نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: استفاده از کامپوننت در ویندوز فرم سی شارپ

کاربر دائمی آواتار booysusa
    محل زندگی
    ایران سرای من است

Question استفاده از کامپوننت در ویندوز فرم سی شارپ

وقت بخیر
    دوستان من میخوام ساید بار به برنامم اضافه کنم و از کامپوننت ها استفاده می کنم، وقتی روی ابزار مورد نظرم کلیک میکنم میاد زیر صفحه، روش استفادش رو توضیح میدید لطفا؟
    لطفا نگید تو نت جستجو میکردی چون گشتم چیزی پیدا نکردم برای همین تایپیک جدید باز کردم

کاربر دائمی آواتار samiasoft
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول: استفاده از کامپوننت در ویندوز فورم سی شارپ

درود

دوست عزیز متاسفانه بابت نام کامپونتی که استفاده کردید اسمشو نگفتید اما همانطور که از تصویرش مشخصه حتما کامپونت DevComponents DotNetBar هستش.

دقت کنید وقتی کامپونتی رو اد میکنید که به اون صورت در زیر فرم قرار میگیره علتش به این خاطر هست که در رفرنس پروژه کتابخانه هایی که نیازمند هست رو اضافه نکردید.

حالا چرا این موضوع رخ میده ؟ علتش اینه شما از بسته نصبی DevComponents DotNetBar استفاده نکردیدو همینطوری dll هارو داخل پروژه یا...کپی کردید.

در کل برای اینکه مشکلتون رفع بشه باید فایل Design اونارو هم حتما داخل رفرنس پروژه اضافه کنید.

برای مثال اگر از DevComponents.DotNetBar.Charts.dll استفاده میکنید باید DevComponents.Charts.Design.dll هم داخل رفرنستون باشه.

برای راحتی کار شما فایل نصبی DevComponents DotNetBar رواز سایت دانلودلی دانلود کنید و نصب کنید...در پوشه دیباگ پروژتون هم فایل های قدیمی این کامپونت رو پاک کنید و دوباره پروژه رو اجرا کنید تا اتومات فایل مربوطه شناسایی شوند

محل زندگی
    ایران سرای من است

نقل قول نوشته شده توسط samiasoft مشاهده تاپیک
    درود

دوست عزیز متاسفانه بابت نام کامپونتی که استفاده کردید اسمشو نگفتید اما همانطور که از تصویرش مشخصه حتما کامپونت DevComponents DotNetBar هستش.

دقت کنید وقتی کامپونتی رو اد میکنید که به اون صورت در زیر فرم قرار میگیره علتش به این خاطر هست که در رفرنس پروژه کتابخانه هایی که نیازمند هست رو اضافه نکردید.

حالا چرا این موضوع رخ میده ؟ علتش اینه شما از بسته نصبی DevComponents DotNetBar استفاده نکردیدو همینطوری dll هارو داخل پروژه یا...کپی کردید.

در کل برای اینکه مشکلتون رفع بشه باید فایل Design اونارو هم حتما داخل رفرنس پروژه اضافه کنید.

برای مثال اگر از DevComponents.DotNetBar.Charts.dll استفاده میکنید باید DevComponents.Charts.Design.dll هم داخل رفرنستون باشه.

برای راحتی کار شما فایل نصبی DevComponents DotNetBar رواز سایت دانلودلی دانلود کنید و نصب کنید...در پوشه دیباگ پروژتون هم فایل های قدیمی این کامپونت رو پاک کنید و دوباره پروژه رو اجرا کنید تا اتومات فایل مربوطه شناسایی شوند
    سپاسگزارم دقیقا مشکلم همین بود، که در یک فیلم آموزشی دیدم به این نکته نه ولی به یه چیزی اشاره کرده بود که من از سر اون متوجه شدم مشکلم کجاست، ولی توضیحات شما دقیق و کاربردی تر بود، من برای افزدون کامپوننت ازChoes Item باید استفاده می کردم. ( از سایت سافت 98 دانلود و نصب کرده بودم ولی شیوه دقیق کپی رو نمی دونستم کپی نکرده بودم

با راستی کلیک کردن روی قسمت خالی Toolbox و انتخاب Chosse Item و افزودن کامپوننت مورد نظر مشکلم حل شد

نقل قول نوشته شده توسط booysusa مشاهده تاپیک
    سپاسگزارم دقیقا مشکلم همین بود، که در یک فیلم آموزشی دیدم به این نکته نه ولی به یه چیزی اشاره کرده بود که من از سر اون متوجه شدم مشکلم کجاست، ولی توضیحات شما دقیق و کاربردی تر بود، من برای افزدون کامپوننت ازChoes Item باید استفاده می کردم. ( از سایت سافت 98 دانلود و نصب کرده بودم ولی شیوه دقیق کپی رو نمی دونستم کپی نکرده بودم

با راستی کلیک کردن روی قسمت خالی Toolbox و انتخاب Chosse Item و افزودن کامپوننت مورد نظر مشکلم حل شد
    منم دقیقا همین مشکل دارم
    میشه لطف کنید بگید دقیقا چیکار کردید مشکل حل شد
    من فایل های dll رو هم با add references اضافه کردم اما بازم زیر فرم اضافه میشه

محل زندگی
    ایران سرای من است

نقل قول نوشته شده توسط Aramus مشاهده تاپیک
    منم دقیقا همین مشکل دارم
    میشه لطف کنید بگید دقیقا چیکار کردید مشکل حل شد
    من فایل های dll رو هم با add references اضافه کردم اما بازم زیر فرم اضافه میشه
    توی همون پست قبلی نوشتم چطوری ادد کردم
    از داخل برنامه ویژال استودیو با راستی کلیک کردن روی قسمت خالی Toolbox و انتخاب Chosse Item و افزودن کامپوننت مورد نظر مشکلم حل شد

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 10 شهریور 1387, 10:16 صبح
  2. پاسخ: 11
    آخرین پست: پنج شنبه 02 اسفند 1386, 19:49 عصر
  3. ابزار ویژه فارسی نویسی در VCL.NET مستقل از ویندوز
    نوشته شده توسط Dr.Behnoud در بخش برنامه نویسی در Delphi Prism
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 06 مهر 1383, 10:50 صبح
  4. کامپوننت استفاده از اسکنر در ویندوز xp
    نوشته شده توسط کم حوصله در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 4