نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: چرا هنوز از ASP.NET استفاده می کنید و به نسخه های جدیدتر مثل ASP.NET MVC مهاجرت نکردید؟

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

چرا هنوز از ASP.NET استفاده می کنید و به نسخه های جدیدتر مثل ASP.NET MVC مهاجرت نکردید؟

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز.

من میخوام شروع به یادگیری ASP کنم. هدفم هم انجام پروژه و یا استخدام توی جایی نیست. می خوام سایتها و ایده های خودم رو پیاده سازی کنم.

برام سوال پیش اومده که شما چرا هنوز از ASP.NET استفاده می کنید و به نسخه های جدیدتر مثل ASP.NET MVC یا ASP.NET Core مهاجرت نکردید؟

البته یه مقدار آموزش دیدم به نظر میاد که یادگیری ASP.NET از یادگیری نسخه های MVC راحت تره چون خیلی شبیه win form هست. (من هم که تنبل همیشه دنبال راحت ترین راه می گردم)
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : یک شنبه 09 اردیبهشت 1397 در 19:06 عصر

نقل قول: چرا هنوز از ASP.NET استفاده می کنید و به نسخه های جدیدتر مثل ASP.NET MVC مهاجرت نکردید؟

حاجی من مبتدی هستم ، اساتید باید بیان جواب بدن

اما دلیل خود من اینه که شخصا از ASP.Net فقط برای ارتباط با Sql یا یه خورده کارای ساده استفاده میکنم ... بقیه مدیریت صفحاتم رو با jquery انجام میدم . یعنی بیشتر صفحات UI من HTML هستن ...

محل زندگی
    ---

نقل قول: چرا هنوز از ASP.NET استفاده می کنید و به نسخه های جدیدتر مثل ASP.NET MVC مهاجرت نکردید؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار ahmad.t1100
    محل زندگی
    اسمون خدا

منطقی این هست انتقال بدیم به سمت ام وی سی
    اما بعضی ها از ابتدا شروع می کنند وارد فرم می شوند و بعد ام وی سی
    من خودم ام وی سی razor و لاراول رو دوست دارم

محل زندگی
    ---

به نظرتون کسایی مثل ما که تازه می خوان یاد بگیرن برنامه نویسی وب رو چیکار کنیم؟

چون به نظر یادگیری وب فرم خیلی راحت تر از ام وی سی هست

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    اینکه بعضی ها دارند از وب فرم استفاده می کنند دلیلش می تونه برگرده به پروژه های که قبلا با وب فرم ساخته اند و مجبورند پیشتیبانی اش کنند. و انتقال به ام وی سی هم زمان بر و دارای هزینه است

ولی اگر تازه می خواهید با asp.net برنامه نویسی وب رو شروع کنید بهتره که با نسخه جدیدش یعنی asp.net core mvc این کار رو انجام بدید.
    اگر می خواهید از اول با وب فرم شروع کنید عیبی نداره ولی صرفا جهت آشنایی و بعد کم کم برید سراغ ام و سی

یه چیزی هم بگم asp.net mvc راحته و همه چیزش مشخصه و ساده ست . سخت نگیرید.
    موفق باشید.

سلام
    در کل تمام این موارد یک ابزار هست و استفاده از اون ها مهمه. هنوز من شرکت های بزرگی رو میشناسم که زیر ساخت برنامه های اونها با VB6 هست.
    خیلی از کسانی که دارن از WEB FROM استفاده میکنند به خاطر این هست که از قبل بوده و پروژه های رو با اون نوشتن و به خاطر اینکه منطق MVC و WEB FORM با هم دیگه تفاوت زیادی داره مهاجرت کردن خیلی دشوار میشه.
    وب فرم خوبی ها و مزیت های خاص خودش رو داره و البته معایب خودش رو.
    در آموزش هایی که در باره MVC وجود داره اشکالی که هست همون اول و چه بسا در طول آموزش همیشه مدام مقایسه میشه تو اون اینجوری بود تو این اینجوریه و کسی که قبلا با WEB FROM کار نکرده باشه ممکنه کلافه بشه.
    در کل یادگیری WEB FROM خیلی راحت تر است به خاطر اینکه مفاهیم ساده است ولی MVC ابزاری بسیار قوی هست به طوری که هر جور بخواهید میتونید اون رو شخصی سازی کنید با پیاده سازی اینترفیس ها ولی برای کسانی که شی گرایی رو خوب اموزش ندیده باشند میتونه پیچیده باشه.
    هم چنین در کارهای گروهی ، تست نویسی و ... عملا WEB FROM روال درستی نداره و MVC این امکانات رو فراهم میکنه.
    درکل اگر میخواهی تازه شروع کنی حتما حتما MVC رو با تمام دشواری هایی که داره یاد بگیر.

محل زندگی
    ---

تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردند.

بله به این نتیجه رسیدم که ام وی سی رو یاد بگیریم.

حالا مونده انتخاب mvc یا mvc core

دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

فرقشون زیاده ؟ امکاناتشون فرق می کنه و یا اینکه core فقط مولتی پلتفرم شده

یه سوال هم برام پیش اومده

مولتی پلتفرم بودن نسخه core فقط اینه که میشه روی سرورهای غیر ویندوزی هم نصب بشه ؟؟ چون قاعدتا سمت کاربر که فرقی نمیکنه سیستم عامل چی هست

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

بله فرق که زیاد داره تو ساختار پروژه هم با هم فرق می کنند تو mvc فایلی به نام global.asax داریم که نقطه شروع برنامه هست و شما می تونید چرخ حیات یا همون life cycle برنامه رو مدیریت کنید ولی در core mvc این فایل جای خودش رو به Program.cs داده که کاملا با Global.asax فرق داره و کاملا شبیه به یه برنامه کنسول عمل می کنه و تنها دارای متد main هست. فایلهای استاتیک در پوشه ای به نام wwwroot قرار می گیرند در حالی که تو mvc همچنین پوشه ای وجود نداره .
    تو core mvc فایل web.config حذف شده و جایش رو به appsettings.json داده و شما باید تنظیمات برنامه اینجا نگه داری کنید از قبیل کانکشن استرینگ و ...
    این تغییرات همش به خاطر اینه که در core mvc برنامه از وب سرور جداست.

درمباحثی مثل model - view - controller تفاوتی دیده نمیشه مگر اینکه امکان جدیدی به نام view component به ویوهای core mvc اضافه شده که خیلی کاربرد داره.

تاپیک های مشابه

1. سوال: برای طراحی tabel less از تگ li استفاده می کنید یا تگ div ؟
    نوشته شده توسط idocsidocs در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 25
    آخرین پست: سه شنبه 24 آبان 1390, 22:44 عصر
  2. پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 15 بهمن 1386, 11:47 صبح
  3. شما از کدام IDE استفاده می کنید
    نوشته شده توسط Mohammad_Mnt در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 09 خرداد 1386, 13:54 عصر
  4. شما از کدام IDE استفاده می کنید
    نوشته شده توسط Mohammad_Mnt در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 02 خرداد 1386, 00:23 صبح
  5. شما از کدام IDE استفاده می کنید
    نوشته شده توسط Mohammad_Mnt در بخش محیط توسعه (IDE) دلفی
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 01 خرداد 1386, 15:58 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید