مشاهده دست آورد نظرسنجی: به نظر شما، بهترین نسخه دلفی کدام است؟

رای دهنده
114. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • دلفی 7

69 60.53%
  • دلفی 8

4 3.51%
  • سایر نسخه ها

41 35.96%
صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 94 از 94

نام تاپیک: بهترین نسخه دلفی...؟

کاربر دائمی آواتار ASedJavad
    محل زندگی
    زیر سایه امام رئوف

نقل قول: بهترین نسخه دلفی...؟

نقل قول نوشته شده توسط hp1361 مشاهده تاپیک

دلفی XE5 بالاخره منتشر شد!

ماشاالله این دلفی هم داره میزنه رو دست کروم از نظر ورژن جدید دادن

من خیلی وقته بود منتظر XE5 بودم برای برنامه نویسی اندروید حالا که اومده و تستش کردم تازه متوجه شدم که فریم ورک firemonkey راست به چپ رو ساپورت نمی کنه و کلا با فارسی مشکل داره . اگر کسی تونسته این مشکل فایرمانکی رو حل کنه . لطفا خبر بده

دوستان من دلفی xe3 را بررسی کردم آیا کسی یک فرم و گرید را با تایپ فارسی راست چین کرده ببینه چی میشه ؟
    کلا پیمایش حروف فارسی بهم میریزه درحالی که در نسخه 7 اینطور نبود هم چنین فیلدی که درش اعداد و پرانتز و حروف فارسی با نقطه داشته باشه داخل rave با شکل زیادی روبرو میشه . حتی جمله را جابجا میکنه و دربسیاری از نرم افزارهایی از جمله انبار که شامل حروف فارسی و انگلیسی میشه مشکل بسیار بزرگه . من که کلا بخاطر همین سوئیچ کردم رو سی شارپ .
    لذا قبل از شروع بهتره این موارد رو بررسی کنید . در ضمن اگر کسی این مشکل را برطرف کرده به ما هم بگه ممنون میشیم .

کاربر دائمی آواتار setroyd
    محل زندگی
    تهران

با سلام دوستان واقعیت من نتونستم تاپیک بزنم به علت مشکل در اکانتم ! مشکل بنده این هست که در دلفی 7 وقتی تابعی رو تعریف میکردیم به عنوان مثال num : byte به صورت پیش فرض b رو که شما میزدی لیست ظاهر میشد که شما byte و..... رو میدیدی مثل تمام زبانها ولی در xe5 که نصب کردم هرچی که مینویسم پیش فرضش ظاهر نمیشه ! مال تنظیم هست یا............. اگه من رو هرچه سریعتر راهنمایی کنید ممنون میشم .

کاربر دائمی آواتار m2011kh
    محل زندگی
    (Zweifall (Nordrhein-Westfalen

با سلام دوستان واقعیت من نتونستم تاپیک بزنم به علت مشکل در اکانتم ! مشکل بنده این هست که در دلفی 7 وقتی تابعی رو تعریف میکردیم به عنوان مثال num : byte به صورت پیش فرض b رو که شما میزدی لیست ظاهر میشد که شما byte و..... رو میدیدی مثل تمام زبانها ولی در xe5 که نصب کردم هرچی که مینویسم پیش فرضش ظاهر نمیشه ! مال تنظیم هست یا............. اگه من رو هرچه سریعتر راهنمایی کنید ممنون میشم .
    Cnpack Wizard رو دانلود و نصب کنید.رایگان هست.کد هارو مرتب میکنه و بین Begin...end ها و اینگونه رنگ هایی ایجاد میکنه که کد رو خیلی خوانا میکنه و پیش فرض هارو هم ظاهر میکنه همراه با توضیح.کلا ابزار خیلی خوبی هست و پیشنهادش میکنم.

موفق و سربلند باشید.
    MMD

کاربر دائمی آواتار asgarkz
    محل زندگی
    ارومیه

سلام
    من از کامپوننتهایی مثل Raize و JVCL روی دلفی 2010 استفاده میکنم. اگر از Xe5 استفاده کنم، امکان کار با این کامپوننتها رو خواهم داشت؟

سلام
    بله، این کامپوننتها برای xe5 هم منتشر شده اند.

کاربر جدید آواتار aboualfazl
    محل زندگی
    https://t.me/pump_upp

نظرات همه ی دوستان محترمه ...
    ولی
    در نسخه های مربوط به شرکت Borland دلفی 7 بی نظیر و بهترینه. لازم به ذکره که هنوز هم خیلی از پروژه های بزرگ با این IDE طراحی میشن ، آقای عشایری فرمودند که :
    اشتباه میکنید. دلفی 7 مربوط به عصر دایناسورها است.
    در پاسخ به این نظر باید بگم که قدیمی بودن یک توزیع نمیتونه دال بر بی کاربرد بودن و ضعیف بودن باشه ، برای خیلی از پروژه ها شما نیاز به تکنولوژی خاصی ندارید و مهمترین دلیل برای استفاده از IDE ، کاربر (Developer)پسند بودن اونه و همچنین وقتی یک پروژه ی بزرگ رو استارت میزنیم ، معمار نرم افزار و یا مدیر تیم در نظر میگیرد که تمام Developer هاش با چه نسخه ای راحت تر و بهتر کار میکنند و آیا اصلا دلیلی هست که نسخه ی جدیدی استفاده شود و وقت زیادی رو صرف آموزش Developer هایش بکند ...
    و اما در نسخه های مربوط به شرکتEmbarcadero
    به نظر من هر چه به سمت جلو میرویم نسخه های جدیدتر ، بهتر و دارای امکانات بروزتری وارد بازار می شود هر چند شاید خیلی از این امکانات بیهوده بوده و خیلی کم مورد استفاده قرار بگیرند...
    بعنوان مثال با توجه به وجود IDE هایی مثل Intellij و زبان برنامه نویسی جاوا شاید بیهوده باشه که ما از دلفی XE 6 برای طراحی نرم افزارهای مخصوص سیستم عامل اندروید استفاده کنیم ...
    آخرین ویرایش به وسیله aboualfazl : سه شنبه 27 خرداد 1393 در 22:32 عصر

کاربر جدید
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط aboualfazl مشاهده تاپیک
    نظرات همه ی دوستان محترمه ...
    ...
    بعنوان مثال با توجه به وجود IDE هایی مثل Intellij و زبان برنامه نویسی جاوا شاید بیهوده باشه که ما از دلفی XE 6 برای طراحی نرم افزارهای مخصوص سیستم عامل اندروید استفاده کنیم ...
    بله! منم با شما موافقم و نظرات هر کس محترم هست.
    ولی مثالتون خوب نیست از نظر من!
    مواردی داریم که ارزش نوشتن برنامه توسط Delphi-XE5 و XE6 بیشتر از اون موارد جاوایی که اشاره فرمودید هست. به عنوان نمونه عرض میکنم. بنده الان درگیر نوشتن یک بازی 3 بعدی هستم که اگر جز با این ابزار جدید دلفی قرار بود انجام بشه باید برای هر سیستم عامل جدا کد نوشته میشد.
    در کل شرایط هست که استفاده از زبان خاص یا IDE خاص رو موجب میشود و نمیشه روی هوا نوشتن برنامه آندرویدی با دلفی رو بیهوده دانست.

کاربر جدید آواتار aboualfazl
    محل زندگی
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته شده توسط DelphiProgrammer مشاهده تاپیک
    بله! منم با شما موافقم و نظرات هر کس محترم هست.
    ولی مثالتون خوب نیست از نظر من!
    مواردی داریم که ارزش نوشتن برنامه توسط Delphi-XE5 و XE6 بیشتر از اون موارد جاوایی که اشاره فرمودید هست. به عنوان نمونه عرض میکنم. بنده الان درگیر نوشتن یک بازی 3 بعدی هستم که اگر جز با این ابزار جدید دلفی قرار بود انجام بشه باید برای هر سیستم عامل جدا کد نوشته میشد.
    در کل شرایط هست که استفاده از زبان خاص یا IDE خاص رو موجب میشود و نمیشه روی هوا نوشتن برنامه آندرویدی با دلفی رو بیهوده دانست.
    نمیدونم چقدر از زبان جاوا شناخت دارید ...
    ولی اینقدر میتونم بهتون بگم که جاوا Free Platform هستش و نیازی نیست برای هر سیستم عامل کد جداگانه ای بنویسید ...
    فقط کافیه که jvm مربوط به اون سیستم عامل رو داشته باشید.همین ....
    هر چند کد نویسی با جاوا به مراتب سخت تر از دلفی بوده و برای پروژه هایی که در کشور ما استارت میخورند و تقریبا میشه گفت که اکثرا برای تیم طراحی درآمد قابل ملاحظه ای ندارند ، استفاده از اون یک اشتباه خواهد بود ...
    متاسفانه برنامه هایی که با IDE های زبان محبوب دلفی برای سیستم عامل Android نوشته می شوند حجم بسیار بالایی دارند ، هر چند راه حل هایی هم برای کاهش حجم فایل اجرایی سراغ دارم ...
    در پایان :
    من به عنوان یک دلفی کار عقیده دارم که کسی که با دلفی کار میکند و دلفی را دوست دارد، هیچ وقت به زبان های دیگر روی نخواهد آورد ...

جدیدترین نسخه بهترین نسخه است اما در تاریخچه نسخه های دلفی بعضی از نسخه ها در زمان خودشان شکوفایی بیشترین داشته اند و مورد استقبال قرار گرفته اند.
    مانند دلفی 5، دلفی 7، دلفی 2006، دلفی 2008، دلفی 2010، و ...

کاربر دائمی آواتار idehrayan
    محل زندگی
    نیشابور

سلام
    من از Xe6 استفاده می کنم .
    گذشته از مقایسه امکانات بنظرم کد نویسی توی دلفی 7 راحتتره و حجم فایل اجرایی هم نسبت به نسخه xe کمتره
    ولی با این وجود ترجیح میدم از نسخه xe6 و نسخه های جدیدتر استفاده کنم به هرحال ما باید بسمت جلو حرکت کنیم

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

xe4 استفاده میکنم

xe5 به بعد خیلی سنگینه (بخاطر اندرویدش)

مشکل فارسی اندروید با دلفی حل شد ....

آقای بابک یعقوبی یه سری کمپوننت برای حل این مشکل از سال 2011 نوشته که از لینک زیر میتونی دانلود کنی ... در ضمن خود شرکت embarcadero هم این سری کمپوننت رو تایید کرده ...

http://sourceforge.net/projects/dpfd...e=typ_redirect

صفحه 3 از 3 اولاول 123

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •