نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: تغییر در مدل در entity framework database first

تغییر در مدل در entity framework database first

سلام دوستان
    من یک دیتا بیس اماده و پر از داده دارم خواستم برای گسترش ان تحت mvc انرا به روش database first وارد پروژه خودم بکنم
    تمام مراحل را راحت انجام میدم و فایل با پسوند edmx با کلاس های مربوط به هر جدول ساخته میشه و حتی اطلاعات را هم به راحتی واکشی میکنم
    فقط میخوام بتوانم از داخل پروژه و با تغییر DataAnnotations ها بتوانم مقادیر مثلا stringlenght و غیره وحتی ستون خاصی به جدول خاصی اضافه کنم ولی نمیدونم چطوری باید این کار رو بکنم خواهشن کمک کنید کارم چند روزه گیره همین قسمته

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: تغییر در مدل در entity framework database first

سلام.

در روش Database First من چیزی ندیدم که بشه باهاش اینکار رو کرد.

نقل قول نوشته شده توسط a.golzar66 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من یک دیتا بیس اماده و پر از داده دارم خواستم برای گسترش ان تحت mvc انرا به روش database first وارد پروژه خودم بکنم
    تمام مراحل را راحت انجام میدم و فایل با پسوند edmx با کلاس های مربوط به هر جدول ساخته میشه و حتی اطلاعات را هم به راحتی واکشی میکنم
    فقط میخوام بتوانم از داخل پروژه و با تغییر DataAnnotations ها بتوانم مقادیر مثلا stringlenght و غیره وحتی ستون خاصی به جدول خاصی اضافه کنم ولی نمیدونم چطوری باید این کار رو بکنم خواهشن کمک کنید کارم چند روزه گیره همین قسمته
    databasefirst برای اینکار نیست . بلکه کد فرست هست . کد فرست بابت همین موضوع اومده و در دیتابیس فرست جنریت شما از سمت دیتابیس همیشه خواهد بود . پس شدنی نیست

بسیار ممنون
    پس این روش ارتباط دادن metadata class به کلاس اصلی چیه؟

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

پس این روش ارتباط دادن metadata class به کلاس اصلی چیه؟
    Metadata هایی مثل StringLength اگر روش Code First باشه روی ستون مربوطه در دیتابیس هم اثر می گذارند، اما اگر روش Database First باشه فقط کار اصلی اش، یعنی محدود کردن تعداد کاراکترهای ورودی در Input مربوطه در سمت رابط کاربری رو انجام میدن.

البته شما می توانید یک دیتابیس آماده رو با استفاده از EF به حالت Code First هم تبدیل کنید

نقل قول نوشته شده توسط hakim22 مشاهده تاپیک
    البته شما می توانید یک دیتابیس آماده رو با استفاده از EF به حالت Code First هم تبدیل کنید
    دوست عزیز یعنی چطور میشه یه توضیح کوچیک بدی؟چون با کدفرست خیلی راحت تر میشه ارتباطات رو پیاده سازی کرد

نقل قول نوشته شده توسط a.golzar66 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز یعنی چطور میشه یه توضیح کوچیک بدی؟چون با کدفرست خیلی راحت تر میشه ارتباطات رو پیاده سازی کرد
    اینم یه حرف درستیه که حکیم زده پس اگر دیتابیست اماده باشه میتونی با Entity Framework Power Tools Beta 4 میتونی انجامش بدی

می توانید از این افزونه استفاده کنید

https://marketplace.visualstudio.com...ePOCOGenerator

همچنین می توانید درون پروژه گزینه ی Add و بعد New Item رو بزنید. در قسمت Data به ADO.NET Entity model بروید و گزینه ی CodeFirst From Database رو بزنید.

این گزینه ها در ASP Core نیست و باید از افزونه ی بالا استفاده کنید. بخش Designer کلا در EF Core حذف شده .

تاپیک های مشابه

1. سوال: آیا در entity framework code first در پشت صحنه فایل edmx تولید میشود؟
    نوشته شده توسط farhadt در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 26 اردیبهشت 1395, 09:21 صبح
  2. اخطار Security Warning در هنگام استفاده از روش Entity Framework Database First
    نوشته شده توسط Mr Code در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    آخرین پست: چهارشنبه 18 بهمن 1391, 13:44 عصر
  3. سوال: دیتا بیس در entity framework code first ساخته نمیشود !
    نوشته شده توسط alireza2220 در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    آخرین پست: دوشنبه 17 مهر 1391, 12:44 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •