نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: محاسبه سود هفتگی

محاسبه سود هفتگی

با سلام دوستان من یک کوئری برای محاسبه سود هفتگی حاصل از فاکتورهای فروش نوشتم اما در شرایطی بهم جواب درست نمیده، این کوئری من هست:
    SELECT (dbo.SalesOrders.UnitSalesPrice - dbo.SalesOrders.UnitPurchasePrice) * dbo.SalesOrders.ProductQty AS TotalNetProfit,
    InvoiceDate, CAST((Datediff(Day, '12/28/2018 00:00:00', InvoiceDate) - 1) / 7 AS INT) + 1 AS WeekNumber
    FROM dbo.SalesInvoices Right outer JOIN
    dbo.SalesOrders ON SalesInvoices.Id = dbo.SalesOrders.InvoiceId
    WHERE InvoiceDate >= '12/28/2018 00:00:00' AND InvoiceDate <= '01/28/2019 23:59:00'

UNION
    SELECT NULL as TotalNetProfit,NULL as Date,1 as WeekNumber
    UNION
    SELECT NULL,NULL,2
    UNION
    SELECT NULL,NULL,3
    UNION
    SELECT NULL,NULL,4
    UNION
    SELECT NULL,NULL,5

دوتا جدول دارم یکی به اسم SalesInvoices که مشخصات کلی و ثابت فاکتور رو در خودش ذخیره میکنه و یکی هم جدول SalesOrders که اقلام هر فاکتور در اون ذخیره میشن
    حالا در کوئری بالا وقتی من این بخش از کوئری رو به تنهایی اجرا میگیرم نتیجه و حاصل جمع هر هفته رو که از روش محاسبه میکنم نتیجه درست رو بهم میده:
    SELECT (dbo.SalesOrders.UnitSalesPrice - dbo.SalesOrders.UnitPurchasePrice) * dbo.SalesOrders.ProductQty AS TotalNetProfit,
    InvoiceDate, CAST((Datediff(Day, '12/28/2018 00:00:00', InvoiceDate) - 1) / 7 AS INT) + 1 AS WeekNumber
    FROM dbo.SalesInvoices Right outer JOIN
    dbo.SalesOrders ON SalesInvoices.Id = dbo.SalesOrders.InvoiceId
    WHERE InvoiceDate >= '12/28/2018 00:00:00' AND InvoiceDate <= '01/28/2019 23:59:00'

و اینم خروجیش:که حاصل جمع ها این مقدار میشن و درست هستش:

اما وقتی کوئری رو بصورت کامل (یعنی همون کوئری اول) اجرا میگیرم نتیجه درست نمیگیرم (به مقادیر هفته سوم و پنجم دقت کنید که با نتیجه قبلی مغایرت دارن):

کجای کوئری رو باید اصلاح کنم که نتیجه درست بگیرم؟ اون null هایی هم که توی کوئری گذاشتم به این خاطر هست که ممکنه یک یا چندین هفته هیچ فروشی نداشته باشیم برای همین باید به ازای اون هفته های بدون فروش، مقدار صفر رو برگردونم به همین دلیل از null ها استفاده کردم، اگر راه دیگه ای بلد هستین ممنون میشم کمک کنین

نقل قول: محاسبه سود هفتگی

اسکریپت جداول و اسکریپت دیتای جداول رو بزارید تست کنم.

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud.Afrad مشاهده تاپیک
    اسکریپت جداول و اسکریپت دیتای جداول رو بزارید تست کنم.
    ممنون جناب افراد، بفرمایید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

اون چیزی که شما میگین به خاطر اینه که به ازای هر سطر از SaleOrder میاد سود رو محاسبه میکنه، فرضا همون تاریخی که شما گفتین یک فاکتوره به شماره 1010 و آیدی 3007 که آیتم ها یا اقلام این فاکتور در داخل جدول Order ذخیره شدن. این تصویر سطر مربوط به فاکتور در جدول Invoice:اینم اقلام مربوط به همین فاکتور در جدول order:
    من با همین داده هایی که داخل اون فایل زیپ قرار دادم دوباره این کوئری رو تست کردم نتیجه بازم مثل قبله و تفاوتی نکرده، اعداد و ارقامی که در عکس اول و دوم اومدن درست هستن چون خودم بصورت دستی محاسبه کردم و به این نتیجه رسیدم که اون ارقام صحیحن اما ارقام عکس سوم اشتباهن، یعنی چیزی که مدنظر منه باید مثل عکس اول و دوم باشه اما چیزی که بدست میارم اعداد شکل سومه.
    لطفا خودتون هم تست کنین مثل همون کوئری های من یک بار کوئری رو بدون union ها اجرا کنین خودتون متوجه میشین

دقیقا خودم هم به همین نکته ای که اشاره کردین دقت کردم و برای خودم هم جای سواله که چرا توی عکس اول و دوم تعداد سطرهای واکشی شده 31 تاست اما توی عکس دوم با وجود 5 سطر null که باید به 31 سطر قبلی اضافه بشن و مجموع سطرهای واکشی شده 36 تا باشه اما میبینیم که 32 سطر واکشی شده
    آخرین ویرایش به وسیله mr.sirwan : دوشنبه 08 بهمن 1397 در 17:32 عصر

در کل اگر با کوئری دیگه ای میشه همین نتیجه ای که مد نظرم هست (یعنی محاسبه سود هفتگی) رو بدست آورد ممنون میشم بگین

خب، مشکل از union هست که سطرهایی که شبیه هستند رو یکبار میاره. از union all استفاده کنید.

منظورتون از هفتگی ، سود با آغاز از شنبه هست؟ یا صرفا 7 روز از تاریخ داده شده؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

sql.gifسلام
    تصویر را ببینید :

نقل قول نوشته شده توسط aslan مشاهده تاپیک
    sql.gifسلام
    تصویر را ببینید :
    چون تاریخ ها کوچکتر از 28/12 هست اونها رو صفر میزنه. شرط where را اضافه کنید درست میشه.

ممنون جناب افراد مشکل با Union All حل شد سپاس از کمکتون

اگر هفته از شنبه تا جمعه منظور هست راحت تر و دقیقتر هم میشه نوشت.

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud.Afrad مشاهده تاپیک
    اگر هفته از شنبه تا جمعه منظور هست راحت تر و دقیقتر هم میشه نوشت.
    به نظر شما بهتر اینه که از کاربر تاریخ رو دریافت کنیم و طبق اون تاریخ، بیایم و بصورت هفت روز محاسبه رو انجام بدیم یا سوای تاریخ ابتدایی انتخاب شده توسط کاربر بیایم و هفته رو بصورت شنبه تا جمعه در نظر بگیریم؟ در حالت دوم ممکنه مثلا کاربر تاریخی انتخاب کنه که اون تاریخ سه شنبه باشه حالا تکلیف چیه؟ باید 3 شنبه تا جمعه اون هفته رو نادیده بگیریم و از شنبه هفته بعدی شروع کنیم؟ یا اینکه شنبه، یک شنبه و دوشنبه رو هم به همون هفته اضافه کنیم؟ یا اینکه راه دیگه ای در نظر دارین؟

اگر لطف کنین و این کوئری شنبه تا جمعه رو قرار بدین که خیلی خوب میشه

کوئری که شما نوشتی ابتدای هفته مهم نبوده.

با SET DATEFIRST 6 روز اول هفته را روی شنبه تنظیم کنید. در اینصورت اگر براساس سال و شماره هفته از سال ، گروهبندی کنید کوئری شنبه تا جمعه بدست میاد.
    https://rextester.com/DDLYD95506

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: دانلود سورس تابلوی تبلیغاتی Led و سورس office 2007
    نوشته شده توسط farboodj1375 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 28 خرداد 1390, 11:12 صبح
  2. پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 01 خرداد 1390, 19:11 عصر
  3. پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 09 بهمن 1389, 13:50 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید