نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: استفاده نصب و استفاده همزمان از دو نسخه sql بر روی یکس سیستم

استفاده نصب و استفاده همزمان از دو نسخه sql بر روی یکس سیستم

با سلام و احترام
    من برای استفاده از دو برنامه بر روی سیستم مجبورم از دو نسخه sql استفاده کنم ولی نصب sql جدید که نسخه 2005 بود باعث از کار افتادن برنامه دیگه من شده و مجبور از هر دو برنامه استفاده کنم
    آیا راهی وجود داره هر دو برنامه همزمان یا حتی به نوبت با توجه به نسخه های sql قابل استفاده و اجرا باشند؟

قابل ذکر می باشد من آشنایی چندانی با مبحثsql ندارم
    Untitled.jpg
    این هم نسخه های sql در کنترل پانل سیستم

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: استفاده نصب و استفاده همزمان از دو نسخه sql بر روی یکس سیستم

شما می توانید هر تعداد SQL Server که نیاز دارید روی سیستم تان نصب کنید، به شرطی که Instance Name های آنها (که موقع نصب مشخص می کنید) متفاوت باشد.

اگر برای شما میسر است سعی کنید کارتان را با یک ورژن و یک Instance از SQL Server انجام دهید (نسخه های بالاتر، از 2000 هم هیچ مشکلی از لحاظ امکانات با نگارش های پایین تر از خود ندارند) چرا که داشتن هر Instance اضافی روی یک سیستم، بازده و عملکرد آن سیستم را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد.

با عرض معذرت بیشتر خواهان راهنمایی برای استفاده همزمان برای دو برنامه هستم تا نصبش هر دو نصب شدن ولی کار هم رو مختل کردن

ممنونم بابت پاسختون
    مشکل اینه sql ها بر روی سیستم نصب شدن ولی الان باعث از کار افتادن یکی از برنامه های مورد نیاز شدن
    آیا الان بعد نصب هم میتونم تنظیماتشون رو درست کنم
    فکر کنم بعد نسخه تازه نسخه قدیمی 2005 رو نصب کردیم

نقل قول نوشته شده توسط havzhen مشاهده تاپیک
    ممنونم بابت پاسختون
    مشکل اینه sql ها بر روی سیستم نصب شدن ولی الان باعث از کار افتادن یکی از برنامه های مورد نیاز شدن
    آیا الان بعد نصب هم میتونم تنظیماتشون رو درست کنم
    فکر کنم بعد نسخه تازه نسخه قدیمی 2005 رو نصب کردیم
    بله! بهتر مقدار حافظه ای که اس کیو ال سرور cache میکنه را از قسمت تنظیمات به حداقل برسونید و البته تنظیمات مربوط به پاسخ کوئری ها و استفاده از core های سی پی سو را هم برای اس کیو ال باتوجه به سیستم تون تنظیم کنید.
    حتما بر روی درایوی که سیستم عامل نصب هست virtual memory ویندوز تعریف کنید کمک زیادی به بازدهی سیستم میکند.

نقل قول نوشته شده توسط farhad_shiri_ex مشاهده تاپیک
    بله! بهتر مقدار حافظه ای که اس کیو ال سرور cache میکنه را از قسمت تنظیمات به حداقل برسونید و البته تنظیمات مربوط به پاسخ کوئری ها و استفاده از core های سی پی سو را هم برای اس کیو ال باتوجه به سیستم تون تنظیم کنید.
    حتما بر روی درایوی که سیستم عامل نصب هست virtual memory ویندوز تعریف کنید کمک زیادی به بازدهی سیستم میکند.
    ممنونم مشکل اینه آشنایی خاصی با sql ندارم تا این تنظیمات رو انجام بدم

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

آيا سرويس اس كيو ال سرور برنامه اي كه از كار افتاده Stop شده يا فقط برنامه شما از كار افتاده؟
    اگر سرويس فعال هست و برنامه از كار افتاده ممكنه به خاطر پورت اس كيو ال سرور باشه چون هر دو به صورت پيش فرض دارن از پورت 1433 استفاده مي كنند. مشكلي كه حتي در صورت نصب دو Instance ممكنه رخ بده. همچنين خود برنامه اس كيو ال سرور نميزاره به صورت همزمان دو تا DatabaseEngineService با يك نام نصب كنيد پس مطمين باشيد در زمان نصب SQl دوم، اون رو با نام ديگري نصب كرديد و يا قبلا Sql اول رو با Instance نصب كرديد.
    اولين قدم اينه كه شما از فعال بودن سرويس هر دو نسخه اس كيو ال بر روي سيستم خودتون مطمئن باشيد.
    قدم بعدي اينه كه پورت هاي هر Instance رو عوض كنيد و در تنظيمات برنامه خودتون هم اين تغييرات رو اعمال كنيد. اين هم آدرس آموزشي :
    https://docs.microsoft.com/en-us/sql...ql-server-2017

نقل قول نوشته شده توسط H.Jafari مشاهده تاپیک
    اولين قدم اينه كه شما از فعال بودن سرويس هر دو نسخه اس كيو ال بر روي سيستم خودتون مطمئن باشيد.
    قدم بعدي اينه كه پورت هاي هر Instance رو عوض كنيد و در تنظيمات برنامه خودتون هم اين تغييرات رو اعمال كنيد. اين هم آدرس آموزشي :
    https://docs.microsoft.com/en-us/sql...ql-server-2017
    ازکدام قسمت باید ز فعال بودننسخه ها مطمئن بشم؟
    و چگونه باید instance رو عوض کنم
    ببخشید من اینقدر ناشی هستم

تاپیک های مشابه

1. سوال: من از EF استفاده میکنم میخواستم بدونم این تکنولوژی روی یه سیستم دیگه نیاز به ست کردن کانکشن است؟
    نوشته شده توسط Mosafers در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 17
    آخرین پست: چهارشنبه 02 مرداد 1392, 13:33 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:09 عصر
  3. اجرای بسته نرم افزاری روی سیستم کاربر
    نوشته شده توسط corona در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 27 آبان 1390, 00:40 صبح
  4. استفاده از منوی سیستمی فرم
    نوشته شده توسط ASedJavad در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 10
    آخرین پست: جمعه 25 شهریور 1390, 15:16 عصر