نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: یک انتخاب بین زبان های برنامه نویسی php-asp.net mvc و یا فریم ورک های جاوا اسکریپت

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

یک انتخاب بین زبان های برنامه نویسی php-asp.net mvc و یا فریم ورک های جاوا اسکریپت

با سلام خدمت دوستان خواهش می کنم با بحث اصلا تعصبی برخورد نشه کل تاپیک ها و سایت ها و مقالاتی که خوندم تقریبا این دیدگاه در همشون بوده و موارد نادرستی رو مورد بحث قرار دادن و کلا تلاش در برتری دادن یک زبان داشتن اونایی که php کار بودن کلی دلایل واهی گفتن و اون هایی که asp.net کار بودن دلایلی واهی دیگر من این سوال رو در این بخش مطرح کردم چون قطعا خیلی از شما عزیزان هر دو زبان رو کار کردید و در جریان بازار کار و مشکلاتش قرار گرفتید می خوام تجربیات خودتون رو در این موارد به اشتراک بگذارید در مورد استخدام -گرفتن پروژه -یا راه اندازی یک استارت آپ کوچک در هر بخش کدوم بهتر جواب داده به نظرتون و چرا همه این موارد رو می دونم که قطعا همه چیز به برنامه نویس بستگی داره و هم برنامه نویس حرفه ای php می تونه بهترین کار رو تحویل بده و هم برنامه نویس asp.net پس مواردی که مد نظر من هستن اینا هستن
    1-امنیت برای برنامه نویسی متوسط رو به پائین در کدوم یک بیشتر رعایت میشه (این ربطی به زبان نداره و دارم در مورد مهارت برنامه نویس حرف می زنم و اینکه یه تازه کار در کدوم یکی سایتش همون روز اول هوا نمیره)
    2-هزینه سرور در asp.net تا چه میزان فشار میاره در بازدید های بالا
    3-پروژه گرفتن در کدوم یکی راحتره و طیف بیشتری از پروژه براش بیرون هست
    4-استخدام شدن در کدوم یکی بیشتره و حقوق بهتری میدن تهران و شهرستان ها
    5-فری لنسری برای کدوم بهتره در سایت های خارجی
    6-برای ربات تلگرام و سمت سرور برنامه های اندروید کدوم بهتره

واقعا ممنون میشم منصفانه و و از جهت راهنمایی بحث کنید و نه صرفا دفاع از زبان مورد علاقه

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

نقل قول: یک انتخاب بین زبان های برنامه نویسی php-asp.net mvc و یا فریم ورک های جاوا اسکریپت

۱ - موضوع امنیت خیلی دامنه بزرگی داره ! ASP .Net یکسری پیش فرض های اولیه برای بررسی ورودی ها داره و برای Validate کردن ورودی ها هم کنترل های مناسبی داره اما در مورد حملات XSS و SQL Injection اگه شخص تازه کار باشه به احتمال زیاد ناشیانه انجام خواهد ! البته در مقایسه با Pure PHP میگم و چه بسا فریم وورک های PHP هم Validation ها و موارد دیگه را بهینه و سطح خطر امنیتی را توش خیلی کم کردن و شما دقیق تر باید بگین توی این بخش منظورتون چیه !!! جلوگیری از حملات CSRF هم توی ASP .NET و PHP Framework ها به خوبی پیاده سازی شده.

۲ - هزینه سرور های لینوکسی هر جور بخوای حساب کنی همیشه از ASP .NET کمتر در میاد ! در مواردی خیلی خیلی کمتر. سرویس ها Managed هم روی لینوکس خیلی بهتر ارائه میشه

۳ - راستش من این سوال را خیلی متوجه نمیشم اگه منظورت freelance هست خوب در مورد freelance نظرم را توی ۵ میگم اما اگه پروژه های غیر سایت freelance ی هست که شما تکنولوژی را تعیین میکنی نه مشتری !!!

۴ - توی سایت jobinja همین الان برای php کار ۱۷۸ فرصت شغلی هست اما برای asp کار ۳ تا (البته قیاس خیلی درستی نیست اما کار پیدا کردن توی سایت مذکور برای php خیلی راحت تره) در مورد حقوق بعید میدونم بین ASP و PHP خیلی تفاوت آنچنانی باشه ! کارت خوب باشه حقوق خوب هم میگیری یالاخره.

۵ - کلا به نظرم freelance کار کردن با بردگی فرقی نداره ! اما توی https://www.freelancer.com جستجو کنی متوجه میشی php بیشتره (تیو جستجوی من برای php کار 49 تا و asp .net کار ۲ تا)

۶ - فقط با php تجربه داشتم اما با asp .net هم نباید مشکل خاصی باشه.

بازم تاکید میکنم وقتی میگی PHP باید تعیین کنی Pure PHP یا PHP Framework خاصی مد نظرت باشه.

نقل قول: یک انتخاب بین زبان های برنامه نویسی php-asp.net mvc و یا فریم ورک های جاوا اسکریپت

با توجه بر نکات خوب Unique عزیز که باهاش موافقم
    محبوبت زبان php بخاطر استفاده از نرم افزارهای موفقی مثل وردپرس، جوملا، پرستا شاپ و ... هم هست. بیشتر نرم افزارهای اوپن سورس که در زمینه Content,CRM, ... توسعه پیدا کردن و روز به روز در حال پیش رفت هست، با php نوشته شده.
    خیلی از شرکتهای ایرانی برنامه نویس php برای اعمال تغییرات در این سیستمها میخوان. یادگیری ماژول نویسی برای این سیستمها هم کار سختی نیست. شما اگر کمی با php آشنایی داشته باشی، انجام هر تغییری در این نرم افزارها براتون آسون هست.
    در مورد استخدام البته وضعیت یکم فرق میکنه، خیلی از سیستم های اداری، مالی، انبارداری و سازمانی با .net نوشته شده. البته در بینش جاوا، دلفی و php هم دیده شده.
    همچنین اگر تعصبات در مورد فناوری‌ها رو کنار بزاریم، مسیر راهتون میتونه بر حسب محبوبیت و درخواست بازار تعیین بشه. اگر میخواید به عنوان فریلنسر کار کنید، php گزینه خوبی هست چون کارفرما به این نتیجه رسیدن که نگهداری و توسعه بر روی لینوکس با php بسیار بهتر از سرورهای ویندوزی هست
    در آخر نکته جالبی رو هم باید توجه داشته باشید. مایکروسافت چند سال پیش سرویس Azure رو راه انداخت. در راه اندازی اول فقط سرورهای ویندوزی ارائه میداد. وقتی دید هیچ بخت و اقبالی نداره و همه ناراضی هستن و همه هم دنبال سرور لینوکسی، نه تنها امکان بهره برداری از سرورهای لینوکسی رو اضافه کرد، بلکه اومد خودش Distro برای لینوکس داد.
    حالا هم MSSQL Server رو آورده روی لینوکس، .NET-Core به نسخه 2 رسیده و امکانات بسیار زیادی داره. یعنی خود مایکروسافت داره به سمت Cross Platform میره. همون مسیری که روز اول php رفت. برای آینده شاید بستر نرم افزاری خوبی باشه. بهره گیری از DotNet و MSSQL بر روی سرورهای لینوکسی. از یک طرف ابزار توسعه مایکروسافت و از اون طرف سرور لینوکسی.

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط مهرداد سیف زاده مشاهده تاپیک
    با توجه بر نکات خوب Unique عزیز که باهاش موافقم
    محبوبت زبان php بخاطر استفاده از نرم افزارهای موفقی مثل وردپرس، جوملا، پرستا شاپ و ... هم هست. بیشتر نرم افزارهای اوپن سورس که در زمینه Content,CRM, ... توسعه پیدا کردن و روز به روز در حال پیش رفت هست، با php نوشته شده.
    خیلی از شرکتهای ایرانی برنامه نویس php برای اعمال تغییرات در این سیستمها میخوان. یادگیری ماژول نویسی برای این سیستمها هم کار سختی نیست. شما اگر کمی با php آشنایی داشته باشی، انجام هر تغییری در این نرم افزارها براتون آسون هست.
    در مورد استخدام البته وضعیت یکم فرق میکنه، خیلی از سیستم های اداری، مالی، انبارداری و سازمانی با .net نوشته شده. البته در بینش جاوا، دلفی و php هم دیده شده.
    همچنین اگر تعصبات در مورد فناوری‌ها رو کنار بزاریم، مسیر راهتون میتونه بر حسب محبوبیت و درخواست بازار تعیین بشه. اگر میخواید به عنوان فریلنسر کار کنید، php گزینه خوبی هست چون کارفرما به این نتیجه رسیدن که نگهداری و توسعه بر روی لینوکس با php بسیار بهتر از سرورهای ویندوزی هست
    در آخر نکته جالبی رو هم باید توجه داشته باشید. مایکروسافت چند سال پیش سرویس Azure رو راه انداخت. در راه اندازی اول فقط سرورهای ویندوزی ارائه میداد. وقتی دید هیچ بخت و اقبالی نداره و همه ناراضی هستن و همه هم دنبال سرور لینوکسی، نه تنها امکان بهره برداری از سرورهای لینوکسی رو اضافه کرد، بلکه اومد خودش Distro برای لینوکس داد.
    حالا هم MSSQL Server رو آورده روی لینوکس، .NET-Core به نسخه 2 رسیده و امکانات بسیار زیادی داره. یعنی خود مایکروسافت داره به سمت Cross Platform میره. همون مسیری که روز اول php رفت. برای آینده شاید بستر نرم افزاری خوبی باشه. بهره گیری از DotNet و MSSQL بر روی سرورهای لینوکسی. از یک طرف ابزار توسعه مایکروسافت و از اون طرف سرور لینوکسی.
    با تشکر من مدتی هست که شروع کردم php رو اما واقع امر یه جوری برام هست مثلا در محیط دات نت همه چیز در یه چارچوب خاصی هست شما دیگه وقتی میای یه تابع رو از نوع int تعریف می کنی دیگه یه جا هواست نبود ازش خروجی string خواستی همونجا خطا میده اما php سخاوتمندانه میگه موردی نیست بفرست بیاد که خیلی جاها ممکنه مشکل ایجاد کنه البته این یه مثال بود در مورد کار من مصاحبه های زیادی رفتم بیشتر شرکت هایی که دات نت کار می کردن وضع مالی بهتری داشتن به نظرتون میشه هر دوتا رو کار کرد یعنی php رو برای کارهای کوچک و فری لنسری و دات نت رو برای توسعه کارهای بزرگ و مهم یا بهتره فوکوس رو یک موضوع باشه

تاپیک های مشابه

1. کمک برای شروع برنامه نویسی با ASP.NET
    نوشته شده توسط omidastro در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 29 تیر 1392, 16:34 عصر
  2. سوال: ارتباط زبان برنامه نویسی با asp.net
    نوشته شده توسط sadaf_ در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 17 آذر 1391, 19:41 عصر
  3. پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 15 آذر 1389, 15:25 عصر
  4. آغاز به کار برنامه نویسی با ASP.NET