نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

نام تاپیک: تأخیر در اولین اجرای تابع success در Ajax

تأخیر در اولین اجرای تابع success در Ajax

با سلام
    یک صفحه html به عنوان فرم ثبت نام طراحی شده که شامل یک input از نوع text جهت ورود نام کاربری و یک label برای نمایش وضعیت در دسترس بودن یا نبودن نام کاربری وارد شده است. قرار است که از لحظه ورود کلمه سوم به بعد تابع Ajax فعال بشه و در دسترس بودن یا نبودن نام کاربری وارد شده را در label اعلام کنه. من نمونه کدی را پیدا کردم و با تغییرات جزیی اون را روی فرم برنامه خودم پیاده کردم . این کد فقط یک مشکل داره و اون اینه که وقتی برای اولین بار فرم را اجرا میکنم و سه حرف اول نام کاربری را وارد میکنم (بسته به اینکه فرم با کدام مرورگر اجرا شده باشه) بین 6 تا 10 ثانیه طول میکشه تا مشخص بشه نام کاربری در دسترس هست یا نه .بعد از اولین تعیین وضعیت همه چیز نرمال میشه و دیگه بدون تأخیر وضعیت نمایش داده میشه. حتی اگر فرم را Refresh کنم باز هم سریع وضعیت نام وارد شده مشخص میشه. اما اگر فرم را ببندم و دوباره اجرا کنم مشکل تأخیر دوباره بر میگرده . تاکید می کنم فقط در اولین اجرای تابع مشکل دارم و از اولین اجرا به بعد تا وقتی که فرم بازه مشکلی وجود نداره. کد را میزارم تا عزیزان بررسی کنند ... ممنون
    کد HTML:
    <!DOCTYPE html>
    <html>
      <head>    
        <title></title>        
        <meta charset="utf-8" />        
        <script src="Scripts/jquery-3.3.1.js"></script>        
        <script type="text/javascript">        
            $(document).ready(function () {            
                document.getElementById("txtUserName").onkeyup = function () {                
                        var userName = document.getElementById("txtUserName").value                    
                        if (userName.length >= 3) {                    
                            jQuery.ajax(                        
                                {                        
                                    url: 'RegisterationService.asmx/UserNameExists',                            
                                    method: 'post',                            
                                    data: { userName: userName },                            
                                    dataType: 'json',                            
                                    success: function (data) {                            
                                        var divElement = document.getElementById('label')                                
                                        if (data.UserNameInUse) {                                
                                            document.getElementById('label').innerHTML = userName + ' is in Used'                                    
                                            document.getElementById('label').style.color = 'red'                                    
                                            document.getElementById("txtUserName").style.borderColor = "red"                                    
                                        }                                
                                        else {                                
                                            document.getElementById('label').innerHTML = userName + ' is available'                                    
                                            document.getElementById('label').style.color = 'green'                                    
                                        }                                
                                    },                            
                                    error: function (err) {                            
                                        alert(err);                                
                                    }                            
                                });                        
                        }                    
                }                
            });            
        </script>        
    </head>    
    <body>
        <input id="txtUserName" style="width:50%" type="text" />    
        <br />    
        <div style="height:30px; width:50%;">    
            <label id="label"></label>        
         </div>    
    </body>
    </html>
    آخرین ویرایش به وسیله pooya1072 : چهارشنبه 24 مرداد 1397 در 01:55 صبح

تاپیک های مشابه

1. تاخیر دریافت اطلاعات در Ajax و قفل کردن Browser
    نوشته شده توسط Amir Shekari در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 9
    آخرین پست: سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 20:21 عصر
  2. اجرای یه تابع در ajax Jquery
    نوشته شده توسط peymannaji در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 10
    آخرین پست: جمعه 20 شهریور 1388, 14:26 عصر
  3. اجرا شدن یک فرم در اولین اجرای برنامه
    نوشته شده توسط ahoola در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 13:01 عصر
  4. نصب Dll در اولین اجرای برنامه در مقصد
    نوشته شده توسط mehrdad196 در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 14 دی 1386, 13:57 عصر
  5. مشکل در اجرای تابع session_start();
    نوشته شده توسط sweb در بخش PHP
    پاسخ: 11
    آخرین پست: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 20:54 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •