نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: زمان استفاده از razor page و repository

کاربر دائمی
    محل زندگی
    rayancode.ir

Question زمان استفاده از razor page و repository

سلام
    من 2 تا سوال داشتم
    -1 اینکه با توجه به مطالبی که من خودنم استفاده از razor page جاهایی بهتر انجام بشه که از ajax استفاده نمی شه.
    اما در در پروژه هامون اکثرا از ajax برای ارسال داده ها استفاده می کردیم.
    مثلا میومدیم و در صفحه مدیریت برای آپلود عکس کاملا از ajax برای ارسال و آپلود شدن عکس و نمایش اون در partial view استفاده می کردیم
    آیا هنوز هم باید با همون asp mvc کار کنیم و صفحاتی مثل درباره ما و .... که ارسال و دریافت زیاد اطلاعات نداره از razor page استفاده بشه؟؟

2- آیا با وحود independency injection که در خود net core داره انجام میشه بازم نیازه ما از repository استفاده کنیم و از ابزار های دیگه مثل automapper و ... استفاده کنیم برای انجام کارهامون و این بهینه گی کد رو پایین نمیاره؟

نقل قول: زمان استفاده از razor page و repository

سلام

1- خب Razor Page هدفش استفاده از Ajax نیست اما می توانید درون RazorPage از AJAX استفاده کنید.
    حتی وقتی که AJAX دارید باید یک ویو برای نمایش اطلاعات داشته باشید. پس می توانید برای ایجاد ویو از RazorPage استفاده کنید و برای قسمتی که دادههارو از AJAX دریافت و ارسال می کند از کنترلر به صورت Web API استفاده کنید.

2- هرچی کدهای بیشتری داشته باشید شانس اینکه پرفورمنس کم بشه بالا میره اما ارتباط مستقیمی بین چیزهایی که گفتید وجود نداره. استفاده از Repository و AutoMapper دلایل دیگه ای داره و تا زمانی که به اون دلایل برخورد نکردید بهتره استفاده نکنید.

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

سلام
    میشه یه مقایسه بین mvc و razor page انجام بدید و مزایا و معایب هر کدوم رو بفرمائید.

محل زندگی
    ---

عرض سلام و ادب و تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

من میخوام یه پروژه کوچیک تحت وب رو شروع کنم. آموزشهایی که دیدم بر اساس mvc بوده و تا حدودی یادگرفتم. اما توی خود سایت مایکروسافت پیشنهاد داده که برای پروژه های جدید از razor page استفاده بشه و ظاهرا از این به بعد سیاست مایکروسافت توسعه razor page هست

یه مقدار هم در مورد razor page مطالعه کردم ولی خیلی خوشم نیومده از razor page ( البته شاید این موضوع به این دلیل باشه که آموزشهایی که دیدم mvc بوده )

به نظر اساتید با تجربه razor page بهتره یا پروژه رو با همون mvc شروع کنم و ادامه بدم
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : جمعه 02 فروردین 1398 در 02:01 صبح

پروژه های جدید رو با Razor Page شروع کنید. به نظر من روش بهتری است و در بسیاری از موارد کار رو ساده تر میکنه.

https://www.aparat.com/v/6l1t3
    https://www.aparat.com/v/Xzh2v

محل زندگی
    ---

با تشکر از آقای حکیم عزیز.

سایر دوستان نظری ندارند؟

نقل قول نوشته شده توسط rahmatipoor مشاهده تاپیک
    عرض سلام و ادب و تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

من میخوام یه پروژه کوچیک تحت وب رو شروع کنم. آموزشهایی که دیدم بر اساس mvc بوده و تا حدودی یادگرفتم. اما توی خود سایت مایکروسافت پیشنهاد داده که برای پروژه های جدید از razor page استفاده بشه و ظاهرا از این به بعد سیاست مایکروسافت توسعه razor page هست

یه مقدار هم در مورد razor page مطالعه کردم ولی خیلی خوشم نیومده از razor page ( البته شاید این موضوع به این دلیل باشه که آموزشهایی که دیدم mvc بوده )

به نظر اساتید با تجربه razor page بهتره یا پروژه رو با همون mvc شروع کنم و ادامه بدم
    در جواب دوست عزیز بنده کد نویسی که انجام میدم سعی کردم کد نویسی های مختلف انجام بیدم مثل MVC ولی از اونجا که با ADO مشکل داره نتونستم سمتش برم ولی این تکنولوژی که امد چند ماه پیش دیدم همه اش روی یک صفحه هستش و با تکنولوژی ADO ارتباط گرفت خوشم امد یعنی آزار عذیت های که MVC داشت این نداره ولی درست تازه سعی میکنم یاد بگیرم این تکنولوژی آزار عذیت داره چون قلقش کامل دست من نیامده ولی وقتی این تکنولوژی امده بیرون بنده هم منتظر هستم کسی که کدنویسی جدید تسلط داره با Pages یاد بده مهم نیست Ef یاد میده چون از EF هیچ وقت استفاده نمیکنم تو کدنویسی ام ولی باقی کدها بلد نیستم بهم یاد بده پروژه های قوی و با کدنویسی razor pages خیلی کمی میشه نوشت که دیباگ یابی اش هم راحتر میشه.

تاپیک های مشابه

1. سوال: نحوه استفاده Async در IRepository و Repository
    نوشته شده توسط Iran58 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 08 آبان 1399, 11:30 صبح
  2. سوال: استفاده از جاوا اسکریپت درون کد razor در mvc و بلعکس
    نوشته شده توسط ameir93 در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 16
    آخرین پست: یک شنبه 28 دی 1393, 10:13 صبح
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 20 اسفند 1390, 11:12 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار