نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: آیا لاراول را شروع کنم؟

Question آیا لاراول را شروع کنم؟

دوستان سلام
    من دوره آموزش php رو به تازگی تموم کردم و عملا هنوز هیچ پروژه ای با php انجام ندادم. در حد تمرین های دوره و... فقط کار کردم.
    الان میخوام یک پروژه شخصی رو با php انجام بدم و از طرفی لاراول رو هم میخوام شروع کنم و یاد بگیرم.
    حالا نظری که از اساتید میخوام راهنمایی بگیرم این هست که آیا سعی کنم همین پروژه رو با لاراول انجام بدم؟ یا اینکه فعلا php رو کار کنم تا خوب مسلط بشم و بعد ها و برای کار های بعدی برم سراغ لاراول؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول: آیا لاراول را شروع کنم؟

سلام بنده راهی که خودم رفتم رو خدمتتون عرض میکنم دیگه تصمیم با خود شماست

بعد از یادگیری php شروع کردم سایت درست کردن با خود php خام فقط

بعد حین کار دیدم کدهام چنان درهم رهم و داغون بود که مجبور شدم خودم با oop برم جلو

بعد از مدتی دیم توی یه سری جا ها گیر دارم و یه سری کارها رو همش تکراری میزنم رفتم سراغ فریم ورک و اولینش CI بود code igniter که یادگیریش خیلی پیچیده و سخت نبود

بعد از یه مدت دیدم توی بعضی جا این فریم ورک نیازم رو برطرف نمیکنه و یکم توی بحث امنیت ممکنه به مشکل بخورم البته این به این معنی نیست که این فریم ورک امنیت نداره نه بلکه امنیت یه چیز سطح بندی هست بسته به نوع پروزتون

بعد با مشورت مهندس سیف زاده (که خدا خیرش بده واقعا ) رفتم سراغ yii2 framework که هم سرعتش عالی هست و هم امنیتش و هم پروسه یادگیرش خیلی خوبه هم بلحاظ وقت و هم بلحاظ شیرینی دوره یادگیری ناگفته نمونه که یه داکیونتیشن داره توپ عالی و بسیار ساده و روان

لاراول یکم پیچیده هست خیلی از کارها رو خودت بایست انجام بدی ولی برای yii نه خیلی اکتنشنها توی نت هست و بسیار ساده هم هست

البته قصد مقایسه این دو فریم ورک رو ندارم

بهرحال انتخاب باشماست راستی انشالله html , css, jquery رو هم بایست مسلط باشی تا توی راه به مشکل نخوری.

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

اول شی گرایی رو یاد بگیر بعد برو لاراول
    اگه الان بری اول اینکه اصلا متوجه نمیشی چی به چیه و چیکار میکنه لاراول
    دوم اینکه متوجه نمیشی کجا لاراوله و کجا php خام

پس به نظر شما اولی پروژه رو به صورت شی گرا و با php معمولی خودم انجام بدم؟
    آخه خودم که فریم ورک ها تو بحث امنیت و سرعت انجام پروژه خیلی کمک می کنند.

کاربر دائمی آواتار id1385
    محل زندگی
    توی رویاهام!!

با سلام
    بنده با توجه به این که توی این چند سالی که با Php کار کردم دقیقاً مراحلی که دوستان گفتن رو طی کردم، با چند تا فریمورک کار کردم با همین Ci که کار می کردم بحث ماژول رو روش داشتم پیاده سازی می کردم دنبال یه هوک می گشتم که موقع بوت استزپ فریمورک بتونم ماژولها رو به سیستم اتچ کنم کلی کدهاشو زیر رو رو کردم رسیدم به یه جا دیدم همه چیز رو یه جا لود می کنه و کلاً دوتا ایونت قبل و بعد داره و یه جا هم todo نوشته بود همونجا گذاشتمش کنار یی1 کار کردم و بعد از مدتی یی2 و وردپرس و elgg و اینا، چون با اینا پروژه می خورد بعدهم یه پروژه با فریمورک لاراول برای یک شرکت خارجی پیشنهادشد که اولش با یی رفتیم وسطای پروژه گفتن سویچ کنیم روی لاراول و ما هم سویچ کردیم.
    طبق تجریه شخصی اگر اصول برنامه نویسی، تصمیم صحیح و به موقع، رود مپ دقیق داشته باشید فارغ از نوع فریمورک موفق خواهید شد. ولی بنده به شخصه از لاراول خیلی چیزها یاد گرفتم و اصولاً معماری و مهندسی این فریمورک فوق العاده خوبه، ولی رودمپی که داره ساده سازی برای عموم هست مثل وردپرس که دید عمومیت داره، و این به نظرم نقطه ضعف این فریمورک که بعدن لومن از توش دراومد تا کمی از سربار این فریمورک کم کنه، در کل فریمورک فوق العاده اس هست ولی اگر پرفورمنس، فلکس ابلیتی، سادگی میخواهید فریمورک یی، بنده با یی چندین اپلیکیشن نوشتم و همین الان هم داریم کار می کنیم، فریمورک فوق العاده ای هست ولی متاسفانه تو ایران خیلی برنامه نویس زبده نداره، بخاطر همین هم شرکتها اکثراً در تامین نیروی یی کار به مشکل می خورن.

نظر بنده:
    1. تقویت معماری نرم افزار و دید مهندسی
    2. بررسی فریمورک و اپلیکشن های قوی در حوزه زبان Php
    3. تمرین و تکرار بسیار زیاد
    4. بررسی زبان های دیگر مثلاً در مورد thread, concorency , pipe و ...

البته کارهای زیادی می شه انجام داد ولی در کل این کارها رو انجام بدبد مطمئناً موفق می شید.
    نوع انتخاب هم باید بر اساس نیاز بازار کار باشه به نظرم، یه سرچ تو سایتهای کاریابی بکنید متوجه می شید که بازار کار کدوم فریمورک بهتره.

و یک توصیه برادرانه: زبان php فوق العاده خوبه و از نظر بازار کار هم خوبه، ولی اگر بخواهید انترپرایز و حرفه ای کار کنید کناز این زبان یک زبان خوب مثل java, scala, golang یاد بگیرید تا موقعی که قدرت یادگیری دارید یاد بگیرید و به داشته هاتون بسنده نکنید.
    سوالی بود از طریق تلگرام در خدمتتون هستم @ddavh

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

پس به نظر شما اولی پروژه رو به صورت شی گرا و با php معمولی خودم انجام بدم؟

برای تمرین خودت با php خالی بنویس و پروژه واقعی رو با laravel

آخه خودم که فریم ورک ها تو بحث امنیت و سرعت انجام پروژه خیلی کمک می کنند.
    بله همینجوره پروژه ایک ه شما بدون فیرذم ورک بنویسی احتمالا خیلی باگ داره

نقل قول نوشته شده توسط id1385 مشاهده تاپیک
    با سلام
    بنده با توجه به این که توی این چند سالی که با Php کار کردم دقیقاً مراحلی که دوستان گفتن رو طی کردم، با چند تا فریمورک کار کردم با همین Ci که کار می کردم بحث ماژول رو روش داشتم پیاده سازی می کردم دنبال یه هوک می گشتم که موقع بوت استزپ فریمورک بتونم ماژولها رو به سیستم اتچ کنم کلی کدهاشو زیر رو رو کردم رسیدم به یه جا دیدم همه چیز رو یه جا لود می کنه و کلاً دوتا ایونت قبل و بعد داره و یه جا هم todo نوشته بود همونجا گذاشتمش کنار یی1 کار کردم و بعد از مدتی یی2 و وردپرس و elgg و اینا، چون با اینا پروژه می خورد بعدهم یه پروژه با فریمورک لاراول برای یک شرکت خارجی پیشنهادشد که اولش با یی رفتیم وسطای پروژه گفتن سویچ کنیم روی لاراول و ما هم سویچ کردیم.
    طبق تجریه شخصی اگر اصول برنامه نویسی، تصمیم صحیح و به موقع، رود مپ دقیق داشته باشید فارغ از نوع فریمورک موفق خواهید شد. ولی بنده به شخصه از لاراول خیلی چیزها یاد گرفتم و اصولاً معماری و مهندسی این فریمورک فوق العاده خوبه، ولی رودمپی که داره ساده سازی برای عموم هست مثل وردپرس که دید عمومیت داره، و این به نظرم نقطه ضعف این فریمورک که بعدن لومن از توش دراومد تا کمی از سربار این فریمورک کم کنه، در کل فریمورک فوق العاده اس هست ولی اگر پرفورمنس، فلکس ابلیتی، سادگی میخواهید فریمورک یی، بنده با یی چندین اپلیکیشن نوشتم و همین الان هم داریم کار می کنیم، فریمورک فوق العاده ای هست ولی متاسفانه تو ایران خیلی برنامه نویس زبده نداره، بخاطر همین هم شرکتها اکثراً در تامین نیروی یی کار به مشکل می خورن.

نظر بنده:
    1. تقویت معماری نرم افزار و دید مهندسی
    2. بررسی فریمورک و اپلیکشن های قوی در حوزه زبان Php
    3. تمرین و تکرار بسیار زیاد
    4. بررسی زبان های دیگر مثلاً در مورد thread, concorency , pipe و ...

البته کارهای زیادی می شه انجام داد ولی در کل این کارها رو انجام بدبد مطمئناً موفق می شید.
    نوع انتخاب هم باید بر اساس نیاز بازار کار باشه به نظرم، یه سرچ تو سایتهای کاریابی بکنید متوجه می شید که بازار کار کدوم فریمورک بهتره.

و یک توصیه برادرانه: زبان php فوق العاده خوبه و از نظر بازار کار هم خوبه، ولی اگر بخواهید انترپرایز و حرفه ای کار کنید کناز این زبان یک زبان خوب مثل java, scala, golang یاد بگیرید تا موقعی که قدرت یادگیری دارید یاد بگیرید و به داشته هاتون بسنده نکنید.
    سوالی بود از طریق تلگرام در خدمتتون هستم @ddavh

موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتی و با حوصله جواب دادی، مخصوصا برای توصیه ها و راهنمایی هایی که کردی.
    منتهی الان سوال من انتخاب و مقایسه بین فریم ورک ها نیست (که البته حتما یک وقتی خواهد بود)
    سوال من این هست که به عنوان یک تازه کار که تازه دوره های آموزش php رو تموم کرده (که مسلما با گذروندن یک دوره آموزشی الان یک فرد مسلط به خود php نیست چه برسه به فریم ورک و...) و حالا میخواد اولین پروژه واقعی خودش رو انجام بده. آیا شروع کنم و پروژه رو با فریم ورک انجام بدم؟ اصلا این درست هست که الان برم سراغ فریم ورک؟
    یا نه یکی دو پروژه رو با php خام کار کنم تا خوب مسلط به php بشم بعد برم سراغ فریم ورک؟
    از طرفی میدونم که با فریم ورک ها کد نویسی رو بسیار امن تر و راحت تر و بدون مشکل تر میشه انجام داد. از طرفی درگیر اینم که هنوز php رو خوب یاد ندارم برم سراغ فریم ورک ممکنه اون رو هم خوب نفهمم و کلا یک آش شله قلم کار در بیاد.
    حالا میخوام بدونم نظر شما به عنوان یک شخص با تجربه که این مراحل رو گذرونده چی هست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

اول php خام
    دوم oop
    سوم framework

سلام پیشنهاد میدم لینک های ذیل رو در مورد لاراول مطالعه کنید

https://jobteam.ir/category/Laravel

https://jobteam.ir/ProductUser/76-Lumen-or-Laravel

آموزش پروژه ای لاراول با هزاران نکته
    https://jobteam.ir/Course/178-Larave...g-online-store

گروه تلگرامی لاراول
    https://t.me/jobteamirgroup
    آخرین ویرایش به وسیله behzadamin12 : دوشنبه 26 خرداد 1399 در 08:10 صبح

فریمورک برای شروع خب چی بهتره ؟ ci یا laravel ؟؟

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

من جات بودم میرفتم زبان Go رو یاد میگرفتم
    Go Lang
    راجع بهش تحقیق کنید .

بچه دوم دبیرستان دیگه php بلده و پروژه میزنه بهتر از پروژه قدیمی کارا . من تا تهش رفتم چیزی نبود توش .

تاپیک های مشابه

1. سوال: کدام زبان برنامه نویسی ویندوز را شروع کنم؟
    نوشته شده توسط abbas3zaar در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 23 اسفند 1395, 00:52 صبح
  2. چگونه cake را شروع کنم؟
    نوشته شده توسط Pedram77 در بخش CakePHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 15 مهر 1394, 11:55 صبح
  3. مبتدی: چگونه طراحی وب را شروع کنم؟
    نوشته شده توسط mr-adler در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 13
    آخرین پست: دوشنبه 25 مهر 1390, 15:23 عصر
  4. سوال: از کجا برنامه نویسی را شروع کنم؟
    نوشته شده توسط Ilove you mahsa در بخش VB.NET
    پاسخ: 12
    آخرین پست: چهارشنبه 05 خرداد 1389, 08:44 صبح
  5. سوال: كدام يكي را شروع كنم؟
    نوشته شده توسط bghad1 در بخش طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 11 اسفند 1388, 19:22 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید