نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: آیا در پروژه هایی که برای کسی انجام میدید، پشتیبانی هم قبول میکنید؟

آیا در پروژه هایی که برای کسی انجام میدید، پشتیبانی هم قبول میکنید؟

سلام دوستان
    من برنامه نویسی وب کار کردم، و دوست دارم پروژه انجام بدم. اما از طرفی خیلی احتمال داره که چند ماه دیگه کلا برنامه زندگی ام عوض بشه. بخاطر همین نگران پشتیبانی ام.
    حس میکنم وقتی کارفرما به یه نفر پروژه رو میده که انجام بده، انتظار داره که بعدا اگه مشکلی بود یا خواست گسترده کنه برنامه اش رو، میتونه رو اون برنامه نویس حساب کنه. (چون در دسترس نبودن همون برنامه نویس که سایت رو نوشته ، دردسر زیادی داره معمولا )
    سوالم اینه که شما وقتی پروژه انجام میدید، بعد از اتمام پروژه، هر وقت کارفرما کاری داشت، کارش رو انجام میدید ؟ (منظورم با گرفتن هزینه است.)
    بنظرتون با این شرایط (تعهد نداشتن برای در دسترس بودن)، درسته که بصورت فریلنسری پروژه انجام بدم؟
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله ya3ya6 : سه شنبه 25 دی 1397 در 18:31 عصر

کاربر دائمی آواتار Nabi
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: آیا در پروژه هایی که برای کسی انجام میدید، پشتیبانی هم قبول میکنید؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز،

خب این مسئله ارتباط مستقیم با شرایط شما، روحیه‌ی شما و شرایط قرارداد فی ما بین داره.

روش های مختلفی رو میشه در پیش گرفت.

اگر احساس میکنید نمیخواید مسئولیتی در آینده گردنتون باشه. شما بعد از تحویل، تعهد میدید که مثلاً برای یک مدت مشخص و کوتاه مثلاً 1 هفته یا ماه، ایرادات و باگ های احتمالی که کارفردا تنها یکبار در قالب یک چک لیست واحد به شما ارائه کرده رو به شکل کامل و رایگان انجام بدید که این جزو تکمیل پروژه و به نوعی هم پشتیبانی رایگان خواهد بود. بدین ترتیب کارفرما اطمینان حاصل میکنه که در نهایت پروژه ای که تحویل میگیره ناقص نیست و اون چیزی هست که انتظار داشته و کاملاً بدون نقص میشه باهاش شروع به کار کرد.
    بعد از اون هم شما میگید تعهدی ندارید چراکه هر ایرادی بود براش فرصت تعیین کردید که گزارش کنه و بعد از اون زمان از نظر شما پروژه بسته شده است.
    چون مطمئن هستم کارفرما حین کار با نرم افزار در آینده به باگ های بیشتری میخوره و سراغتون میاد و مدعی میشه که این باگ ها از روز اول وجود داشتند و مدعی میشه وظیفه ماست که اون رو رایگان حل کنیم؛ شما بیان میکنید که پروژه بسته شده و بهشون مهلت تست دادید. اگر گفتن خب ایرادات در حین کار رخ میده، میگید پس باید خوب باهاش کار میکردید و همه بخشها رو دقیق تست میکردید و این ضعف تست شما بوده است. در ادامه هم میگید که قرارداد پشتیبانی ندارید و چیزی گردنتون نیست. در نهایت میتونید انتخاب کنید که در ازای هزینه دلخواه که شما تعیین میکنید اون مشکل رو حل کنید.

قطعاً بعدش هم بازم باهاتون کار خواهد داشت.
    پس در ادامه رویه قبلی، اینطور بیان میکنید که بعد از پایان کار من هیچ تعهدی ندارم اما همچنان خوشحال میشم اگر مشکلی بود در کنار شما باشم و البته هزینه انجام اون رو هم میگیرم (به شکل پروژه جدید و یا ساعتی) اما برای انجام اینکار هیچ تعهدی نمیدم یعنی این بستگی به اون زمان داره که من وقتم آزاد باشه و مختار هستم که قبول کنم یا نکنم.

البته در این رویه منطقاً شما باید سورس رو به مشتری بدید چراکه اگر نخواید تعهد دراز مدت داشته باشید و حق انتخاب برای پشتیبانی آینده داشته باشید، پس باید این حق رو به کارفرما بدید که در مواقعی که شما نبودید بتونه از کسی دیگه کمک بگیره.

میتونید هم یه مبلغی ثابت به شکل ماهیانه بگیرید و تعهد بدید که تعداد مشخصی ساعت کاری برای کارفرما رزرو میکنید و اصطلاحاً آنکار هستید و پروژه رو بیمه میکنید که اگر اشکال حادی رخ داد شما همیشه در اسرع وقت بتونید رسیدگی کنید و در این مورد مسئولید.

این رویه ای هست که بعد از سالها کار عملی و تست استراتژی های مختلف و سر و کله زدن با مشتری های زیاد، به شکل تجربی بهش رسیدم که برای من مناسب بوده.

موفق باشید

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 9
    آخرین پست: جمعه 01 دی 1396, 11:19 صبح
  2. سورس فارسی نویس، نوشتن فارسی در برنامه هایی که زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنند
    نوشته شده توسط سید حمید حق پرست در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:00 صبح
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 18 آبان 1389, 13:59 عصر
  4. در مورد تاریخ شمسی در VB احتیاج به راهنمایی
    نوشته شده توسط jafaripur در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 12
    آخرین پست: سه شنبه 01 خرداد 1386, 14:26 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید