نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: راهنمایی در نمایش عکس در فرم اکسس(کمک فوری لطفا)

راهنمایی در نمایش عکس در فرم اکسس(کمک فوری لطفا)

با سلام به اساتید بزرگوار
    در فایل پیوستی جدولی را با فیلد long binary data از sql انتقال دادم به اکسس . چطور می توانم عکسها را در فرم یا گزارش اکسس نمایش بدم. به کمک فوری دوستان عزیز نیاز دارم . ممنون از همه اساتید بزرگوار
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول: راهنمایی در نمایش عکس در فرم اکسس(کمک فوری لطفا)

سلام پیشنهاد میکنم فایل خودتون رو با فرمت accdb ذخیره کنید و برای ذخیره سازی تصاویر از فیلدی از نوع ضمیمه یا اتچمنت استفاده کنید.

سلام . البته اگه تصاویر شما زیاد باشند در اینده حجم فایل بالا میره و دچار کندی فایل میشین . پیشنهاد میکنم از ادرس تصاویر استفاده کنید . نمونه هم در اینترنت و همینجا در تالار زیاد هست

سلام
    بسیار ممنونم
    داده ها رو کلا از یک بانک اس کیول می گیرم که دریافت و ذخیره سازی رکوردها، توسط نرم افزار دیگر انجام میشه من فقط داده ها رو با کد نویسی از اس کیو ال وارد جداول اکسس می کنم. در گزارشات برای نمایش عکس ها مشکل دارم همه جا را زیر و رو کردم موفق نشدم
    بازم تشکر می کنم از شما استاد بزرگوار

نقل قول نوشته شده توسط mosaArabi مشاهده تاپیک
    سلام . البته اگه تصاویر شما زیاد باشند در اینده حجم فایل بالا میره و دچار کندی فایل میشین . پیشنهاد میکنم از ادرس تصاویر استفاده کنید . نمونه هم در اینترنت و همینجا در تالار زیاد هست
    سلام
    تعداد زیاد نیست داده ها رو از یک بانک دیگه می گیرم که دریافت و ذخیره سازی داده هاش با نرم افزار دیگه صورت می گیره من فقط با کد نویسی داده ها را از بانک sql می گیرم و وارد جداول اکسس می کنم فیلد عکسها رو نمی دونم چطور در گزارشات نمایش بدم. بازم منتطر راهنمایی اساتید بزرگوار هستم .با سپاس

نقل قول نوشته شده توسط Mehr@ban مشاهده تاپیک
    سلام پیشنهاد میکنم فایل خودتون رو با فرمت accdb ذخیره کنید و برای ذخیره سازی تصاویر از فیلدی از نوع ضمیمه یا اتچمنت استفاده کنید.
    سلام
    بسیار ممنونم
    داده ها رو کلا از یک بانک اس کیول می گیرم که دریافت و ذخیره سازی رکوردها، توسط نرم افزار دیگر انجام میشه من فقط داده ها رو با کد نویسی از اس کیو ال وارد جداول اکسس می کنم. در گزارشات برای نمایش عکس ها مشکل دارم همه جا را زیر و رو کردم موفق نشدم
    بازم تشکر می کنم از شما استاد بزرگوار

سلام . در حالا عادی که تصاویر را فراخوانی کردین به اکسس ایا با کلیک روی انها نمایش داده میشوند یا فقط نام تصویر ذخیره شده .
    اگه مقدوره یه تصویر از حالت ذخیره اطلاعات تصاویر پیوست کنید

سلام . در حالا عادی که تصاویر را فراخوانی کردین به اکسس ایا با کلیک روی انها نمایش داده میشوند یا فقط نام تصویر ذخیره شده .
    اگه مقدوره یه تصویر از حالت ذخیره اطلاعات تصاویر پیوست کنید
    سلام
    با سپاس از توجه شما استاد گرامی
    چیزی که در فیلد عکس ذخیره شده عبارت long binary data هست و با کلیک کردن هم چیزی نمایش نمیده New Picture (1).jpg

در این خصوص فکر نمیکنم بشه کاری کرد چون ادرس رشته وجود نداره و در اکسس معمولا ادرس ها بصورت زیر ذخیره میشه :
    C:\\folder\axs1.png

در این خصوص فکر نمیکنم بشه کاری کرد چون ادرس رشته وجود نداره و در اکسس معمولا ادرس ها بصورت زیر ذخیره میشه :
    C:\\folder\axs1.png
    سلام
    بی نهایت سپاسگزار از عنایت استاد گرامی

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

اشکال در نحوه ایمپورت از sql به اکسس هست که باعث شده دیتای تصاویر ناقص (فقط 510 بایت) منتقل شده.
    1- مستقیما از sql به xml اکسپورت کنین و حتما xsd رو هم بسازین و هر دو فایل xml و xsd رو اینجا بگذارین تا چک کنم.
    یا
    2- دوباره به اکسس اکسپورت کنین ولی دقت کنین و مطمون باشین دیتا تصاویر کامل بیاد.

===============

دوستانی که قصد راهنمایی دارن لطفا خواسته رو با دقت مطالعه و بعد راهکار ارائه بدن.

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    اشکال در نحوه ایمپورت از sql به اکسس هست که باعث شده دیتای تصاویر ناقص (فقط 510 بایت) منتقل شده.
    1- مستقیما از sql به xml اکسپورت کنین و حتما xsd رو هم بسازین و هر دو فایل xml و xsd رو اینجا بگذارین تا چک کنم.
    یا
    2- دوباره به اکسس اکسپورت کنین ولی دقت کنین و مطمون باشین دیتا تصاویر کامل بیاد.

===============

دوستانی که قصد راهنمایی دارن لطفا خواسته رو با دقت مطالعه و بعد راهکار ارائه بدن.

سلام
    استاد ارجمند بی نهایت سپاسگزارم از عنایت جنابعالی
    استاد این اکسپورت باید از طریق کد نویسی انجام بشه البته من مبتدی هستم و نیاز به راهنمایی اساتید بزرگواری همچون شما دارم
    من نرم افزار رادر اکسس پیاده سازی کردم و با کدهایی که نوشتم با اتصال به بانک sql اطلاعات مورد نیاز را از sql گرفته و وارد اکسس می کنه چون این نرم افزار توسط کاربران در جاهای مختلف استفاده میشه بنابرین باید این ایمپورت فیلد عکس و نمایش آن در ریپورت اکسس هم باید از طریق کد نویسی در فرم اکسس انجام بگیره . نمیدونم تونستم منطورم رو برسونم یا نه . به عبارتی ایمپورت رو از طریق ویزارد اکسس انجام ندادم.
    بازم از عنایت جنابعالی یک دنیا ممنونم

با سلام
    کماکان منتظر راهنمایی اساتید بزرگوار هستم

سلام
    لطفا راحت باشید و ساده و بی تکلف بنویسید!

اما بعد:
    خب مشکل در همین کدی هست که نوشتین - و چون نه به کد دسترسی داریم و نه دیتابیس sql ، نمیشه دقیقا راهنمایی کرد.

برای اطمینان از اینکه مشکل بریده شدن دیتا هنگام کانورت پیش نمیاد، بجای اینکه دیتا رو به اکسس ایمپورت کنین، مستقیما به جدول sql لینک بدین.

سلام
    لطفا راحت باشید و ساده و بی تکلف بنویسید!

اما بعد:
    خب مشکل در همین کدی هست که نوشتین - و چون نه به کد دسترسی داریم و نه دیتابیس sql ، نمیشه دقیقا راهنمایی کرد.

برای اطمینان از اینکه مشکل بریده شدن دیتا هنگام کانورت پیش نمیاد، بجای اینکه دیتا رو به اکسس ایمپورت کنین، مستقیما به جدول sql لینک بدین.

سلام
    دیتاها مشکل پیدا نکرده بالاخره با کلی جستجو کد تبدیل binary به image را پیدا کردم. حالا مشکلی که دارم ابتدا باید عکس ها را در مسیری روی هارد ذخیره کنم و برای نمایش در image box عکس را از آن مسیر فراخوانی کنم. میخوام بدون ذخیره ، آن را در image box نمایش بدم. فایل ضمیمه را ببینید
    آخرین ویرایش به وسیله عیسی برجسته : سه شنبه 20 آذر 1397 در 09:31 صبح

در دیتابیس اول که پیوست کرده بودین دیتای تصاویر قطعا truncate شده بود، فقط این دیتابیس پیوست آخری هست که تصویر کامل آمده.
    من جهت تاکید هر 4 رکورد دیتابیس اول و تک رکورد دیتابیس دوم (شماره دانش آموزی 2003) رو با هم ادغام و تصاویر رو استخراج کردم:
    2.PNG
    کاملا مشخص هست که 4 رکورد دیتابیس اول فقط 510 بایت از دیتا تصویر هست - مقایسه کنید با 35 کیلوبایت تصویر کامل.
    حال شما بر چه مبنایی میگین "دیتا مشکل پیدا نکرده" خودش جای پرسش هست!

چک کردن سایز فیلد باینری خیلی ساده است : fieldsize

کد استخراج تصاویر از فیلد باینری

Sub Extract_Images()
    Dim RS As Recordset
    Dim Buffer() As Byte
    Set RS = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT * FROM T_std")
    Do While Not RS.EOF
    Buffer = RS(1)
    Open CurrentProject.Path + "\" + RS("Studentcode") + ".jpg" For Binary Access Write As #1
    Put #1, , Buffer
    Close #1
    RS.MoveNext
    Loop
    RS.Close
    Set RS = Nothing
    End Sub
    آخرین ویرایش به وسیله mazoolagh : سه شنبه 20 آذر 1397 در 11:42 صبح

دیتابیس نمونه

حالا که مشکل دیتا حل شد تازه میرسیم به پاسخ نهایی:
    کار کردن مستقیم با این نوع دیتا در اکسس کار راحتی نیست (در حد اطلاعات من) بهمین خاطر هست که اکتیوایکس های چند صد دلاری براش نوشته شده!

ولی در دات نت مشکلی نیست و مستقیم میتونین تصاویر رو به فیلدهای باینری bind کنین:

ضمیمه 149416

حالا که مشکل دیتا حل شد تازه میرسیم به پاسخ نهایی:
    کار کردن مستقیم با این نوع دیتا در اکسس کار راحتی نیست (در حد اطلاعات من) بهمین خاطر هست که اکتیوایکس های چند صد دلاری براش نوشته شده!

ولی در دات نت مشکلی نیست و مستقیم میتونین تصاویر رو به فیلدهای باینری bind کنین:

ضمیمه 149416
    سلام
    با این راهنمایی جنابعالی کارم راه افتاد در دستور پرینت گزارش ابتدا عکس ها را در پوشه ای ذخیره می کنم هنگام احرای گزارش عکس ها را فراخوانی و image box نمایش میدم جون تعداد عکس های فراخوانی شده در هر گزارش بیشتراز 40 تا نیست این روش خوب جواب داد. و با بستن گزارش عکس ها را از پوشه حذف می کنم.
    بی نهایت سپاسگزارم از راهنمایی خوب شما. انشالله همیشه موفق و موید باشید.

تاپیک های مشابه

1. عدم اجرایی کد VB در اکسس
    نوشته شده توسط استیو جابز 110 در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 09 تیر 1395, 19:32 عصر
  2. آموزش: اشنایی اولیه با اکسس و ماکروها
    نوشته شده توسط ddavood41 در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 21 شهریور 1393, 19:04 عصر
  3. راهنمایی در مورد بانک اکسس
    نوشته شده توسط avaiehagh در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6
    پاسخ: 2