نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: آپدیت کردن datagridview بعد از درج عضو

Question آپدیت کردن datagridview بعد از درج عضو

سلام روزتون به خیر

ببخشید من یه گرید ویو دارم لیست اعضا رو داره که دو تا ستونش با Dataset پر میشه یعنی DataGridVewComboBoxColumn هست .

حالا میخام وقتی کاربر عضوی رو اضافه کرد توی دیالوگ باکس بعد از تایید پنجره ی زیرش که گرید ویو اعضا هست آپدیت بشه اتوماتیک و اون عضو رو نشون بده .

من اول کد زیر رو میذاشتم توی فرم اعضا :

memberTableAdapter.Update(sepehrImamRezaDataSet.Me  mber);
    boardTableAdapter.Update(sepehrImamRezaDataSet1.Bo ard);
    using (var db = new SepehrImamRezaDB())
    {
    dgMembers.AutoGenerateColumns = false;
    var p = db.Members.Select(c => new
    {
    c.LastName,
    c.FirstName,
    c.Id,
    c.MemberNumber,
    c.MemberStartDate,
    c.ParentId,
    c.BoardId
    }).ToList();

dgMembers.DataSource = p;
    }
    بعدش میرفتم توی اضافه کردن اعضا بعد از ثبت یه دونه نمونه جدید از فرم اعضا میساختم و بعد این تابع رو فراخانی میکردم .
    خاستم استاتیک بزارمش نشد . اون آداپتور و دیتاست ارور گرفتن .
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

نقل قول: آپدیت کردن دیتا گرید ویو بعد از درج عضو

توی پروژتون یا از Linq استفاده کنید یا از ویزارد! شما دارید از دو روش استفاده می کنید
    نمیدونم کدوم رو در فرم میخواهید نمایش بدید ولی کافیه memberTableAdapter یا boardTableAdapter را Fill کنید و نیازی به کد Linq پایینیش نیست
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

نقل قول نوشته شده توسط danialafshari مشاهده تاپیک
    توی پروژتون یا از Linq استفاده کنید یا از ویزارد! شما دارید از دو روش استفاده می کنید
    نمیدونم کدوم رو در فرم میخواهید نمایش بدید ولی کافیه memberTableAdapter یا boardTableAdapter را Fill کنید و نیازی به کد Linq پایینیش نیست
    سلام . من میخام دیتاگرید ویو دوباره فیل یا آپدیت بشه در فرم زیرش . یعنی فرم اصافه کردن عضو جدید دیالوگ باز میشه و یه دونه ثبت میشه ولی دیالوگ بسته نمیشه . میخام کاربر وقتی کاربراشو ثبت کرد و پنجره رو بست توی فرم زیر گرید ویو آپدیت بشه . کد های فیل تنها رو میزارم توی فرم اصافه کردن ولی ارور میگیره . گرید ویو هم پابلیک هست ولی نمیدونم چرا نمیارتش . تابع رو هم پابلیک کردم ولی نمیاره

محل زندگی

برای باز شدن فرم اضافه کردن :

Form2 frm2 = new Form2();
    if (frm2.ShowDialog()==DialogResult.OK)
    {
    this.personsTableAdapter.Fill(this.dbDataSet.Perso ns);
    }

در فرم 2 در دکمه ثبت همچین کدی بنویسید:

private void Save_Click(object sender, EventArgs e)
    {
    personsTableAdapter.Insert(txtFirstName.Text.Trim( ), txtLastName.Text.Trim());
    MessageBox.Show("Insert New Record Successfully");
    DialogResult = System.Windows.Forms.DialogResult.OK;

this.Close();
    }
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید

برای باز شدن فرم اضافه کردن :

Form2 frm2 = new Form2();
    if (frm2.ShowDialog()==DialogResult.OK)
    {
    this.personsTableAdapter.Fill(this.dbDataSet.Perso ns);
    }

در فرم 2 در دکمه ثبت همچین کدی بنویسید:

private void Save_Click(object sender, EventArgs e)
    {
    personsTableAdapter.Insert(txtFirstName.Text.Trim( ), txtLastName.Text.Trim());
    MessageBox.Show("Insert New Record Successfully");
    DialogResult = System.Windows.Forms.DialogResult.OK;

this.Close();
    }
    ممنون از جواب شما .جواب داد ولی نمیدونم چرا منطقش برعکسه . یعنی وقتی درج میکنم میگه با موفقیت اضافه شد و پنجره رو نمیبنده و باید خودم دستی ببیندمش و باید دکمه ی انصراف رو دو بار بزنم تا آپدیت بشه . در صورتی که فقط کد دکمه ی انصراف DialogResult=DialogResult.OK اینه . واقعا گیج شدم دیگه
    کد مربوط به درج اینه :
    else if (chek_MemberNumer(MemberNumber) == false)
    {
    db.sp_AddMember(BoradId, FiscalYear, MemberNumber, String.IsNullOrEmpty(txtFirstName.Text) ? null : Convert.ToString(txtFirstName.Text), string.IsNullOrEmpty(textLastName.Text) ? null : Convert.ToString(textLastName.Text), comboBoxGender.Text, string.IsNullOrEmpty(txtKodeMeli.Text) ? null : Convert.ToString(txtKodeMeli.Text), string.IsNullOrEmpty(txtFatherName.Text) ? null : Convert.ToString(txtFatherName.Text), txtBirthDay.MaskFull ? Convert.ToString(txtBirthDay.Text) : null, string.IsNullOrEmpty(txtMobile.Text) ? null : Convert.ToString(txtMobile.Text), string.IsNullOrEmpty(txtEmail.Text) ? null : Convert.ToString(txtEmail.Text), ParentId, string.IsNullOrEmpty(txtAddress.Text) ? null : Convert.ToString(txtAddress.Text), string.IsNullOrEmpty(txtPhone.Text) ? null : Convert.ToString(txtPhone.Text), txtStartDate.Text, null);
    FMessegeBox.FarsiMessegeBox.Show("با موفقیت اضافه شد", "پیغام", FMessegeBox.FMessegeBoxButtons.Ok, FMessegeBox.FMessegeBoxIcons.Information);
    DialogResult = DialogResult.OK;
    this.Close();

}

برای دکمه انصراف هم گفتم DialogResult=DialogResult.OK .. برش داشتم یه بار ولی باز نشد .

حالت دیباگ هم رفتم دیدم میره ایونت Add_Member (اضافه کردن عضو) رو اجرا میکنه و باعث میشه پنجره نبنده و دوباره نمایش داده بشه در صورتی که من اصلا و اصلا کدم ربطی به اون ایونت نداره!!!!!
    آخرین ویرایش به وسیله barbimusic : چهارشنبه 11 مهر 1397 در 11:31 صبح

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط barbimusic مشاهده تاپیک
    ممنون از جواب شما .جواب داد ولی نمیدونم چرا منطقش برعکسه . یعنی وقتی درج میکنم میگه با موفقیت اضافه شد و پنجره رو نمیبنده و باید خودم دستی ببیندمش و باید دکمه ی انصراف رو دو بار بزنم تا آپدیت بشه . در صورتی که فقط کد دکمه ی انصراف DialogResult=DialogResult.OK اینه . واقعا گیج شدم دیگه
    کد مربوط به درج اینه :
    else if (chek_MemberNumer(MemberNumber) == false)
    {
    db.sp_AddMember(BoradId, FiscalYear, MemberNumber, String.IsNullOrEmpty(txtFirstName.Text) ? null : Convert.ToString(txtFirstName.Text), string.IsNullOrEmpty(textLastName.Text) ? null : Convert.ToString(textLastName.Text), comboBoxGender.Text, string.IsNullOrEmpty(txtKodeMeli.Text) ? null : Convert.ToString(txtKodeMeli.Text), string.IsNullOrEmpty(txtFatherName.Text) ? null : Convert.ToString(txtFatherName.Text), txtBirthDay.MaskFull ? Convert.ToString(txtBirthDay.Text) : null, string.IsNullOrEmpty(txtMobile.Text) ? null : Convert.ToString(txtMobile.Text), string.IsNullOrEmpty(txtEmail.Text) ? null : Convert.ToString(txtEmail.Text), ParentId, string.IsNullOrEmpty(txtAddress.Text) ? null : Convert.ToString(txtAddress.Text), string.IsNullOrEmpty(txtPhone.Text) ? null : Convert.ToString(txtPhone.Text), txtStartDate.Text, null);
    FMessegeBox.FarsiMessegeBox.Show("با موفقیت اضافه شد", "پیغام", FMessegeBox.FMessegeBoxButtons.Ok, FMessegeBox.FMessegeBoxIcons.Information);
    DialogResult = DialogResult.OK;
    this.Close();

}

برای دکمه انصراف هم گفتم DialogResult=DialogResult.OK .. برش داشتم یه بار ولی باز نشد .

حالت دیباگ هم رفتم دیدم میره ایونت Add_Member (اضافه کردن عضو) رو اجرا میکنه و باعث میشه پنجره نبنده و دوباره نمایش داده بشه در صورتی که من اصلا و اصلا کدم ربطی به اون ایونت نداره!!!!!
    سورسی که من گذاشتم صرفاً یک مثال بود که 2 نکته داشت
    1- نیازی نیست از دو روش رو همزمان استفاده کنید
    2- کافیه بعد از Insert یا Update متد Fill رو فراخوانی کنید
    قوانین پرسش های دانشجویی

سورسی که من گذاشتم صرفاً یک مثال بود که 2 نکته داشت
    1- نیازی نیست از دو روش رو همزمان استفاده کنید
    2- کافیه بعد از Insert یا Update متد Fill رو فراخوانی کنید
    ممنونم . روش شما درست است . منطق کد من مورد داره . نمیدونم کجاش ایراد داره . بار اول پنجره رو نمیبنده . بار دوم میبنده .

میشه کد رو ببینیدن کجاش مورد داره ؟

if (f.ShowDialog() == DialogResult.OK)
    {
    Refresh_DataGrid_Members();

}

ممنونم

اصلا دیباگ کردم نمدونم چرا میره قسمت لود فرم رو اول میاره بعد میره کلیک اونو هندل میکنه !!!!!!!!!!

متوجه شدم . ببخشید واقعا . وقت شما رو هم گرفتم . من قبل از کد بالا f.showdialog() رو هم گذاشته بودم .!!

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 17 آبان 1393, 21:35 عصر
  2. سوال: پاک کردن Datagridview بعد از جستجو
    نوشته شده توسط alirezakarimi2008 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 15 فروردین 1393, 14:50 عصر
  3. سوال: چگونگی آپدیت کردن دیتاست بعد از تغییر جدول
    نوشته شده توسط reza69 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 27 بهمن 1391, 23:07 عصر
  4. پاسخ: 9