نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: مشکل در مجموع گرفتن از جدول

مشکل در مجموع گرفتن از جدول

با سلام و وقت بخیر خدمت اساتید گل
    من در یک پروژه مجبورم از سه تا جدول اطلاعاتی رو واکشی کنم و مجموع چند پارامتر رو بگیرم ولی یکی از مجموع ها باید بازای هر چند رکورد که تازه اونم معلوم نیست چند تایی هست و با یک ایدی جداگانه مشخص میشه جمع کنم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    طبق عکس پایین میخواهم هر جا که formnum فرق میکنه هر جا که lineid برابر داشت مجموع prdtime رو بگیره یعنی اگر formnum 1 بود خط هم سه بود با خط سه دیگه با formnum 4 جمع بشه ولی با کدی که من نوشتم چند فیلد درست کار میکنه ولی برای بقیه میاد مجموع کل میگیره باز
    ضمیمه 149214
    اینم کدی که من نوشتم
    select sum(stoptime)as[مدت توقف],sum(Table_production.prdtime)as[مجموع زمان تولید] ,formnum,prddate,prdgroup,prdsize,Table_stop.prdna  me,prdline,Table_production.prdshift,machnametext,  unitname,Qcdes,runnerdes,svdes,techdes,stoptypetex  t,personnelcode,personnamefamily from Table_production left join Table_Nextproduction on prdID=nfrprdid inner join Table_stop on prdID=formnum left join  Table_perworkline on Table_stop.personnelcode=Table_perworkline.personc  ode and prdID=frprdidwhere  machnametext=N'فیلر' 
    group by formnum,prddate,prdgroup,prdsize,Table_stop.prdnam e,prdline,Table_production.prdshift,machnametext,u nitname,Qcdes,runnerdes,svdes,techdes,stoptypetext ,personnelcode,personnamefamily
    order by prdline desc,prdname asc

نقل قول: مشکل در مجموع گرفتن از جدول

مرسی از دوستان که اینقدر لطف دارن و جواب میدن

نقل قول: مشکل در مجموع گرفتن از جدول

سلام
    شما باید از Window Function ها استفاده کنید
    به این صورت

select sum(stoptime)as[مدت توقف],sum(Table_production.prdtime) over(partition by lineid order by prdline,prdname )
    as[مجموع زمان تولید] ,formnum,prddate,prdgroup,prdsize,Table_stop.prdna me,prdline,Table_production.prdshift,machnametext, unitname,Qcdes,runnerdes,svdes,techdes,stoptypetex t,personnelcode,personnamefamily from Table_production left join Table_Nextproduction on prdID=nfrprdid inner join Table_stop on prdID=formnum left join Table_perworkline on Table_stop.personnelcode=Table_perworkline.personc ode and prdID=frprdidwhere machnametext=N'فیلر'

order by prdline desc,prdname asc

تاپیک های مشابه

1. عدم هماهنگی نوع Decimal در اسکیوال با نوع BCDField در دلفی
    نوشته شده توسط idic1 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 04 بهمن 1388, 10:11 صبح
  2. حرفه ای: غیره فعال شدنQueryنوع appendونوع update
    نوشته شده توسط saeed2142 در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 12 دی 1388, 17:05 عصر
  3. ضرب دو عدد كوچكتر از 4 - بدون استفاده از نوع هاي عددي و فقط با نوع char
    نوشته شده توسط merlin_vista در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C