نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: آیا استفاده از webview می تواند دردسرساز باشد ؟

آیا استفاده از webview می تواند دردسرساز باشد ؟

سلام ، من یه سایت فروشگاهی دارم . میخواستم سایتم فروشگاه هم داشته باشه ، دیشب به ذهنم رسید چون سایتم ریسپانسیو هست می تونم داخل یک webview سایت رو لود کنم و یه خروجی apk بگیرم ، بدون هیچ مشکلی رو سه تا موبایل و به صورت واضح لود شد .. به نظرم طراحی صفحاتی با HTML و جاوا اسکریپت به مراتب راحت تر از جاوا و XML هست ، یه برنامه مثل آزمون مجازی رو در نظر بگیرید اینو با HTML و جاوا اسکریپت هم میشه انجام داد و یا اگر این آزمون آنلاین باشه در صورت ریسپانسیو بودن سایت میشه این سایتو داخل webview لود کرد .
    ولی یه گوشه ای از ذهنم صدایی میگه موضوع به این راحتی ها هم نیست ، لطفا راهنمایی کنید آیا استفاده از webview می تونه برای مثالهایی که گفتم مشکل ساز باشه و چرا ؟

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: آیا استفاده از webview می تواند دردسرساز باشد ؟

اول از همه اگر از webview فقط استفاده کنید برنامتون و نمیتونید داخل مارکت ها قرار بدید, باید بصورت native بنویسید.
    لود کردن HTML برای گوشی سنگین هست به همین خاطر اپلیکیشن ها باید بصورت native توسعه داده بشوند

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

بله مشکل ساز میشود شما باید اطلاعات موردنیاز اپ را جداگانه از پایگاه داده واکشی کنید . خب اگه کاربر بخاد سایت ببینه مرورگر رو باز میکنه خیلی هم بهتره از اپی هست که با وب ویو باشه

نقل قول نوشته شده توسط hharddy مشاهده تاپیک
    اول از همه اگر از webview فقط استفاده کنید برنامتون و نمیتونید داخل مارکت ها قرار بدید, باید بصورت native بنویسید.
    لود کردن HTML برای گوشی سنگین هست به همین خاطر اپلیکیشن ها باید بصورت native توسعه داده بشوند
    نقل قول نوشته شده توسط godofphp مشاهده تاپیک
    بله مشکل ساز میشود شما باید اطلاعات موردنیاز اپ را جداگانه از پایگاه داده واکشی کنید . خب اگه کاربر بخاد سایت ببینه مرورگر رو باز میکنه خیلی هم بهتره از اپی هست که با وب ویو باشه
    ممنونم

پ ن : دکمه تشکر فعال نیست !!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    tehran

نقل قول نوشته شده توسط mehran6764 مشاهده تاپیک
    سلام ، من یه سایت فروشگاهی دارم . میخواستم سایتم فروشگاه هم داشته باشه ، دیشب به ذهنم رسید چون سایتم ریسپانسیو هست می تونم داخل یک webview سایت رو لود کنم و یه خروجی apk بگیرم ، بدون هیچ مشکلی رو سه تا موبایل و به صورت واضح لود شد .. به نظرم طراحی صفحاتی با HTML و جاوا اسکریپت به مراتب راحت تر از جاوا و XML هست ، یه برنامه مثل آزمون مجازی رو در نظر بگیرید اینو با HTML و جاوا اسکریپت هم میشه انجام داد و یا اگر این آزمون آنلاین باشه در صورت ریسپانسیو بودن سایت میشه این سایتو داخل webview لود کرد .
    ولی یه گوشه ای از ذهنم صدایی میگه موضوع به این راحتی ها هم نیست ، لطفا راهنمایی کنید آیا استفاده از webview می تونه برای مثالهایی که گفتم مشکل ساز باشه و چرا ؟

سلام
    مدتی هست من از این روش استفاده می کنم و تقریبا برای بیش از ده تا فروشگاه اینترنتی این کار رو انجام دادم اما نکته اینه که برای نسخه موبایل ، طراحی جداگانه انجام داده ام و به این صورت نیست که نسخه Responsive سایت را به نمایش بگذارم.(طراحی دقیقا شبیه اپ موبایل هست اما با این تفاوت که با html , css انجام شده)
    برای ios که به راحتی در sibapp منتشر شد و اندروید را هم که لینک مستقیم قرار داده ام کاربرها از سایت دانلود می کنند.

در کل برای کاهش هزینه ها و افزایش سرعت روند کسب و کار فروشگاهی مناسب هست و راضی کنندست.
    اما خب به طبع نباید انتظارات یک اپ Native و حرفه ای رو ازش داشته باشیم و بدون شک اپلیکیشن Native چیز دیگه ای هست.

مزیت های این روش: یعنی همین webview

-سرعت بارگزاری خوب هست تقربا با اپ اندوریدی زیاد تقاوتی نداره
    -یک بار طراحی می کنید و تغیرات هم روی اندروید و هم IOS اعمال میشه بدون اینکه کاربر نیاز داشته باشه اپ رو اپدیت کنه
    - کاهش هزینه های تولید نرم افزار
    - حجم بسیار کم برنامه

معایب:
    - عدم دسترسی به سخت افزار و سنسور های گوشی کاربر
    - نداشتن امکانات زیاد در طراحی چون محدود به html هستیم.

در کل این روش برای یک سری کسب و کارها ممکن است مناسب باشد مثلا یک سایت فروشگاهی اما برای برنامه های دیگر که نیاز به ارتباط با امکانات سخت افزاری گوشی کاربر دارند به نظر مناسب نیست.

تاپیک های مشابه

1. سوال: توابع توسعه (Extension Methods) چه توابعی هستند؟
    نوشته شده توسط ahrimaneahurai در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 02 شهریور 1394, 15:53 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 13 دی 1389, 11:02 صبح
  3. پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 04 دی 1389, 21:17 عصر
  4. پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 11 آذر 1389, 14:36 عصر
  5. یک مقاله در باره توابع api می خاستم و توابع api چیست.عجله ای
    نوشته شده توسط mohammadS در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2