نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: ترک تحصیل در دانشگاه برای برنامه نویس اره یا نه؟؟

Unhappy ترک تحصیل در دانشگاه برای برنامه نویس اره یا نه؟؟

سلام بنده مهندسی مکانیک ترم 6 ام و عاشق برنامه نویسی به نظر شما ترک تحصیل کنم و برنامه نویس را ادامه بدم؟؟ یا مدرکم را بگیرم؟؟ چه کنم؟؟؟ اصلا واسه برنامه نویس مدرک میخواد لطفا تجربه هاتون را در اختیارم بگذارید

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: ترک تحصیل در دانشگاه برای برنامه نویس اره یا نه؟؟

تقریبا هیچ شرکتی از شما مدرک نمیخواد بلکه نمونه کار میخواد
    البته سوالتون و کامل مطرح نکردید اینکه تغییر رشته میخواید بدید بری کامپیوتر بخونید یا نه کلا دانشگاه و بذارید کنار و برنامه نویسی یادبگیرید.
    اگر دانشگاه و کلا میخواید بیخیال بشید که پیشنهاد نمیکنم به هرحال مدرک دانشگاهی یک الزام هست تو ایران و پیشنهاد میکنم همین رشته خودتون و ادامه بدید و برنامه نویسی هم یادبگیرید روزی 1 - 2 ساعت برنامه نویسی کار کردن تداخلی تو تحصیل ایجاد نمیکنه.
    و در اخر برای نمونه من دوستم طراح UI/UX و فرانت اند کار هستن و چند ماهی هم میشه که تو شرکت تپسی مشغول شدن مدرک دانشگاهیشون مهندسی کشاورزی هست!

کاربر جدید آواتار bhossein
    محل زندگی
    دامغان

من الان دارم برنامه نویسی کار می کنم و اول راهم توی یه زمینه دیگه رشتم کامپیوتره و تازه شرایط برنامه نویس شدن رو پیدا کردم یعنی بعد دو سال گذشتن از دوره ساله دانشگاه در رشته کامپیوتر تازه لپ تاپ تونستم بخرم و تازه دارم می فهمم چه جوری باید شروع کنم و هنوز هیچی بلد نیستم هنوز دنبال کسی هستم که برام کار با دیتابیس رو تو اندروید یاد بده جوری که من بفهمم اینو از تاریخ عضویتم در این سایت میشه فهمید.... و اینو بدون خیلی وقتم رو دارم پای اینکار میزارم و خانواده ناراضی اند. و هنوز به هیچ جا نرسیدم. درسم رو خداروشکر که نزاشتم کنار.
    اگه شرایطش رو نداری عقل من میگه ریسک نکن ولی دنبال تغییر شرایطم باش

کاربر تازه وارد

جهان سوم جایی است که :
    درآمد دعا نویس بیشتر از برنامه نویس است

کاربر تازه وارد آواتار mohammad_alikhani
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط dibdab مشاهده تاپیک
    جهان سوم جایی است که :
    البته که اینطور نیست :-)

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

شما میگی ترم 6 هستی. چیزی نمونده که درست رو تموم کنی. به نظر من هم درست رو تموم کن. همونطوری که دوستمون گفتن از همین الآن هم در کنارش روزی یکی دو ساعت برنامه نویسی کار کن. درست رو ول نکن که حیفه.

ضمن اینکه شما اگه یه مهندس مکانیک باشی که برنامه نویسی هم بلد باشه خیلی توان کاریت بالاتر میره.
    همونطوری که میدونید الآن رشته ای خیلی کاربردی هست به نام مکاترونیک که ترکیبی از مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر هست. یکی از دوستان من که یک مهندس مکانیک باسابقه هست ارشدش رو توی این رشته گرفته به شدت هم راضیه. شما هم میتونی همین کار رو انجام بدی

نقل قول نوشته شده توسط pejmanprogramming مشاهده تاپیک
    سلام بنده مهندسی مکانیک ترم 6 ام و عاشق برنامه نویسی به نظر شما ترک تحصیل کنم و برنامه نویس را ادامه بدم؟؟ یا مدرکم را بگیرم؟؟ چه کنم؟؟؟ اصلا واسه برنامه نویس مدرک میخواد لطفا تجربه هاتون را در اختیارم بگذارید
    6 ترم مهندسی مکانیک پاس کردی تازه فهمیدی که عاشق برنامه نویسی هستی !جالبه مکانیک چه ربطی به برنامه نویسی داره ما خیلی دیدیم و شنیدیم که دانشجویان برق و الکترونیک اونهم بخاطر چهار تا مطلب که درباره برنامه نویسی C , matlab , CPlex بهشون یاد میدن میفهمن که عاشق برنامه نویسی هستند میان برنامه نویسی که نکنه خدای نکرده از عشقشون جا بمونن خدای نکرده!!! حالا رشته مکانیک که یه SolidWork یاد میدن چطور میتونه آدم را عاشق برنامه نویسی کنه !
    به نظرم همین انرژی را که می خواهید برای برنامه نویسی بذارید را برای رشته خودتون بذارید بازدهی بیشتری هم داره حالا که 6 ترم هم خوندید و از امکانات دانشگاه استفاده کردید دیگه عشق برنامه نویسی چه صیغه ای ....
    و در اخر برای نمونه من دوستم طراح UI/UX و فرانت اند کار هستن و چند ماهی هم میشه که تو شرکت تپسی مشغول شدن مدرک دانشگاهیشون مهندسی کشاورزی هست!
    اگر این مطلب را که دوستمون میگن واقعیت داشته باشه! بد بحال اون شرکتی که یک مهندس کشاورزی بخواد براش طراحی UI کنه!!! البته به نظر من که نمی تونه واقعیت داشته باشه حداقل در تجربه 20 ساله من در این حوزه چنین چیزی نمی تونه درست باشه!
    یکی از دلیل هاش اینه که این مهندس کشاورزی کی فرصت کرده بره دنبال طراح UI شدن که حالا تئوریش را یاد بگیره از همه مهمتر چندتا نرم افزار را در طراحی اش شرکت داشته که تونسته تجربه عملیش را ارتقا بده که حالا بیاد بره Tap30 اگر هم کلا وقتش گذاشته روی مسائل طراحی نرم افزار کی کشاورزی خونده...
    البته قبول دارم اندروید جاوا یه بلایی سر ملت آوردن که هر کی را مبینی داره یه اپلیکیشن توسعه میده (اپلیکیشن خورد کردن سبزی مادرها در منزل و اپلیکیشن خرید منزل ازبقالی مشتی غمبر و اپلیکیشن تفکیک زباله از مبدا) آقا دست بردارید از این برنامه نویسی بچسبید به رشته خودتون شما که عاشق برنامه نویسی هستی از اول باید بری دنبالش و براش زحمت بکشی!!! اصولا به کسانی که اپلیکیشن هایی با استفاده از فریم وورک هایی مثل اندروید و سویفت و ری اکت و زاماراین برنامه طراحی میکنند نمی تونی بگی برنامه نویس فقط میتونن با یکسری کتابخانه آماده خروجی تهیه کنند فقط وفقط کد نویس هستند.
    جهان سوم جایی است که :
    خیر جهان سومی جایی هست که ما به این فکر نمیکنیم که وقتی میریم دانشگاه از وقت و سرمایه و خیلی چیزهای دیگه این مملکت استفاده میکنیم که مثلا بشیم مهندس کشاورزی و مهندس مکانیک و مهندس برق و در حوزه فنی خودمون برای ملتمون مفید باشیم! میریم دنبال اندروید و کد نویسی چرا چون وقتی می تونی چهارتا خط چرت وپرت بنویسی و یک برنامه مضخرف درست کنی که توش صدهزارتا پوش نشون بدی و عملا میتونی ازسادگی خیلی ها پول دربیاری!!! حالا چه کاری که بری با CPLEX بشینی فرمول نویسی کنی چه کاری که به پیشرفت مملکت کار داشته باشی .

شما در کنار درست کارت رو هم ادامه بده .... مدرک داشتن شاید بدرد نخوره اما داشتنش بهتر از نداشتنشه مطمن باش یه جایی یه زمانی بکارت میاد.

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

اگر این مطلب را که دوستمون میگن واقعیت داشته باشه! بد بحال اون شرکتی که یک مهندس کشاورزی بخواد براش طراحی UI کنه!!! البته به نظر من که نمی تونه واقعیت داشته باشه حداقل در تجربه 20 ساله من در این حوزه چنین چیزی نمی تونه درست باشه! یکی از دلیل هاش اینه که این مهندس کشاورزی کی فرصت کرده بره دنبال طراح UI شدن که حالا تئوریش را یاد بگیره از همه مهمتر چندتا نرم افزار را در طراحی اش شرکت داشته که تونسته تجربه عملیش را ارتقا بده که حالا بیاد بره Tap30 اگر هم کلا وقتش گذاشته روی مسائل طراحی نرم افزار کی کشاورزی خونده...
    چرا دقیقا باید وای به حال اون شرکت؟ بله واقعیت داره تو پروژه های مختلف هم با ایشون کار کردیم و به کارشونم مطمئن باشید کاملا مسلط بودن که وارد همچین شرکتی شدند خیلی راحت میتونید آدرس نمونه کارهاشون و بفرستم این از این بخش.
    اما امروزه هیچ شرکتی نه ایران نه حای دیگه به مدرک تحصیلی اهمیتی نمیدن چون دانشگاه هیچوقت مهارت به شما یاد نمیده همین الان اگر کسی رشته دانشگاهیش کشاورزی باشه برای مثال و خودش یادگیری برنامه نویسی و اصولی شروع کرده باشه بعد از یک سال از کسی ارشد نرم افزار داره و به غیر از دانشگاه هیچ مطالعه ای نداره صدها پله جلوتر هست.

آقا دست بردارید از این برنامه نویسی بچسبید به رشته خودتون شما که عاشق برنامه نویسی هستی از اول باید بری دنبالش و براش زحمت بکشی!!
    اگر زحمت منظور دانشگاست که بازم جواب قبلیم و میدم و به نظرم نباید تنگ نظر باشید

خودش یادگیری برنامه نویسی و اصولی شروع کرده باشه بعد از یک سال از کسی ارشد نرم افزار داره
    به به چه استدلال نبوغ آمیزی!!! یعنی طرفی که میره 8 سال درس میخونه می تونه تو یکسال یک برنامه نویس حرفه ای تر بشه! عجب واقعا ما تو مملکتمون چه افراد خبره ای داریم خبر نداریم...

اگر زحمت منظور دانشگاست که بازم جواب قبلیم و میدم و به نظرم نباید تنگ نظر باشید
    نه بابا! چه زحمتی تا اندروید و جاوا هستند چه زحمتی مهندس کشاورزی میشه طراح UI مهندس نرم افزار هم میره دنبال آبیاری و کشاورزی های صنعتی...
    و مطلب دیگه درک عمق مطالبی که نوشتم برای هر کسی امکان پذیر نیست! پس با برداشت کردن شما از اینکه من تنگ نظر هستم کاملا میشه حدس زد که چقدر متوجه شدید!

Thumbs down نقل قول: ترک تحصیل در دانشگاه برای برنامه نویس اره یا نه؟؟

عزیز اولا این جا جهان سومه در جهان سوم استعداد یابی نمیکنند وضع همینه باید بتونی خودت استعدادت را تشخیص بدهی دوما من انسانم ربات نیستم که شما عرض مینکید فلان رشته ات را ادامه بده بنده انسانم و به ان چه شدیدا علاقه دارم می پردازم چون یک بار زندگی میکنم و یک بار هم جوانی و فرصت جوانی دارم

تاپیک های مشابه

1. سوال: آیا برای برنامه نویس شدن حتمآ باید تحصیلات دانشگاهی مربوطه را گزراند ؟
    نوشته شده توسط miladasadl در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 19 دی 1395, 21:15 عصر
  2. سوال: لزوم نصب IIS در استفاده از وب سرویس ؟؟ فوری
    نوشته شده توسط Tintirio در بخش Silverlight
    پاسخ: 19
    آخرین پست: چهارشنبه 27 مهر 1390, 00:51 صبح
  3. سوال: مشکل با استقاده از وب سرویس ؟؟
    نوشته شده توسط Tintirio در بخش Silverlight
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 06 مرداد 1390, 11:35 صبح
  4. طریقه ایجاد یک برنامه به عنوان سرویس در ویندوز ؟؟
    نوشته شده توسط mk53853 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 07 خرداد 1386, 10:43 صبح
  5. رای گیری !!! چگونه برنامه نویس بشویم ؟؟
    نوشته شده توسط مطهر در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 21
    آخرین پست: دوشنبه 29 آبان 1385, 09:50 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •