نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: سرنوشت Asp.net !

کاربر دائمی آواتار aserfg
    محل زندگی
    Asp+.net

Exclamation سرنوشت Asp.net !

اگر یکی از توسعه دهندگان دات نتی هستید حتما با گستره بی پایان تغییرمسیرهای ناگهانی مایکروسافت بارها شوکه شده اید ! در خصوص طراحی وب در نسخه های اولیه asp کلاسیک سپس Asp.net webform و بعد از آن Asp.net mvc و حالا Asp.net core!
    فرض کنید پروژه ای را با Asp.net webform شروع کرده اید و دو سال زمان صرف توسعه آن کرده اید . از تولید مستقیم کدهای پروژه تا ابزارهایی که می توانند بر اساس شیوه برنامه نویسی شما کد مربوطه را تولید کنند و یا تولید user control هایی که توسعه کار را بهبود می بخشند . حال به یکباره متوجه می شوید پلت فرم برنامه نویسی شما منبعد توسعه داده نخواهد شد و همچنین دارای مشکلات و معایب متعددی بوده که صرفا به دلیل تکیه و اطمینان از ابزارهای مایکروسافت دچار آن شده اید !
    از آنجا که شما یک برنامه نویس و توسعه دهنده هستید و می خواهید انتهای مسیرتان بن بست نباشد به روزرسانی امری بدیهی خواهد بود . لذا مجددا پروسه یادگیری ، کدنویس به روزرسانی کلیه ابزارها و...امری بسیار طاقت فرسا خواهد بود حال پس از مدتی تکنولوژی جدیدی به نام Asp.net core! که عاریتی کامل از دنیای open source است معرفی میشود و تکرار پروسه سعی مجدد
    آیا سرنوشت Asp.net Core متفاوت است ؟ اگر همه این مشکلات را پشت سر گذاشته اید و پاسخ آری به این سوال می دهید احتمالا بسیار خوش بین هستید . و اگر پاسختان منفی است خوشحال می شوم نظرات شما را بدانم .
    آخرین ویرایش به وسیله aserfg : یک شنبه 27 اسفند 1396 در 09:10 صبح

نقل قول: سرنوشت Asp.net !

دوست من بیشتر مشكل شما بحث این هست كه مایكروسافت نیومد همون بیس اولش رو به روز كنه و كلا سیستم رو عوض كرد و برنامه نویسها برای تغییر دیگه فقط با به روزرسانی نمیتونن به روز بشن و باید كل كدها رو تغییر بدن و حتی ساختار پوشه بندی رو هم باید تغییر بدن.
    بیشتر این مشكل هم از اوپن سورس نبودنش آب میخورد كه خداروشكر دات نت كور رو اوپن سورس كردن.
    مایكروسافت خیلی تلاش كرد تا مثل اپل عمل كنه اما تواناییش رو نداشت، من خودم طرفدار مایكروسافت هستم ولی بالاخره اشتباهاتی هم داره (البته صدرصد از نظر من اشتباهه ممكنه دلیل خاصی داشته باشن برای كارهاشون).
    در رابطه با آینده دات نت هم شك نكنید با دات نت كور آینده رو تضمین كرد، بله هنوز خیلی جای كار داره ولی همین که اوپن سورس شد یعنی تحول خیلی خوبی.
    قطعا ما نمیتونیم آینده رو ببینیم اما با توجه به شرایط و مقایسه با دیگر تکنولوژی ها میشه حدس هایی زد، مایکروسافت هم فهمید بالاخره که امروز دنیای اوپن سورس هست.

اگر اخبار روز دنياي برنامه نويسي را به صورت منظم پيگيري كنيد هيچگاه يك چنين تاپيك‌هايي را ايجاد نخواهيد كرد؛ از اين جهت كه الان بيش از 2 سال هست كه آخرين نسخه ام وي سي در فاز نگهداري هست يا وب فرم‌ها هم از زمان ارائه اولين نگارش ام وي سي در فاز نگهداري قرار گرفتند. يا تا الان چندين نگارش دات نت كر، ارائه شده يا در مورد فريم ورك‌هاي ديگر هم به همين صورت هست. اين رشته متفاوت هست با فيزيك و شيمي كه قوانين آن‌ها حداقل در دنيايي كه ما در آن زندگي مي‌كنيم تغييري نمي‌كنند. طول عمر فناوري‌ها در اين رشته حداكثر 5 سال هست. شما اگر در طي اين 5 سال پروژه‌اي را ايجاد كرديد چقدر خوب، پس از آن در فاز نگهداري مي‌روند و در طي يك پروسه تكامل تدريجي نمونه‌هاي بهتر ظاهر مي‌شوند. بنابراين خودتان را بايد به مطالعه مداوم عادت دهيد تا تغييرات برايتان عادي شوند و اين وسط شگفت زده نشويد و بتوانيد با جريان تغييرات حركت كنيد.

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط anubis_ir مشاهده تاپیک
    اگر اخبار روز دنياي برنامه نويسي را به صورت منظم پيگيري كنيد هيچگاه يك چنين تاپيك‌هايي را ايجاد نخواهيد كرد؛ از اين جهت كه الان بيش از 2 سال هست كه آخرين نسخه ام وي سي در فاز نگهداري هست يا وب فرم‌ها هم از زمان ارائه اولين نگارش ام وي سي در فاز نگهداري قرار گرفتند. يا تا الان چندين نگارش دات نت كر، ارائه شده يا در مورد فريم ورك‌هاي ديگر هم به همين صورت هست. اين رشته متفاوت هست با فيزيك و شيمي كه قوانين آن‌ها حداقل در دنيايي كه ما در آن زندگي مي‌كنيم تغييري نمي‌كنند. طول عمر فناوري‌ها در اين رشته حداكثر 5 سال هست. شما اگر در طي اين 5 سال پروژه‌اي را ايجاد كرديد چقدر خوب، پس از آن در فاز نگهداري مي‌روند و در طي يك پروسه تكامل تدريجي نمونه‌هاي بهتر ظاهر مي‌شوند. بنابراين خودتان را بايد به مطالعه مداوم عادت دهيد تا تغييرات برايتان عادي شوند و اين وسط شگفت زده نشويد و بتوانيد با جريان تغييرات حركت كنيد.
    اما دوست من ما که قرار نیست همه عمرمون فقط دنبال این باشیم که یکی یه تغییر بده و ما بریم سریع یاد بگیریم چون قرار هست از دانشی که کسب کردید هم دآمد داشته باشید ووقتی شما وارد بحث درآمدی میشید کمتر وقت مطالعه خواهید داشت و در رقابت با افرادی که وقت بیشتری رو قرار میدن شما جا می مونید

واقعیت این است که سرعت رشد تکنولوژی بسیار بالا رفته است و مایکروسافت هم نمی خواهد از غافله عقب بماند. قرار نیست وقتی یک تکنولوژی جدید میاد همه بلافاصله ازش استفاده کنند. شما امروز هم می توانید یک پروژه ی Web Form یا ASP MVC بسازید و مطمئن باشید برای 10 سال دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود.طول عمر سایت شما چند سال خواهد بود ؟ آیا فکر می کنید 10 سال دیگر هم از همین کدها استفاده شود ؟

مایکروسافت ASP Core رو عرضه کرد تا اگر به دلایلی از ASP Web Form خوشتون نمیاد یا فکر می کنید MVC نقاط ضعفی داره بجای اینکه سراغ Node.js یا PHP یا Ruby برید از ASP Core استفاده کنید. اگر ASP Core نبود خیلی از ASP به Node.js مهاجرت می کردند. همینطور این تکنولوژی ابزاری برای جذب برنامه نویسان تازه کاره که مردد هستند چه فریم ورکی رو انتخاب کنند.

تصور نکنید که تغییر تکنولوژی برای مایکروسافت آسان است. همین ASP Core حدود 700 میلیون دلار صرف بازاریابیش شده و چند میلیارد دلار و بالغ بر 5 سال زمان صرف پیاده سازیش و اگر راه بهتری بود سراغش نمیومدن.

اگر انتظار دارید با دانش امروزتون 5 سال دیگه در بالاترین سطح باشید اشتباه می کنید. علم رایانه از پزشکی یا مهندسی خیلی سریعتر رشد می کنه و نیم عمر دانش در این شاخه حدود 2 سال است. یعنی بدون مطالعه هر 2 سال دانش شما نصف میشه.

اینطور نیست که دانش گذشته ی شما باید کامل دور ریخته بشه و ASP Core رو باید از صفر شروع کنید. خیلی از چیزها فرقی نکرده ، مفاهیم همان قبلی است. زبان #C هم مانند قبل تغییری نکرده و مهاجرت به ASP Core برای کسانی که تجربه ی برنامه نویسی با ASP دارند بی دردسر است.

الان هیچ شغلی وجود نداره که کار رو به همون روش 10 یا 15 سال پیش انجام بدن. یعنی شما در هر زمینه ی کار کنید روش کار امروز شما با 15 سال پیش فرق کرده و بسا بهتر شده. همه باید خودشون رو به روز نگه دارن. در دنیای وب این بروز رسانی خیلی سریعتر انجام میشه.

محل زندگی
    جایی در ایران

به نظر من این یک مشکل اساسی و بزرگ در تکنولوژی های ماکروسافته مثلا یه برنامه نویسی php اون رو یاد گرفته و یه ده سالی اون رو کار کرده و در به روزرسانی ها هم تنها برخی توابع هستند که دیگه استفاده نمیشن و نیومده کلا بیس کار رو بزنه خراب کنه بگه تا دیروز این بوده از امروز دیگه اینه قطعا ما نمی تونیم همه زبان ها رو یاد بگیریم و نهایت یک یا دو زبان رو می تونیم حرفه ای باشیم درسته که مطالعه و به روز بودن خصلت کار برنامه نویسی هست اما این در مورد دات نت واقعا خیلی بیشتر هست یعنی شما تا دیروز داشتی با وب فرم کار می کردی امروز نصف دانشت رو باید به روز کنی نمیگم همشو چون بلاخره یه بخش های مشترکی بین این ها هست که اونم ناشی از مشترک بودن زبان سی شارپ هست اما واقع امر ما توان چنین به روز رسانی های دائمی رو از نظر فکری و زمانی داریم شما اگر جایی کار کنید روزی 8 ساعت درگیر کار هستید و کمترین زمان برای مطالعه خواهید داشت

محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط hakim22 مشاهده تاپیک
    واقعیت این است که سرعت رشد تکنولوژی بسیار بالا رفته است و مایکروسافت هم نمی خواهد از غافله عقب بماند. قرار نیست وقتی یک تکنولوژی جدید میاد همه بلافاصله ازش استفاده کنند. شما امروز هم می توانید یک پروژه ی Web Form یا ASP MVC بسازید و مطمئن باشید برای 10 سال دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود.طول عمر سایت شما چند سال خواهد بود ؟ آیا فکر می کنید 10 سال دیگر هم از همین کدها استفاده شود ؟

مایکروسافت ASP Core رو عرضه کرد تا اگر به دلایلی از ASP Web Form خوشتون نمیاد یا فکر می کنید MVC نقاط ضعفی داره بجای اینکه سراغ Node.js یا PHP یا Ruby برید از ASP Core استفاده کنید. اگر ASP Core نبود خیلی از ASP به Node.js مهاجرت می کردند. همینطور این تکنولوژی ابزاری برای جذب برنامه نویسان تازه کاره که مردد هستند چه فریم ورکی رو انتخاب کنند.

تصور نکنید که تغییر تکنولوژی برای مایکروسافت آسان است. همین ASP Core حدود 700 میلیون دلار صرف بازاریابیش شده و چند میلیارد دلار و بالغ بر 5 سال زمان صرف پیاده سازیش و اگر راه بهتری بود سراغش نمیومدن.

اگر انتظار دارید با دانش امروزتون 5 سال دیگه در بالاترین سطح باشید اشتباه می کنید. علم رایانه از پزشکی یا مهندسی خیلی سریعتر رشد می کنه و نیم عمر دانش در این شاخه حدود 2 سال است. یعنی بدون مطالعه هر 2 سال دانش شما نصف میشه.
    من این نکته نظر رو واقعا قبول دارم اینکه بنا نیست ما هر روز که یه مورد جدید میاد بدو بدو بریم ایون رو یاد بگیریم

تیم توسعه ی ASP Core هم بارها اعلام کرده که شما مجبور نیستید بلافاصله از ASP Core استفاده کنید. Web Form برای سالیان دراز دیگه همچنان پشتیبانی و حتی بروز رسانی میشه و همینطور MVC هم هیچ مشکل اساسی نداره و هزاران سایت دارن ازش استفاده می کنن و قرار هم نیست با تکنولوژی روز تغییر کنن.

خیلی از شرکتها اصلا به اینکه سراغ ASP Core برن فکر هم نمی کنن حتی پروژه های جدید رو هم با همون وب فرم و MVC انجام میدن. اما خیلی از شرکتها هم دوست دارن از روشها بهتر و تکنولوژی های روز استفاده کنن. این انتخاب با شماست. تجربه های موفقی از استفاده از ASP Core هست. مثلا سامسونگ خیلی از سایت هاش رو به ASP Core تغییر داده و چند غول تجاری هندی هم دارن سرورهاشون رو میبرن روی این تکنولوژی.

مثلا یک شرکت هندی که چند صد میلیون کاربر داره اعلام کرده با مهاجرت به ASP Core حجم ترافیک سرورهاش تقریبا نصف شده که یعنی نیمی از هزینه ی سرورهاش کم کرده. صرف نو بودن یک تکنولوژی نباید دلیل انتخاب اون تکنولوژی باشه.

انسانها ذاتا دوست دارند از چیزهای جدید و نو استفاده کنند. ASP Core معجزه نمیکنه. خودش کدهای شما رو نمی نویسه و قرار نیست پیاده سازی سایت با اون 10 برابر آسانتر باشه. اما امکاناتی داره که تجربه ی برنامه نویسی بهتری رو میده و در نهایت هم بهینه تر کار میکنه.

کاربر دائمی آواتار ali_md110
    محل زندگی
    شیراز

من با hakim22 موافقم
    در یک زمانی شاید 13 یا 14 سال قبل یک برنامه ترازمالی با vb6 برای یک اداره ای نوشتم بنظرم هنوزم ازون سیستم نفتی دارند استفاده می کنند
    الان اگر به من بگن اون برنامه رو به روز رسانی کنید یا خودم را میکشم یا برنامه رو به قتل میرسونم
    برنامه اونموقع من اگر 2 ماه وقتم رو گرفت الان نوشتنش به 3 روز هم طول نمی کشه چون تکنیک های اون موقع قابل مقایسه با الان نیست
    فرضا اگر تعداد کدهای اون برنامه هزار خط بود الان با دات نت و تکنیک های امروز به 100 خط هم نمیرسه
    باید واقع بین بود و تکنیکها ی جدید را فرا گرفت و سبک قدیم تر و کهنه تر را به مرور فراموش کنیم

کاربر دائمی آواتار شرلوک هلمز
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط aserfg مشاهده تاپیک
    اگر یکی از توسعه دهندگان دات نتی هستید حتما با گستره بی پایان تغییرمسیرهای ناگهانی مایکروسافت بارها شوکه شده اید ! در خصوص طراحی وب در نسخه های اولیه asp کلاسیک سپس Asp.net webform و بعد از آن Asp.net mvc و حالا Asp.net core!
    فرض کنید پروژه ای را با Asp.net webform شروع کرده اید و دو سال زمان صرف توسعه آن کرده اید . از تولید مستقیم کدهای پروژه تا ابزارهایی که می توانند بر اساس شیوه برنامه نویسی شما کد مربوطه را تولید کنند و یا تولید user control هایی که توسعه کار را بهبود می بخشند . حال به یکباره متوجه می شوید پلت فرم برنامه نویسی شما منبعد توسعه داده نخواهد شد و همچنین دارای مشکلات و معایب متعددی بوده که صرفا به دلیل تکیه و اطمینان از ابزارهای مایکروسافت دچار آن شده اید !
    از آنجا که شما یک برنامه نویس و توسعه دهنده هستید و می خواهید انتهای مسیرتان بن بست نباشد به روزرسانی امری بدیهی خواهد بود . لذا مجددا پروسه یادگیری ، کدنویس به روزرسانی کلیه ابزارها و...امری بسیار طاقت فرسا خواهد بود حال پس از مدتی تکلنولوژی جدیدی به نام Asp.net core! که عاریتی کامل از دنیای open source است معرفی میشود و تکرار پروسه سعی مجدد
    آیا سرنوشت Asp.net Core متفاوت است ؟ اگر همه این مشکلات را پشت سر گذاشته اید و پاسخ آری به این سوال می دهید احتمالا بسیار خوش بین هستید . و اگر پاسختان منفی است خوشحال می شوم نظرات شما را بدانم .
    کاملا با نظر شما موافق هستم، مایکروسافت خراب کرده، هنوز یک تکنولوژی را یاد نگرفتی باید کوچ کنی یکی دیگه! دوستانی که به mvc core خوشبین هستند به نظر من اشتباه میکنند مایکروسافت چند سال دیگه اونهم میزاره کنار، متاسفانه فعلا وقت خواندن php را ندارم وگرنه php به نظر من بهتره هم از نظر بازار کار هم بخاطر cms های مانند word press

کاربر دائمی آواتار aserfg
    محل زندگی
    Asp+.net

مدت زمان زیادی از آخرین پست من در این سایت می گذره و دوست داشتم با این جمع دوستانه دوباره گفتگویی داشته باشم .
    با تشکر از کلیه عزیزانی که در این تاپیک مشارکت داشتند . هر چند تجربه بنده مرا نسبت به مایکرسافت کمی بدبین کرده است ولی با قدمهایی که مایکروسافت در دنیای متن باز برداشته شاید در آینده شاهد تحولی بزرگ تر باشیم گرچه برنامه نویسان هوشیار متن باز هیچ گونه انحصاری را بر نمی تابند و همراهی آنچنانی با این تکنولوژیها نخواهند داشت .و باز هم همراهان همیشگی این تغییرات دیوانه وار من و شمایی هستیم که سرمایه بزرگی به نام وقت را هزینه کرده ایم .

تاپیک های مشابه

1. asp.net and iis
    نوشته شده توسط bernadet730 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 28 آذر 1390, 00:09 صبح
  2. php بهتر است یا ASP.NET
    نوشته شده توسط mahmoodreza در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 24 مهر 1387, 22:25 عصر
  3. کتاب asp.net
    نوشته شده توسط kazem در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3