نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: split کردن بانک و روش استفاده

کاربر دائمی آواتار linktaz
    محل زندگی
    C:\WINDOWS\Temp

split کردن بانک و روش استفاده

با سلام
    در مورد اینکه چند یوزر از یک بانک استفاده کنند زیاد بحث شده و راهش هم همون اسپلیت کردن میباشد که فایل به دو قسمت تقسیم میشه.که فایل جداول در سرور و فایل فرم و کوئری ها در کلاینت ها قرار بگیره.اما چند سوال :
    سیستم های ما در قالب یک شبکه با تعداد حدود 200 کامپیوتر هستند که در یک واحد که قراره از فایل استفاده بشه 5 کامپیوتر وجود داره
    من فایل جداول رو روی یکی از سیستم ها گذاشتم و روی سیستم بقیه از فایل دومی که شامل فرم و کوئری و... هست کپی کردم.اما :

موقع اجرا مسیر فایل جداول رو پیدا نمیکنه و پیغام خطا میده.چطور باید این مشکل حل شه؟

نقل قول: split کردن بانک و روش استفاده

من که این کار رو با split انجام ندادم و خداروشکر فعلن مشکلی ندارم. فولدری بعنوان file sharing که همه کاربران به اون دسترسی دارن ساختیم و فایل اصلی برنامه رو درون اون قرار دادیم و shortcut از برنامه رو روی هر سیستم قرار دادیم . الان حدود 14 نفر بطور همزمان از برنامه استفاده میکنند و مشکلی پیش نیومده

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط angela001 مشاهده تاپیک
    من که این کار رو با split انجام ندادم و خداروشکر فعلن مشکلی ندارم. فولدری بعنوان file sharing که همه کاربران به اون دسترسی دارن ساختیم و فایل اصلی برنامه رو درون اون قرار دادیم و shortcut از برنامه رو روی هر سیستم قرار دادیم . الان حدود 14 نفر بطور همزمان از برنامه استفاده میکنند و مشکلی پیش نیومده
    خوب اگر اینطوری بود که اصلا مشکلی نبود.بعید میدونم بشه،شما وقتی یه فایل رو باز میکنید واسه دیگران دیگه قابل مشاهده نیست.

مدیر بخش آواتار amirzazadeh
    محل زندگی
    تبريز

سلام
    استفاده همزمان 200 كاربر با اكسس مشكل ساز خواهد بود و به جاش اسكيوال پيشنهاد ميشه.
    درمورد قسمت دوم سئوالتون اگر فابل بك اند(Backend) يا همان جداول برنامه درست به اشتراك گذاشته نشه ارتباط برقرار نميشه.لطفا متن خطا رو بارگذاري كنيد و از ping شدن كامپيوتر سرور توسط كلاينت ها اطمينان حاصل كنيد.

DON'T START;OTHERWISE DON'T STOP
    .................................................
    قوانين سايت

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط amirzazadeh مشاهده تاپیک
    سلام
    استفاده همزمان 200 كاربر با اكسس مشكل ساز خواهد بود و به جاش اسكيوال پيشنهاد ميشه.
    درمورد قسمت دوم سئوالتون اگر فابل بك اند(Backend) يا همان جداول برنامه درست به اشتراك گذاشته نشه ارتباط برقرار نميشه.لطفا متن خطا رو بارگذاري كنيد و از ping شدن كامپيوتر سرور توسط كلاينت ها اطمينان حاصل كنيد.
    سلام
    منظور بنده کلا 200 کاربره،اما یوزرهای این نرم افزار 7 نفر هستند
    فایل خطا رو ضمیمه کردم.
    من فایلی که فرم ها داخل اون هستند رو رو روی سیستم بقیه یوزرها کپی کردم و این خطا اومد.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png p.png‏ (77.8 کیلوبایت, 114 دیدار)

مدیر بخش آواتار amirzazadeh
    محل زندگی
    تبريز

سلام متن خطا نشون ميده كه كلاينت ها فايل backend رو روي سرور نمي بينند.يعني فايل به درستي به اشتراك گذاشته نشده و موقع اتصال به درايو d كامپيوتر كلاينت رجوع ميكنه و چون فولدر مورد نظر رو تو اون مسير پيدا نمي كنه اين خطا رو صادر مي كنه.اگر اشتراك جداول با دسترسي كامل صورت بگيره آدرس لينك جداول شما بايد به اين شكل باشه:

کد HTML:
    //servername/path
    كه servername نام كامپيوتر سرور و path مسير پوشه اشتراكي هست.
    يه پيشنهاد ديگه اينكه اگر از اشتراك درست جداول روي سرور مطمئن هستيد با استفاده از link table manager ارتباط جداول كلاينت هارو دوباره با سرور برقرار كنيد.

DON'T START;OTHERWISE DON'T STOP
    .................................................
    قوانين سايت

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط amirzazadeh مشاهده تاپیک
    سلام متن خطا نشون ميده كه كلاينت ها فايل backend رو روي سرور نمي بينند.يعني فايل به درستي به اشتراك گذاشته نشده و موقع اتصال به درايو d كامپيوتر كلاينت رجوع ميكنه و چون فولدر مورد نظر رو تو اون مسير پيدا نمي كنه اين خطا رو صادر مي كنه.اگر اشتراك جداول با دسترسي كامل صورت بگيره آدرس لينك جداول شما بايد به اين شكل باشه:

کد HTML:
    //servername/path
    كه servername نام كامپيوتر سرور و path مسير پوشه اشتراكي هست.
    يه پيشنهاد ديگه اينكه اگر از اشتراك درست جداول روي سرور مطمئن هستيد با استفاده از link table manager ارتباط جداول كلاينت هارو دوباره با سرور برقرار كنيد.
    ممنون از پاسختون.راستش من به شبکه تسلطی ندارم.اینجا هم سرور مرکزی داریم و داخل یک اتاق سرور تعریف نشده
    من پس از اسپلیت کردن ،جداول رو روی یک کامپیوتر گذاشتم و فایلی که فرم ها داخلش هستند رو روی دیگر سیستم ها کپی کردم که این پیغام اومد.چطوری باید مسیر رو تعریف کنم واسه فایل کلاینت؟

محل زندگی

مشکلم رو متوجه شدم،ایراد این بود که پس از اسپلیت کردن ،من فایل جداول رو جابجا میکردم،در واقع در هر فولدری که عملیات اسپلیت انجام میشه ،فایل جداول نباید جابجا شود.یا در صورت جابجایی مطابق فرمایش استادمون آقای amirzazadeh باید از link table manager ارتباط جداول برقرار بشه.
    متشکرم

تمامی قسمتها بطور همزمان برای تمامی کاربران قابل مشاهده هست، البته اینکه شما یک فایل رو به اشتراک میذارین و در واقع در اکسس اتچ میکنیک طبیعتا نباید توسط چند شخص ادیت بشه و این تو خاصیت اصلی برنامه های آفیس هست که برای مثال شما وقتی یک فایل اکسل رو به اشتراک مییگذارید وقتی کاربر اول بازش میکنه هنگام باز کردن فایل توسط کاربر دوم خطا میده و میگه شما فقط میتونین فایل رو بخونین و این طبیعیه چون فایل قرار نیست بطور همزمان توسط چند کاربر ادیت بشه
    ولی در مورد کلید ها و فرم های اکسس هیچ مشکلی پیش نمیاد وقتی همزمان چند کاربر اونها رو باز و مشاهده میکنن

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول نوشته شده توسط angela001 مشاهده تاپیک
    تمامی قسمتها بطور همزمان برای تمامی کاربران قابل مشاهده هست، البته اینکه شما یک فایل رو به اشتراک میذارین و در واقع در اکسس اتچ میکنیک طبیعتا نباید توسط چند شخص ادیت بشه و این تو خاصیت اصلی برنامه های آفیس هست که برای مثال شما وقتی یک فایل اکسل رو به اشتراک مییگذارید وقتی کاربر اول بازش میکنه هنگام باز کردن فایل توسط کاربر دوم خطا میده و میگه شما فقط میتونین فایل رو بخونین و این طبیعیه چون فایل قرار نیست بطور همزمان توسط چند کاربر ادیت بشه
    ولی در مورد کلید ها و فرم های اکسس هیچ مشکلی پیش نمیاد وقتی همزمان چند کاربر اونها رو باز و مشاهده میکنن
    فکر میکنم در مورد برنامه های اکسس و فایل های اسپلیت شده کمی داستان متفاوت باشه

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط Mehr@ban مشاهده تاپیک
    فکر میکنم در مورد برنامه های اکسس و فایل های اسپلیت شده کمی داستان متفاوت باشه
    من همزمان یک رکورد رو از دو کامپیوتر میتونم ویرایش کنم
    وقتی که جداول هم از هم جداباشند که قطعا میشه

محل زندگی

دوستان گرامی،با سلام
    پس از اینکه اسپلیت انجام شد آیا امکان داره یه جدول جدید به فایل جداول اضافه بشه و لینک برقرار بشه؟
    جدول رو ایجاد کردم اما چطوری میتونم در فایل فرم ها لینکش رو بیارم که بره از back بخونه؟

محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول نوشته شده توسط linktaz مشاهده تاپیک
    دوستان گرامی،با سلام
    پس از اینکه اسپلیت انجام شد آیا امکان داره یه جدول جدید به فایل جداول اضافه بشه و لینک برقرار بشه؟
    جدول رو ایجاد کردم اما چطوری میتونم در فایل فرم ها لینکش رو بیارم که بره از back بخونه؟
    سلام
    راه های زیادی برای اینکار هست که ساده ترین راهش اینه که شما دوتا فایل اکسس رو باز کنید
    و جدول مورد نظرتون رو با موس کشیده و در فایل فوراند قرار دهید و در پنجره باز شده انتخاب کنید که ارتباط به صورت لینک شده باشه. همین!

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط Mehr@ban مشاهده تاپیک
    سلام
    راه های زیادی برای اینکار هست که ساده ترین راهش اینه که شما دوتا فایل اکسس رو باز کنید
    و جدول مورد نظرتون رو با موس کشیده و در فایل فوراند قرار دهید و در پنجره باز شده انتخاب کنید که ارتباط به صورت لینک شده باشه. همین!
    سلام
    کاری که فرمودید رو انجام دادم،اما جدول بصورت کامل کپی میشه و بصورت لینک نمیاد.هیچ جا هم پنجره ای باز نمیشه که بپرسه.درواقع درگ اند دراپ میشه بدون پرسش در خصوص لینک شدن.

محل زندگی
    بچه محله امام رضا

خب پس در بخش جداول نوار نویگیشن، راست کلیک کنید > ایمپورت > اکسس رو انتخاب کنید و در پنجره باز شده ادامه مراحل رو انجام بدین

محل زندگی

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    من به دلایلی مجبور شدم چند تا فیلد دیگه در جدوال بانکم اضافه کنم.با توجه به اینکه اسپلیت شده است ، وقتی میخوام در فرم هام یک فیلد رو ست کنم که اطلاعاتش بشینه تو جداولم اصلا انگار لینک نیست
    در واقع انگار اون فیلد فقط در تیبل ام اضافه شده که در back میباشد
    چکار باید کنم؟

-----------
    مشکلم برطرف شد
    آخرین ویرایش به وسیله linktaz : یک شنبه 04 آذر 1397 در 12:18 عصر

تاپیک های مشابه

1. سوال: share كردن بانك اكسس با استفاده از خط تلفن
    نوشته شده توسط mohammadsaleh در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 19 بهمن 1389, 13:42 عصر
  2. تفاوت روش Fill کردن یک دیتاتیبل و روش استفاده از DataReader (پارامتر سرعت)
    نوشته شده توسط hanieh66 در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 21 تیر 1387, 13:21 عصر
  3. Attach کردن بانک sql به sql server بدون استفاده از Wizard
    نوشته شده توسط ESG_Esfahan در بخش SQL Server
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 08 خرداد 1385, 06:22 صبح
  4. مشخص کردن تعداد User در استفاده از بانک های SQL
    نوشته شده توسط Mahdi_S_T در بخش SQL Server
    پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 19 آذر 1383, 00:21 صبح
  5. روش های باز کردن بانک های اطلاعاتی با ADO 2.7
    نوشته شده توسط shsoft در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6