نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: سوال در مورد svchost و system Idle Process

Question سوال در مورد svchost و system Idle Process

در مقاله ای خونده بودم که System Idle Process رو اگر از کار بندازی ، سرعت ویندوز خیلی بالا میره . به نظر شما این حرف درسته ؟ چطور میشه این سیستم رو از کار انداخت ؟
    این Svchost هم چند وقته که حسابی حالمو گرفته یکدفعه گیر میده و کلی بار روی سیستم میگزاره(100 مگابایت رم + 100% سی پی یو) اگر میشه در این رابطه هم یه راهنمایی بکنید

کاربر دائمی آواتار mohsen.net
    محل زندگی
    تهران
    منم یا همین مشکل درصد بالای cpu usage برخورد کردم . حتی ویندوز جدید ریختم حل نشد.
    دارم یه برنامه می نویسم که اگر برای svchost درصد استفاده از cpu بالا رفت اونو kill کنه
    هر وقت تمام شد بهت می دهمش.

کاربر دائمی آواتار soroush_vs
    محل زندگی
    شیراز
    تا جایی که میدونم اون پروسس مربوط به مدیریت حافظه ی سیستم عامل است.البته درباره صحت و سقم اطلاعی ندارم . یه مهندس کامپیوتر گفت که من البته زیاد روش حساب نمی کنم.
    یه ویروس قدیمی وجود داره که پروسس اون رو زیاد و Usage مربوط به CPU رو خیلی زیاد میکنه.
    من هم این مشکل رو داشتم تا اینکه ویندوز جدید تر SP2نصب کردم و آنتی ویروس Norton رو.
    با اونها تا امروز همچین مشکلی برام ایجاد نشده.

کاربر دائمی آواتار www2006
    محل زندگی
    Mash <--> Teh
    نقل قول نوشته شده توسط javad3151
    در مقاله ای خونده بودم که System Idle Process رو اگر از کار بندازی ، سرعت ویندوز خیلی بالا میره . به نظر شما این حرف درسته ؟ چطور میشه این سیستم رو از کار انداخت ؟
    این Svchost هم چند وقته که حسابی حالمو گرفته یکدفعه گیر میده و کلی بار روی سیستم میگزاره(100 مگابایت رم + 100% سی پی یو) اگر میشه در این رابطه هم یه راهنمایی بکنید
    اینا رو ببینید ، شاید کمک کنه :
    http://www.computerhaven.info/svchost.htm
    http://support.microsoft.com/kb/314056

کاربر دائمی آواتار ARA
    محل زندگی
    Bad Sector
    عزیز جان این میزان بیکاری cpu رو نشون میده نه میزان فعالیتش رو

مثلا
    موقعی که cpu کاملا فعاله چکش کن صفر

عزیز جان این میزان بیکاری cpu رو نشون میده نه میزان فعالیتش رو

مثلا
    موقعی که cpu کاملا فعاله چکش کن صفر
    نه داداش ، اتفاقا برعکس
    گاهی اوقات پدر سیستم رو درمیاره و تا 90% سرعت رو کم میکنه
    تازه اگر اینطور باشه که شما میگید باید همیشه مقدارش عکس مصرف cpu باشه یعنی وقتی cpu 2% usage هست باید 98% باشه که اینطور نیست.

من توی یک مقاله خونده بودم که برای حذف system Idle Process یه آدرس از رجیستری داده بود ولی هرچی گشتم توی رجیستری همچین آدرس پیدا نکردم

System Idle Process تاثیری بر کارایی سیستم شما نداره. این پروسه توسط ویندوز ایجاد میشه و قابل بسته شدن نیست. هر زمان برنامه ایی برای اجرا کردن وجود نداشته باشه، مصرف سی پی یو System Idle Process بالا میره. در واقع ویندوز با اجرای این پروسه اجازه نمیده CPU هیچ وقت بیکار باشه.
    در واقع، System Idle Process به شما نشون میده CPU چه مقدار منابع آزاد برای اجرای برنامه ها داره.

SvcHost هم پروسه ایی (یا پروسه هایی) مرتبط با سیستم عامل هست که سرویس های مختلفی در Context آن اجرا میشند. اگه می خواید بدونید دقیقا چه سرویس هایی توسط SvcHost در حال اجرا هستند، در Command Prompt ویندوط دستور TaskList /svc را اجرا کنید و لیست سرویس هایی را که جلوی SvcHost.exe نوشته شده اند را چک کنید.

بطور معمول نباید هیچکدام از این دو پروسه را Kill کنید، اما spyware هایی هستند که از نام هایی مشابه نام این پروسه ها استفاده می کنند، یا فایل هایی با نام مشابه را جایگزین SvcHost می کنند، برای پیدا کردن این Spyware ها برنامه های مختلفی وجود دارند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز
    در واقع ویندوز با اجرای این پروسه اجازه نمیده CPU هیچ وقت بیکار باشه.
    اگه بیکار بشه چی می شه؟

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    در این حالت عمر سی.پی.یو کم نمی شود ؟

اگه بیکار بشه چی می شه؟
    فکر کنم در اون صورت Scheduler سیستم عامل باید حالت های خاصی مثل زمانی که ثریدی در حال اجرا نیست رو هم لحاظ کنه، که این باعث افزایش کار Scheduler میشه.
    تا جایی که میدونم، در ویندوزهای بر پایه NT هر زمان که ثریدی برای پردازش وجود نداشته باشه، System Idle Process موجب اجرای دستور HLT در سی پی یو میشه تا سی پی یو به حالت خواب بره و مصرف انرژی کمتری داشته باشه، پس عملا نه تنها موجب کاهش عمر سی پی یو نمیشه، بلکه موجب افزایش عمر مفید آن و کاهش مصرف انرژی هم میشه.
    البته من در زمینه طراحی سیستم عامل و نکات تکنیکی مربوط به اون تخصصی ندارم و بهتره دوستانی که بیشتر در این زمینه اطلاع دارند، اظهار نظر کنند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

salam albateh Svchost ba swchost32 fargh mikoneh to nt svchost32 nadarim mageh ke viruse basheh albateh khod in svchost khaylirahat vase bekar giry viruse estefadeh lisheh mesl ejraye file exe az ro khat farman

سلام دوست عزیز
    ببین فایل svchost در ویندوز جهت ارتباط در شبکه استفاده میشه و یکی از ملزومات ویندوز هست که اگر مشکلی پیدا بکنه نمی شده دیگه درستش کرد .
    درضمن بعضی از ویروس ها مانند : JEFOO و برخی از تروجانها نام خودشون رو بنا برهمین فایلها میزارن تا شناساییش برای شما دوستان سخت بشه .
    من خودم برای اینکه از شر هرگونه ویروس و تروجان راحت بشم از آنتی ویروس فوق العاده avast استفاده می کنم . به نظر من (به دوستان بی احترامی نشه !!!!) از Norton ، McAfee و کاسپر اسکای خیلی بهتره ، چو به شما این اجازه رو میده تا قبل از بالا آمدن ویندوز سیستم رو چک تا ویروس تو حافظت نشینه ! در ضمن سرعت رو هم اصلا نمی گیره ،

امید وارم شاد و خرسند باشید

سلام
    منم نظر آقای کشاورز را قبول دارم
    system idle process زمان بیکاری سیستم و سی پی یو رو نمایش میده ویکی از روشهای مطمئن شدن از درست کار کردن ویندوز همین آیتم است
    معمولا در زمان بیکاری سیستم این عدد باید بالای 92 باشد البته برای اطمینان میتوان از تب performance به cpu usage و pf usage نیز توجه نمود که اولی دقیقا نقطه عکس suystem idle process می باشد و دومی میزان رم استفاده شده توسط سیستم برای برنامه های درون حافظه می باشد
    با سپاس

system idle process زمان بیکاری سیستم و سی پی یو رو نمایش میده
    پس چرا وقتی من بیشترین احتیاج به CPU رو دارم (مثلا دارم با Photoshop یا... کارمیکنم) تازه یادش میفته که باید فعال بشه و بیشتر از 97% کارایی CPU را به خودش اختصاص میده؟؟!!!

سلام.

از اونجایی که من آدمی ام که معمولا ویندوزم همیشه مشکل داره ( از بس نرم افزارای مختلف رو تست می کنم ) و تقرییا همیشه باید اول ویندوز یه سری از پروسس ها رو kill کنم به این موضوع زیاد برخوردم.
    در حقیقت system idle process همون طور که اساتید گفتند زمان بیکاری CPU رو نشون میده و هر چه میزان اون بیشتر باشه cpu کار کمتری رو انجام می ده و آماده اجرای دستورات است.
    اگه وقتی task manager رو باز می کنید به ایکن اون کنار ساعت سیستم دقت کنید میبینید که هروقت یه برنامه رو اجرا می کنید مثل رقص نور ضبط اون آیکن تغییر می کنه و رنگش عوض می شه. این نشون می ده که چه قدر سی پی یو فعال شده و اگه هیچ برنامه ای در سیستم در حال اجرا نباشه اون ایکن هم بی کاره. ولی در زمان بیکاری سی پی یو دقیقا system idle process روی 97 یا 98 % می چرخه.

system Idle Process مشخص کننده میزان بیکاری سیستم است. حتی از روی معنی لفظی آن هم مشخص است نیاز به این همه توضیح نداره.در واقع توسط این پروسه سیستم متوجه میشه که شما چقدر از cpuرا مورد استفاده قرار میدهید در زمانی که این مقدار کم باشد وشما کاری را انجان ندهید سیستم به امور ضروری خود مثل حذف فایل هایی که بیت حذف آنها تیک خورده باشد یا امور زیر سیستم عامل میپردازد.در ضمن بعضی از برنامه ها مثل فایل ایندکسرها هم از این پروسه استفاده کرده و در زمان بیکاری سیستم شروع به ایندکس فایلها میکنند.مطمئن باش که هیچ چیز بی منطقی رو در سیستم عامل قرار نمیدهند.در ضمن فایل svchost.exe یکی از فایل های اصلی میباشد و وظیفه لود کردن شمای گرافیکی ویندوز را دارد ویروس هایی مثله Jeefoو ... به این فایل حمله میکنند و باعث بالا رفتن Usageمیشوند.فکر میکنم پاندا 2005به بالا به شرط به روزرسانی مشکلت رو حل کنه.
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz
    تمام نسخه های آنتی ویروس avast هم این مشکل رو برطرف میکنن.
    حالا من یه سوال برام مونده، از اونجا که میدونیم SystemIdleProcess و SvcHost رو نه میشه بست و نه درست هست که همچین اتفاقی بیفته، و مبنی بر اساس کار و وظیفشون،چرا دوستان میخواستن این پروسه ها رو ببندن تا سرعت سیستم بالا بره ؟
    این پروسه ها هیچ ربطی به سرعت سیستم ندارن،اگر سیستم شما از لحاظ سخت افزاری مناسب باشه و از نظر نرم افزاری (ویروس و ...) هم مشکلی نداشته باشه این دو پروسه خللی در سرعت کار با سیستم عامل ایجاد نمیکنن.

سلام
    دوستان هرکدام تعریفی از svchost.exe داشتن.حالا ببینیم تعریف مایکروسافت از svchost چیه:
    svchost نام پروسه ای برای سرویس هایی که از(Dynamic-link libraries (DLLs اجرا میشوند، میباشد. فایل svchost.exe در فولدر %SystemRoot%\System32 قرار دارد که در هنگام بالا آمدن سیستم، قسمت "سرویس ها" را در رجیستری چک میکند تا لیستی از سرویس ها را که باید لود شوند را بسازد. نمونه های مختلفی از svchost.exe میتوانند همزمان اجرا شوند. هر کدام میتواند شامل گروهی از سرویس ها باشد. بسته به اینکه یک svchost.exe کجا و چگونه شروع شود، سرویس های جداگانه ای میتوانند اجرا شوند. از فواید گروه بندی سرویسها کنترل بهتر و debugging راحتتر است.
    svchost.exe را می توانید در کلید زیر پیدا کنید:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Svchost
    هر value زیر این کلید نشان دهنده یک گروه svchost جدا است که وقتی شما پروسه های فعال را مشاهده می کنید به صورت یک نمونه جدا ظاهر شده اند. هر value از نوع REG_MULTI_SZ میباشد و شامل سرویس هایی که تحت آن svchost group اجرا می شوند.
    هر svchost group میتواند شامل یک یا چند نام سرویس باشد که از کلید زیر استخراخ شده اند(که در آن هر Parameters key شامل یک ServiceDLL value است)
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Service

همانطور که دوستمان گفتند می توانید لیست سرویس هایی را که توسط یک svchost در حال اجرا هستند، با اجرای دستور tasklist/svc ببینید.علاوه بر آن برای اطلاعات بیشتر در مورد هر پروسه می توانید این دستور را اجرا کنید:
    (Tasklist /FI "PID" (with the quotation marks
    PID همان process id است.

ِبله samira455 قال قضیه رو کند و موضوع رو از زبان خود شرکت سازنده بیان کرد.
    این فایل جزو فایلهای حیاتی برای سیستم عامل محصوب می شه. و با گروه بندی پردازشها، مجوزها و سطوح دسترسی رو برای اونها تعریف می کنه. که البته بخشی از اینها مربوط به kernel سیستم عامل می شه. بهر حال این فایل اگه 100% سی پی یو رو هم بگیره شما مجبور به پذیرفتن اون هستید.

From Wikipedia, the free encyclopedia

In Windows NT-based operating systems, the System Idle Process is the system idle task: it tracks how much of the CPU's time is being utilized and issues the HLT instruction to cut the processor's power usage. The percentage of time spent in idle can be seen in the Windows Task Manager.

The process "runs" at a thread priority of 0, ensuring that everything else running on the system has a higher priority and will be able to preempt it.

مال زمان بیکاری CPU هستش، در OS که اینکارو میکنه تا CPU بیکار نشه، اگر یه Application رو run کنی می بینی که System idle Process روی صفر هستش

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

نقل قول: سوال در مورد svchost و system Idle Process

اگر به بخش System Configuration Utility بروید در سربرگ Services برنامه هایی رو نشون می ده که توسط dll های ویندوز در حال اجرا هستند و مخصوصا svchost.exe ها .

شما می تونید اونا رو غیر فعال کنید. (البته اول بخونید بعد غیر فعالش کنید چون ممکن هست یک Utility ضروری رو Stop کنید برای همین کمی دقت کنید) بعد هم شاهد تاثیر زیادش باشید.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار ابوذر محمودی
    محل زندگی
    تربت حیدریه

سلام .
    خرده نگیرید خودم می دونم این تاپیک مال چند وقت پیشه ولی منم می خوام یه توضیح بدم تا اگه یه وقتی کسی گذرش به این تاپیک افتاد گیج نشه.
    یه توضیح کوچولو در مورد svchost می خوام بدم:
    اولا svchost یا w32services GenericHostProccessor یکی از بخشهای مهم سیستم عامله .
    از این برنامه ممکنه تا چند کپی همزمان در حال اجرا وجود داشته باشه.
    دوما هیمن جوری نباید اونارو ببندید
    چون این برنامه اهمیت زیادی در اجرای مطمئن برنامه ها و سیستم عامل داره و نباید متوقف بشه.
    برای استدلال گفته ام می تونین یک فایروال قوی نسب کنید و ارتباط svchost رو با برنامه ها چک کنید .
    اگه احیانا اونا رو به اشتباه بستید و پنجره shutdown اومد و به شما یه فرصت 60 ثانیه ای داد تا برنامه هاتون رو ببندید ، می تونید با استفاده از دستور dhutdown -a جلوی ریست شدن سیستم رو بگیرید که من توصیه می کنم ریست بشه بهتره .
    حالا به قول دوستان بعضی از ویروس ها هستند که خودشون رو به این نام روی سیستم اجرا میکنند. تشخیص دادنش راحته. svchost توی سیستم 32 قرار داره اگه جای دیگه مشغول به فعالیت بود 100% ویروسه.
    چند تا از ویروسهایی هم که خودشون رو به این اسم ذخیره می کنند عبارتند از :
    w32.jeefo
    w32.welchia.worm
    w32.assarmmn

سلام دوستان
    درمورد system Idle Prossecc باید بگم که من هم نظر تعدادی از دوستان رو تایید می کنم که:
    - این یک پروسس نیست و در اصل میزان بیکاری CPU رو نشان میدهد. (حتی ترجمه نام آن هم این مطلب را نشان می دهد)

کاربر دائمی آواتار nima_8m
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    تمامه تاپیک و از اول خوندم و چیزهای زیادی از دوستان یاد گرفتم خواستم یه مطلب به مطالب دوستان اضافه کنم که این فایل svc مثل فایلهای ضروری دیگر ویندوز مورد حمله خیلی از ویروسها میشه که اگه آسیب ببینه حتی با حذف ویروس خرابی فایل جبران نمیشه و تنها راهش نصب پچی هست که خود مایکروسافت بعد از اسیب دیدن این فایل رو سایتش گذاشته اگه دوستان به خطای svc برخورد کردند که به مرور باعث کاهش سرعت و هنگ کردن سریع ویندوز میشه از لینک زیر دانلود کنید و رو سیستم اجرا کنید تا مشکل تون بر طرف شه
    موفق باشید.
    http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

http://www.securitystronghold.com/so...d-problem.html

به این هم یه نگاه کنید http://en.wikipedia.org/wiki/System_idle_process
    اینم کتاب خوبیه
    Microsoft-Windows-Internals-4th

تاپیک های مشابه

1. system.diagnostics.process.start
    نوشته شده توسط lida در بخش VB.NET
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 23 شهریور 1384, 18:09 عصر