نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشکل اساسی در طراحی گزارش

مشکل اساسی در طراحی گزارش

با درود

من باید گزارشی طراحی کنم که اطلاعات اون از 6 تا جدول با ساختار متفاوت خوانده میشه . من به صورت تک به تک 6 تا گزارش را طراحی کردم اما وقتی با ساب ریپورت میخوام یک گزارش واحد درست کنم اصلا منظم نیست و اون فرمت دلخواه بدست نمیاد.

خیلی واجب و حیاتی هست خواهش میکنم کمکم کنید

توضیحات تکمیلی:
    این گزارش شامل 6 بخش است
    1- کارکرد روزانه (1-ردیف 2- شرح فعالیت 3- محل فعالیت 4 مجری 5 واحد 6 مقدار)
    2-احجام و مقادیر (1- ردیف 2- نوع فعالیت 3- مجموع کارکرد)
    3- موجودی کالا (1- نام کالا 2-واحد 3-وارده روز 4- صادره روز 5- جمع وارده 6-جمع صادره 7- موجودی)
    4-پرسنل(1 ردیف 2- عنوان شغلی 3- تعداد پرسنل)
    5- ماشین الات و تجهیزات (1- ردیف 2- نام دستگاه 3- تعداد فعال 4- تعداد غبرفعال 5-تعداد کل)
    6-موانع و مشکلات (1-ردیف 2- شرح موانع)

تعداد رکورد هر بخش هر روز متغییر است
    گزارش نباید بیش از دو صفحه باشد

با سپاس
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول: مشکل اساسی در طراحی گزارش

سلام

هرچی سعی کردم از فایلتون سر در بیارم نتونستم.
    شما باید اطلاعاتتون رو در یک کوئری جمع آوری کنید و گزارش رو به اون متصل کنید.

بعد در گزارش گروه بندی کنید و هر بخش رو در جای خودش قرار بدین تا دسته بندی اطلاعات همون جوری باشه که شما میخواید.

نقل قول نوشته شده توسط Mehr@ban مشاهده تاپیک
    سلام

هرچی سعی کردم از فایلتون سر در بیارم نتونستم.
    شما باید اطلاعاتتون رو در یک کوئری جمع آوری کنید و گزارش رو به اون متصل کنید.

بعد در گزارش گروه بندی کنید و هر بخش رو در جای خودش قرار بدین تا دسته بندی اطلاعات همون جوری باشه که شما میخواید.

با سپاس

نمیشه همه جداول را به بصورت کوئری جمع کرد چون که از 2 نوع کوئری تجمعی و سیلکت استفاده میکنم و دوم اینکه ساختار جداول باهم فرق داره هم به لحاظ تعداد فیداها و هم به لحاظ نوع فیلدها

نمونه گزارشی که در اکسل طراحی شده را ملاحضه بفرمائید

آیا میشه گزارش این چنینی را تو اکسس یا سایر نرم افزارهای گزارش گیری پیاده کرد ؟

یا اینکه پس از ثبت اطلاعات تو اکسس اطلاعات را ارسال کنیم به excel بدون اینکه فرمت گزارش تو Excel به هم بخوره؟
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول نوشته شده توسط bhd2013 مشاهده تاپیک
    با سپاس

نمیشه همه جداول را به بصورت کوئری جمع کرد چون که از 2 نوع کوئری تجمعی و سیلکت استفاده میکنم و دوم اینکه ساختار جداول باهم فرق داره هم به لحاظ تعداد فیداها و هم به لحاظ نوع فیلدها

نمونه گزارشی که در اکسل طراحی شده را ملاحضه بفرمائید

آیا میشه گزارش این چنینی را تو اکسس یا سایر نرم افزارهای گزارش گیری پیاده کرد ؟

یا اینکه پس از ثبت اطلاعات تو اکسس اطلاعات را ارسال کنیم به excel بدون اینکه فرمت گزارش تو Excel به هم بخوره؟
    نمونه ارسالی شما به احتمال زیاد در محیط اکسل طراحی شده
    در مورد انواع مختلف کوئری هم مشکلی نیست!
    شما دوتا کوئری کراستب و سلکتتون رو در یک یک کوئری قرار بدین و در گزارشتون استفاده کنید
    البته گزارش حتما باید گروه بندی شده باشه

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

گزارشی رو که در اکسل ساختین و pdf اون رو پیوست کردین مستقیما و از طریق گزارش اکسس بدست نمیارین
    دیتا این ورک شیت از بخشهای مستقل از هم ساخته شده و در کنار هم قرار گرفته یعنی ارتباط منطقی بین قسمت های مختلف اون نیست
    نتایج گزارش رو بصورت دیتا خام به اکسل اکسپورت کنین و در اکسل دستی بچینین زمان کمتری میبره
    مشکل اصلی اینجاست که بعضی این بخشها افقی در کنار هم هستن ولی ارتفاع های متفاوت دارن(مثلا احجام و ... در کنار عملیات ...)
    در اکسل بصورت دستی فضای خالی منظور شده در اکسس این دو ساب ریپورت رو نمیشه (براحتی) هم قد کرد
    کلا اکسل رو برای همین کارا بیشتر استفاده میکنن (اینجا البته)

از اون جا که برای هر گزارش تعداد رکوردها (و شاید سرفصل عناوین) متغییر هست، طراحی یک تمپلیت در اکسل و پر کردن سلول های اون از طریق کدنویسی در اکسس هم اگر غیرممکن نباشه خیلی سخت هست.

اما میشه با کدنویسی و طراحی جدول های خاص (غیر از جداول اصلی) و ساخت گزارش بر اساس این جدول ها به نتیجه رسید، اما کار زمانبر و سختی هست و نمیتونم روش وقت بگذارم.

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    گزارشی رو که در اکسل ساختین و pdf اون رو پیوست کردین مستقیما و از طریق گزارش اکسس بدست نمیارین
    دیتا این ورک شیت از بخشهای مستقل از هم ساخته شده و در کنار هم قرار گرفته یعنی ارتباط منطقی بین قسمت های مختلف اون نیست
    نتایج گزارش رو بصورت دیتا خام به اکسل اکسپورت کنین و در اکسل دستی بچینین زمان کمتری میبره
    مشکل اصلی اینجاست که بعضی این بخشها افقی در کنار هم هستن ولی ارتفاع های متفاوت دارن(مثلا احجام و ... در کنار عملیات ...)
    در اکسل بصورت دستی فضای خالی منظور شده در اکسس این دو ساب ریپورت رو نمیشه (براحتی) هم قد کرد
    کلا اکسل رو برای همین کارا بیشتر استفاده میکنن (اینجا البته)

از اون جا که برای هر گزارش تعداد رکوردها (و شاید سرفصل عناوین) متغییر هست، طراحی یک تمپلیت در اکسل و پر کردن سلول های اون از طریق کدنویسی در اکسس هم اگر غیرممکن نباشه خیلی سخت هست.

اما میشه با کدنویسی و طراحی جدول های خاص (غیر از جداول اصلی) و ساخت گزارش بر اساس این جدول ها به نتیجه رسید، اما کار زمانبر و سختی هست و نمیتونم روش وقت بگذارم.
    سپاسگزارم

من تمام جداول و فرم های ورود اطلاعات را طراحی کردم و گزارشتام نیز به صورت بخش به بخش مشکلی ندارن
    فقط مشکل اصلی در کنار چیدن این گزارشات و ایجاد گزارش واحد هست .

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل اساسی در طراحی وب
    نوشته شده توسط Witch King در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 11
    آخرین پست: دوشنبه 14 مرداد 1392, 15:25 عصر
  2. سوال: مشکل در طراحی گزارش در محیط کریستال ریپورت 2008
    نوشته شده توسط ali190 در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 18 دی 1391, 10:37 صبح
  3. مشکل اساسی در طراحی سایت(هم تراز نبودن)
    نوشته شده توسط hamhik در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 15 آذر 1389, 21:35 عصر
  4. مشکل اساسی در گزارش ها
    نوشته شده توسط حسن شاهدوست در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:20 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •