نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: واکشی اطلاعات از یک جدول با شرط MAx

واکشی اطلاعات از یک جدول با شرط MAx

دوستان سلام.
    یک جدولی دارم که بر اساس سه ستون آن میخوام اطلاعات رو واکشی کنم.
    اسم جدول :TblRejimDayes

ستونهای Date , Vadeh,BakhshId

ستون Vadeh سه نوع مقدار 1و2و3 میگیره.

میخوام داده های مربوط به یک بخش (BakhshId)و در آخرین تاریخ (Date)و در آخرین وعده غذایی(Vadeh) رو بخونم.با دستور زیر جواب درست نمیده.

cmd.CommandText = "Select * FROM TblRejimDayes wHERE( Vadeh= (SELECT MAX(Vadeh) FROM TblRejimDayes WHERE Date = (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes WHERE ( BakhshId=@BakhshId) ))) ";

ممنون

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول: واکشی اطلاعات از یک جدول با شرط MAx

سلام اینو تست کنید ببینید جواب میده
    خیلی ضایع نوشتم فقط

;with cte1 as( select Date , Vadeh,BakhshId from TblRejimDayes where BakhshId=12)
    ,cte2 as(select *,ROW_NUMBER() OVER (PARTITION BY BakhshId ORDER BY Date Desc ) AS rn from cte1)
    ,cte3 as (select * from cte2 where cte2.rn=1)
    ,cte4 as (select *,ROW_NUMBER() OVER (PARTITION BY BakhshId ORDER BY Vadeh Desc ) AS rn from cte3)
    select * from cte4 where cte4.rn=1

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    سلام اینو تست کنید ببینید جواب میده
    خیلی ضایع نوشتم فقط

;with cte1 as( select Date , Vadeh,BakhshId from TblRejimDayes where BakhshId=12)
    ,cte2 as(select *,ROW_NUMBER() OVER (PARTITION BY BakhshId ORDER BY Date Desc ) AS rn from cte1)
    ,cte3 as (select * from cte2 where cte2.rn=1)
    ,cte4 as (select *,ROW_NUMBER() OVER (PARTITION BY BakhshId ORDER BY Vadeh Desc ) AS rn from cte3)
    select * from cte4 where cte4.rn=1

ممنون از توجهتون.
    به اینصورت اصلاح کردم ولی بازهم خطا میده. راستش اینجور کد تاحالا ندیدم . اصلا متوجه مفهومش نمیشم!!
      cmd.CommandText = " cte1 as(select Date, Vadeh, BakhshId from TblRejimDayes where BakhshId= @BakhshId) with , " +
    "cte2 as(select *,ROW_NUMBER() OVER(PARTITION BY BakhshId ORDER BY Date Desc) AS rn from cte1), cte3 as (select * from cte2 where cte2.rn = 1),"+

"cte4 as (select *,ROW_NUMBER() OVER(PARTITION BY BakhshId ORDER BY Vadeh Desc) AS rn from cte3), select* from cte4 where cte4.rn = 1";

محل زندگی
    آذربایجان

بی زحمت دیتابیستون رو بدید من کدشو بزنم بدم بهتون. بدون اطلاعات جدول سخته

بی زحمت دیتابیستون رو بدید من کدشو بزنم بدم بهتون. بدون اطلاعات جدول سخته
    داده زیادی ندارم . تصویرش رو میذارم .123.JPG
    نمیدونم اینجوری به کارتون میاد یا نه.

دستور رو به اینصورت مینویسم جواب میده فقط ستون Vadeh رو نمیتونم وارد دستور کنم:

cmd.CommandText = "Select * FROM TblRejimDayes wHERE( Date = (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes WHERE (BakhshId=@BakhshId) ))

محل زندگی
    آذربایجان

نه متاسفانه حداقل اکسل بدید

نه متاسفانه حداقل اکسل بدید
    نمیدونم چرا موقع خروجی اکسل خطا میده. اسکریپتش رو خواستم بذارم قسمت آپلود این سایت خطا میده! . ورژن sql بنده 10.50.4000.0 هستش. اگه به ورژن Sql شما میخوره بکاپ رو بذارم.

بفرما اسکریپت و کل دیتابیس رو آپلود کردم
    Rejim.rar

جالبه. دستور رو که به صورت زیر مینویسم دادهایی رو که نباید نشون بده نشون میده و داده هایی رو که باید نشون بده نشون نمیده. کاملا برعکس عمل میکنه!!:

cmd.CommandText = "Select * FROM TblRejimDayes wHERE Vadeh = (SELECT MAX(Vadeh) FROM TblRejimDayes where Date = (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes WHERE (BakhshId=@BakhshId) )) ";

بالاخره با این دستور جواب داد :

cmd.CommandText = "Select *   from TblRejimDayes where (BakhshId = @BakhshId And Date= (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes )  And Vadeh= (SELECT MAX(Vadeh) FROM TblRejimDayes )  ) ";

نقل قول نوشته شده توسط SardareEshgh مشاهده تاپیک
    بالاخره با این دستور جواب داد :

cmd.CommandText = "Select *   from TblRejimDayes where (BakhshId = @BakhshId And Date= (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes )  And Vadeh= (SELECT MAX(Vadeh) FROM TblRejimDayes )  ) ";
    باز هم اشتباه بود !!

خدا رو شکر بالاخره یافتم . اما چه کدی شد !!! :

cmd.CommandText = "select * from TblRejimDayes where BakhshId=@BakhshId And Date = (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes where BakhshId=@BakhshId) " +
    "And Vadeh =(SELECT MAX(Vadeh) FROM TblRejimDayes where BakhshId=@BakhshId And Date = (SELECT MAX(Date) FROM TblRejimDayes where BakhshId=@BakhshId))";

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •