه اینارو رفتی از کارخونه خریداری کردی یا همه رو free trial استفاده میکنی؟
    بنده قصدم اهانت به اعتقادات کسی نیست. هرکسی اعتقاداتش برای خودش محترمه. ولی منظور حرفم اینه که اینقد مسائل جانبی مهمتری هست که اینا در قبالش هیچه. شما هم اگه بخوای تو IT پیشرفت کنی باید این حرفارو بزاری کنار. وگرنه به قول دوستمون با نوت پد ++ برای طراحی کسی به جایی نمیرسه یا برای طراحیات باید بجای فتوشاپ از PAINT ویندوز استفاده کنی. خیلی از برنامه ها روی نسخه trial ویندوز اجرا نمیشن. بیشتر منو یاد اون مسلمونی میندازه که تو انگلیس سوار خر میشد تو خیابون میگفت چون زمان پیغمبر ماشین نبوده اینایی که اینا ساختن( خودروها) حرامه و نباید سوار شد.
    سلام ببین علی آقا البته اگه اسم اصلیتون هم علی باشه خیلی از چیزا اونطوری نیستن که شما فکر می کنید ما انسان ها خوبه که متوجه باشیم چجور زندگی کنیم تو این دنیا چون ما با نحوه ی زندگی مون تو این دنیا قیمت پیدا می کنیم نه اینکه بخوایم به هر قیمتی تو این دنیا زندگی کنیم یه قانون طلایی هست تو زندگی که همونطوری که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند تو هم با دیگران رفتار کن اگه دوست داری مردم محترمت بشمارن تو هم اونارو محترم بشمارهمونطوری که ما دوست داریم دیگران به حقوق ما احترام بزارن ما هم باید به دیگران احترام بگذاریم البته فکر نکنین منی که این چیزا رو مینویسم خیلی خاص و سرآمدم شما زیباترین باغچه رو هم اگه بیل بزنی معمولا یه چنتا کرم توش پیدا میشه ما که معصوم نیستیم ما هم اشتباهاتی داریم ولی خوب بسیاری از تصمیم ها و کارها که دیگه دست خود آدمه خدا به انسان عقل داده خیلی از خوب و بداشم با همین عقل میتونه تشخیص بده بله پیشرفت چیز خوبیه ولی اگه به جا باشه و توی مسیر صحیح انجام بشه شاخصه ی اصلی تو هر چیزی اصول انسانیت شرعی و اخلاقیه مسائل جانبی هم نیست شما وارد هر حوزه ای بخوای بشی یه سری قانون مقررات داره از راتنندگیش بگیر تا آشپزی یا همین برنامه نویسی که انسان اگه اون قانون و مقررات رو رعایت نکنه پیشرفت حقیقی حاصل نمیشه بخوام مثال بزنم فرض کنید من میخوام یه غذایی بپزم خوب حالا پختن این غذا یه قوانینی داره مثلا چقد نمک بزنی چقد بزاری رو گاز بمونه و یسری چیزا اگه فکر من فقط این باشه که بخوام این قوانین و دستورات رو کنار بزارم بگم بیخیال بابا ما که میخوایم شکممون پر شه(شبیه پیشرفت به هرقیمتی) بیام نمک رو زیاد بزنم یا غذا رو نزارم خوب بپزه خوب اون وقت چی میشه شاید به ظاهر من پیشرفت کرده باشم یه غذایی هم درست کرده باشم اما اون غذایی که من درست کردم غدای سالمیه ؟؟ آیا این پیشرفتی که من در سرعت درست شدن غذا کردم و مثلا نزاشتم این غذا خوب بپزه پیشرفت حقیقی و خوبیه ؟؟ یا تو همین برنامه نویسی به خیال اینکه بخوام پیشرفت کنم بگم بیخیال بابا این مشتری که من دارم که برنامه نویسیو و این چیزا سرش نمیشه بیام یه برنامه همینجوربا یه چهار خط کد غیر استاندارد و غیراصولی سرهم بندی کنم به خیال خودم حوالش کنم بعدشم یه پولی بگیرم پیش خودمم فک کنم پیشرفته آیا این واقعا پیشرفته حقیقیه ؟؟ همین برنامه چقد میتونه به حیثیت کاری من ضربه بزنه اگه بره زیر دست یه متخصص یا اگه برای مشتری ضرر و زیان به بار بیاره؟؟ در مورد اون چیزی که شما نوشتین من خودم از ویندوز استفاده نمی کنم و همینطور IDM و ... ما خیلی از نیازهامون رو میتونیم توی جامعه ی متن باز رفع کنیم و نیازی نیست دیگه از نرم افزار کرکی استفاده کنیم الان نرم افزار هست که شبیه به فتوشاپه و میشه باهاش خیلی کارای گرافیکی انجام داد و متن بازهم هست دیگه نیازی به paint هم نیست خیلی از نرم افزار های کرکی که استفاده میشه نرم افزارهای مشابه متن بازش هم هست که میشه از اونا استفاده کرد و دیگه نخوای از کرکی استفاده کنی جدا از نوت پد ++ الان محیط های کدنویسی هست که هم متن بازن و هم قدرتمند خوب میشه از اینا استفاده کرد دیگه چرا از کرکی استفاده بشه وقتی مشابه رایگانش هست که خیال آدم هم راحتتره از بابت یه چیزایی در مورد حلال و حرام من حدیثی خوندم از یکی از معصومین با این مضمون که حلال حضرت محمد صلی الله علیه وآله حلاله تا روز قیامت و حرام حضرت محمد صلی الله علیه و آله حرامه تا روز قیامت و اینطور نیست که مثلا با گذر زمان تغییر کنه ولی چیزی که هست خود ما دیگه نمیتونیم همه ی این حلال و حروم ها رو به طور کامل و دقیق تشخیص بدیم و باید از یه عالم کمک بگیرم که همون مرجع تقلیده اصلا از کجا معلوم که حلال نباشه شاید گوگل خودش راضیه به ما خدمات ارائه بده اما به خاطر قوانین کشور آمریکا ما رو تحریم کرده باشه شاید به نظر مرجع تقلید این کار حلال باشه خوب بهتر نیست به جای بحث هایی که زیاد با موضوع تاپیک نمیخوره همه با هم کمک کنیم به یه نتیجه برسیم خوب هرکی به دفتر مرجع خودش تماس بگیره شرایط رو توضیح بده که مثلا آقا اینطوریه آیا حلاله یا نه بعد بیاد حکم مرجعش رو اینجا بزاره این کمک بزرگیه هم به من هم به خیلی های دیگه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

نقل قول نوشته شده توسط reza_web مشاهده تاپیک
    بله همینطوره
    شما هم اگه ماشینی بدزدی خیلی خوب برات کار میکنه و مشکلی هم برات پیش نمیاد البته اگه صاحبش دستش بهت نرسه!!

نتیجه: ویندوز را اگه کرک نکنی و خوب هم کار کنه برات، دلیل نمیشه بگی خب پس اشکالی نداره!!!
    سلام آقا رضا ببینید خود ویندوز رو تا یه مدت به صورت آزمایشی میشه استفاده کرد و ماکروسافت هم راضیه کرک هم نمی خواد خوب بعد انسان میتونه بخره البته اگه ماکروسافت جزء کافر حربی نباشه و این کار کمک به کافر حربی محسوب نشه !! که دیگه اون بحث شرعی و فقهی داره

کاربر دائمی آواتار parvizwpf
    محل زندگی
    TEH

بنظرم کسانی که فکر میکنند مشکل داره از لینوکس و ابزار اپن سورس و فری استفاده کنند. دات نت کور با ویژوال استودیو کد بریند و اندروید که کلا مشکلی نداره . تحریم هم که اگر بصورت شرعی بخواد دنبال بشه تهش میبینید مشکل شما نبوده . کلا تا وقتی مصرف کننده بمونیم اوضاع همینه

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط ASKaffash مشاهده تاپیک
    سلام
    آنقدر اموال و دارائی های کشور ما را آمریکا یکطرفه برداشته (از اول انقلاب تا حالا و ...) که تا 1000 سال دیگر هم قانون کپی رایت آمریکا را نقص کنیم حلال است

جالب بود و قابل بررسی

البته به نظر من این ها همه اش جنگ زرگریه
    مایکروسافت یا گوگل اگه بخوان سه سوته جلوی استفاده از نرم افزارهاشون رو میگیرن

مثلا همین ویندوز براشون استفاده های زیادی داره از جمله استفاده اطلاعاتی که این منافع برای اونها خیلی بیشتر از هزینه لایسنس نرم افزارهاشون هست.

خودشون میخوان که استفاده کنیم ما هم فکر می کنیم زرنگیم و ویندوز رو کرک کردیم و داریم با خیال راحت استفاده میکنیم

فکر نکنید شرکتهایی مثل گوگل یا مایکروسافت فقط مجموعه های تجاری هستند و دارن کار تجاری انجام میدن. یک سر اونها وصله به سازمانهای اطلاعاتی مثل CIA که حاضرن هر کاری انجام بدن تا ما از ابزارهای تحت کنترل اونها استفاده کنیم.

همین نرم افزار دیکشنری بابیلون رو اگه دیده باشید که خیلی هم نرم افزار عالی هست. جایی خوندم که متوجه شده بودن که موقع اجرای این برنامه حجم ترافیک اینترنت خیلی بیشتر از حالت عادی استفاده میشه بررسی کردن دیدن که همین دیکشنری بابیلون اطلاعات زیادی رو به سرورهایی توی اسرائیل ارسال میکنه
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : پنج شنبه 26 بهمن 1396 در 10:47 صبح

سلام
    این حرف ها بی فایده هست ، هر کس میتونه بنا بر تشخیص خودش عمل کنه (حالا یا تشخیص شخصی یا راه هایی مثل استفتاء و ...) و اینکه اگر واقعا کسی از نظر شرعی معتقد به اشکال دار بودن یک سری کارها هست ، اون مسئله طبیعتا با پرسش در اینجا رفع نمیشه
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

تاپیک های مشابه

1. آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو
    نوشته شده توسط Unknownlive در بخش Android Studio
    پاسخ: 97
    آخرین پست: چهارشنبه 14 مرداد 1394, 01:08 صبح
  2. برنامه نویسی آندروید
    نوشته شده توسط Mehdi Naderi در بخش Android Studio
    پاسخ: 9
    آخرین پست: پنج شنبه 02 شهریور 1391, 21:02 عصر
  3. مبانی برنامه نویسی اندروید
    نوشته شده توسط hesamy2004 در بخش Android Studio
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 19 اسفند 1389, 21:00 عصر
  4. گفتگو: درخواست ایجاد بخش های "برنامه نویسی آندروید و آیفون" در بخش برنامه نویسی موبایل + انتقاد
    نوشته شده توسط CYCLOPS در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 14
    آخرین پست: یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:14 عصر
  5. پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 24 بهمن 1389, 07:53 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •