نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ارتباط با وردپرس در برنامه نویسی اندروید

کاربر دائمی آواتار samiasoft
    محل زندگی
    اردبیل

ارتباط با وردپرس در برنامه نویسی اندروید

سلام دوستان

ایا تابحال برای سایت وردپرسی اپلکیشن اندرویدی نوشتید؟

برای اینکار من از افزونه JSON API استفاده کردم که بصورت RESTful تونستم به راحتی پست ها و کامنت ها و سایر بخش ها را در اپلکیشن اندرویدیم دریافت و نمایش بدم به کمک کتابخانه والی.

چند مشکلی که مواجه شدم این هستش که :

1- وقتی افزونه Google Captcha فعال باشه هنگام ارسال نظر با api که این افزونه بهم داده به خطا میخورم...ولی وقتی این افزونه رو غیرفعال میکنم این مشکل حل میشه.به نظرتون برای حل این مورد چیکار باید کرد ؟ درواقع چگونه کپچا رو هنگام استفاده از api میتوان bypass کرد ؟!

2- این افزونه JSON API با اینکه api ارسال نظر رو داره اما api لاگین و عضویت رو نداره..به نظرتون افزونه کاملتر از این هستش؟ یا خودم یک وب سرویس جدا برای اینکار بنویسم؟

3 - برای اینکه اینکه تعداد بازدید های هرمطلب رو نمایش بدم در وردپرس از افزونه WP-PostViews استفاده کردم. مساله ای که هست اینه من میخواستم وقتی کاربر داخل اپلیکشن مطلبی را بازدید کرد یک مقدار به بازدید قبلی اون اضافه بشه...برای همین کار یک وب سرویس نوشتم که وقتی مطلب رو کاربر لود کرد در دیتابیس بازدیدهای وردپرس یک مقدار به بازدید قبلی اضافه میکنه.

مشکل جایی شروع میشه که هربار که کاربر مطلب رو میبنه یک مقدار الکی اضافه میشه..برای حل مشکل به نظرتون چیکار باید کرد که فقط یکبار که مطلب رو دید بازدید ثبت بشه ؟ من خودم نظرم اینه که 2 راه داریم

الف : سمت اندروید یک دیتابیس ایجاد کنم و هرمطلبی که کاربر مشاهده کرد رو داخلش ثبت کنم و اینطوری بفهمیم که ایا بازدید کرده قبلا یا نه..اگر بازدید نکرده بازدید ثبت بشه.

عیب راه الف اینه اگر کاربر اپلیکشن رو پاک کنه و دوباره نصب کنه خب طبیعتا دیتابیس هم پاک میشه! و دوباره بازدید الکی میگیره مطلب!

ب : یا سمت سرور یک دیتابیس ایجاد کنم ...که خب دراین حالت مجبورم یک شناسه از کاربر رو داخلش ذخیره کنم...که خب نمیتوانم اسمشو بگیرم شاید کاربر مهمان بود ..برای مثال مثلا ای پی یا مشخصات گوشیشو بگیرم و برحسب اون بتونم کاربر موردنظر رو تشخیص بدم ! یکم در این زمینه باز نمیدونم چیکار باید کرد.

ممنون میشوم راهنمایی کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله samiasoft : دوشنبه 09 مهر 1397 در 21:08 عصر

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: ارتباط با وردپرس در برنامه نویسی اندروید

بخش اول سوالتون و باید تو قسمت وب بپرسید. به نظرم میخواید API خود وردپرس و امتحان کنید ببینید مشکلی داره یا خیر.
    https://developer.wordpress.org/rest...ence/comments/

برای بازدید هم ببینید داخل وب سایت ها هم شما اگه ده بار یه صفجه و بازدید کنید هر ده بار ثبت میشه ولی بازدید کننده یکی حساب میشه. مثلا خود تلگرام هم تاریخ انقضا دارند سشن ها میتونید تست کنید یک کانال ایجاد کنید فقط خودتون عضو باشید بعد دو هفته میبینید بازدید پست بیشتر از عدد 1 هست برای همین قسمت دوم سوالتون خیلی مشکل از نظر من به حساب نمیاد ولی میتونید از همون دیتابیس روی گوشی هم استفاده کنید.

تاپیک های مشابه

1. سوال: ارتباط بین دو اکتیویتی( Activity) در برنامه نویسی اندروید
    نوشته شده توسط mahmoudza85 در بخش برنامه نویسی موبایل
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 06 مرداد 1394, 00:40 صبح
  2. پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 11 آبان 1393, 21:38 عصر
  3. سوال: اشکال در برنامه نویسی اندروید با زبان سی شارپ
    نوشته شده توسط مریم محمدی 888 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 11
    آخرین پست: جمعه 23 خرداد 1393, 14:34 عصر
  4. مشکل با درک مفهوم اساسی در برنامه نویسی آندروید