نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: پروژه

پروژه

سلام.
    من واسه پروژه پایانی، پروژه کتابخانه رو باید انجام بدم. با استفاده از sql یا اکسس و برنامه نویسی. یعنی باید طراحی و برنامه نویسی رو انجام بدم اما نمی دونم چیکار کنم و از کجا شروع کنم. تو رو خدا کمک کنید مرسی. من برنامه نویسیم اصلا خوب نیس

نقل قول: پروژه

1- اول از همه باید طرح و ایده ای اگر دارید برای برنامه کتابخانه خوب حتی در حد چند خط برای شروع خوبه و اگر هم ندارید نمونه برنامه زیاد هست یکی را برای نمونه شروع به تحلیل کنید و مطالبی که می خواهید تو برنامه خودتون باشه نوت بردارید.
    2- داشتن یک اطلاعات اولیه بهتر که برنامه ای را که می خواهید طراحی کنید بطور کامل تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید با UML شروع کنید.در این قسمت سعی کنید بیشتر بر روی Use Case ها و DFD و کلاسهای برنامه کار کنید. ولی نگران اینه که اطلاعات کمی راجع به سیستم دارید نباشید در زمان توسعه این اطلاعات را هم می تونید به روز کنید.
    3- بانکهای اطلاعاتی را برای ماژولهایی که در UML آماده کردید طراحی کنید مثل نام جداول نام فیلدها ارتباط بین اونها یکپارچگی داده توجه داشته باشید در این قسمت خیلی نیاز نیست همه بانک ها تکمیل باشند به هنگام توسعه برنامه معمولا بانک های اطلاعاتی هم توسعه داده می شوند.
    4- انتخاب یک پایگاه داده و شروع به طراحی بانک های اطلاعاتی نمایید سعی کنید حتما از تکنیک هایی که برای طراحی یک پایگاه داده توصیه شده حتما استفاده کنید مثل Normalize کردن بانک اطلاعاتی ساخت جداول سبک و حفظ یکپارچگی داده ها و ایندکس گذاری های خوب کارآمد و...
    5- انتخاب یک زبان برنامه نویسی که به اون مسلط باشید و شروع به پیکریندی پروژه.
    6- طراحی گرافیکی لایه کاربری و برنامه نویسی لایه کاربری .
    7- طراحی لایه میانی و کلاسهای این بخش جهت برقراری ارتباط با پایگاه داده.
    8- طراجی لایه منطق برنامه ارتباط برقرار کردن لایه های دیگه با این بخش و طراحی کلاسهای پایه پروژه.
    مواردی که عرض کردم بیسیک برای شروع یک پروژه معمولی هست. باید از الگوهای مهندسی که در این زمینه وجود داره استفاده کنید تا برنامه ای خوب و توانمند طراحی کنید مثلا این که با چه متدولوژی می خواهید برنامه نویسی کنید XP , Scurum , WaterFall به هر حال خیلی مهم هست که به چه روشی کار کنید.
    شروع کنید پروژه را در صورت بروز مشکل در تالار مناسب سوالتون را بیان کنید؟

تاپیک های مشابه

1. نرم افزارها و پروژه های تحت لینوکس
    نوشته شده توسط shaniaki در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 10 مهر 1384, 12:45 عصر
  2. دریافت متغییر در setup یک پروژه
    نوشته شده توسط jannati در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 05 شهریور 1384, 16:32 عصر
  3. طراحی جداول برای پروژه رزرو نو بت آنلاین
    نوشته شده توسط shahabedeen در بخش تحلیل و طراحی بانک اطلاعات
    پاسخ: 3