نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: نمایش Pdf در برنامه

کاربر دائمی آواتار behrooz69
    محل زندگی
    Gorgan

Lightbulb نمایش Pdf در برنامه

سلام دوستان گرامی

برنامه ما ، قراره توی بخشیش که اطلاعات کاربر ثبت میشه یه فایل مثلا رزومه رو به صورت Pdf از کاربر بگیره .
    ببینید برنامه تحت شبکه هستش و دیتابیس قراره رو یه سیستم مبدا قرار بگیره و دوستان استفاده کنند .

حالا چند سوال پیش میاد .

1 - بهترین روش استفاده از PDF چی هستش ؟؟ ( یعنی اینکه تبدیل به باینریش کنیم مثل عکس و ذخیره کنیم تو دیتابیس و موقع خوندن عکسشو انجام بدیم ؟؟ ( تو این روش اگه دیتابیس بپره فاتحهههههه ) یا اینکه یه فولدر توی برنامه یا هرجایی درست کنیم و فایل پی دی اف رزومه رو از اونجا بخونه ؟؟ ( تو این روش اگه فولدر پاک شه فاتحهههههههه )

2 - pdf اگه توی دیتابیس ذخیره شه ، و حجم پی دی اف ها بالا باشه به دیتابیس و سرعت برنامه فشار نمیاد ؟

3 - میدونیم که توی کامپاننت Dev Express کامپاننت PDF Reader وجود داره و میشه گذاشت و استفاده کرد ازش ، تلریک هم باید داشته باشه چک نکردم . بهتره از این روش استفاده کنیم یا از Pdf ریدر خود ویندوز ؟؟

4- کمک شما دوستان رو میطلبه ، تا جایی هم که من جستجو کردم همچین بحثی نشده بود تا الان .

5 - نمونه سورس ثبت فایل pdf در هنگام Insert در دیتابیس Sql و نمونه فراخوانی اون رو هم دوستان زحمت بکشند که استفاده کنیم ازش .

نمونه فرم ثبت : 3 TextBox ، یه OpenFileDialog ، یه Button

نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره تماس ، رزومه

--

نمونه فرم فراخوانی : بر اساس کد ملی جستجو میشه ، و اطلاعات از دیتابیس sql فراخوانی میشه ، اگه درست بود و وجود داشت هم اطلاعات شخص رو بیاره هم فایل پی دی اف رو نشون بده .
    اینجا حالا یا از طریق سیستم اقدام میشه ، و یا از طریق ریدر خود برنامه و یا هرچیزی که اساتید استفاده میکنن

محل زندگی
    Gorgan

نقل قول: نمایش Pdf در برنامه

یه مشکلی داری تو تالار vb.net اعلامش میکنی 1 ماهی طول میکشه تا آقا کسی جواب بده یا نه !

اخرشم که خود شخص مشکل رو پیدا میکنه ، و اونم نمیاد در اختیار دوستان قرار بده ، این میشه که تالار vb.net میشه این و تالار C#‎ میشه 100 تا ادمین و 10000 تا پاسخگو .

گله از ادمین های محترم ، لطفا کسی که تو زمینه vb.net حرفه ایه رو چندتا ادمین بیارین و اضافش کنین به بخش .

که لااقل دوستان مشکلشون حل شه .

یا هم که بخش vb.net رو ببندید.

شرمنده که تند حرف زدم ولی اگه قراره تالار هم فکری تبدیل بشه به تالار سکوت نباشه بهتره

سلام

یا هم که بخش vb.net رو ببندید.
    چشم قربان ، اطاعت امر

1- به هر حال از هر روشی استفاده کنید ، اگر اتفاقی برای سخت افزارتون بیفته اطلاعاتتون از دست میره ، فرقی نمیکنه (شما باید با تهیه بک آپ مانع از بروز همچین اتفاقی بشید)

2- بالاخره حجم فایل های شما 100 مگابایت که نیست ، فایل رزومه حجم محدودی داره و اگر درست جداول طراحی و استفاده بشوند ، مشکلی پیش نمیاد

3- بنده از کامپوننت سایر شرکت ها تا حد امکان استفاده نمیکنم.

4- نتیجه که یقینا توی نت پیدا میشه ، لکن شما دقیقا کد نهایی مورد نیاز خودتون رو میخواید بدون هیچ تغییر و تلاشی

5- باشه ، در اسرع وقت انشاالله
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    Gorgan

نقل قول نوشته شده توسط محمد آشتیانی مشاهده تاپیک
    سلام

چشم قربان ، اطاعت امر

1- به هر حال از هر روشی استفاده کنید ، اگر اتفاقی برای سخت افزارتون بیفته اطلاعاتتون از دست میره ، فرقی نمیکنه (شما باید با تهیه بک آپ مانع از بروز همچین اتفاقی بشید)

( ممنونم ازتون ، اونو تو فکرش هستم ، ولی خوب برنامه تحت شبکس ، و وقتی که انتظار نداری شاید مشکل پیش بیاد ، پس این با آپدیت حل میشه و میشه به Sql server زمان داد که هر 1 ساعت یک بار یک بک آپ بگیره از دیتابیس درسته ؟؟ )

2- بالاخره حجم فایل های شما 100 مگابایت که نیست ، فایل رزومه حجم محدودی داره و اگر درست جداول طراحی و استفاده بشوند ، مشکلی پیش نمیاد

درسته حرفتون ، حجم هر فایل پی دی اف میانگین 500 کیلوبایت الا یک مگه و VarBainary تا 8000 بایت و Image تا 2,147,483,647 بایت رو پشتیبانی میکنه البته بازم بستگی به این داره تو چه سطی بخواید استفاده کنید که به سیستم و برنامه فشار نیاره.
    3- بنده از کامپوننت سایر شرکت ها تا حد امکان استفاده نمیکنم.
    کامپاننت تلریک رو که در جریانش هستید ، یکی از ایتم هاش Pdf Reader هست و به ساده ترین روش ممکن این کارو انجام میده و همش ویزاردی هست ، چون من تو برنامم از کامپاننت تلریک استفاده کردم ، واسه همین توی Dll هاش هست و از خاصیت Pdf Reader اون میتونم استفاده کنم.
    4- نتیجه که یقینا توی نت پیدا میشه ، لکن شما دقیقا کد نهایی مورد نیاز خودتون رو میخواید بدون هیچ تغییر و تلاشی

باورت نمیشه مهندس جان خیلی دارم سرچ میکنم ، تو سایت های ایرانی هم نه تو سایت های خارجی پیدا کردم ، حتی کد هاشم نوشتم و درست شد ، به خدا هر بار قبل اینکه سوالی رو بپرسم اینجا نه اینجا بلکه تو سایت های خارجی سرچ میکنم ، و فقط جهت اطمینان و یا کمک بیشتر میپرسم .
    (( واسه تیکتون هم ممنون ، کد مورد نیاز ... ))

5- باشه ، در اسرع وقت انشاالله
    تا جایی که من فهمیدم الان فایل ها رو باید به روش تبدیل بایت به بایت از طریق باینری و یا Image وارد دیتابیس Sql کرد .
    من قبلا برنامش رو نوشته بودم ، برنامه عکاسی ، یادتونه ؟؟؟ تو همین تالار تو بخش vb.net هست ،
    من فکر میکردم پی دی اف نوع اضافه و فراخوانیش مثل عکس هست .

فقط دو تا چیز واسم گنگه
    1 - تو اکثر سایت ها ، فراخوانی پی دی اف رو توی PictureBox انجام دادن ، چرا ؟؟ مگه picturebox قابلیت نمایش pdf رو داره ؟؟؟
    2 - تو یه سری سایت ها ، اومدن برای نمایش pdf از webBrowser استفاده کردن ؟؟ چرا و به چه دلیل ؟؟

محل زندگی
    Gorgan

و یه چیز دیگه ، برای فراخوانی خود فایلی که فرستادیم تو دیتایس مشکل دارم ، یعنی گنگه واسم بحث مشکلش نیست

راه حل و همفکری که نگید کد آماده میخوام

فراخوانیش مثل عکسه درست !

توی فراخوانی عکس بهش PictureBox رو نسبت میدیم و عکس رو توش نشون میدیم .
    ولی توی فراخوانی pdf ما میتونیم از طریق system بیایم فایل رو با Acrobat Reader سیستم بازش کنیم ، ولی خوب ما نمیخوایم چیزی رو نسبت بدیم چرا ؟؟ چون هر بار که سرچ میشه نیاز نیست فایل پی دی افش باز شه .

فراخوانی بشه ، اطلاعات سرچ شده بیاد ، پی دی اف رو یه جا داشته باشه و در صورت نیاز با یه دکمه پی افشو نشون بده .

اینشه که واسم گنگه مهندس آشتیانی

میدونم سرت شلوغه ، میدونم کار داری زیاد ، ولی خوب vb.net رو دوش شماس و مجبوریم کچلتون کنیم . به بزرگواری خودت ببخش .

این متد رو کپی کنید (کانکشن استرینگ و اسم تیبل و فیلد ها رو اصلاح کنید لطفا)

Private Sub SaveFileToDatabase(filePath As String)

Dim file As Byte()

Try

Using stream As New FileStream(filePath, FileMode.Open, FileAccess.Read)

Using reader = New BinaryReader(stream)

file = reader.ReadBytes(stream.Length)

End Using

End Using

Using sqlConnection As New SqlConnection(Configuration.ConfigurationManager.C onnectionStrings("ConnectionString").ConnectionStr ing)

Using sqlCommand As New SqlCommand("INSERT INTO FileArchive (FileContent) VALUES (@File)", sqlConnection)

sqlCommand.Parameters.Add("@File", SqlDbType.VarBinary, file.Length).Value = file
    sqlConnection.Open()
    sqlCommand.ExecuteNonQuery()
    sqlConnection.Close()

End Using

End Using

MsgBox("Selected File has been saved.")

Catch ex As Exception

MsgBox("An Error occured during file save operation" + vbCrLf + vbCrLf + ex.Message)

End Try

End Sub

این هم نحوه فراخوانیش هست

Dim openDialog As New OpenFileDialog()

If openDialog.ShowDialog() = DialogResult.OK Then

SaveFileToDatabase(openDialog.FileName)

End If

براش فرقی نداره ، هر نوع فایلی رو بدید سیو میکنه

* تایپ فیلد در Sql Server باید varbinary(MAX) باشه
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    Gorgan

نقل قول نوشته شده توسط محمد آشتیانی مشاهده تاپیک
    این متد رو کپی کنید (کانکشن استرینگ و اسم تیبل و فیلد ها رو اصلاح کنید لطفا)

Private Sub SaveFileToDatabase(filePath As String)

Dim file As Byte()

Try

Using stream As New FileStream(filePath, FileMode.Open, FileAccess.Read)

Using reader = New BinaryReader(stream)

file = reader.ReadBytes(stream.Length)

End Using

End Using

Using sqlConnection As New SqlConnection(Configuration.ConfigurationManager.C onnectionStrings("ConnectionString").ConnectionStr ing)

Using sqlCommand As New SqlCommand("INSERT INTO FileArchive (FileContent) VALUES (@File)", sqlConnection)

sqlCommand.Parameters.Add("@File", SqlDbType.VarBinary, file.Length).Value = file
    sqlConnection.Open()
    sqlCommand.ExecuteNonQuery()
    sqlConnection.Close()

End Using

End Using

MsgBox("Selected File has been saved.")

Catch ex As Exception

MsgBox("An Error occured during file save operation" + vbCrLf + vbCrLf + ex.Message)

End Try

End Sub

این هم نحوه فراخوانیش هست

Dim openDialog As New OpenFileDialog()

If openDialog.ShowDialog() = DialogResult.OK Then

SaveFileToDatabase(openDialog.FileName)

End If

براش فرقی نداره ، هر نوع فایلی رو بدید سیو میکنه

* تایپ فیلد در Sql Server باید varbinary(MAX) باشه
    ----

ممنونم ازتون ، این کد رو دارم ، این میشه Save کردن فایل دیتای مربوطه توی دیتابیس . مشکل اصلی برمیگرده به خوندنش ، این که فایل توی دتابیسه و از openfiledialog نباید استفاده شه چون فایل توی سیستم نیست که . درسته ؟؟

محل زندگی
    Gorgan

بهتره با کد مثال بزنم براتون

Dim tt As Byte()

If T_Name.Text = Nothing Then

MsgBox("لطفا نام پرسنل را وارد کنید")

Else

Try

tt = IO.File.ReadAllBytes(str_7)
    cmd = New SqlCommand
    cmd.Connection = con
    con.Open()

cmd.CommandText = "INSERT INTO TblKomiteEnzebati (Fname,Lname,CodePersoneli,Shobe,Mantaghe,TarikhEl am,ScanFile,Molahezat)
    VALUES (@Fname,@Lname,@CodePersoneli,@Shobe,@Mantaghe,@Ta rikhElam,@ScanFile,@Molahezat)"

cmd.Parameters.AddWithValue("Fname", T_Name.Text)
    cmd.Parameters.AddWithValue("Lname", T_LastName.Text)
    cmd.Parameters.AddWithValue("CodePersoneli", T_Code_Personeli.Text)
    cmd.Parameters.AddWithValue("Shobe", Cbo_ShobeHa.Text)
    cmd.Parameters.AddWithValue("Mantaghe", Cbo_Mantaghe.Text)
    cmd.Parameters.AddWithValue("TarikhElam", T_Tarikh_Shoro.Text)
    cmd.Parameters.AddWithValue("ScanFile", tt)
    cmd.Parameters.AddWithValue("Molahezat", T_Molahezat.Text)

If con.State = ConnectionState.Open Then

cmd.ExecuteNonQuery()
    Timer1.Enabled = True
    Progress_Bar_Main.Visible = True
    Progress_Bar_Main.Enabled = True

End If

Catch ex As Exception
    MsgBox("خطا در دریافت اطلاعات" & ex.Message)
    Finally
    con.Close()
    End Try
    Call Load_GridView()

End If

ما با این کد میایم اطلاعاتی رو ثبت میکنیم ، و همراش پی دی اف رزومش رو هم درج میکنیم تو دیتابیس

کاربر دائمی آواتار Hossis
    محل زندگی
    بیرجند

به نظر و تجربه خودم، گذاشتن فایل ها بیرون از دیتابیس هم کار لود و سیو رو راحت تر می کنه و هم دیتابیس رو سبکتر و هم امکان ویرایش فایل پی دی اف و جایگزینی رو راحت تر
    بکاپ گرفتن از فایلها و دیتابیس به صورت مستقل انجام میشه. نهایتش برای حفظ اطلاعات، از نرم افزارهای سینک استفاده کرده و اطلاعات رو روی یک هارد خارجی یا فضای ابری کپی میگیرید.

کاربر دائمی آواتار Hossis
    محل زندگی
    بیرجند

به نظر و تجربه خودم، گذاشتن فایل ها بیرون از دیتابیس هم کار لود و سیو رو راحت تر می کنه و هم دیتابیس رو سبکتر و هم امکان ویرایش فایل پی دی اف و جایگزینی رو راحت تر
    بکاپ گرفتن از فایلها و دیتابیس به صورت مستقل انجام میشه. نهایتش برای حفظ اطلاعات، از نرم افزارهای سینک استفاده کرده و اطلاعات رو روی یک هارد خارجی یا فضای ابری کپی میگیرید.
    حتی خودم فایلهای پی دی اف رو در یک پوشه به نام pdf می ریزم و نام فایل رو مطابق با Id رکورد دیتابیس قرار می دم که نیاز به فیلد آدرس فایل نداشته باشه؛ این جوری با داشتن آی دی اون رکورد، پیدا کردن فایل مورد نظر از توی ویندوز خیلی راحت تر میشه

محل زندگی
    Gorgan

نقل قول نوشته شده توسط Hossis مشاهده تاپیک
    حتی خودم فایلهای پی دی اف رو در یک پوشه به نام pdf می ریزم و نام فایل رو مطابق با Id رکورد دیتابیس قرار می دم که نیاز به فیلد آدرس فایل نداشته باشه؛ این جوری با داشتن آی دی اون رکورد، پیدا کردن فایل مورد نظر از توی ویندوز خیلی راحت تر میشه

ممنونم ازت

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •