نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: OpenSource بودن PHP به چه معناست؟

کاربر دائمی آواتار hahaie
    محل زندگی
    هنوز ازدواج نکردم!

Question OpenSource بودن PHP به چه معناست؟

دوستان سلام.
    کسی میتونه خیلی واضح بگه این اصطلاح برای PHP به چه معناست؟
    توی اینترنت گشتم ولی خیلی کلی گفته شده و اصلا نفهمیدم چی گفتن
    شنیدن این اصطلاح برای PHP این میاد تو ذهن من که اگه یه سایتی رو با PHP طراحی کرده باشند یعنی میشه به سورس کدهای اون دسترسی داشت و این بده که.درسته؟
    ممنون

نقل قول: OpenSource بودن PHP به چه معناست؟

سلام

php به زبان سی نوشته شده است. شما می توانید کدهای آن را به رایگان دریافت کنید و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید و نسخه سفارشی خود را بسازید. بنابراین منبع باز بودن php ارتباطی به لایسنس برنامه شما که با استفاده از php نوشته اید ندارد.

برای اینکه از کدهای خود حفاظت کنید می توانید از ابزارهایی که برای این کار طراحی شده اند استفاده کنید. مانند: zend guard , ionCube

محل زندگی
    هنوز ازدواج نکردم!

سلام
    "" شما می توانید کدهای آن را به رایگان دریافت کنید و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید و نسخه سفارشی خود را بسازید. ""
    منظورتون دقیقا چیه؟ کدهای چیو؟ نسخه سفارشی از چی؟ مثلا چه نمونه هایی انجام شده؟
    یعنی مثلا اگه ویژوال استادیو open source بود من میتونستم کدهاش رو بگیرم و سفارشیش کنم؟؟ بعد مثلا سفارشی کردن ویژوال استادیو چه فایده ای داره؟

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

اگه زبان برنامه نویسی php رو مثل زبان حرف زدن در نظر بگیری مثلا فارسی
    و وبسایت رو مثل یه کتاب داستان در نظر بگیری که با اون زبان نوشته شده

اپن سورس بودن یعنی اینکه بافت و عملکرد اون زبان قابل تغییر و اضافه کردن هست .... من میخام یه کتاب بنویسم به زبان فارسی ولی فکر میکنم زبان یه کمبودایی داره که با رفعشون کتاب بهتر خونده میشه

مثلا ضمیر مرد و زن در زبان فارسی یکسان هستن و به هردو میگیم "او" ولی در زبان های دیگه مثل انگلیسی برا مرد از he و زن از she استفاده میکنیم میخایم این قابلیت رو به زبان فارسی هم اضافه کنیم تا بهتر خونده بشه

اپن سورس باشه بودن زبان یعنی میتونیم اینکار رو بکنیم و در غیر اینصورت نمیتونیم
    مشخصا این اپن سورس بودن زبان هیچ ربطی به کتاب یا وبسایتی که ما باهاش مینویسم نداره و به این معنی نیست که کدای وبسایت یا کتاب قابل دیدن هستن برای همه

منظورتون دقیقا چیه؟ کدهای چیو؟ نسخه سفارشی از چی؟ مثلا چه نمونه هایی انجام شده؟
    یعنی مثلا اگه ویژوال استادیو open source بود من میتونستم کدهاش رو بگیرم و سفارشیش کنم؟؟ بعد مثلا سفارشی کردن ویژوال استادیو چه فایده ای داره؟
    کسانی که کد ها روسفارشی میکنن در سطح فوقالعاده بالایی از دانش برنامه نویسی هستن و طبیعتا هم توانایی بالایی دارن و هم اینکه با توجه به سطح دانششون کارایی که با زبان انجام میدن خیلی بزرگتر و پیچیده تر از کارایی که که یه برنامه نویس معمولی روزانه باهاش سروکله میزنه

اینجوری نباید فکر کنی که هرکسی از راه رسید میشینه زبان رو دستکاری میکنه برای هر کار پیش پا افتاده ای

یه نمونه بارزش وبسایت فیس بوک هستش که با نسخه بهینه شده php نوشته شده .... یه سری تغییرات دادن تو ساختار php که سرعتش رو بهینه تر کنه و بعد باهاش فیس بوک رو نوشتن

محل زندگی
    هنوز ازدواج نکردم!

دوست عزیز ممنون وقت گذاشتین توضیح دادین ولی خوب نفهمیدم.من قبلا با سی شارپ برنامه مینوشتم شاید اگه همون برنامه نویسی به جای کتاب و متن توضیح میدادین بهتر بود.
    تا الان نه توضیحات اینجا و نه توضیحات توی بقیه سایت ها هیچکدوم نتونسته به خوبی من اصطلاح open source بودن php رو بفهمم.
    اصلا شاید این سوال روو بپرسم بهتر باشه:
    شمایی که برنامه نویس php هستین طبق این همه تبلیغات که گفته شده php به صورت open source هستش از این قابلیت تا حالا چه استفاده هایی بردین؟مثلا چیکار کردین ؟

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

بعضی چیزا رو یکم طول میکشه تا متوجه بشی

شمایی که برنامه نویس php هستین طبق این همه تبلیغات که گفته شده php به صورت open source هستش از این قابلیت تا حالا چه استفاده هایی بردین؟مثلا چیکار کردین ؟
    همنجوری که گفتم اینجوری نباید فکر کنی که هرکسی از راه رسید میشینه زبان رو دستکاری میکنه
    مثل اینه که شما بخای موتور ماشینت رو دستکاری کنی و از عملکرد فابریک کارخونه ای درش بیاری مثلا قدرتش رو میخای افزایش بدی یا مصرف سوخت رو کم کنی یا هرچی

آیا این کاریه که معمولا انجام میده کسی ؟ خیر معمولا 99.9% مردم همچین کاری نمیکنن چون
    1 - دانشش رو ندارن موتور چیز پیچیده ای با قسمت های فراوانه که اول باید یاد بگیری چجوری کار میکنه و با عملکرد مکانیکی - الکترونیکی و شیمیایی موتور آشنا بشی تا بتونی دستکاریش کنی
    2 - نیازی به دستکاری موتور نیست و عملکرد کارخونه ای موتور جوابگوی همه استفاده های رایج از ماشین هستش

حالا شاید ینفر بخاد بره پیست مسابقه بده با ماشینش اونوقت اون نیاز داره که موتور رو دستکاری کنه
    من تا حالا دست نزدم به هسته زبان - و 90 درصد برنامه نویس های دیگه هم دست نزدن

---------------------------------------------------

برای اینکه خوب متوجه بشی اپنسورس بودن به چه درد میخوره باید اول ببینی که یه زبان برنامه نویسی چجوری ساخته میشه
    ( شاید ندونی که خیلی از زبون های برنامه نویسی خودشون با زبون برنامه نویسی دیگه نوشته شدن )
    متوجه بشی که اصلا چرا اومدن با یه زبون برنامه نویسی مادر مثل c یه زبون دیگهنوشتن مثل php و با مفهوم زبان سطح بالا و سطح پایین آشنا بشی
    کامپایلر زبان چی هست و کارش چیه
    ساختارو عملکرد زبان در لایه های زیرین مثل مدیریت حافظه - ساختمان های داده - ارتباط با cpu و .... ببینی به چه شکل هست و چه تفاوت هایی با زبان های دیگه داره

اینا رو که درک کنی بعد متوجه میشی که اوپن سورس بودن به چه درد میخوره
    طبیعتا وقتی شما اینا رو ندونی برات سخته درکش

تاپیک های مشابه

1. OpenSource بودن PHP
    نوشته شده توسط مهدی هادیان2 در بخش PHP
    پاسخ: 14
    آخرین پست: سه شنبه 01 مرداد 1392, 15:14 عصر
  2. سوال: کجا باید یه نرم افزار opensource رو آپلود کرد
    نوشته شده توسط sinaone1 در بخش VB.NET
    پاسخ: 9
    آخرین پست: شنبه 27 اسفند 1390, 11:42 صبح
  3. سوال: فروم OpenSource ASP.net
    نوشته شده توسط JaVaD_1900 در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 03 بهمن 1388, 23:48 عصر
  4. همکاری در یک پروژه OpenSource
    نوشته شده توسط hidensoft در بخش PHP
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 14 آذر 1386, 23:51 عصر
  5. نگران نباشید فاکس پرو پروژه معادل openSOurce دارد!
    نوشته شده توسط rezaTavak در بخش Foxpro
    پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 25 اسفند 1384, 00:32 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •