دوستان سلام.
فرض کنید دو تا جدول داریم که یکی مشخصات افراد و دیگری ترددهای اونها رو ثبت میکنه.
طبق درخواست کاربر اونها فقط یک فرم نیاز داشتند که با توجه به حجم بالای ورود و خروج افراد رو در کمترین زمان ممکن ثبت کنن.
برای همین من بالای فرم یک جعبه متن برای کد ملی گذاشتم و موقع خروج از اون گفتم اگر کد ملی از قبل وجود داشت مشخصات اون رو توی چند تا تکست باکس زیرش نشون کاربر بده(چون شاید بخواهد ویرایش کند) و در ادامه بتونه توی تکست باکس های مربوط به جدول تردد،تردد اون رو ثبت کنه.
ولی اگر کد ملی از قبل وجود نداشت کاربر بتونه اول مشخصات فرد و بعد از اون اولین تردد اون رو با استفاده از چند تا تکست باکس ثبت بکنه.
یه گرید هم گذاشتم پایین فرم که جنبه نمایشی داره و ستون هاش از جوین دو جدول(کد ملی،نام و نام خانوادگی،تلفن،آدرس،نوع تردد(ورود یا خروج)،تاریخ و ساعت تردد و...) مذکور هستند.
و گفتم که هر بار کاربر روی رکوردهای گرید کلیک کرد اطلاعات سلول های اون رکورد رو به تکست باکس های بالای اون منتقل کنه.(با دستور انتساب).
و همون موقع کاربر میتونه اطلاعات فرد یا تردد اون رو با استفاده از دکمه های جداگانه و تکست باکس ها تغییر بده.
حالا سوال بنده اینه:کاربر از من خواسته چند تا فیلد برای مشخصات افراد اضافه کنم:
1.با توجه به اینکه با کلیک روی هر رکورد اطلاعات ستون ها(با استفاده از شماره ستون)رو به تکست باکس ها منتقل میکنه تغییر شماره ستون ها توی همه کدها کار رو برای رکورد جدید یا ویرایش رکورد سخت میکنه.
2.اصلا این روش درست هستش که با دستور انتساب اطلاعات سلولهای هر رکورد گرید رو به تکست باکس منتقل میکنم؟یا روش مناسبتری هست؟
نکته اینکه ستونهای گرید از جوین دو جدول هستند.
ممنون