نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: امکان پرداخت ماهانه برای تیمها و پرداخت روزانه برای مهمان تیم ها

امکان پرداخت ماهانه برای تیمها و پرداخت روزانه برای مهمان تیم ها

با سلام
    من یه سیستمی دارم که تیم ها ماهانه به تعداد افرادشون یه حق عضویتی پرداخت میکنن(مثلا هر نفر 30000 تومان در ماه) و این امکان رو دارن که در صورت داشتن مهمان با مشخص کردن تعداد روز حضور مهمان و زمان شروع حضورش، برای مهمانشون پرداخت داشته باشن(مثلا هر نفر 2000 تومان در روز) . من یکم برام گنگ هست که ایا جدول محصول بسازم و این دو حالت رو هرکدوم یه محصول در نظر بگیرم یا نه جدول جدا نگیرم و همه چیز رو داخل یه جدول بگیرم و اینکه این تفاوت زمانی دو حالت رو به شکلی مدیریت کنم

نقل قول: امکان پرداخت ماهانه برای تیمها و پرداخت روزانه برای مهمان تیم ها

مبلغی که برای عضوهات پرداخت میکنی حتما باید بیشتر از مبلغی باشه که برای مهمانها پرداخت میکنی اینجوری همه سعی میکنن عضو بشن
    برای پرداخت مبلغ هم نمیدونم منظورت دقیقا چی هست ولی میتونی یه جدول برای گردش حساب کاربرها داشته باشی که هر واریز و برداشتی رو توش ثبت کنی اینجوری خیلی راحت هر مبلغی رو خواستی فقط تویه جدول ثبت میکنی و کاربر هر موقع هر مبلغی رو خواست میتونی باز مبلغ رو به صورت منفی تویه جدول ثبت کنی و با یه جمع ساده می تونی همیشه مبلغ حساب کاربران رو داشته باشی
    یه جدول هم در نظر بگیر که تعرفه ها رو توش ثبت کنی و تویه جدول کاربران هم نوع کاربری رو ست کن که بتونی از روی این دو فیلد برای کاربرانت تراکنش ثبت کنی

فکر کنم منظورمو رو خوب نتونستم برسونم. ببینید کلا ما دو مدل پرداخت وجود داریم:
    یکی ماهانه که هر تیم به ازای تعداد عضوش پرداخت میکنه مثلا یک تیم 8 نفره در صورتی که قیمت به ازای هر عضو تیم ماهانه 30،000 تومان باشه باید 240،000 تومن پرداخت کنه
    یکی هم روزانه که هر تیم میتونه یک یا چند روز به جز اعضای تیمش، مهمان هم داشته باشه که اگر قیمت هر روز عضویت مهمان 2000 تومان باشه و مهمان 2 روز بخواد باشه میشه 40،000 تومان
    این چیزی هست که قبلا طراحی کردم ولی به نظرم درست نمیاد
    ضمیمه 148767

کاربر دائمی آواتار ali_md110
    محل زندگی
    شیراز

شما میتونید اینجوری عمل کنید:
    یک جدول تراکنشها بسازید شامل فیلدهای زیر
    1 تاریخ پرداخت یا دریافت
    2 مبلغ دریافتی
    3 نوع(دریافت مبلغ بوده یا پرداخت)
    4-کد سفارش/یا بجای کد سفارش جدول order , میتونید کد تیم قرار بدید
    5-اصلی یا( مهمان یا همون روزانه) مشخص کننده جهت اینکه دریافت یا پرداخت بابت چی بوده روزانه بوده یا ماهیانه

در نهایت میتونید از این جدول گزارشات تهیه کنید

من منظور شما رو از نوع متوجه نمیشم؟ توی سیتم ما فقط تیم ها پرداخت انجام میدن، دریافتی ندارن؟
    بعد این ساختار فعلیم درست هست و فقط این جدولی که شما فرمودید رو بهش اضافه کنم؟

کاربر دائمی آواتار ali_md110
    محل زندگی
    شیراز

فیلد نوع زمانی کاربرد دارد که مثلا یک تیم هزینه یک یا چند ماه را پرداخت کند و این امکان باشد که مثلا یکی از ماهها یا ماه
    اخر انصراف دهد باید سند بستانکار زده شود ولی اگر چنین موردی نیست فیلد نوع را حذف کنید

در سیستم حسابداری وقتی پولی از مشتری دریافت میکنید سند ماهیت بدهکار بخود میگیرد
    واگر پول پرداخت کردید بستانکار
    و این فیلد نوع بیانگر این ماهیت ها هست و برای تراز بندی اسناد کاربرد دارد

بلی فقط همین جدول تراکنش اضافه کنید کافی هست

تاپیک های مشابه

1. سوال: سوال درباره امکان پرداخت انلاین برای سایت
    نوشته شده توسط negar.rafie در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 12
    آخرین پست: پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 19:39 عصر
  2. پاسخ: 17
    آخرین پست: شنبه 28 بهمن 1391, 13:36 عصر
  3. حرفه ای: امكان پرداخت از طريق پي پال در سايت
    نوشته شده توسط cazino86 در بخش PHP