نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: کمک در طراحی یه سیستم آنلاین قرعه کشی افراد از داخل بانک اطلاعاتی در Asp.net

Post کمک در طراحی یه سیستم آنلاین قرعه کشی افراد از داخل بانک اطلاعاتی در Asp.net

با سلام
    دوستان هرکس پیشنهاد یا کمکی میتونه برام بده ممنون میشم
    تعیین کارشناس به قید قرعه
    من میخوام یه پروژه طراحی کنم وب سایتی دات نتی که بتونه افراد را بر اساس فیلتر های زیر به صورت تصادفی انتخاب کند یه جورایی سیستم قرعه کشی انلاین
    1- مثلا افراد مورد نظر قبلا تو بانک ذخیره شده اند و با هر بار قرعه کشی شخصی با دستمزد مشخص (فیلتر است) (حمید ب ا دستمزد 2000000تومان ) و و رشته تخصصی مشخص به صورت رندوم انتخاب می شود و این در مرحله انتخاب یک شخص است با شرابط بالا
    2-ممکن است از همان جدول افراد به صورت دو نفره انتخاب داشته باشیم بازم باید سایت چک کند که نفر قبلی که انتخاب شده مثلا حمید با دستمزد 2000000 تومان دیگر این اقا انتخاب نشود
    3-ممکن است از همان جدول افراد به صورت انتخاب سه نفره نفره داشته باشیم بازم باید سایت چک کند که نفر قبلی که انتخاب شده دوباره تو لیست نباشد
    4-ممکن است از همان جدول افراد دو نفر به صورت انتخاب پنج نفره نفره نفره داشته باشیم بازم باید سایت چک کند که نفر قبلی که انتخاب شده دوباره تو لیست نباشد
    6-ممکن است از همان جدول افراد دو نفر به صورت انتخاب هفت نفره نفره نفره داشته باشیم بازم باید سایت چک کند که نفر قبلی که انتخاب شده دوباره تو لیست نباشد
    یه جورایی شبیه سیستم انتخاب کارشناس در دادگستری ها

نقل قول: کمک در طراحی یه سیستم آنلاین قرعه کشی افراد از داخل بانک اطلاعاتی در Asp.net

سلام
    یه خورده مبهم بود اما با این توضیحاتی که فرمودید و چیزی که من برداشت کردم :

1) باید یه فیلد به اون کارشناستون اضافه کنید به عنوان enable ، که وقتی انتخابش کردید اون رو false کنید و وقتی آزاد باشه ( قابل جستجو ) اون رو true کنید .
    2) شما از فیلتری استفاده میکنید ، یه select بزنید و ببینید چند نفر با این فیلتر بهتون نمایش داده میشه همچنین قید کنید که مقدار enable=true باشه . ( پس تعداد افرادی رو میاره که آزاد هستن و توی فیلتر شما جای دارن )
    3) یه کد Random بسازید ، که مثلا از بین 1 تا 10 نفر لیست شده ، یه شماره بهتون بده .
    4) چک کنید ببینید نفر مثلا چهارم که کد Random بهتون داده کیه ، اون رو انتخاب کنید و مقدار enable اون رو به false تغییر بدید .
    هم کاربر رو انتخاب کردید هم کاری کردید توی جستجو های بعدی بهتون نشونش نده .

نقل قول: کمک در طراحی یه سیستم آنلاین قرعه کشی افراد از داخل بانک اطلاعاتی در Asp.net

نقل قول نوشته شده توسط Tekyegah مشاهده تاپیک
    سلام
    یه خورده مبهم بود اما با این توضیحاتی که فرمودید و چیزی که من برداشت کردم :

1) باید یه فیلد به اون کارشناستون اضافه کنید به عنوان enable ، که وقتی انتخابش کردید اون رو false کنید و وقتی آزاد باشه ( قابل جستجو ) اون رو true کنید .
    2) شما از فیلتری استفاده میکنید ، یه select بزنید و ببینید چند نفر با این فیلتر بهتون نمایش داده میشه همچنین قید کنید که مقدار enable=true باشه . ( پس تعداد افرادی رو میاره که آزاد هستن و توی فیلتر شما جای دارن )
    3) یه کد Random بسازید ، که مثلا از بین 1 تا 10 نفر لیست شده ، یه شماره بهتون بده .
    4) چک کنید ببینید نفر مثلا چهارم که کد Random بهتون داده کیه ، اون رو انتخاب کنید و مقدار enable اون رو به false تغییر بدید .
    هم کاربر رو انتخاب کردید هم کاری کردید توی جستجو های بعدی بهتون نشونش نده .
    ==================
    از راهنمایی تون خیلی ممنونم فقط کمی سوالم را باز تر می کنم

یه جدول بانک اطلاعاتی دارم میخوام یه شخصی را به قید قرعه انتخاب کنم مثلا قبلا همه افراد ثبت نام کردند امتیازهریک هم در ابتدا صفر است وقتی قرعه کشی می کنم مثلا از ده نفر 4 نفر را انتخاب می کنم به صورت رندم و هریک امتیاز می گیرند و از لیست قرعه کنار میرن و در بار دوم برای یه پرونده دیگر میخوام قرعه کشی کنم میام ابتدا چک می کنم در کل جدول افرادی که قرار است انتخاب شوند مثلا هریک یک امتیاز دارند بعضی ها هم دو امتیاز میخوام سیستم عدالت توشون برقرار باشه
    مثلا
    اقای علی محمدی با امتیاز 1 و
    رضا حمیدی با امتیاز 1
    و مجید مجیدی با امتیاز 2
    و رحیمی رحیمی با امتیاز 2
    کوئر ی میخوام بنویسم که بیاد ابتدا اونایی که امتیاز شون از همه کمتر از را لیست کند و بین اونا قرعه کشی کند و از قرعه کنار برن
    ارتباط جداول و نحوه کوئریش چجوری میشه تشکر
    به عبارتی میخوام اونایی که امتیاز شون یکسان است و حداقل امتیاز را دارن تو قرعه شرکت کنند و به قول شما فیلد enableشون falseشود و دفعه بعد نوبت به اونایی که امتیازشون باز کمتر ین و یکسان است بینشون قرعه کشی شود یه جورایی عدالت میخوام برقرار کنم خدا خیرت دهد

سوال بیشتر مربوط به sql هست تا asp.net.

به هر حال؛

یک جدول برای مشخصات اشخاص،
    یک جدول برای ذخیره نتیجه قرعه ها برای اینکه مشخص باشه چه کسی در چه تاریخی برنده چه امتیازی شده.

جدول اشخاص را با جدول دوم left join کنید.
    در سلکت از تابع sum برای جمع امتیاز هر شخص استفاده کنید. به گروهبندی هم نیاز هست.
    نتیجه را براساس امتیاز کل و تابع NEWID() مرتب کنید.
    در جلوی سلکت به صورت select top n میتونید به تعدادی که میخواهید رکورد دریافت کنید.

ممنون از جواب هایتون
    سوالی که پیش میاد این است که فیلتر من رشته کارشناس است و نیز دستمزدی که هر کارشناس میگیره ونیز امتیازی که هر کارشناس گرفته است
    مثلا اقای حمید حمیدی در یه پرونده x کارشناسی کرده و مبلغ 1500000تومان دریافت کرده است نتیجه برای ایشون این شده است که :
    اقای حمیدی امتیازشون 1 و مبلغ دستمزدشون 1500000 تومان شده است و نفر دیگری به نام علی رحمانی مثلا در پرونده z انتخاب و کارشناسی کرده و مبلغ 1500000 تومان دریافت کرده و امتیازش 1 است من میخوام کوئری ای بنویسم که بیاد عدالت وار برخورد کند که هم فیلتر دستمزد و هم امتیاز و هم رشته را لحاظ کند و سوالم این است که شاید اقای حمیدی در پرونده ای دیگری نیز کارشناسی کند و دستمزد دیگری بگیرد و به این دستمزد درکارنامش اضافه بشه
    به نظرتون بهترین راه حل چی میتونه باشد و نیز فیلد دستمزد که مرتبا اضافه میشه از چه نوع انتخاب کنم که سرریز نده با تشکر
    ضمنا دوستان ناگفته نماند من میخوام کارشناسایی که امتیازشون یکسان (حداقل امتیاز رادارن)است را بهم نشون بده بعد تو اون جدول دوباره سلکت بگیرم و قرعه کشی کنم کوئریشو چه شکلی بنویسم؟؟؟؟؟؟؟؟
    اینم جداول بانک اطلاعاتی من
    Capture.JPG

جدولی باید داشته باشید که آیدی شخص، آیدی پرونده، امتیاز و پرداختی به ازای هر کارشناسی در یک رکورد مجزا ذخیره بشه. برای مجموع میتونید از فانکشن sum استفاده کنید.
    برای اون سیستم عدالتی که گفتید باید یک معیار در نظر بگیرید . یا امتیاز هر شخص یا مجموع دریافتی یا تعداد پرونده یا با یک فرمولی باید این معیار رو تعریف کنید بعد برید سراغ کد.

ممون
    معیار من در سیستم عدالت ،دستمزدی که تابحال جمع شده برای کارشناس و نیز امتیازی که گرفته و نیز رشته اون کارنشاس است مثلا یک کارشناس در یه پرونده ای با یه بار کارشناسی 3000000 تومان دریافت کرده ولی یه کارشناس در 10 پرونده ای دیگر جمعا 3000000 تومان دریافت کرده حال میخوام کوئری ای بنویسم که بیاد تو این دو قرعه کشی کند چون دستمزدشون یکی است و نیز رشتون و نیز امتیاز شون (and) .
    جدولا رو چگونه طراحیکنم با تشکر
    وایا فیلد دستمزد را bigintانتخاب کنم خوبه؟

یک مثال میزنم خودتون مطابق دیتابیس خودتون کوئری را بنویسید
    جداول زیر را در نظر بگیرید
    CREATE TABLE [dbo].[Reshteha](
    [ReshteId] [int] IDENTITY(1,1) NOT NULL,
    [ReshteName] [nvarchar](50) NOT NULL,
    CONSTRAINT [PK_Reshteha] PRIMARY KEY CLUSTERED
    (
    [ReshteId] ASC
    )WITH (PAD_INDEX = OFF, STATISTICS_NORECOMPUTE = OFF, IGNORE_DUP_KEY = OFF, ALLOW_ROW_LOCKS = ON, ALLOW_PAGE_LOCKS = ON) ON [PRIMARY]
    ) ON [PRIMARY]
    GO

CREATE TABLE [dbo].[People](
    [id] [int] IDENTITY(1,1) NOT NULL,
    [FirstName] [nvarchar](50) NULL,
    [LastName] [nvarchar](50) NULL,
    [ReshteId] [int] NOT NULL,
    CONSTRAINT [PK_People] PRIMARY KEY CLUSTERED
    (
    [id] ASC
    )WITH (PAD_INDEX = OFF, STATISTICS_NORECOMPUTE = OFF, IGNORE_DUP_KEY = OFF, ALLOW_ROW_LOCKS = ON, ALLOW_PAGE_LOCKS = ON) ON [PRIMARY]
    ) ON [PRIMARY]
    GO

CREATE TABLE [dbo].[EarnedScores](
    [id] [int] IDENTITY(1,1) NOT NULL,
    [PersonId] [int] NOT NULL,
    [score] [int] NOT NULL,
    [RegDateTime] [datetime2](7) NULL,
    [fee] [decimal](18, 0) NULL,
    CONSTRAINT [PK_EarnedScores] PRIMARY KEY CLUSTERED
    (
    [id] ASC
    ) ON [PRIMARY]
    GO

کوئری زیر با تعییر عدد در top تعداد مورد نیاز و همچنین در having People.ReshteId=1 میتونید تعیین کنید در چه رشته ای قرعه کشی بشه
    select
    top 2
    People.id as PersonId,
    People.FirstName,
    People.LastName,
    People.ReshteId,
    ISNULL(SUM(EarnedScores.score), 0) as TotalScore,
    ISNULL(SUM(EarnedScores.fee), 0) as TotalEarned
    from People left join EarnedScores on People.id = EarnedScores.PersonId
    group by People.id, People.FirstName, People.LastName, People.ReshteId
    having People.ReshteId=1
    order by TotalEarned, TotalScore, NEWID()

تاپیک های مشابه

1. سوال: یه نمونه طراحی یه سیستم خبره
    نوشته شده توسط nazanin_nazanin در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 17
    آخرین پست: چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 21:18 عصر
  2. کمک برای ساخت یه سیستم مدیریت محتوا
    نوشته شده توسط hesam_44 در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 13 مهر 1392, 16:12 عصر
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 25 فروردین 1392, 09:58 صبح
  4. سؤال درباره طراحی وب در asp.net به کمک vs2008
    نوشته شده توسط fa_karoon در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 21 مهر 1388, 00:09 صبح