نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: روشی برای دسترسی به دیتابیس در برنامه در کل کشور

روشی برای دسترسی به دیتابیس در برنامه در کل کشور

سلام
    روش های موجود برای دسترسی به یک دیتابیس که الان بصورت شبکه داخلی یک شرکت در حال استفاده هست و میخوان در سراسر کشور ازون استفاده بشه چی می باشد و معایب و مزیت کدوم بهتره؟
    دیتابیس روی هاست در اینترنت بیاد؟
    یک آی پی استاتیک خریداری بشه؟
    و راه دیگه ای هم هست؟
    کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

Thumbs up نقل قول: روشی برای دسترسی به دیتابیس در برنامه در کل کشور

نقل قول نوشته شده توسط sg.programmer مشاهده تاپیک
    سلام
    روش های موجود برای دسترسی به یک دیتابیس که الان بصورت شبکه داخلی یک شرکت در حال استفاده هست و میخوان در سراسر کشور ازون استفاده بشه چی می باشد و معایب و مزیت کدوم بهتره؟
    و راه دیگه ای هم هست؟
    خود ما فعلا برای 5 تا شعبمون تو کشور، یه کامپیوتر معمولی رو به عنوان سرور راه اندازی کردیم و آی پی استاتیک خریدیم. بعد هر کدوم از شعبه ها وقتی میخواد به اتوماسیون وصل بشه وی پی ان اختصاصی رو میزنه و وصل میشه و از اون طریق به سرور دیتابیسمونم دسترسی داره. درسته قضیه یه کم سخت تره . خودمونم داریم دنبال سرور میگریدم. البته این گرونی هم بی اثر نیستا

اگه نرم افزارتون تحت وبه خب کارتون راحته میتونید یه سرور مجازی یا اختصاصی تهیه کنید و برنامشو بنویسید.
    اینجا یه مسئله امنیت اطلاعات هم مطرحه. حجم فضای مد نظرتون رو هم درنظر بگیرید.(به هیچ وجه از هاست اشتراکی استفاده نکنید به هیچ وجه گول فضای زیادشون رو نخوردید)

خودمون میخواستیم از این روش استفاده کنیم اما بخاطر امنیت اطلاعاتمون و فضای زیاد مورد نیاز از اینکار منصرف شدیم. حساب کنید هر هفته حداقل 2 گیگ اطلاعات اضافه میشهو در حال حاضر حدود 250 گیگه.
    بحث حجم هاست و حجم اینترنتی که هر روز دانلود وآپلود میشه و اینارو درنظر گرفتیم و میخوایم سرور اختصاصی داشته باشیم.

کاربر دائمی آواتار علیرضا حسن زاده
    محل زندگی
    تــــــــــــــــــــــــــبریز

نقل قول: روشی برای دسترسی به دیتابیس در برنامه در کل کشور

سلام
    و راه دیگه ای هم هست؟
    اینکه دیتابیس رو هاست باشه یا رو سرور خودتون با IP یا دومین مربوط میشه به اینکه چقدر به هاستی که ازش فضا میخرین اطمینان و اعتماد داشته باشین و ربطی به کار نحوه انجام کار نداره
    حالا چرا ربطی نداره : چون شما دوالت بیشتر دارین که از دیتابیستون اطلاعات بگیرین با بفرستین
    اول: با IP و یوزر پسورد به سرور دیتابیس وصل میشین و اطلاعات رو دریافت یا ارسال میکنید(ربطی هم نداره با V P N یا هرچیزی ارتباط برقرار کنید امنیت زیاد فرق نمیکنه) راحت ترین روش هست و درعین حال تقریبا بدون امنیت چرا؟ چون هرکسی که داره از نرم افزار شما استفاده میکنه و پشت سیستم نشسته یا یه نفر آشنا به برنامه نویسی دیتا بیس داشته باشه میتونه به راحتی کانکشن استرینگ رو بدست بیاره و بدون نیاز به برنامه به دیتا بیس وصل بشه و هر کاری که دلش میخواد بکنه

روش دوم: برای دسترسی به دیتابیس API طراحی کنید برای یوزرهاتون هم نام کاربری و پسورد و ارائه بدین که هیچ کاربری بصورت مستقیم به دیتابیس دسترسی نداشه باشه و دسترسی فقط از طریق API هایی که تعریف کردین باشه با این روش میتونید مطمئن باشد که هیچ کس نمیتونه مستقیم دیتا رو در دیتا بیس دستکاری کنه و جامعیت دیتابیس از بین بره دوما میتونید درخواست های استفاده از API ها رو لاگ کنید و عملیات کاربر قایل پیگیری باشه حالا اینجا اگه از *** هم استفاده کنید یه لایه امنیتی اضافه میکنید که کاربران خارج از دفتر شما به راحتی نتونن API های شما رواستفاده کنن

حالا دیگه خودتون میتونید بسته به نیازتون و حجم اطلاعات دیتا بیس رو روس هسات بزارین یا خودتون میزبانی کنید چون روشکار هست که امنیت ارتباط شما رو مشخص میکنه
    اما برای اپ تایم مشخصا هاست بهتره ولی به هر حال اگه بخوان به اطلاعت شما دسترسی دارن چون دیتابیس شما رو سرور اونا هست و به هیچ روشی نمیتونید از اونا مخفی کنید مگر اینکه سرور اختصاصی داشته باشید و خودتون پیکربندی کرده باشین(البته اینم در نظر داشته باشیم خیلی بندرت اتفاق میافته که هاست بخواد دیتابیس شما رو ببینه)

استفاده از IP استاتیک که میتونید براش ار دومین و همه چی هم استفاده کنید و سرور رو هم تو محل کار خودتون داشته باشید تامین امنیتش در مورد حملات یکم مشکل هست و هزینه بر ولی اگه هزینه کنید و از متخصص های امنیت استفاده کنید مشکلی نداره

تشکر آقای مرادی و حسن زاده
    برنامه ام از طریق ویندوز اپلیکیشن به دیتابیس متصل میشه . و دیتا ها هم بصورت چندتا تکس باکس هست که ارسال و دریافت میشن (حدود 70 تا)
    چند سوال پیش اومده برام.

1) V-P-N را چطور باید خرید؟ و برای راه اندازی به اینصورت به چه چیزای نیاز هست؟
    2) اینترنت باید چند مگ باشه؟
    3)کانکشن استرینگ هم که فرقی دیگه با قبل نداره و فقط به جای اون آی پی استاتیک باید ست بشه؟
    4)با اینکار انگار اون سیستم ها هم داخل شرکت هستند از لحاظ سرعت و دسترسی به دیتا؟

5)API چی هست؟ یعنی چی API تعریف بشه؟ آیا وب سرویس منظورتون هست؟ و طریقه ارتباط چطوری میشه از سمت بیرون دسترسی داشت؟

محل زندگی

مورد اول رو خودتون باید راه اندازی کنید این مورد برای استفاده ف ی ل ت ر ش ک ن نیست برای دسترسی امن به سرور هست
    مورد دوم
    اینترنت معمولی adsl حداقل با دومگ برای شروع کار جواب میده
    مورد سوم هم‌بله تقریبا همونطوره ولی شدیدا توصیه میکنم استفاده نکنید رجوع شد به قسمت اخر پیام
    مورد چهار اگه از v p n استفاده کنید بله انگار تمام کامپیوترها در یک شبکه قرار میگیرن البته راه های بهتر هم‌هست که کاربر متوجه موضوع نشه مثلا eoip راه اندازی کنید با میکروتیک و ... اما از لحاظ سرعت تفاوت سرعت مثل شبکه محلی و‌شبکه اینترنت هست
    مورد اخر بله منظورم همون وب سرویس هست که یک لایه بین برنامه شما و دیتابیس هست و کاربرتون مستقیما امکان دسترسی به دیتا بیس رو نداره
    مورد پنج رو شدیدا توصیه میکنم که استفاده کنید فرقی هم نمیکنه برنامه تحت وب باشه یا دسکتاپ اگه نیاز دارین دیتا رو‌از یه دیتابیس راه دور دریافت کنید بهتره مسایل امنیتی رو‌رعایت کنید
    ده سال پیش خودم با همین روش کانکشن استرینگ کار کردم با ای پی استاتیک فقط بروت فورس هایی که برای شکستن رمز دیتابیس انجام میشد حداقل کاری بود که برای هک‌سرور انجام میدادن اونم از کشورهای مختلف یعنی فکر نکنید شما یه ای پی میگیری کسی کاری به کارت نداره بعد یه مدت مورد اتک های زیادی قرار میگیری

نتیجتا راه های مقابله با حملات مورد استفاده برای وب سرور شناخته شده تر و انجامش و متخصصش زیاد تره به همین خاطر توصیه میکنم از وب سرویس استفاده کنید

دوستان عزیز برنامه بخواهی در سطح کشور بنویسی نوشتنش مشکلی نیست مشکل سر اینکه یک امنیت اطلاعات رعایت بشه و دوم سیستم جوابگو باشه.
    اولین مورد بنده خودم یک سرور دست دوم خریداری کردم با امکانات بالا.
    ولی یه مشکلی که هستش خود من دارم سر آپلود هستش چون روی سرور آپلود اولیتش بیشتر از دانلود هستش.
    حالا اگه وب سایت باشه مشکلی زیادی تو لود نیست ولی برخلاف نرم افزار ویندوزی باشه مشکل زیاد هستش چون برای هر ارسال و دریافتی یک واکشی سنگین دارید به طور مثال من در آن واحد تا اطلاعات ثبت کنم برای بررسی تکراری نبودن اطلاعات و چندین نوع بررسی اطلاعات 5 بار دیتابیس روی خود سیستم یا سیستم تحت شبکه داخلی چک میکنم اطلاعات و برای ثبت و ویرایش اطلاعات 5 تا جدول مختلف که همزان اطلاعات میگیره اطلاعات ارسال میکنم یعنی تو برنامه تحت شبکه داخلی مشکل بررسی و ذخیره ویرایش همزان ندارم ولی وقتی پاس سرور خارجی باشه بشه من با سرعت 16 مگ 14.780 تا رکورد میخواد از کامپیوتر سرور بخوانم و آپلودش تا 5 مگ باز هستش چون اینترنت برای باز بودن آپلود باید از وایرلیس استفاده کنی از اینترنت ADSL استفاده کنی مکافاتش این هستش که تا یک مگ بیشتر آپلود نمیده یا 1/5 مگ نیم بیشتر اپلود انجام نمیده ولی تحت شبکه از سیستمی که میخوام 14.780 تا رکود از سرور صدا کنم 1 دقیقه 1 ثانیه زمان میبره و اگه روی سیستم خودشون باشه 34 ثانیه زمان میبره این تعداد رکورد بهم نمایش بده. چون 50 ستون و 14.780 تا رکورد داره.
    که میشه گفت برای وصل کردن اینترنت به اون سرور هم باید وایرلیس بگیری چون آپ و دان هر جفتش برابر هستش اگه ADSL بگیری مکافات فقط آپلود داری که مکافات کمی نیست ولی هزینه وایرلیس هم متاسفانه سنگین هستش.

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط davidrobert مشاهده تاپیک
    دوستان عزیز برنامه بخواهی در سطح کشور بنویسی نوشتنش مشکلی نیست مشکل سر اینکه یک امنیت اطلاعات رعایت بشه و دوم سیستم جوابگو باشه.
    اولین مورد بنده خودم یک سرور دست دوم خریداری کردم با امکانات بالا.
    ولی یه مشکلی که هستش خود من دارم سر آپلود هستش چون روی سرور آپلود اولیتش بیشتر از دانلود هستش.
    حالا اگه وب سایت باشه مشکلی زیادی تو لود نیست ولی برخلاف نرم افزار ویندوزی باشه مشکل زیاد هستش چون برای هر ارسال و دریافتی یک واکشی سنگین دارید به طور مثال من در آن واحد تا اطلاعات ثبت کنم برای بررسی تکراری نبودن اطلاعات و چندین نوع بررسی اطلاعات 5 بار دیتابیس روی خود سیستم یا سیستم تحت شبکه داخلی چک میکنم اطلاعات و برای ثبت و ویرایش اطلاعات 5 تا جدول مختلف که همزان اطلاعات میگیره اطلاعات ارسال میکنم یعنی تو برنامه تحت شبکه داخلی مشکل بررسی و ذخیره ویرایش همزان ندارم ولی وقتی پاس سرور خارجی باشه بشه من با سرعت 16 مگ 14.780 تا رکورد میخواد از کامپیوتر سرور بخوانم و آپلودش تا 5 مگ باز هستش چون اینترنت برای باز بودن آپلود باید از وایرلیس استفاده کنی از اینترنت ADSL استفاده کنی مکافاتش این هستش که تا یک مگ بیشتر آپلود نمیده یا 1/5 مگ نیم بیشتر اپلود انجام نمیده ولی تحت شبکه از سیستمی که میخوام 14.780 تا رکود از سرور صدا کنم 1 دقیقه 1 ثانیه زمان میبره و اگه روی سیستم خودشون باشه 34 ثانیه زمان میبره این تعداد رکورد بهم نمایش بده. چون 50 ستون و 14.780 تا رکورد داره.
    که میشه گفت برای وصل کردن اینترنت به اون سرور هم باید وایرلیس بگیری چون آپ و دان هر جفتش برابر هستش اگه ADSL بگیری مکافات فقط آپلود داری که مکافات کمی نیست ولی هزینه وایرلیس هم متاسفانه سنگین هستش.
    ما هم تقریبا با همین مشکل روبرو هستیم. و فقط روش مناسبی برای آپلود و فایلهامون پیدا نمیکنیم. که اکثرا حجمشون هم زیاده.
    ما خودمون جایی که سرور اصلیمون هست و اکثر سیستمهامون هم به صورت محلی به اتوماسیون وصلن اینترنت رادیویی داریم و حداق 3 مگ رو کامل اینترنت بهمون میده. ولی شعبه هامون adsl دارن. ولی در هرحال باز همین کندی آپلود و دانلود دردسر ساز هست. دوستانی هم که پیشنهاد هاست رو میدن واقعا امکان چنین چیزی ممکن نیست که فایلامون رو انتقال بدیم به یه جای دیگه.

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط علیرضا حسن زاده مشاهده تاپیک
    مورد اول رو خودتون باید راه اندازی کنید این مورد برای استفاده ف ی ل ت ر ش ک ن نیست برای دسترسی امن به سرور هست
    مورد دوم
    اینترنت معمولی adsl حداقل با دومگ برای شروع کار جواب میده
    مورد سوم هم‌بله تقریبا همونطوره ولی شدیدا توصیه میکنم استفاده نکنید رجوع شد به قسمت اخر پیام
    مورد چهار اگه از v p n استفاده کنید بله انگار تمام کامپیوترها در یک شبکه قرار میگیرن البته راه های بهتر هم‌هست که کاربر متوجه موضوع نشه مثلا eoip راه اندازی کنید با میکروتیک و ... اما از لحاظ سرعت تفاوت سرعت مثل شبکه محلی و‌شبکه اینترنت هست
    مورد اخر بله منظورم همون وب سرویس هست که یک لایه بین برنامه شما و دیتابیس هست و کاربرتون مستقیما امکان دسترسی به دیتا بیس رو نداره
    مورد پنج رو شدیدا توصیه میکنم که استفاده کنید فرقی هم نمیکنه برنامه تحت وب باشه یا دسکتاپ اگه نیاز دارین دیتا رو‌از یه دیتابیس راه دور دریافت کنید بهتره مسایل امنیتی رو‌رعایت کنید
    ده سال پیش خودم با همین روش کانکشن استرینگ کار کردم با ای پی استاتیک فقط بروت فورس هایی که برای شکستن رمز دیتابیس انجام میشد حداقل کاری بود که برای هک‌سرور انجام میدادن اونم از کشورهای مختلف یعنی فکر نکنید شما یه ای پی میگیری کسی کاری به کارت نداره بعد یه مدت مورد اتک های زیادی قرار میگیری

نتیجتا راه های مقابله با حملات مورد استفاده برای وب سرور شناخته شده تر و انجامش و متخصصش زیاد تره به همین خاطر توصیه میکنم از وب سرویس استفاده کنید
    دوست عزیز ممنون که کامل و خوب توضیح دادین. مشکل دسترسی به فایل ها و آپلود و دانلود رو چیکار میکنید؟ دسترسی به دیتابیس راحته با انواع روش ها .

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    دوست عزیز ممنون که کامل و خوب توضیح دادین. مشکل دسترسی به فایل ها و آپلود و دانلود رو چیکار میکنید؟ دسترسی به دیتابیس راحته با انواع روش ها .
    حالا شما از هر روشی هم که استفاده کنید برای متصل شدن به سرورتون حالا virtual private network ویا MPLS و یا بسترهای امن اینترنتی مثل آی پی استاتیک این روشها هرکدام مزایا ومعایب خودشون دارن یاحتی میشه مزایاشون را هم بیشتر کرد ولی به هرحال همیشه باید برای ارسال فایل های بزرگ به فکر روش های بهینه باشید که وجود دارند مثل استفاده از Data Transfer Machine یا همون DTS هایی که SSIS در Sql Server وجود داره و نوشتن Job service هایی که در فواصل زمانی مناسب این انتقالات را انجام بدهند ویا استفاده از سیستم توزیعی در بستر شبکه مثل Replication ویا روش های توزیعی با تکنیک های موازی که هم می توانید سرعت انتقال به صورت چشمگیری افزایش بدید وهم حتی با نرخ سرعت پایین transfer لایه شبکه برنامه هاتون را اداپته کنید که کاربر هم اصلا متوجه کندی بستر شبکه نشه!
    به هرحال راهکارهای مهندسی زیادی وجود داره و قطعا در این برهه از زمان ارسال یک فایل چند گیگی در چنین بسترهایی حتی اگر بهترین نرخ سرعت transfer وجود داشته باشه کار جالب و مهندسی نیست حالا اگر سرعت پایین باشه که دیگه جای خودش داره!

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط farhad_shiri_ex مشاهده تاپیک
    حالا شما از هر روشی هم که استفاده کنید برای متصل شدن به سرورتون حالا virtual private network ویا MPLS و یا بسترهای امن اینترنتی مثل آی پی استاتیک این روشها هرکدام مزایا ومعایب خودشون دارن یاحتی میشه مزایاشون را هم بیشتر کرد ولی به هرحال همیشه باید برای ارسال فایل های بزرگ به فکر روش های بهینه باشید که وجود دارند مثل استفاده از Data Transfer Machine یا همون DTS هایی که SSIS در Sql Server وجود داره و نوشتن Job service هایی که در فواصل زمانی مناسب این انتقالات را انجام بدهند ویا استفاده از سیستم توزیعی در بستر شبکه مثل Replication ویا روش های توزیعی با تکنیک های موازی که هم می توانید سرعت انتقال به صورت چشمگیری افزایش بدید وهم حتی با نرخ سرعت پایین transfer لایه شبکه برنامه هاتون را اداپته کنید که کاربر هم اصلا متوجه کندی بستر شبکه نشه!
    به هرحال راهکارهای مهندسی زیادی وجود داره و قطعا در این برهه از زمان ارسال یک فایل چند گیگی در چنین بسترهایی حتی اگر بهترین نرخ سرعت transfer وجود داشته باشه کار جالب و مهندسی نیست حالا اگر سرعت پایین باشه که دیگه جای خودش داره!
    نه منظور از حجم زیاد همون نهایتا 20 مگ هست. ما خودمون تقریبا میشه گفت دو لایه فایروال داریم که کاربری که تو شعبه دیگه هست. فایلی رو ارسال میکنه فایروال سخت افزاریمون خب بطبع چک میکن. بعد میرسه به فایروال نرم افزاریمون . بعد اون فایل تو سیستم ذخیره میشه. همین زمان کپی کردن فایل طول میکشه. البته این مورد تو شبکه محلی که فقط فایروال نرم افزاری رو میبینه خیلی خیلی ملموس نیست. مثلا تو شبکه محلی یه فایل 20 مگ حدود سه ثانیه اما تو شعبه دیگه حداقل 20 ثانیه طول میکشه.
    عنوان های خیلی خوبی اشاره کردید ولی خب من ازشون چیزی متوجه نشدم.چون هم تجربه م هم سطح سوادم به نسبت شما خیلی خیلی پایینه. کاش برا هرکدوم یه مثال یا لینک یا منبعی معرفی کنید. (بیشتر علاقه به سیستم های توزیعی موازی و همچنین DTS )
    ممنون که وقت میزارید برای کمک به بقیه.

نه منظور از حجم زیاد همون نهایتا 20 مگ هست. ما خودمون تقریبا میشه گفت دو لایه فایروال داریم که کاربری که تو شعبه دیگه هست. فایلی رو ارسال میکنه فایروال سخت افزاریمون خب بطبع چک میکن. بعد میرسه به فایروال نرم افزاریمون . بعد اون فایل تو سیستم ذخیره میشه. همین زمان کپی کردن فایل طول میکشه. البته این مورد تو شبکه محلی که فقط فایروال نرم افزاری رو میبینه خیلی خیلی ملموس نیست. مثلا تو شبکه محلی یه فایل 20 مگ حدود سه ثانیه اما تو شعبه دیگه حداقل 20 ثانیه طول میکشه.
    عنوان های خیلی خوبی اشاره کردید ولی خب من ازشون چیزی متوجه نشدم.چون هم تجربه م هم سطح سوادم به نسبت شما خیلی خیلی پایینه. کاش برا هرکدوم یه مثال یا لینک یا منبعی معرفی کنید. (بیشتر علاقه به سیستم های توزیعی موازی و همچنین DTS )
    بله معمولا فایروالها به علت ساختمانی که دارند قطعا در نقل و انتقالات داده ها تاخیر ایجاد میکنن حالا اگر این وسط از سیستم های تست نفوذ Intrusion detect system IDS هم بعد از فایروال استفاده شده باشه که خوب باالطبع اونهم روی پکت ها کمی تاخیر ایجاد میکنه ولی به هرحال با روشهایی که عرض کردم به راحتی می توانید تمامی این فن آوری ها را باهم داشته باشید البته به شرط اینکه توپولوژی شبکه به خوبی طراحی شده باشه به هرحال در بستر شبکه همین تکنیک های طراحی شبکه ارتباط مستقیم با نرم افزارها خواهد داشت.
    برای DTS هم فکر کنم نمونه مثال که زیاد هست کافی که Sql server integration service را نصب کنید الباقی هم شما که به ویژوال استودیو و سی شارپ تسلط دارید خیلی کار مشکلی نیست نوشتن DTS Package ها خیلی راحت می توانید کانکشن بسازید ریموت سرور بسازید و به صورت دیتا تیبل ها ازشون استفاده کنید وخیلی ساده و راحت می توانید نوع انتقال داده ها را مشخص کنید مثلا فیلد به فیلد یا رکورد ویا کلی و خیلی کارهای جالب...
    برای استفاده از سیستم های توزیعی هم قطعا باید از افرادی که در این حوزه فعالیت داشتند کمک بگیرید البته کمکی از من بخواهید هستم ولی سیستم های توزیعی و موازی بیشتر به تکنیک هایی گفته میشه که یک عملیات زمانبر را به جای توزیع در چند کامپیوتر در یک شبکه پیاده سازی کنید بین دو یا چند شبکه با چند کامپیوتر پیاده سازی کنید به این ترتیب از تکنیک های موازی سازی به نحو احسنت استفاده کردید البته اینم باید بگم که به هرحال برای پیاده سازی این طور منطق ها حتما تواما نیاز به بستر های مناسب سخت افزاری هم خواهید داشت.

محل زندگی

اینکه سرعت تو فایروال کمه کانفیگ اون ممکنه بهینه نباشه البته ممکنه کاری که شما میخوایین رو داره انجام میده و به شکل درست ولی ممکنه باروشی دیگر و کانفیگی بهتر بتونه با سرعت بیشتری این کار رو انجام بده نکته بعدی هم سخت افزار فایروال هست که هرچقدر قوی تر باشه بهتر عمل میکنه ولی در کل کاهش سرعت شما زیاد سره سرعت فایروال نیست مربوط به سرعت اینترنت هست

و اما در مورد روش امن ذخیره بازیابی فایلها در شبکه یه نگاهی به خاصیت File Stream تو SqlServer بندازین که تو نسخه های جدید واقعا عالی هست و امکانات عالی داره و از WebApi هم برای دسترسی برای اپلود دانلود فایل ها میتونید استفاده کنید

ضمنا اگه تونستید برای شعبه هاتون از اینترنت های بیسیم استفاده کنید مثل TD-LTE ایرانسل که هم قیمتش تقریبا با ADSL برابری میکنه و هم راه اندازیش هزینه زیادی نداره در مقایسه با اینترنت های بیسیم و سرعت اپلود و دانلود بالا هم داره مخصوصا فایل های با حجم 20 مگ حجم بالایی حساب نمیشه براش

سلام
    و راه دیگه ای هم هست؟
    جدا در قبال این موضوع نوشتن تحت شبکه یه خطر بزرگ دیتابیس شما رو تحدید میکنه اگه مراقب نباشید تو کدنویسی اگه سایت باشه با اون مشکل خطرش کمتر هستش در صورتی که سرور پیش شما باشه. ولی نه اگه برنامه باشه و برنامه رو در اختیار کاربران قرار بدید و قبل از قرار دادن برنامه به مشتری اون برنامه رو کدهاش مخفی نکنید بدترین بلایی که گیر برنامه نویس میاد چون پورت 1433 اسکیول سرور باز هستش چون برای اتصال از راه دور پورت 1433 لازم دارید و از طرفی برنامه شما دست یک کاربر میفته و اون کاربر بلد باشه اولین کاری که با برنامه شما میکنه این هستش کدهای اصلی برنامه شما میکشه بیرون و وقتی هم کشید بیرون پورت 1433 باز نام کاربری و رمز عبور و IP اتصال میبینه دیگه تو یک ثانیه تو اسکیول سرور کانکشن میده و وارد دیتابیس شما میشه اگه نرم افزار خارجی باشه یکی از دوستان بنده برنامه تحت وب نوشته بود و 5 هزار تا کاربر برنامه اش داشت و راه به راه بهش اضافه میشود برنامه اش داد که من ببینم منم تو این جور موقع سریع اولین کار میرم کرک میکنم برنامه رو و سورس برای دوستم میفرستم به خودش ولی جز سورس آدرس کانکشن براش فرستادم جا خورد اون برنامه نویسی بلد بود ولی مخفی کردن نه به همین خاطر خود من این بلا سر خودم نیاد اولین کاری میکنم سورس های برنامه قبلش کدگزاری میکنم چون تحت شبکه هستش اطلاعات مشتری ام به خطر نندازه. اگه اطلاعات اش آسیب ببینه میدانم از طرف من نیست. در غیر این صورت ایراد از طرف من ولی چون خطر این موضوع هک رو باید در نظر بگیری هک نشی برنامه تحت شبکه نوشتن مشکل نیست ولی مسئله امنیت حتی تو مخفی کردن کد خیلی مهم هستش اگه رعایت نشه خیلی بد دردسر میشه.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 22 تیر 1395, 13:16 عصر
  2. ساخت دیتابیس و استفاده از زبان SQL برای دسترسی به دیتابیس...
    نوشته شده توسط vahid1993 در بخش مسائل مرتبط با نصب و راه اندازی
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 01 تیر 1395, 05:44 صبح
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 11 تیر 1394, 16:11 عصر
  4. پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 28 مرداد 1391, 18:21 عصر
  5. پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 16 مرداد 1390, 02:43 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید