نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: شبیه سازی برنامه سی شارپی آفلاین آنلاین

شبیه سازی برنامه سی شارپی آفلاین آنلاین

دوستان سلام

بنده یک پروژه دارم که با سی شارپم میخوام بنویسمش و دیتابیسش sqlite هست
    این پروژه دو تا برنامه داره یکی برای مدارس که نسخه کوچیک و با امکانات محدود هست و یک برنامه بزرگتر که روی سیستم اداره نصب میشه

توی این پروژه یک موضوع مهم وجود داره که چالش اصلی این پروژه هست و بقیه کارهاش مثل ساخت گزارش های مختلف و ثبت و نگهداری اطلاعات درون دیتابیس مشکلی خاصی نداره و همگی قابل اجراست

و اما چالش برنامه : توی این پروژه یک ارتباط یک سویه وجود داره و اون هم ارسال اطلاعات از برنامه کوچک (مدارس) به برنامه بزرگ (اداره) هست
    بنده هر چقدر تلاش کردم که مسئولین رو متوجه کنم که باید برای این برنامه یک فضایی رو اینترنت خریداری بشه (ببخشید اینقدر عامیانه میگم میخوام ذهن تون رو متوجه فضای موجود در ادارات دولتی بکنم) که بشه اطلاعات اونجا ذخیره بشه و بابت این فضا باید اجاره سالیانه داد متاسفانه موفق نشدم اون ها رو متقاعد کنم بنابراین تصمیم گرفتم به روش ها و ترفند هایی که بلدم این کار رو انجام بدم (امیدوارم هیچ وقت گرفتار همچین انسان هایی با این طرز نگرش نشوید ... بلا به دور !!!!) این نکته رو هم بگم که من هر طور شده باید این پروژه رو بگیرم و دلایل منطقی خودم رو دارم

خب برای اینکه از اطاله کلام بپرهیزم میرم سراغ اصل مطلب

کار مهمی که من باید انجام بدم اینه که توی برنامه کوچک(مدارس) من میخوام فرم های مختلف بگذارم که توی فیلدهای مختلف یکسری اطلاعات دریافت میشه
    خب به یک نحوی من باید این اطلاعات رو برسونم دست کاربر توی اداره تا این اطلاعات رو دریافت کنه
    از اونجایی که کاربر توی اداره قطعا ناشی و کارنابلد هست باید اینکار رو به ساده ترین روش ممکنه براش انجام بدم

خب چیزی که من خودم با فشار آوردن به مغزم بهش رسیدم اینکه من بیام وقتی کاربر توی برنامه کوچک (مدارس) اطلاعات رو وارد کرد این اطلاعات رو درون یک فایل تکست ذخیره کنم و اون رو ارسال کنم برای کاربر برنامه بزرگ (اداره) و البته همین این کار ها رو در پشت پرده و بدون اطلاع کاربر ها انجام بدم

و مهم تر از همه اینکه نحوه ارسال فایل ها رو چگونه انجام بدم که در واقع این روش به ذهنم رسید
    توی همین انجمن من روش ارسال فایل به وسیله ربات تلگرامی به کانال تلگرامی رو یاد گرفتم
    خب من بیام یک کانال تلگرامی بزنم (البته برای فرم های مختلف یک کانال بزنم فکر کنم بهتر باشه تا فایل های مختلف باهم قاطی پاتی نشن تا کاربر برنامه بزرگ گیج نشه)
    و فایلی تکستی که در برنامه کوچک (مدارس) ساخته میشه رو از طریق ربات بفرستم کانال تلگرامی و از این طرف هم کاربر برنامه بزرگ کارش این باشه که فایل ها رو از کانال بگیره و درون برنامه بزرگ توی قسمتی که براش تعبیه کردم دریافت کنه

ذکر چند تا نکته مهمه که میگم
    1- توی هر ارسال فقط یک خط رکورد توی فایل تکست ذخیره و ارسال میشه که شامل مواردی مثل نام مدرسه و کد مدرسه و تاریخ ارسال هست
    2- برای هر فایل تکست خروجی از برنامه کوچک یک نام منحصر به فرد تولید می کنم که توی برنامه بزرگ چک کنم اگر این فایل قبلا دریافت شده دوباره دریافت نشه و خطا بده تا از دریافت فایل تکراری جلوگیری بشه

خب با اینکه میدونم متوجه شدید تقریبا توی این پروژه میخوایم چکاری انجام بدیم باز یک اشاره بهش می کنم
    ما در واقع داریم یک سری اطلاعات رو از مدارس دریافت می کنیم که بعدا توی برنامه بزرگ وقتی این اطلاعات دریافت میشه انواع و اقسام مختلف گزارش گیری رو میخوایم انجام بدیم

در پایان از همه دوستان ممنون هستم که متن طولانی بنده رو تحمل کردند و خوندند و سوال خودم رو اینطوری می پرسم که :
    با عقل ناقص من و یا تجربه اندکی که دارم این روش به ذهن من رسیده ... ممنون و سپاسگزار میشم که اگر کسی روش دیگه ای که راحتی و اطمینان بیشتری درش هست رو به ذهنش میرسه بهم معرفی کنه
    قطعا دوستان و اساتیدی که سالیان سال تجربه کار و پروژه های مختلف رو دارند ذهنشون آماده تر و بهتر پروژه ها رو تحلیل می کنه بنابراین ممنون میشم از راهنمایی های خودتون دریغ نکنید
    بی نهایت سپاسگزارم

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

نقل قول: شبیه سازی برنامه ی سی شارپی آفلاین آنلاین (لطفا حداقل یکبار متن را بخوانید ، ممنون)

با سلام
    استفاده از راهی به جز دیتابیس غیر اصولیه
    نمیدونم باهاشوت صحبت چه مقدار هزینه سالیانه کرده اید
    بهتره بیاد از MySql استفاده کنید
    البته فقط برای ارسال اطلاعات به برنامه اصلی
    هزینه ی زیادی هم نمیخاد سالی حدود 20 تومن
    برای سال اول هم هزینش رو روی نرم افزار حساب کنید
    البته host های رایگان هم وجود دارن که توصیه نمیشه
    موفق باشید
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

نقل قول: شبیه سازی برنامه ی سی شارپی آفلاین آنلاین (لطفا حداقل یکبار متن را بخوانید ، ممنون)

سلام برای منم جالب این مو ضوع امکان داره بگید چطوری از

نقل قول نوشته شده توسط danialafshari مشاهده تاپیک
    با سلام
    استفاده از راهی به جز دیتابیس غیر اصولیه
    نمیدونم باهاشوت صحبت چه مقدار هزینه سالیانه کرده اید
    البته فقط برای ارسال اطلاعات به برنامه اصلی
    هزینه ی زیادی هم نمیخاد سالی حدود 20 تومن
    برای سال اول هم هزینش رو روی نرم افزار حساب کنید
    البته host های رایگان هم وجود دارن که توصیه نمیشه
    موفق باشید
    ممنون استاد لطف می کنید و پاسخگویی دوستان به خصوص بنده هستید ، متشکرم

حقیقت امر این هست که من تابحال تجربه کار با دیتابیس آنلاین رو نداشتم و ندارم اما خب یک کلیپ بدستم رسید که روش کار با یک دیتابیس mysql روی هاست لینوکسی رو آموزش می داد که دیدم اصلا کار سختی نیست و از روش وب سرویس این کار رو انجام داد

خب قطعا خیلی دوست دارم که برای اولین پروژه هم که شده این کار رو بصورت آنلاین انجام بدم اما به راهنمایی شما اساتید نیاز مبرم دارم اما سعی می کنم فقط سرنخ های لازم رو از شما بگیرم و زیاد مزاحم اوقات شریف تون نشم بنابراین بصورت خلاصه می پرسم

1- در خرید یک هاست لینوکسی به چه چیزهایی باید دقت کنم ؟ منظورم اینه که ویژگی های هاست برای کاری که من بخوام انجام بدم چه چیزهایی باید باشه
    (مثلا حجم 100 مگابایت کافی برای کاری که من میخوام انجام بدم ، یا اینکه آی پی ثابت که فکر کنم نیاز نباشه اگر بخوام از طریق وب سرویس این کار رو انجام بدم درسته)

2- میشه برنامه مدارس رو آفلاین آنلاین انجامش بدم چون خیلی از مدارس همیشه آنلاین نیستند یا نت شون ضعیف هست پس بیان اطلاعات رو درون دیتابیس محلی خودشون ثبت کنند و هر وقت دکمه ارسال اطلاعات به پایگاه رو زدند اطلاعات ارسال بشه به دیتابیس آنلاین؟ برای این کار هم فکر کنم میشه یه ستون برای ارسال یا عدم ارسال اون ردیف در نظر بگیریم که همیشه نیاز نشه همه اطلاعات ارسال بشه که حجم کار بالا بره با یه دستور سلکت فقط اون هایی رو اسال کنیم که قبلا ارسال نشده اند؟؟؟ممنون میشم این مورد رو توضیح بدید چون خیلی مهم هست ...

3- این ارسال اطلاعات به دیتابیس آنلاین چقدر از ترافیک ماهانه هاست رو میگیره ؟؟؟ برای کار من که نهایتا 250 تا مدرسه هست که هر کدوم هم میخواند نهایتا 100 تا رکورد بفرستند ترافیک زیاد مصرف نمیشه؟؟؟

ممنون از اینکه وقت میگذارید و راهنمایی می کنید ، اگر سوالاتم ناشیانه بود ببخشید و بگذارید پای بی تجربگی ام ، متشکرم

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

اگه داده هاتون متنی هست تقریبا همین مقدار کفایت میکنه البته بازم بستگی به حجم اطلاعاتتون داره.زیاد به پهنای باند مصرفی فکر نکن چون داده هاتون متنی هستن و مشکلی پیش نمیاد.

قبل تصمیم گیری عجولانه منم یه موردی رو ذکر کنم. . استفاده از دیتا بیس مای اس کیو ال نصب شده روی هاست یک مشکل اساسی داره. اونم اینه که مدیران سرور به دلایل امنیتی حالت ریموت مای اس کیو ال رو میبندن و نمیتونی به صورت مستقیم به مای اس کیو ال وصل بشی. بنابراین مجبوری از یه واسط استفاده کنی. که باید یک وب سرویس واسط هم پیاده سازی کنی و درخواستت رو به اون وب سرویس بدی و اون عمل ذخیره و بازیابی رو برات انجام بده. که میتونی با زبون php هم پیاده سازی کنی. البته از اسمش نترسیا خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکرشو میکنی. فقط یه مسئله بوجود میاد اونم اینه که برنامه ای که تو اداره کار میکنه از کجا بفهمه که داده جدید وارد شده!! که اینم راه حل هایی داره مثلا استفاده از یه سری فلق مثلا یه فایل متنی تو همون هاست داشته باشید وقتی داده جدیدی رو ذخیره میکنید مقدار فایل رو هم 1 قرار بدید و تو برنامه اداره هی تست کنی که اون فایل 1 هست یا نه، اگه 1 بود داده جدید هست و بره بخونه.

در ضمن یکی از راه حل هایی هم که به ذهنم میرسه استفاده از آی پی ولید هست. چون اداره هست و به احتمال زیاد یک آی پی ثابت دارن که رو سرورشون سته . میتونی از همون استفاده کنی. من برا شرکت خودمون که حدود10 تا شعبه از استانهای دیگه داره همین راه رو انتخاب کردم. البته موارد امنیتی رو هم باید مد نظر داشته باشید. مثلا ما از دیواره آتش سخت افزاری هم استفاده میکنیم یا وی پی ان اختصاصی.
    آخرین ویرایش به وسیله رامین مرادی : یک شنبه 13 اسفند 1396 در 08:56 صبح

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    اگه داده هاتون متنی هست تقریبا همین مقدار کفایت میکنه البته بازم بستگی به حجم اطلاعاتتون داره.زیاد به پهنای باند مصرفی فکر نکن چون داده هاتون متنی هستن و مشکلی پیش نمیاد.

قبل تصمیم گیری عجولانه منم یه موردی رو ذکر کنم. . استفاده از دیتا بیس مای اس کیو ال نصب شده روی هاست یک مشکل اساسی داره. اونم اینه که مدیران سرور به دلایل امنیتی حالت ریموت مای اس کیو ال رو میبندن و نمیتونی به صورت مستقیم به مای اس کیو ال وصل بشی. بنابراین مجبوری از یه واسط استفاده کنی. که باید یک وب سرویس واسط هم پیاده سازی کنی و درخواستت رو به اون وب سرویس بدی و اون عمل ذخیره و بازیابی رو برات انجام بده. که میتونی با زبون php هم پیاده سازی کنی. البته از اسمش نترسیا خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکرشو میکنی. فقط یه مسئله بوجود میاد اونم اینه که برنامه ای که تو اداره کار میکنه از کجا بفهمه که داده جدید وارد شده!! که اینم راه حل هایی داره مثلا استفاده از یه سری فلق مثلا یه فایل متنی تو همون هاست داشته باشید وقتی داده جدیدی رو ذخیره میکنید مقدار فایل رو هم 1 قرار بدید و تو برنامه اداره هی تست کنی که اون فایل 1 هست یا نه، اگه 1 بود داده جدید هست و بره بخونه.

در ضمن یکی از راه حل هایی هم که به ذهنم میرسه استفاده از آی پی ولید هست. چون اداره هست و به احتمال زیاد یک آی پی ثابت دارن که رو سرورشون سته . میتونی از همون استفاده کنی. من برا شرکت خودمون که حدود10 تا شعبه از استانهای دیگه داره همین راه رو انتخاب کردم. البته موارد امنیتی رو هم باید مد نظر داشته باشید. مثلا ما از دیواره آتش سخت افزاری هم استفاده میکنیم یا وی پی ان اختصاصی.
    ممنون جناب مرادی عزیز ، شما یکی از کاربرای خوش فکر و فعال این انجمن هستید که چندین بار توی پست های که من زدم و سوال پرسیدم از راهنمایی هاتون دریغ نکردید و بی منت پاسخ دادید ، بینهایت از شما سپاسگزارم

در خصوص مطلب آخر چون بنده دسترسی به سرور اداره ندارم و به قولی همون بحث های امنیتیش وجود داره اصلا ورود نکنم بهتر هست (توضیح اینکه چه کاری میخوایم انجام بدیم برای مسئولین بسیار شنگین و دشوار و غیر قابل هضم هست و در صورتیکه که هرگونه خطری سرور رو تهدید کنه اون موقع بیخود و بی جهت پای من هم گیر هست!!! از خدا میخوام هیچ وقت افرادی که با اطلاعات محدود در راس امور قرار گرفته اند رو درمسیر زندگی شما قرار نده چون واقعا آدم رو پیر میکنن !!! امیدوارم دوستان و مدیران از این جمله و عبارت من برداشت سیاسی نکنن بیشتر مد نظرم دغدغه فرهنگی بود!!!)

خب در مورد اصل مطلب چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرد ==> اما قبلش این توضیح رو میدم که اون کلیپی که من دیدم در واقعا اول اومد توی یه صفحه php بوسیله متد post اطلاعات یک رکورد رو درون دیتابیس mysql ذخیره کرد و بعد هم اومد همون کار رو از طریق ارسال متد post از یه برنامه سی شارپی بوسیله web request انجام داد
    در واقع من میخوام بدونم بوسیله همین روش باز من به مشکل برمیخورم ...؟؟؟ منظورم این هست که در خصوص اون نکته مهمی که شما فرمودید که گفتید خیلی از مدیران هاستینگ دسترسی مستقیم رو می بندند یعنی همین روش هم کار نمی کنه؟؟؟ اگر این روش کار کنه و به همین روش می گن وب سرویس که به نظرم یاد گرفتنش سخت که نیست لذت بخش هم هست ولی اگر نه باید راهش رو پیدا کنم

در کل شما آموزشی چیزی ندیدید که طریقه کار کردن با وب سرویس رو گفته باشه؟؟؟ ممنون میشم اگر لینکش رو دارید به اشتراک بگذارید
    و سوال آخر اینکه اگر من برنامه اداره رو کلا آنلاین بنویسم چی میشه؟ اون موقع بحث ترافیک مطرح میشه؟؟؟منظورم این هست که چون برنامه مدام با هاست درگیر هست و میخواد اطلاعات رو بخونه و گزارش تهیه کنه مشکلی پیش نمیاد اگر نه که قسمت هایی که نیاز آنلاین باشه رو آنلاین مینویسم که که دردسر های بعدی رو هم نداشته باشه
    متشکرم

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

با سلام
    استفاده از MySql همانند استفاده از بانک های دیگه مثل SQL Server هست
    برای تست روی هاست رایگان میتونید از سایت زیر استفاده کنید
    https://www.freemysqlhosting.net/
    ابتدا sql.data رو از توی Manage Nuget Package به پژوه اضافه کنید سپس راحت میتونید باش کار کنید
    و یکسری کلاس های دیگه اضافه میشه مثلا کامند SqlCommand میشه MySqlCommand و بقیه هم به همین شکل
    کانکشن:
     string connectionString = "Server=ServerName;Port=3306;Database=DBName;User=  UserName;Password=Password";

موفق باشید
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

سلام
    در مورد استفاده از هاست باید بگم که شما حتما باید از هاست اختصاصی استفاده کنید که ماهیانه چند میلیون هزینه داره

یکی از دوستان هم مثل شما روی دیتابیس هاست یکسری اطلاعات ارسال و دریافت میکنه و یک هاست گرفته با هزینه ماهیانه 200 هزارتومان ، و تا حالا چندین بار هاست عوض کرده و هنوز هم محدویتهای زیادی داره.

هاست سالی 20 هزارتومان که دیگه هیچی.

(250 مدرسه ، هرکدام ماهیانه 10 هزار تومان پرداخت کنند ، میشه 2.5 میلیون درماه ، اینطوری هزینه سرور درمیاد)

با سلام
    ابتدا sql.data رو از توی Manage Nuget Package به پژوه اضافه کنید سپس راحت میتونید باش کار کنید
    و یکسری کلاس های دیگه اضافه میشه مثلا کامند SqlCommand میشه MySqlCommand و بقیه هم به همین شکل
    کانکشن:
     string connectionString = "Server=ServerName;Port=3306;Database=DBName;User=  UserName;Password=Password";

موفق باشید
    سلام و ممنون استاد ...
    الان این روشی که شما فرمودید دقیقا همون وب سرویسی هست که دوستان ذکر کردند

باور کنید من الان نزدیک به 2 ساعت کل این انجمن رو شخم زدم هرجا سوالی شبیه به مسئله من شده همه گفتند باید از وب سرویس استفاده کنید و روش های دیگه همه غیر امن هستند اما دریغ از اینکه یکبار یه لینک آموزشی یا اشاره ای کرده باشند که چطوری از وب سرویس استفاده کنیم

من نیت کردم هر طور شده کار با دیتابیس آنلاین رو یاد بگیرم و واقعا خسته شدم از بس کار آفلاین انجام دادم یه جورایی داره توی ذوقم میخوره و از کار آنلاین ترسیده شدم
    اگر ممکنه یه لینک آموزشی چیزی بگذارید حتی اگر فروشی هم باشه مشکلی نداره تا من بالاخره این کار رو اصولی یاد بگیرم

در مورد این توضیحاتی که لطف کردید و گذاشتید با این کانکشن ما در واقعا مستقیم داریم هاست رو ریموت می کنیم ؟؟؟ منظورم اینه که اون مشکلی که دوستمون گفتند که اکثر مدیران هاستینگ ریموت مستقیم رو می بندند توی این روش حل شده یا نه باید وب سرویس رو یاد بگیرم

عذر میخوام اگر سوالاتم و توضیحاتم خیلی طولانی میشه ... واقعا این قضیه داره برام یک معضل میشه باور نمی کنید اگر بگم چند تا کار رو بخاطر اینکه نحوه کار با دیتابیس آنلاین رو بلد نبودم رد کردم و از دست دادم و البته تقصیر خودم هست چون همیشه کارهای آفلاین بوده مشغول اون ها شدم و از یادگیری این مسئله مهم غافل شدم!!!!

متشکرم ...

سلام
    الان که صورت مسئله شما رو خوندم به این فکر کردم که چرا شما فکرتون به سمت گرفتن هاست رفته؟ به نظر هم درست نمیاد که یک سازمان اطلاعات خودش رو به این شکل بخواد ذخیره و نگهداری کنه
    راهی که به نظرم میاد ، نوشتن یک سرویس WCF هست (شما بخوانید وب سرویس) که توی اداره مرکزی نصب بشه و به مدارس سرویس بده

به چی نیاز دارید حالا؟ یک PC که دسترسی به اینترنت داره و یک Valid IP روش ست شده (این میتونه روش های دیگری هم داشته باشه که از واحد آی تی اونجا میتونید سوال کنید)

این سرویس شما یک سری متد خواهد داشت که کلاینت ها اون ها رو وابسته به نیاز فراخوانی میکنن و اطلاعاتشون رو در قالب مثلا یک آبجکت ارسال میکنند و در سمت سرویس ، این اطلاعات توسط سرویس روی دیتابیس ذخیره میشه
    به نظر میرسه این کم هزینه ترین و بهترین روش هست ، نیازی به فایل و این داستان ها نیست.

توضیح: من پست قبلی رو ندیده بودم ، اگر فرصتی باشه سعی میکنم یک آموزش ساده بذارم ، در هر صورت چه این آموزش ارائه بشه یا خیر ، یادگیریش کار سختی نیست و ارزش یادگرفتنش رو داره
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط barman.ar16 مشاهده تاپیک
    ممنون جناب مرادی عزیز ، شما یکی از کاربرای خوش فکر و فعال این انجمن هستید که چندین بار توی پست های که من زدم و سوال پرسیدم از راهنمایی هاتون دریغ نکردید و بی منت پاسخ دادید ، بینهایت از شما سپاسگزارم

در خصوص مطلب آخر چون بنده دسترسی به سرور اداره ندارم و به قولی همون بحث های امنیتیش وجود داره اصلا ورود نکنم بهتر هست (توضیح اینکه چه کاری میخوایم انجام بدیم برای مسئولین بسیار شنگین و دشوار و غیر قابل هضم هست و در صورتیکه که هرگونه خطری سرور رو تهدید کنه اون موقع بیخود و بی جهت پای من هم گیر هست!!! از خدا میخوام هیچ وقت افرادی که با اطلاعات محدود در راس امور قرار گرفته اند رو درمسیر زندگی شما قرار نده چون واقعا آدم رو پیر میکنن !!! امیدوارم دوستان و مدیران از این جمله و عبارت من برداشت سیاسی نکنن بیشتر مد نظرم دغدغه فرهنگی بود!!!)

خب در مورد اصل مطلب چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرد ==> اما قبلش این توضیح رو میدم که اون کلیپی که من دیدم در واقعا اول اومد توی یه صفحه php بوسیله متد post اطلاعات یک رکورد رو درون دیتابیس mysql ذخیره کرد و بعد هم اومد همون کار رو از طریق ارسال متد post از یه برنامه سی شارپی بوسیله web request انجام داد
    در واقع من میخوام بدونم بوسیله همین روش باز من به مشکل برمیخورم ...؟؟؟ منظورم این هست که در خصوص اون نکته مهمی که شما فرمودید که گفتید خیلی از مدیران هاستینگ دسترسی مستقیم رو می بندند یعنی همین روش هم کار نمی کنه؟؟؟ اگر این روش کار کنه و به همین روش می گن وب سرویس که به نظرم یاد گرفتنش سخت که نیست لذت بخش هم هست ولی اگر نه باید راهش رو پیدا کنم

در کل شما آموزشی چیزی ندیدید که طریقه کار کردن با وب سرویس رو گفته باشه؟؟؟ ممنون میشم اگر لینکش رو دارید به اشتراک بگذارید
    و سوال آخر اینکه اگر من برنامه اداره رو کلا آنلاین بنویسم چی میشه؟ اون موقع بحث ترافیک مطرح میشه؟؟؟منظورم این هست که چون برنامه مدام با هاست درگیر هست و میخواد اطلاعات رو بخونه و گزارش تهیه کنه مشکلی پیش نمیاد اگر نه که قسمت هایی که نیاز آنلاین باشه رو آنلاین مینویسم که که دردسر های بعدی رو هم نداشته باشه
    متشکرم
    ممنون از حسن نظر و لطفتون. منم شاگردی هستم که همینجا دارم یاد میگیرم.

بعله میتونید به همون روشی که تو کلیپ دیدین انجام بدید. مشکل ریموت هاست زمانی بوجود میاد که مستقیما بخوای وصل بشی به مای اس کیو ال سرور.وگرنه هیچ مشکل دیگه ای نیست.از نظر ترافیک هم نگران نباشید بازم تاکید میکنم اگه داده هاتون متنی باشه مشکلی بوجود نمیاد. مثل تو همون لاگ تلگرام خودتون رو تو گوشی چک کنید. شاید تو یه ماه کمتر از 10 مگ هم داده تبادل نشه.
    فعلا لینکی مد نظرم نیست و اگه تونستم حتما براتون ارسال میکنم.

محل زندگی
    آذربایجان

با سلام
    کانکشن:

موفق باشید
    فک نکنم اینو بتونن انجام بدن. به مسئله ریموت اصلا دقت نکردین. کمتر هاستی پیدا میشه که این امکان رو براتون فراهم کنه.مگر اینکه سرور مجازی بخرن و بقیه موارد رو خودشون را بندازن. درضمن اتصال مستقیم به دیتابیس هم طبق گفته اساتید درست نیست.

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط محمد آشتیانی مشاهده تاپیک
    سلام
    الان که صورت مسئله شما رو خوندم به این فکر کردم که چرا شما فکرتون به سمت گرفتن هاست رفته؟ به نظر هم درست نمیاد که یک سازمان اطلاعات خودش رو به این شکل بخواد ذخیره و نگهداری کنه
    راهی که به نظرم میاد ، نوشتن یک سرویس WCF هست (شما بخوانید وب سرویس) که توی اداره مرکزی نصب بشه و به مدارس سرویس بده

به چی نیاز دارید حالا؟ یک PC که دسترسی به اینترنت داره و یک Valid IP روش ست شده (این میتونه روش های دیگری هم داشته باشه که از واحد آی تی اونجا میتونید سوال کنید)

این سرویس شما یک سری متد خواهد داشت که کلاینت ها اون ها رو وابسته به نیاز فراخوانی میکنن و اطلاعاتشون رو در قالب مثلا یک آبجکت ارسال میکنند و در سمت سرویس ، این اطلاعات توسط سرویس روی دیتابیس ذخیره میشه
    به نظر میرسه این کم هزینه ترین و بهترین روش هست ، نیازی به فایل و این داستان ها نیست.

توضیح: من پست قبلی رو ندیده بودم ، اگر فرصتی باشه سعی میکنم یک آموزش ساده بذارم ، در هر صورت چه این آموزش ارائه بشه یا خیر ، یادگیریش کار سختی نیست و ارزش یادگرفتنش رو داره
    من خودم برای یه سری استعلامات مشتریان از شرکتمون همین روشی رو که استاد فرمودن انجام دادم.یه قسمت از وب سایتمون و ربات تلگراممون هم از این وب سرویس استفده میکنه. البته این روش رو هم طبق فرموده استاد آشتیانی انجام دادم. روی iis که رو سرورمون نصب بود و وب سرویس رو روش را انداختم.

شما هم اگه بتونید یه سیستم با آی پی ثابت اونجا را بندازید کارتون خیلی خیلی خیلی راحت میشه.

سلام

سلام مجدد به همه دوستان و اساتید عزیز

باعث افتخار هست که استاد آشتیانی عزیز لطف کردند و به تاپیک و سوال بنده پاسخ دادند ، از ایشون ممنون و سپاسگزارم

در خصوص فرمایش استاد باید خدمت تون عرض کنم که توی این یکی دو روز که استاد این مسئله رو مطرح فرمودند ( روش wcf) من با دوستان فناوری اداره خودمون صحبت کردم اما خب متاسفانه مجبورم حرفی که توی چند پست قبل عنوان کردم رو دوباره یادآوری کنیم
    از انجایی که متاسفانه خود دوستان فناوری هم با اندک اطلاعات فنی مسئولیت واحد فناوری رو به عهده گرفتند (واحد فناوری درون مجموعه آموزش و پرورش با واحد طرح و برنامه ادغام شده است و بیشتر بعد طرح و برنامه اش مطرح هست و شخصی مسلط به مسائل فنی اصلا پیدا نمیشه که بخواد قبول زحمت کنه) به طور خلاصه همون حرف چند پست قبل دوباره مطرح هست : اگر بعد از اینکه من بخوام روی سرور این کار رو انجام بدم یعنی نصب برنامه متاسفانه و با عرض پوزش که مجبور این کلمه رو بگم که اگر سرور بر اثر تیر غیب هم دچار مشکل بشه به دلیل عدم آگاهی همه مسئولیت متوجه بنده خواهد بود بنابراین به دردسرش نمی ارزه که من بخوام این کار رو انجام بدم و تاسف بعدی برای اینکه یه سیستم اسپولر جهت مدیریت اینترنت و اینترانت در محیط اداره تریتیب داده شده که چندین سال هست داره با همین روند جلو می ره بنابراین وقتی من درخواست valid ip رو دادم بهشون اولا باید توضیح میدادم که اصلا valid ip چی هست و بعدش رو دیگه نگم بهتره

خب بعد از اینکه ذهن شما رو با اوضاع افتضاحی که توی محیط اداری در حال گذران هست آشنا کردم یه خواهش دارم و البته قبلش یک تشکر برای اینکه اهمیت می دهید و توی این تاپیک شرکت می کنید و از دادن راهنمایی دریغ نمی کنید ، متشکرم

از انجایی که من هیچ آموزشی در خصوص وب سرویس پیدا نکردم بعد از گشت و گذار فراوان با دو تا کلیپ برخوردم از سایت های آموزشی وطنی که از متد post استفاده کرده بود و در واقع اومده بود یک صفحه php درون سایت درست کرد و درون اون با کدنویسی ارتباط با دیتابیس mysql رو برقرار کرد و بعد هم با دستورهای set و get کار با سی شارپ جلو برد البته آموزش بسیار سطحی و جزیی بود اما خب برای شروع کار و ایجاد آمادگی ذهنی بد نبود

حالا سوالم این هست که بوسیله این روش اون مشکل ریموت مستقیم به mysql حل شده یا نه ؟
    دوم اینکه بوسیله این روش من میتونم پروژه فعلی که بدستم رسیده است رو انجام بدم درواقع منظورم این هست که برای پروژه من کافی هست(تا حالا انشاءالله بعدا مفصل برم وب سرویس رو یاد بگیرم)

در خصوص پروژه به صورت مختصر :
    توی پروژه من دو تا نرم افزار هست نرم افزار اصلی و بزرگ که توی اداره نصب میشه و فقط دریافت کننده اطلاعات از دیتابیس آنلاین هست و نرم افزار کوچک که به تعداد توی مدارس نصب میشن و فقط کارشون ارسال اطلاعات هست که نهایتا شامل 3 یا 4 جدول که هر کدوم 7 یا 8 تا ستون دارند میشه
    با توجه به تجربه اندکی که دارم به نظرم باید نرم افزار کوچک رو آفلاین آنلاین بنویسم و نرم افزار بزرگ رو کاملا آنلاین

خب با توجه به مطالبی که خدمتتون عرض کردم ممنون میشم در حد اختصار راهنمایی بفرمایید و عذر میخوام اگر باز هم طولانی توضیح دادم
    سپاسگزارم

ممنون از حسن نظر و لطفتون. منم شاگردی هستم که همینجا دارم یاد میگیرم.

بعله میتونید به همون روشی که تو کلیپ دیدین انجام بدید. مشکل ریموت هاست زمانی بوجود میاد که مستقیما بخوای وصل بشی به مای اس کیو ال سرور.وگرنه هیچ مشکل دیگه ای نیست.از نظر ترافیک هم نگران نباشید بازم تاکید میکنم اگه داده هاتون متنی باشه مشکلی بوجود نمیاد. مثل تو همون لاگ تلگرام خودتون رو تو گوشی چک کنید. شاید تو یه ماه کمتر از 10 مگ هم داده تبادل نشه.
    فعلا لینکی مد نظرم نیست و اگه تونستم حتما براتون ارسال میکنم.
    خواهش می کنم شما همیشه به بنده و دیگر دوستانی که اول راه هستند لطف داشتید و تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید
    با توجه به مطالبی که در پاسخ نقل قول استاد آشتیانی گفتم به نظرتون با یک هاست ارزان قیمت و با استفاده از همان روش post (ارتباط سی شارپ با صفحه php ) میتونم این پروژه رو انجام بدم
    در کل اولا این روش رو پیشنهاد میدید یا نه و اگر بله من توی خرید هاستم باید به چه نکاتی دقت کنم (مثل ترافیک ريا، حجم و ...)
    ممنون

محل زندگی
    آذربایجان

خواهش می کنم شما همیشه به بنده و دیگر دوستانی که اول راه هستند لطف داشتید و تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید
    با توجه به مطالبی که در پاسخ نقل قول استاد آشتیانی گفتم به نظرتون با یک هاست ارزان قیمت و با استفاده از همان روش post (ارتباط سی شارپ با صفحه php ) میتونم این پروژه رو انجام بدم
    در کل اولا این روش رو پیشنهاد میدید یا نه و اگر بله من توی خرید هاستم باید به چه نکاتی دقت کنم (مثل ترافیک ريا، حجم و ...)
    ممنون
    ممنون.
    براساس گفته هایی که از وضعیت انفورماتیک اونجا گفتید ره حلی که تنها به ذهنم میرسه همین وب سرویسه که شما علاوه بر اینکه اطلاعات رو در کلاینتها ذخیره میکنید موقع ارسال اون به اداره مرکزی بیاد و داده های ذخیره شده رو به وب سرویس به صورت یک رشته json بفرستید و تو همون وب سرویس که ویدیوشو هم دیدید اونا رو تو دیتابیس آنلاین ذخیره کنید.
    خب بعد نرم افزار اداره هم هر وقت گزارشی خواست بگیره چون همیشه آنلاین هستند میتونند از همون وب سرویس درخواست گزارش بکنن. برای اینکه تو اداره هم بفهمن داده جدیدی ثبت شده شما باید با یه فلگی (Flag) یا هرچیزی اونا رو متوجه کنی. مثلا نرم افزار اداره هر یکی دو دقیقه چک کنه ببینه اون علامت هست یا نه اگه بود بفهمه و داده هارو بخونه. با این روش فک نکنم نیازی باشه تا داده هارو در اداره هم ذخیره کنی. البته اینم بستگی به سیاست کاری خودت داره. شما برای تست یه برنامه کوچیک بنویس همین کارو انجام بده و هرجا مشکلی بود تو اینجا بگو بقیه کمک میکنن.
    (از اسم وب سرویس هم نترسید همون صفحه پی اچ پی هست که به وسیله متد پست یا get داده هارو ذخیره میکنه )

این کد رو نگاه کنید. یه صفحه php که چهارتا متد براش پست شده و اونارو تو دیتابیس ذخیره میکنه

<?php // Include confi.phpinclude_once('confi.php'); if($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == "POST"){ // Get data $name = isset($_POST['name']) ? mysql_real_escape_string($_POST['name']) : ""; $email = isset($_POST['email']) ? mysql_real_escape_string($_POST['email']) : ""; $password = isset($_POST['pwd']) ? mysql_real_escape_string($_POST['pwd']) : ""; $status = isset($_POST['status']) ? mysql_real_escape_string($_POST['status']) : ""; // Insert data into data base $sql = "INSERT INTO `tuts_rest`.`users` (`ID`, `name`, `email`, `password`, `status`) VALUES (NULL, '$name', '$email', '$password', '$status');"; $qur = mysql_query($sql); if($qur){ $json = array("status" => 1, "msg" => "Done User added!"); }else{ $json = array("status" => 0, "msg" => "Error adding user!"); }}else{ $json = array("status" => 0, "msg" => "Request method not accepted");} @mysql_close($conn);

توصیه شدید میکنم این لینکو هم بخونید.عالیه
    http://www.mitrajit.com/insert-json-...ase-using-php/

نقل قول: شبیه سازی برنامه ی سی شارپی آفلاین آنلاین

البته درصورتیکه داده هاتون زیاده و این احتمال رو میدین که داده هاتون به چند صد هزار و میلیونی برسه، این روش flag کارامد نخواهد بود و با کندی و پایین اومدن پرفورمنس برنامه مواجه میشین (فرض کنین بین چندصد هزار تا رکورد بیاد فقط تشخیص بده کدوم جدیده کدوم قدیمیه)، پیشنهاد بنده اینه که دوتا جدول بسازین، "جدول داده های جدید" و "جدول داده های قدیم" به اینصورت که هر داده جدیدی که از طرف کلاینت ها میاد تو جدول داده های جدید درج بشه و شما واسه اطلاع از اینکه داده جدیدی اومده، فقط کافیه چک کنین که اون جدول سطری داره یا خیر؟ به محض اینکه داده ها توسط برنامه اصلی واکشی شدن و مثلا بگیم مشاهده شدن، همونارو توی جدول داده های قدیم درج کنین و جدول داده های جدید رو خالی کنین

البته بازم بستگی به خودتون داره که تا چه حذ قادر به پیاده سازیش هستین، و این نظر بنده هستش، ببینیم دوستان چه نظری دارن

ممنون.
    براساس گفته هایی که از وضعیت انفورماتیک اونجا گفتید ره حلی که تنها به ذهنم میرسه همین وب سرویسه که شما علاوه بر اینکه اطلاعات رو در کلاینتها ذخیره میکنید موقع ارسال اون به اداره مرکزی بیاد و داده های ذخیره شده رو به وب سرویس به صورت یک رشته json بفرستید و تو همون وب سرویس که ویدیوشو هم دیدید اونا رو تو دیتابیس آنلاین ذخیره کنید.
    خب بعد نرم افزار اداره هم هر وقت گزارشی خواست بگیره چون همیشه آنلاین هستند میتونند از همون وب سرویس درخواست گزارش بکنن. برای اینکه تو اداره هم بفهمن داده جدیدی ثبت شده شما باید با یه فلگی (Flag) یا هرچیزی اونا رو متوجه کنی. مثلا نرم افزار اداره هر یکی دو دقیقه چک کنه ببینه اون علامت هست یا نه اگه بود بفهمه و داده هارو بخونه. با این روش فک نکنم نیازی باشه تا داده هارو در اداره هم ذخیره کنی. البته اینم بستگی به سیاست کاری خودت داره. شما برای تست یه برنامه کوچیک بنویس همین کارو انجام بده و هرجا مشکلی بود تو اینجا بگو بقیه کمک میکنن.
    (از اسم وب سرویس هم نترسید همون صفحه پی اچ پی هست که به وسیله متد پست یا get داده هارو ذخیره میکنه )

این کد رو نگاه کنید. یه صفحه php که چهارتا متد براش پست شده و اونارو تو دیتابیس ذخیره میکنه

<?php // Include confi.phpinclude_once('confi.php'); if($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == "POST"){ // Get data $name = isset($_POST['name']) ? mysql_real_escape_string($_POST['name']) : ""; $email = isset($_POST['email']) ? mysql_real_escape_string($_POST['email']) : ""; $password = isset($_POST['pwd']) ? mysql_real_escape_string($_POST['pwd']) : ""; $status = isset($_POST['status']) ? mysql_real_escape_string($_POST['status']) : ""; // Insert data into data base $sql = "INSERT INTO `tuts_rest`.`users` (`ID`, `name`, `email`, `password`, `status`) VALUES (NULL, '$name', '$email', '$password', '$status');"; $qur = mysql_query($sql); if($qur){ $json = array("status" => 1, "msg" => "Done User added!"); }else{ $json = array("status" => 0, "msg" => "Error adding user!"); }}else{ $json = array("status" => 0, "msg" => "Request method not accepted");} @mysql_close($conn);

توصیه شدید میکنم این لینکو هم بخونید.عالیه
    http://www.mitrajit.com/insert-json-...ase-using-php/
    ممنون جناب مرادی مثل همیشه عالی

خب من الان برای شروع (هم برای همین پروژه و هم برای تست و اولین تجربه کار آنلاین خودم) موقع خرید یک هاست لینوکسی چه مواردی رو باید دقت کنم
    یکی دو ساعت تمام سایت های ارائه دهنده هاستینگ و سرور مجازی رو زیر و رو کردم که ماشاءالله تعدادشون کم هم نیست تا بالاخره یک مورد به نظر جالب اومد
    از اونجایی که گفتن ادرس سایت ممکن خلاف قوانین باشه پس اینطوری سوالم رو می پرسم
    یه هاست لینوکسی با پنل cpanel و ترافیک ماهیانه نامحدود و با حجم 1000 مگابایت و تعداد دیتابیس نامحدود و قابلیت پشتیبانی از php 5.6 از سرورهای آلمان که قیمتش بسیار عالی هست حدودا 20 هزار تومان سالیانه
    این مورد بدرد کار من میخوره به نظرتون (در مورد قیمت برای خودم اصلا ملاک نیست اما خب میخوام با کاهش هزینه برای تمدید سالیان بعد به مشکل برنخورم == همون داستان دوستان اداری با نگاه عامیانه منظورم هست)
    البته این هم یه تست برای خودم میشه و هم یه تجربه ببینم اصلا کار با دیتابیس آنلاین چطوری خواهد بود
    ممنون

نقل قول نوشته شده توسط mr.sirwan مشاهده تاپیک
    البته درصورتیکه داده هاتون زیاده و این احتمال رو میدین که داده هاتون به چند صد هزار و میلیونی برسه، این روش flag کارامد نخواهد بود و با کندی و پایین اومدن پرفورمنس برنامه مواجه میشین (فرض کنین بین چندصد هزار تا رکورد بیاد فقط تشخیص بده کدوم جدیده کدوم قدیمیه)، پیشنهاد بنده اینه که دوتا جدول بسازین، "جدول داده های جدید" و "جدول داده های قدیم" به اینصورت که هر داده جدیدی که از طرف کلاینت ها میاد تو جدول داده های جدید درج بشه و شما واسه اطلاع از اینکه داده جدیدی اومده، فقط کافیه چک کنین که اون جدول سطری داره یا خیر؟ به محض اینکه داده ها توسط برنامه اصلی واکشی شدن و مثلا بگیم مشاهده شدن، همونارو توی جدول داده های قدیم درج کنین و جدول داده های جدید رو خالی کنین

البته بازم بستگی به خودتون داره که تا چه حذ قادر به پیاده سازیش هستین، و این نظر بنده هستش، ببینیم دوستان چه نظری دارن
    این چیزی که شما فرمودید بسیار هوشمندانه هست ، از پیشنهادتون سپاسگزارم
    همونطور که توی پست های قبلیم مشخص هست بنده هنوز تجربه کار با دیتابیس آنلاین و وب سرویس رو ندارم بنابراین این سوال برام پیش اومده که :
    به طور مثال وقتی توی نرم افزار اصلی که توی اداره هست مثلا میخوایم توی یک فرم اطلاعات جدول دیتابیس آنلاین مون رو درون یک دیتاگریدویو نشون بدیم خب تا الان توی برنامه های آفلاین ما کانکشن استرینگ رو همون لوکال میدادیم و اطلاعات جدول مورد نظر رو با یک سلکت ساده میخوندیم و میریختیم توی دیتاگریدویو
    الان ما به روش وب سرویس یا همون post (متد get یا set فکر کنم میشه درسته ، هنوز واژه های مناسب این کار رو یاد نگرفتم ، پوزش میخوام) یه کوئری میفرستیم به صفحه php که ازش بخواد اطلاعات فلان جدول رو بگیره و برگردونه تا ما درون دیتاگریدویو نشونش بدیم
    البته هنوز نمیدونم کوئری رو درون همون صفحه php مینویسیم و فقط فراخوانیش می کنیم یا از سی شارپ کوئری می زنیم که حالا میرم یادش میگیرم
    اما سوالم اینه که چه نیازی به فلگ یا جدول قدیم یا جدید پیدا می کنیم
    خب هر وقت کوئری زده شد همه اطلاعاتی که تا اون لحظه توی جدول موجود هست گرفته میشه و نمایش داده میشه درسته ؟؟؟!!!
    حالا همچین آنی و لحظه ای هم نیازی نیست که اطلاعات نمایش داده بشن (چون در طول روز ممکنه نهایتا بترکونه 50 تا رکورد از سمت مدارس ارسال بشه به یک جدول)
    حالا اگر ما توی فرم مون باشیم و دیتاگرید ویو در حال نمایش اطلاعات باشه اگر هم رکوردی اضافه بشه توی جدول لزومی نداره حتما اون رو نمایش بدم (مشکلی از نظر کاری من پیش نمیاد) نهایتش اینه که اگر طولانی مدت توی اون فرم مونده بود یکبار فرم رو می بنده دوباره باز می کنه تا اطلاعاتی که اضافه شدن رو هم نمایش بده یا به صورت شیک ترش یک باتن برای رفرش دیتاگرید ویو میگذارم
    دوستان باز هم مجبورم این حرف رو تکرار کنم که چون من تجربه کار با دیتابیس آنلاین رو ندارم این طوری به ذهنم رسیده اگر اشتباه هست یا ناشیانه به بزرگی خودتون ببخشید

از همه دوستان و اساتید بابت راهنمایی هاشون متشکرم

این چیزی که شما فرمودید بسیار هوشمندانه هست ، از پیشنهادتون سپاسگزارم
    همونطور که توی پست های قبلیم مشخص هست بنده هنوز تجربه کار با دیتابیس آنلاین و وب سرویس رو ندارم بنابراین این سوال برام پیش اومده که :
    به طور مثال وقتی توی نرم افزار اصلی که توی اداره هست مثلا میخوایم توی یک فرم اطلاعات جدول دیتابیس آنلاین مون رو درون یک دیتاگریدویو نشون بدیم خب تا الان توی برنامه های آفلاین ما کانکشن استرینگ رو همون لوکال میدادیم و اطلاعات جدول مورد نظر رو با یک سلکت ساده میخوندیم و میریختیم توی دیتاگریدویو
    الان ما به روش وب سرویس یا همون post (متد get یا set فکر کنم میشه درسته ، هنوز واژه های مناسب این کار رو یاد نگرفتم ، پوزش میخوام) یه کوئری میفرستیم به صفحه php که ازش بخواد اطلاعات فلان جدول رو بگیره و برگردونه تا ما درون دیتاگریدویو نشونش بدیم
    البته هنوز نمیدونم کوئری رو درون همون صفحه php مینویسیم و فقط فراخوانیش می کنیم یا از سی شارپ کوئری می زنیم که حالا میرم یادش میگیرم
    اما سوالم اینه که چه نیازی به فلگ یا جدول قدیم یا جدید پیدا می کنیم
    خب هر وقت کوئری زده شد همه اطلاعاتی که تا اون لحظه توی جدول موجود هست گرفته میشه و نمایش داده میشه درسته ؟؟؟!!!
    حالا همچین آنی و لحظه ای هم نیازی نیست که اطلاعات نمایش داده بشن (چون در طول روز ممکنه نهایتا بترکونه 50 تا رکورد از سمت مدارس ارسال بشه به یک جدول)
    حالا اگر ما توی فرم مون باشیم و دیتاگرید ویو در حال نمایش اطلاعات باشه اگر هم رکوردی اضافه بشه توی جدول لزومی نداره حتما اون رو نمایش بدم (مشکلی از نظر کاری من پیش نمیاد) نهایتش اینه که اگر طولانی مدت توی اون فرم مونده بود یکبار فرم رو می بنده دوباره باز می کنه تا اطلاعاتی که اضافه شدن رو هم نمایش بده یا به صورت شیک ترش یک باتن برای رفرش دیتاگرید ویو میگذارم
    دوستان باز هم مجبورم این حرف رو تکرار کنم که چون من تجربه کار با دیتابیس آنلاین رو ندارم این طوری به ذهنم رسیده اگر اشتباه هست یا ناشیانه به بزرگی خودتون ببخشید

از همه دوستان و اساتید بابت راهنمایی هاشون متشکرم
    1. شما نیازی به کانکشن زدن به دیتابیس آنلاین ندارین، اون وب سرویس که قراره بنویسین مسئول ارتباط با دیتابیسه و وظیفه کوئری زدن و واکشی داده ها بر عهده اونه، شما فقط توی برنامه دسکتاپیتون (یا هر برنامه دیگه ای) متد مناسب از وب سرویستون رو فراخوانی میکنین و تمام
    به صورت خیلی ساده و مرسوم، متد post واسه ارسال داده به سرویس دهنده و متد get واسه دریافت اطلاعات از سرویس دهنده استفاده میشه

2. فک کنم تو یکی از پست ها بحث سر این بود که برنامه اصلی چجوری بفهمه داده جدید وارد شده، واسه همین این راهکار رو پیشنهاد دادم، در صورتیکه نیازی به اینکار ندارین پس این قضیه منتفیه و به روال عادی داده هارو درج و واکشی کنین

این لینک توضیحات خوبی از تفاوت get و post داده:
    https://www.7learn.com/forums/topic/...et-%D9%88-post

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

به نظر من سمت MySQL نرو . از SQL Server استفاده کن .

یه سرور ویندوزی بگیر ، هاست به درد نمی خوره ، همش میگن استفاده بیش از حد از رم و CPU و .... . یه VPS هم کارت رو راه می اندازه .

الان ما یه پروژه انبار داری نوشتیم که نزدیک 30 یوزر آنلاین داره . سرورش رو خودم تهیه کردم ، یه VPS با رم 4 گیگه . SQL Server هم نصب کردم

اگه کمک خواستی بنده در خدمتم !

محل زندگی
    آذربایجان

ممنون جناب مرادی مثل همیشه عالی

خب من الان برای شروع (هم برای همین پروژه و هم برای تست و اولین تجربه کار آنلاین خودم) موقع خرید یک هاست لینوکسی چه مواردی رو باید دقت کنم
    یکی دو ساعت تمام سایت های ارائه دهنده هاستینگ و سرور مجازی رو زیر و رو کردم که ماشاءالله تعدادشون کم هم نیست تا بالاخره یک مورد به نظر جالب اومد
    از اونجایی که گفتن ادرس سایت ممکن خلاف قوانین باشه پس اینطوری سوالم رو می پرسم
    یه هاست لینوکسی با پنل cpanel و ترافیک ماهیانه نامحدود و با حجم 1000 مگابایت و تعداد دیتابیس نامحدود و قابلیت پشتیبانی از php 5.6 از سرورهای آلمان که قیمتش بسیار عالی هست حدودا 20 هزار تومان سالیانه
    این مورد بدرد کار من میخوره به نظرتون (در مورد قیمت برای خودم اصلا ملاک نیست اما خب میخوام با کاهش هزینه برای تمدید سالیان بعد به مشکل برنخورم == همون داستان دوستان اداری با نگاه عامیانه منظورم هست)
    البته این هم یه تست برای خودم میشه و هم یه تجربه ببینم اصلا کار با دیتابیس آنلاین چطوری خواهد بود
    ممنون
    اگه اطلاعات زیادی ندارید همین میتونه کافی باشه. اگه هم از نظر حجم دیتابیس زیاد شد میتونی افزایشش بدی. ولی خارج از موضوع گول قیمت ها رو نخور که خودم یکی دوماه پیش پدرم دراومد. یه هاست گرفتم عین همین مشخصات با همین قیمت(خواستید پیام خصوصی بدید اسم هاست رو بگم تا خدایی نکرده شما متضرر نشید). یه فایلی رو آنتی شلر پاک میکرد. جالبه تو دوتا هاست دیگه اون پاک نمیشد. هر تیکتی میزدم بعد 3 روز ج میدادن. به اسم تغییر آی پی 2 هفته سایتم داون شد. هنوزم که هنوز 2 ماه از تغییر آی پی میگذره من نمیتونم وارد سی پنلم بشم. و پشتیبانی هم که انگار نه انگار. اما الان یه هاست خوب پیدا کردم تو عمرم همچین پشتیبانی ندیدم.

نقل قول نوشته شده توسط NasimBamdad مشاهده تاپیک
    به نظر من سمت MySQL نرو . از SQL Server استفاده کن .

یه سرور ویندوزی بگیر ، هاست به درد نمی خوره ، همش میگن استفاده بیش از حد از رم و CPU و .... . یه VPS هم کارت رو راه می اندازه .

الان ما یه پروژه انبار داری نوشتیم که نزدیک 30 یوزر آنلاین داره . سرورش رو خودم تهیه کردم ، یه VPS با رم 4 گیگه . SQL Server هم نصب کردم

اگه کمک خواستی بنده در خدمتم !
    ایشون مد نظرشون کاهش هزینه س. با این مشخصات نزدیک 200 تومن ماهانه حداقل باید هزینه کنن.البته خیلی خوبه ولی باید اینم مد نظر داشته باشن.
    میتونم بپرسم چرا سمت mysql نره؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

اگه اطلاعات زیادی ندارید همین میتونه کافی باشه. اگه هم از نظر حجم دیتابیس زیاد شد میتونی افزایشش بدی. ولی خارج از موضوع گول قیمت ها رو نخور که خودم یکی دوماه پیش پدرم دراومد. یه هاست گرفتم عین همین مشخصات با همین قیمت(خواستید پیام خصوصی بدید اسم هاست رو بگم تا خدایی نکرده شما متضرر نشید). یه فایلی رو آنتی شلر پاک میکرد. جالبه تو دوتا هاست دیگه اون پاک نمیشد. هر تیکتی میزدم بعد 3 روز ج میدادن. به اسم تغییر آی پی 2 هفته سایتم داون شد. هنوزم که هنوز 2 ماه از تغییر آی پی میگذره من نمیتونم وارد سی پنلم بشم. و پشتیبانی هم که انگار نه انگار. اما الان یه هاست خوب پیدا کردم تو عمرم همچین پشتیبانی ندیدم.

ایشون مد نظرشون کاهش هزینه س. با این مشخصات نزدیک 200 تومن ماهانه حداقل باید هزینه کنن.البته خیلی خوبه ولی باید اینم مد نظر داشته باشن.
    میتونم بپرسم چرا سمت mysql نره؟
    ماهی دویست نمیشه ، حدود 70 هزار تومان . اگه خواست خودم بهش میدم

ابزار های Sql Server به نظرم قوی تر از MYSQL هست و برای بخث بهینه سازی خوب کار می کنه

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

سلام

با سلام خدمت آقای آشتیانی عزیز

میدونم وقتتون کمه ولی جسارتا امکان داره آموزش رو تهیه کنید

تاپیک های مشابه

1. شبیه سازی برنامه ارسال و دریافت فکس
    نوشته شده توسط gheisari در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 11
    آخرین پست: دوشنبه 14 مرداد 1392, 22:35 عصر
  2. شبيه سازي برنامه رندم
    نوشته شده توسط maryam___ در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 09 تیر 1388, 11:25 صبح
  3. [B]طریقه شبیه سازی برنامه Caller Id در دلفی؟[/B]