نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: مشکل در یافتن ساختار برنامه

Post مشکل در یافتن ساختار برنامه

باسلام و عرض ادب بنده دارم نرم افزاری مینویسم برای حواله ها و تقریبا صرافی
    که قراره این برنامه کاربر بشینه پشتش و بتونه اطلاعات وارد کنه که چقدر داده شده و چقدر گرفته شده و موجودی چقدره امروز و حساب هر مشتری جدا بتونه نشون بده و این سری موارد که خیلی مهمه حالا نوشتم ولی چون دید ندارم نمیدونم ارتباط بین یک فیلد یک جدول با فیلد جدول دیگه رو چطور متصل کنم مثلا میاد لیست کل مشتری ها رو میزنه باید بزنه ویرایش و بتونه جستجو کنه تو اینا و بتونه تاریخچه هر مشتری تو فرم جدا ببینه چطور وصلش کنم به اون فرم؟
    بهتر نیست بیخیال ویژوال استدیو بشم و برم اکسس یاد بگیرم فعلا کارمو راه بندازم؟

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

نقل قول: مشکل در یافتن ساختار برنامه

با سلام
    اولاً اینکه شما اومدید در بخش C#‎ سوالتون رو پرسیدید که اکثر کاربران جوابشون اینه که با C#‎ بنویسید
    دوماً اینکه سوال شما شبیه درخواست پروژه هست. باید اول برید کتاب بخونید یا فیلم آموزشی نگاه کنید و اگر جاییش مشکل داشتید بیایید اینجا بپرسید
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

کاربر دائمی آواتار ایلیا آخوندزاده
    محل زندگی
    تبریز

درود
    پیرو صحبت های دوست عزیزم مهندس افشاری
    اونجوری که من میبینم شما کلا باید روی متد های SQL کار کنید یادتون باشه C#‎‎‎ یک زبان برنامه نویسی هست که نیاز به پایگاه داده داره و امکان اجرای دستورات پایگاه داده رو داره و خودش مستقیما پایگاه داده نیست
    پیشنهاد من اینه شما اول با کد های SQL و پایگاه داده آشنا بشید که بحث هاش فراوانه تو تالار بعد اگه به مشکلی برخوردید اول جستجو کنید اگه نتیجه ای پیدا نکردید اقدام به ایجاد تاپیک کنید تا کمکتون کنیم

نقل قول نوشته شده توسط shm379 مشاهده تاپیک
    باسلام و عرض ادب بنده دارم نرم افزاری مینویسم برای حواله ها و تقریبا صرافی
    که قراره این برنامه کاربر بشینه پشتش و بتونه اطلاعات وارد کنه که چقدر داده شده و چقدر گرفته شده و موجودی چقدره امروز و حساب هر مشتری جدا بتونه نشون بده و این سری موارد که خیلی مهمه حالا نوشتم ولی چون دید ندارم نمیدونم ارتباط بین یک فیلد یک جدول با فیلد جدول دیگه رو چطور متصل کنم مثلا میاد لیست کل مشتری ها رو میزنه باید بزنه ویرایش و بتونه جستجو کنه تو اینا و بتونه تاریخچه هر مشتری تو فرم جدا ببینه چطور وصلش کنم به اون فرم؟
    بهتر نیست بیخیال ویژوال استدیو بشم و برم اکسس یاد بگیرم فعلا کارمو راه بندازم؟
    بله! اگر با سی شارپ و پایگاه داده آشنایی کامل ندارید حتما بهتره برید سراغ Access البته اگر بخواهید کمی ساده تر از اکسس باشه می تونید از VB-Script , Excel استفاده کنید که قابلیتهای زیادی داره ولی به هرحال دو دو جفتشون هم اگر بخواهید پایگاه داده درست و حسابی داشته باشید بالاخره باید به MDB اکسس متصل بشید.
    زبان وبی اسکریپت خیلی سر راست و البته خیلی هم قوی ولی دستورات اکسس بیشتر پایه T-SQL هستند و بیشتر شبیه کدهای دلفی هستند ولی learning rate هر دو فریم وورک بالاست ودر مدت زمان کوتاهی می تونید برنامه خودتون را اجرا کنید.
    منتهی به هیچ وجه به عنوان یک پلفت فرم بلند مدت بهش فکر نکنید حتما باید سویچ کنید روی پلت فرم های با کیفیت تر به نظرم به صورت پارالل روی هم این دو فریم وورک کار کنید و برنامه خودتون را به پیش ببرید وهم روی آموزش حرفه ای بر روی یک پلت فرم دیگه توجه داشته باشید. نکته ای که خیلی اهمیت داره این هست که سعی کنید طراحی پایگاه داده خودتون را با هر فریم وورکی که انجام میدید بر روی استاندارد های T-SQL پایه ریزی کنید که بعدا برای مهاجرت به پلت فرم جدید کار کمتری تو مهندسی معکوس برنامه تون داشته باشید.

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •