سلام
شاید سوالم رو جای درستی مطرح نکردم البته همین سوال رو توی بخش دیتابیس هم مطرح کردم گفتم اینجا هم بگم تا شاید اساتید بهتر راهنماییم کنن

میشه بهم یه توضیح مختصر مفید بدین در مورد اینکه
توی یک دیتابیس چندین تیبل وجود داره که با کلید اصلی به هم متصل هستن و برای ساختن یک گزارش باید این تیبل ها رو طوری که دیتاهاشون کنار هم فراخوانی بشه و یک گزارش رو بسازه فراخوانی کنیم
اگه فرض بر این باشه که ما مثلا 20 تا تیبل با این مشخصات داشته باشیم قاعدتا select زدن و جوین کردن های تو در تو کار رو خیلی پیچیده میکنه و اگه قرار باشه کاربر توی برنامه تحت ویندوز مثلا بگه گزارش از فلان تاریخ میخوام کار به مراتب پیچیده تر میشه
من چند تا view ساختم که با ادغام این view ها تونستم گزارشی که میخوام رو بسازم البته توی mysql
حالا توی هر کدوم از این view ها تاریخ هایی وجود داره که کاربر هر بار تغییرشون میده تا بتونه گزارشی که مد نظرشه بدست بیاره
سوال اصلی اینجا پیش میاد
یعنی من باید توی برنامم کدی بنویسم که هر بار کاربر تاریخ رو تغییر میده این view های که توشون تاریخ هست همشون آپدیت بشه؟( مثلا 10 تا view همزمان آپدیت بشه بعد select بخوره تا گزارش بدست بیاد؟ )
این رو هم بگم برنامه با جاوا و دیتا بیس mysql هستش گزارشش رو هم با iReport ساختم