نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: راهنمایی درباره روش تحویل پروژه php به مشتری

Question راهنمایی درباره روش تحویل پروژه php به مشتری

باسلام و احترام
    در سایت های فریلنسینگ هنگامی که یک پروژه نوشته شده توسط php رو میخوایم به مشتری تحویل بدیم چگونه باید اینکارو انجام بدیم؟
    مثلا باید رو لوکال هاست تست کنیم سپس زیپ کنیم و از اون بخوایم آپلود کنه رو هاستش؟ یا باید بگیم هاست و اینا بخره مشخصات ورود بهش رو بهمون بده تا بریزیم روش؟ یا اینکه خودمون براش هاست بخریم و آپ کنیم و هزینه هاست رو بگیریم و در نهایت فقط یه آدرس سایت بهش تحویل بدیم؟ یا همونطور هاست بگیریم ولی کل مشخصات هاست و اینا که خریدیم هم بهش بدیم؟(که طبیعتا به سورس هم اینجوری دسترسی داره)

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین. تجربه ای تو بازار کار ندارم و میخوام شروع کنم. نمیدونم پروژه اگه گرفتم چجوری باید تحویل بدم؟اصلا منطقیه سورسش هم دستش بیفته؟اگه نه چجوری پنهونش کنم؟یعنی هاست بگیرم و روش بریزم و مشخصات هاست ندم؟

نقل قول: راهنمایی درباره روش تحویل پروژه php به مشتری

کسی از دوستان راهنمایی نمیکنه؟؟؟

کاربر دائمی آواتار thacker
    محل زندگی
    اکباتان

بهترین راه اینه که سایت رو بدون تحویل دادن اطلاعات هاست ، بدید دست مشتری .
    من معمولا 2 پیشنهاد به مشتری میدم. یکی خرید سورس سایت و دیگری پرداخت هزینه طراحی و استفاده از سایت .

مثلا اگه مشتری سورس رو هم بخواد مبلغ بالاتری باید پرداخت کنه .

راه های دیگه ای که دارید استفاده از ionCube جهت کد گذاری سورس ، ریموت دیتابیس ( دیتابیس اصلی دست خودتون باشه و پروژه مشتری از طریق ریموت متصل بشه به دیتابیس ) ، لایسنس گذاری روی سورس و ... می باشد

مشتری حق داره برنامه ای رو که شما مینویسید هر جایی نصب و راه اندازی کنه. مثلا راهکارهایی مثل ionCube رو اصلا نمیپسندم.
    همچنین از همون اول مبلغ پروژه رو طوری ببندید که قرار سورس و حتی داکیومنت طراحی رو هم به مشتری بدید
    ای کاش کمی به روش های درآمد کشورهای دیگه هم نگاهی بندازیم. مثلا براحتی ماژول php نوشته شده در اختیار عموم قرار میگیره، حتی خیلی از سورسهای خریداری شده رو null میکنن و به رایگان برای دانلود میزارن، ولی باز هم به درامد برنامه نویس لطمه نمیخوره. چون همیشه برنامش update میشه و یه مورد جدید داره که مشتری بجای کد null شده میره برنامه اصلی رو میره

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

مشتری که بلد نیست رو سرور آپلود کنه پروژه رو
    بهش میگی سرور بگیره وقتی تهیه کرد مشخصات رو بهتون میده ... شما آپلود وتست میکنی بعد بهش تحویل میدی
    بعضیا خیلی کم اطلاع هستن شما میتونی هزینه سرور/هاست رو بگیری ازشون و خودت تهیه و آپلود کنی
    خلاصش اینکه آنلاین باید سایت کار کنه و بهش تحویل بدی نه اینکه زیپ کنی رو لوکالت

شخصا من سورس رو میدم همیشه
    اگه کارت خوب باشه هم همیشه مشتری هات هستن هم اینکه مبلغ کامل پروژه رو گرفتی و مهم نیست حتی اگه سورس لو بره و البته کسی که چند ملیون پول پروژه رو میده نمیاد پخشش کنه تو نت

آقای سیف زاده
    حرف شما متین قطعا باید حقوقش رعایت شه. ولی کسانی هستن که واقعا نیازی به سورس ندارن پس بی دلیل افزایش قیمت داره بدون اینکه براشون سود داشته باشه. اینجوری شاید متهم به گرون فروشی بشیم.

آقای plague
    میشه دوتا ارائه دهنده سرور و هاست معتبر رو معرفی کنید که اگه طرف مقابل بلد نبود بخره هم قیمت معقولی داشته باشه هم کیفیت منطقی ای داشته باشه آبرومونو حفظ کنه.

و یه سوال کلی
    نداشتن معماری mvc و استفاده نکردن از فریمورک های php عیب محسوب میشه؟ یعنی ضعفه که mvc ننویسیم و عادی پیش بریم؟؟؟من خودم به شخصه برنامه نویسی functional رو به شی گرا ترجیح میدم آخه

درود

روال کار سایت های فریلنسر معمولاً به این شکل هست که پروژه رو کامل میکنید, مشتری کل هزینه رو به حساب سایت فریلنرس واریز میکنه و شما محصول رو بهش تحویل میدید, بعد از تایید مشتری سایت مبلغ رو با کسر کارمزد به حساب شما واریز میکنه ( البته معمولاً بخشی از هزینه قبل از شروع کار به عنوان ضمانت دریافت میشه )

بنده خودم شخصاً به این صورت کار میکنم :

25 تا 50 در صد هزینه رو موقع سفارش از مشتری میگیرم, محصول که آماده شد روی یکی از هاست های خودم اون رو بالا میارم تا مشتری کامل تست کنه و اگه مشتری دمو رو تایید کرد ما بقی هزینه رو واریز میکنه و سورس رو تحویل میگیره

همچنین اگه پروژه هایی که مینویسید قرار هست به صورت عمومی فروحته بشه پیشنهاد میکنم 2 قیمت بزارید, قیمت اول برای نسخه کد شده و لایسنس دار که معمولاً مناسب ترین قیمت برای خریدار هست و دوم قیمت نسخه متن باز محصول, که در این صورت فقط کاربرانی که نیاز به سورس دارند اقدام به تهیه نسخه متن باز میکنند

البته پیشنهاد میکنم نسخه های متن باز رو با قرارداد به فروش برسونید تا ضمانتی باشه برای جلوگیری از نشر, فروش یا انتقال محصول

همچنین برای تهیه هاست به ترتیب :

http://parspack.com

http://www.netafraz.com

http://hostdl.com

تاپیک های مشابه

1. سوال: چطوری پروژه رو به مشتری باید تحویل داد؟
    نوشته شده توسط ali.n93 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 11
    آخرین پست: جمعه 13 دی 1392, 15:03 عصر
  2. سوال: تحویل پروژه php به مشتری
    نوشته شده توسط chaown در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 25 مرداد 1391, 09:51 صبح
  3. گفتگو: راهنمایی درباره انتخاب موضوع پروژه ( پایان نامه ) کارشناسی نرم افزار
    نوشته شده توسط Football Land در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 03 مهر 1390, 14:56 عصر
  4. مبتدی: راهنمایی درباره کد C#‎ تبدیل شده به vb
    نوشته شده توسط a_123123123123 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 08 مرداد 1390, 15:49 عصر
  5. راهنمایی درباره نحوی تغییر اکسس 97 به 2003
    نوشته شده توسط lonak_2006 در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 13 آذر 1389, 15:47 عصر

برچسب های این تاپیک