نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ساخت یه ازمون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Arrow ساخت یه ازمون

سلام دوستان
    امیدوارم که هرجا که هستین حالتون خوب باشه و روزگار بر وفق مراد
    یه سوال داشتم راستش نمیدونم دقیقا اسمش چیه و یا اصلا اسمی داره یا نه واسه همین نتونستم سرچ کنم عذرخواهی میکنم میبخشید
    اگر اسمش را بهم بگید چستجو میکنم و اگر هم اسمی نداره و سلیقه و ای و خلاقانه است ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و نظرتون را بگید .

من میخوام که یه ازمون داشته باشم که تو هر صفحه یه سوال بیاد و بعد از اینکه کاربر یه گزینه را انتخاب کرد یه باتن در زیر سوال نمایش داده بشه که با کلیک روی اون به سوال بعدی بره
    نمیدونم که چنین ابزاری به صورت پیش فرض داخل اندروید هست یا اینکه باید خودمون طراحی کنیم صفحات را .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
    سپاس از همه دوستان و همراهان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: ساخت یه ازمون

سلام
    کسی از دوستان تواین زمینه واقعا کار نکرده یااینکه سوالم مبهمه؟
    ببخشید اخه واقعا به کمک و راهنمایی شما دوستان نیاز دارم و تحت فشارم .
    همه اش اینجا را چک میکنم به این امید که راهی پیدا کنم.
    منتظر کمک همه دوستان هستم و پیشاپیش تشکر میکنم.

یه روش ساده: شما به یه TextView برای نمایش سوال نیاز دارید،بسته به تعداد جواب های احتمالی هر سوال هم چند تا Radio Button یا هرچیزی که مناسب هست، وقتی کاربر یه گزینه رو انتخاب کرد، دکمه «سوال بعدی» رو که مخفی کردین نمایش میدید، کاربر اون رو انتخاب می کنه، شما سوال بعدی رو همراه با پاسخ هاش توی View ها تنظیم میکنید و دکمه «سوال بعدی» رو مخفی میکنید و این چرخه ادامه پیدا میکنه.

کاربر دائمی آواتار samiasoft
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول نوشته شده توسط mehrdad85 مشاهده تاپیک

من میخوام که یه ازمون داشته باشم که تو هر صفحه یه سوال بیاد و بعد از اینکه کاربر یه گزینه را انتخاب کرد یه باتن در زیر سوال نمایش داده بشه که با کلیک روی اون به سوال بعدی بره
    نمیدونم که چنین ابزاری به صورت پیش فرض داخل اندروید هست یا اینکه باید خودمون طراحی کنیم صفحات را .
    درود

کافیه کل سوالات رو بریزید داخل دیتابیس

سپس همونطوری که دوستمون اشاره کردند یه تکست ویو برای سوال...4 تا هم رادیو باتن برای گزینه ها بزارید.

یه تایمر هم قرار بدید.

در مرحله اول که کاربر وارد شد یک کوئری بزن به دیتابیس و سوالی که ایدیش شماره 1 هست رو لود کن...کاربر که رادیو باتن رو انتخاب کرد یا دکمه سوال بعدی رو زد یک مقدار به این ایدی اضافه کنی یعنی میشه 2 ...حالا کوئری رو برحسب ایدی شماره 2 بزن و سوال دوم رو بخون و.....

تایمر هم قرار بده اگر نتونست تو اون زمان ج بده بره سوال بعدی یا....

در کل شما باید با دیتابیس و کوئری ها اشنا باشید.
    دیتابیس هم شامل مثلا میتونه 3 جدول باشه

جدول اول شامل ستونهای : سوال..گزینه اول..گزینه دوم...گزینه سوم..گزینه چهارم....گزینه صحیح
    جدول دوم شامل : مشخصات کاربران
    جدول سوم شامل : پاسخ های کاربران یا امتیازاتشون

و یا با ارایش دیگر که بستگی به کدنویسی و تحلیل شما خواهد داشت

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط #root# مشاهده تاپیک
    یه روش ساده: شما به یه TextView برای نمایش سوال نیاز دارید،بسته به تعداد جواب های احتمالی هر سوال هم چند تا Radio Button یا هرچیزی که مناسب هست، وقتی کاربر یه گزینه رو انتخاب کرد، دکمه «سوال بعدی» رو که مخفی کردین نمایش میدید، کاربر اون رو انتخاب می کنه، شما سوال بعدی رو همراه با پاسخ هاش توی View ها تنظیم میکنید و دکمه «سوال بعدی» رو مخفی میکنید و این چرخه ادامه پیدا میکنه.
    سلام ممنونم از پاسخت
    ولی دوست عزیز منظورت ازاین که سوال بعدی را درویوی بعدی نمایش بدم چیه؟ایا باید اونارو داخل یک fragmentبزارم؟
    چون میخوام که همون جایی از صفحه که سوال اول نمایش داده میشه سوال هم بعد از ناپدید شدن سوال اول همونجا نمایش داده بشه.
    ممنون میشم نظرتون را بگید
    سپاس

کاربر دائمی آواتار samiasoft
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول نوشته شده توسط mehrdad85 مشاهده تاپیک
    سلام ممنونم از پاسخت
    ولی دوست عزیز منظورت ازاین که سوال بعدی را درویوی بعدی نمایش بدم چیه؟ایا باید اونارو داخل یک fragmentبزارم؟
    چون میخوام که همون جایی از صفحه که سوال اول نمایش داده میشه سوال هم بعد از ناپدید شدن سوال اول همونجا نمایش داده بشه.
    ممنون میشم نظرتون را بگید
    سپاس
    پاسخ بنده رو بخونید همین رو توضیح دادم !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط samiasoft مشاهده تاپیک
    پاسخ بنده رو بخونید همین رو توضیح دادم !
    بله ولی در خصوص استفاده از فرگمنت ها و نحوه گزار از یه سوال به سوال دیگه را توضیح ندادید. ممنون میشم بفرمایید.
    ( این که محتویات سوال و گزینه های اون چطوری لود بشن و ازکجا اورده بشن درست ولی اینکه الان من سوال را در یه تکس ویو نمایش دادم کاربر هم پاسخ داد و دکمه سوال بعدی هم کلیک شد خوب حالا باید چه اتفاقی بیافته؟محتویات سوال دوم و گزینه های اون آماده است ولی کجا و به چی باید بایند بشن؟

سپاس

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •