مشاهده دست آورد نظرسنجی: به نظر شما، بهترین نسخه دلفی کدام است؟

رای دهنده
114. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • دلفی 7

69 60.53%
  • دلفی 8

4 3.51%
  • سایر نسخه ها

41 35.96%
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 94

نام تاپیک: بهترین نسخه دلفی...؟

کاربر جدید آواتار مهندس بیژن
    محل زندگی
    مشهد

بهترین نسخه دلفی...؟

نظر خود را درباره بهترین نسخه دلفی بفرمائید.

دلفی نسخه 7 واقعا کامل و بدن نقصه حتی امکان برنامه نویسی دات نت هم توی اون وجود داره من که باحاش حال میکنم فکر میکنم بهترین محیط برنامه نویسی دنیاست زمانی که دلفی 7 طراحی شد توی یه مقاله خوندم که شرکت مایکروسافت اعتراف کرده بود که محصولات بورلند بهتر و انعطاف پذیرتر از محصولات مایکروسافته
    با تشکر از شما

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    من هم دلفی 7 را ترجیح می دم

کاربر تازه وارد آواتار yasak5
    محل زندگی
    امارات متحده عربی
    سلام،
    دلفی 7 رو اگه با محصولات زمانه خودش مقایسه کنیم قطعا جزو بهترین هاست. اما کم کم ضعف هاش نصب به درخواست های جدید داره پیدا می شه. من شخصا نسخه 2005 رو برای الان بهتر می دونم. فقط مشکل اینجاست که مهاجرت کردن از نسخه 7 به 2005 به دلیل موجود نبودن بعضی از Third-Party Component هایی که توی یکی از پروژه هام استفاده کردم هنوز مقدور نبوده. و فکر هم نمی کنم بتونیم به این زودی ها از دلفی هفت جدا شیم...(و شاید هیچ وقت نتونیم جدا شیم !!)

کاربر دائمی آواتار arshia_
    محل زندگی
    ایران-شهر فرزانگان( بروجرد )
    نسخه 7 خیلی کاربرپسند و کاربردی است
    البته 2006 هم در بین نسخه های بعد از اون بهترین انتخاب است
    چون کاملا با نسخه 7 سازگار است و امکانات بسیاری داره

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایرانشهر
    من هم 2006 رو می پسندم هم به دلیل سازگاری اش با دلفی 7 و هم قابلیت و انعطاف و امکانات بیشتر

کاربر دائمی آواتار soroush_vs
    محل زندگی
    شیراز
    هیچ میدونید بیشتر برنامه های شرکت های معتبر دنیا با دلفی نوشته شده اند.تا با محصولات ماکروسافت
    --------------------
    نتیجه ی رایگری واقعا حیرت کننده است
    آخرین ویرایش به وسیله soroush_vs : دوشنبه 01 آبان 1385 در 13:25 عصر دلیل: این پست به دلیل تکراری بودن بطور خودکار ادغام شده است.

کاربر دائمی آواتار babak_delphi
    محل زندگی
    آستارا
    من هم دلفی 7 رو ترجیح میدم
    البته 2006 رو امتحان نکردم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    نقل قول نوشته شده توسط master13111
    من هم 2006 رو می پسندم هم به دلیل سازگاری اش با دلفی 7
    منظور از سازگاری چیه؟ یعنی متونیم کامپوننتهای دلفی 7 را تو 2006 استفاده کنیم؟

نقل قول: بهترین نسخه دلفی...؟

شک نکنید دلفی 2007 بهترینه

عالیه

حرف نداره

من از دلفی 1 شروع کردم و تا دلفی 2011 پیش رفتم... ولی هیچکدومشون به دلفی 2007 نمیرسه

بلی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

delphi2010

کاربر دائمی آواتار setroyd
    محل زندگی
    تهران

نسخه ی 6 نسخه ی اصلیش هست ولی با 7 کار کردن بهتره و دستت باز هست ولی 2011 هم بد نیست از لحاظ را دست بودن بهتره محیطش VISUALY هست

همیشه جدیدترین نسخه بهترین است. چه از لحاظ قابلیت، راحتی و ... .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

نقل قول نوشته شده توسط شاهین عشایری مشاهده تاپیک
    پس چرا دوستان نسخه های قبلی رو می پسندن؟! مگه می شه نسخه ی های جدید یه محصولی بهتر از قبلی ها نباشه؟!

پس چرا دوستان نسخه های قبلی رو می پسندن؟! مگه می شه نسخه ی های جدید یه محصولی بهتر از قبلی ها نباشه؟!
    دلایل زیادی وجود داره. به عنوان مثال فرض کنید که آقای X نسخه رجیستر شده کامپوننتی را دارد که در نسخه های قبلی دلفی کار می کند و مجبور است که در برنامه های خود از آن استفاده کند. در چنین شرایطی این کابر از همان نسخه های قدیمی ناچاراً باید استفاده کند.
    البته توجه داشته باشید که بسیاری از برنامه نویسان علاقه ای ندارند که به نسخه های جدید کوچ کنند، البته این در اکثر موارد بخاطر ضعف نسخه های جدید نیست و به دلیل تنبلی و بی حال بودن برنامه نویسان است.
    توجه داشته باشید که دلایلی از این دست بسیار زیاد است...

کاربر دائمی آواتار fakhravari
    محل زندگی
    بوشهر

من با 2007 کار میکنم و خوب هست

کاربر دائمی آواتار firststep
    محل زندگی
    ایران-خواستم از جنبه تفاهم باهم بگم

اره از این به بعد باید یگیم xe2

خوب نظرسنجی شاید زیاد جالب نباشه چون مثلاً اگه قراره مثلاً برای لینوکس کار کرد شما مجبور به استفاده از 7 هستین و راه هم نیست

کاربر دائمی آواتار firststep
    محل زندگی
    ایران-خواستم از جنبه تفاهم باهم بگم

دلایل زیادی وجود داره. به عنوان مثال فرض کنید که آقای X نسخه رجیستر شده کامپوننتی را دارد که در نسخه های قبلی دلفی کار می کند و مجبور است که در برنامه های خود از آن استفاده کند. در چنین شرایطی این کابر از همان نسخه های قدیمی ناچاراً باید استفاده کند.
    البته توجه داشته باشید که بسیاری از برنامه نویسان علاقه ای ندارند که به نسخه های جدید کوچ کنند، البته این در اکثر موارد بخاطر ضعف نسخه های جدید نیست و به دلیل تنبلی و بی حال بودن برنامه نویسان است.
    توجه داشته باشید که دلایلی از این دست بسیار زیاد است...
    همیشه که در مقابل تغییرات مقاومتی وجود داره

اما شاید توی ایران همش هم این موضوع نباشه شاید دلایلی دیگه همچون نداشتن کتاب کامل و مرجعی برای تمام نسخه ها ، مثلا توی نسخه های ارائه شده به جرعت میشه گفت هیچ کتاب فارسی کامل و مرجعی نیز به جز نسحه 7 وجود نداره

هیچ کتاب فارسی کامل و مرجعی نیز به جز نسحه 7 وجود نداره
    تا حدی حرف شما درسته ولی بیشترش نه. ببینید این همه فیلم و مطلب در مورد نسخه های جدید وجود داره. آیا یک برنامه نویس با وجود این حجم عظیم اطلاعات در مورد دلفی نباید بتونه خودش رو آپدیت نگه داره؟

کاربر دائمی آواتار Delphi 2010
    محل زندگی
    اصفهان

Delphi XE نسبت به نسخه های قبلی دلفی بهتر هستش
    چون خیلی از ضعف های دلفی گرفته شده و محیط IDE اون تغییر چشم گیری کرده که این تغیر از دلفی 2010 شروع شده
    امکان Unicode هم بهش اضافه شده و یک امکان install Component به Delphi XE اضافه شده که در نسخه دلفی 2011 این امکان گنجانده نشده بود

امکان Unicode هم بهش اضافه شده و یک امکان install Component به Delphi XE  اضافه شده که در نسخه دلفی 2011 این امکان گنجانده نشده بود 						

دلفی 2011 دیگه چیه؟! نسخه بعد از دلفی 2010، دلفی XE هست. بعد از اون هم دلفی XE2 اومد، که مربوط به امسال هست. یونیکد از زمان دلفی 2009 تا به حال در دلفی به طور کامل پشتیبانی میشده، و چیز جدیدی نیست. اون گزینه Install Component هم چیز جدیدی نیست، فقط عنوان یک گزینه منو تغییر کرده.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

فکر کنم اگه به جای دلفی 8 نشخه Rad studio میگذاشتن بهتر بود.چون فکر نکنم دلفی 8 آنچنان طرفداری داشته باشه

کاربر دائمی آواتار yashar666
    محل زندگی
    طهران

به طورقطع آخرین نسخه Xe ولی غیر اون Delphi 7

کاربر جدید آواتار x_epro_x
    محل زندگی
    همین نزدیکیا ....

دلفی 7 رو عشق من که تاییدش میکنم

دلفی 7 رو عشق من که تاییدش میکنم
    اشتباه میکنید. دلفی 7 مربوط به عصر دایناسورها است.

سلام
    دوستان نسخه 7 دلفی روی windows7 نصب می شود ؟

دوستان نسخه 7 دلفی روی windows7 نصب می شود ؟
    بله، نصب می شود

آخرین نسخه دلفی چه ورژنی است ؟ آیا لینک دانلودی در اینترنت برای آن وجود دارد ؟

آخرین نسخه دلفی چه ورژنی است ؟
    XE2
    آیا لینک دانلودی در اینترنت برای آن وجود دارد ؟
    بله، با کمی جستجو پیدا میشه

کاربر دائمی آواتار hex161
    محل زندگی
    تهران

بنظر من دلفی از نسخه 2009 به بعد خیلی بهتر شده.
    البته من بخاطر پشتیبانی خوبش از یونی کد از این نسخه ها استفاده میکنم.

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

منم هنوز دارم با دلفی 7 کار میکنم
    خیلی دلم میخواد آپدیت بشم ولی نه وقت هست نه کتابی توی بازار براش (ظاهرا) منم بی کتاب چیزی یاد نمیگیرم :)

اقای عشایری برای سوئیچ روی xe چه پروسه ای را پیشنهاد میکنید ؟
    از سازگاری گرفته تا کامپوننتها و نصب و استفاده و آموزش و کتابهای در دسترسی ( فارسی یا انگلیسی ) و منابع آموزشی و .... ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

نقل قول نوشته شده توسط joker مشاهده تاپیک
    منم هنوز دارم با دلفی 7 کار میکنم
    خیلی دلم میخواد آپدیت بشم ولی نه وقت هست نه کتابی توی بازار براش (ظاهرا) منم بی کتاب چیزی یاد نمیگیرم :)

از سازگاری گرفته تا کامپوننتها و نصب و استفاده و آموزش و کتابهای در دسترسی ( فارسی یا انگلیسی ) و منابع آموزشی و .... ؟
    شما چیز خاصی نیاز نداری. فقط XE یا دلفی 2010 رو تهیه بعد هم بسم الله ، دلفی که مشاالله Help قوی داره هرجا گیر کردی F1 و اگه به جواب نرسیدی همین فروم.

کامپوننت هات رو هم تو یه فروم راحت می تونی همشون رو Update کنی (البته دلفی 2010 رو صدردرصد تضمین میکنم که تمام ورژن کامپوننت هاش تو اون فروم باشه) ... فروم با پیغام خصوصی بهتون آدرسش رو میدم.

به هر حال دلفی 7 دیگه باید واسش یه فاتحه بخونید.

دلفی که مشاالله Help قوی داره هرجا گیر کردی F1 و اگه به جواب نرسیدی همین فروم.
    قوی؟!! Help دلفی رو در اکثر مواقع میتونی بذاری کنار سطل آشغال، بخصوص اگر هدفت از خواندنش آشنایی با موضوعات و تکنولوژی های اضافه شده در نسخه های جدیدش باشه.

نه کتابی توی بازار براش (ظاهرا) منم بی کتاب چیزی یاد نمیگیرم
    برای کسی که دلفی بلد هست و میخواد با امکانات جدید نسخه های فعلی آشنا بشه، کتاب هست. برای اونی که میخواد تازه دلفی رو شروع کنه، کتاب جامعی در کار نیست. برای شما، سری کتاب های Delphi 2007 Handbook تا Delphi XE Handbook نوشته Marco Cantu برای شروع توصیه میشه. در هر کدام از این کتاب ها فقط قابلیت های جدید اضافه شده به همان نسخه توضیح داده شدند - مثلا در نسخه مربوط به دلفی 2009، بخش عمده کتاب مربوط میشه به پشتیبانی از یونیکد.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

همانطور که آقای کشاورز گفتند خواندن کتابهای Delphi 2007 Handbook و Delphi 2009 Handbook و Delphi 2010 Handbook و Delphi XE Handbook برای آپدیت شدن توصیه میشه.
    البته خواندن این کتابها به صورت یکجا زیاد زمان می بره که من برای سریع تر آپدیت شدن پیشنهاد دیگری دارم:

- در حال حاضر به نظر من گیج کننده ترین مسئله برای آپدیت شدن استفاده از قابلیت یونیکد است که می توانید مقالات مربوط به آن را مطالعه کنید. مقالات مختلفی در این زمینه وجود دارد به عنوان مثال فصل مربوط به یونیکد در کتاب Delphi 2009 Handbook و یا دو مقاله دیگر که یکی توسط Nick Hodges و دیگری توسط Cary Jensen نوشته شده است که من شخصاً مقاله نوشته شده با نامDelphi in a Unicode World که توسط Nick Hodges نوشته شده است را بیشتر می پسندم.
    - در بقیه موارد از آنجایی که شما در دلفی حرفه ای هستید زیاد با مشکلی برخورد نخواهید کرد و میتوانید به جای خواندن کتب معرفی شده به تماشای فیلم های CodeRage بپردازید.
    - در زمینه ساخت نرم افزارهای n-tier با DataSnap هم پیشنهاد می کنم که ویدئوهای مربوط به آقای Pawel Glowacki را مشاهده کنید که مقالات آن هم در Rad In Action وجود دارد و فکر می کنم که با این راه خیلی زودتر به نتیجه خواهید رسید.

اگر سوال دیگری هم هست ما در خدمتیم.

کاربر دائمی آواتار parsidev
    محل زندگی
    همین حوالی

من دلفی 7 رو می پسندم و همچنان با اون برنامه نویسی میکنم
    با ویندوز 7 هم هیچ مشکلی نداره

دلفی 7 عالی مخصوصا برای پروژه هایی که نیاز به کامپوننت خاصی است که در نسخه های جدید تر نیست اما به همه شدیدا توصیه میکنم اگه برنامه جدیدی رو قرار است بنویسید حتما به نسخه های بالاتر مراجعه کنید مخصوصا به نسخه xe2 که داره با سیستم عاملهای دیگه سازگار میشه مخصوصا آندروید سرعت به روز رسانی نسخه های جدید دلفی واقعا وحشتناک شده به حدی که ممکنه تا چند هفته بعد از ارائه یک نسخه, نسخه جدید ترش بیاید

دلفی 7 همون طوری که مایکروسافت و خود بورلند گفتن بسیار عالی وبدون اشکال طراحی شده.من با دلفی 7 شروع کردم . ولی بعد از اون مایکروسافت با یسری برنامه ها برنامه نویس اصلی که دلفی رو خلق کرده بود رو از بورلند خرید . یعنی اونجا دعوا شد مایکروسافت هم فوری با وعده پول زیاد اینبرنامه نویس رو خرید. از اون به بعد بورلند دیگه فلج شد تا حدی که ادامه دلفی رو داد به یه بخش وابسته بنام codegear که اونم زیاد موفق نبود. دو سه سال کار کردن ولی از عهدش بر نیومدن . در این زمان شرکت embracadero پیشنهاد خرید دلفی رو داد . من بعد دلفی 7 ، 2006 کار کردم چند سال ولی الان چند ماهه که دارم با 2010 کار می کنم . حالا فهمیدم که embracadero خیلی بهتر از پس دلفی بر اومده. دلفی دوباره بعد از چند سال حالا جزو بهترین زبانهای برنامه نویسی شده . ببینید از 2010 این شرکت چه امکانات قدرتمندی رو به دلفی داده ! حالا با اومدن xeو xe2 دیگه حرف از تکنولوژیهایی هست که بقیه ندارنش !! مثل fireminkey ,... برای اونایی که می گن برای لینوکس باید بری سراغ دلفی 7 بگم که این شرکت بزودی داره دوباره هم .NET وهم Cross Platform رو میاره !! دیگه بدون محدودیت : Linux-Mac-Windows-Android-Ios,... دیگه چی می خواین واقعا !!

به نظر من 2007 و XE2 بهترین هستن...

کاربر دائمی آواتار AmirSky
    محل زندگی
    تهران

من از 2010 استفاده میکنم و از نظر من فعلا بهترینه
    یکبار XE رو نصب کردم اما اونقدر سنگین بود که مجبور شدم پاکش کنم

کاربر دائمی آواتار کامروا
    محل زندگی
    ایالات متحده جهرم

من تصمیم داشتم که سویچ کنم روی C شارپ که با امدن XE2 نظرم عوض شد.
    بنظرم Embarcadero XE2 فوق العادست

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •