نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: برای سیستم برنامه نویس، cpu مهمه یا قطعات دیگه؟

برای سیستم برنامه نویس، cpu مهمه یا قطعات دیگه؟

سلام دوستان. وقت بخیر
    من میخوام یه سیستم بخرم اما واقعا موندم چه سیستمی بخرم که سرعت خوبی داشته باشه و build کردن پروژه ام 4-5 دقیقه طول نکشه.

برای کار ما بیشتر cpu مهمه یا قطعات دیگه؟ اینکه cpu چند هسته ای و چند نخ داشته باشه در سرعت تاثیرگذار هست یا نه؟ رم چقدر باشه؟

لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

نقل قول: برای سیستم برنامه نویس، cpu مهمه یا قطعات دیگه؟

سلام سی پی یو و رم هر دو تاثیرگذار هستند و متناسب با هم باید ارتقا پیدا کنند. هر چه سی پی یو قوی تر باشه رم هم باید بیشتر بشه که بتونید از توان سی پی یو بهره ببرید.
    یکی از سیستم های من سی پی یو خوبی داشت ولی همون بحث بیلد کردن که شما میگید مشکل دارید برای من هم خیلی طول می کشید. رم سیستم 2 گیگ ddr3 بود . توی task manager بررسی کردم موقع بیلد کردن نرم افزارها 100 درصد رم در حال استفاده بود در حالی که مثلا سی پی 20 درصد درگیر بود. این نشون میده که سی پی یو توان کار داره ولی رم جوابگو نیست. همین دو سه روز قبل 2 گیگ رم اضافه کردم سرعت اجرا و بیلد شدن برنامه ها زمین تا آسمان فرق کرد.

موقع بیلد کردن توی task manager ببین که سی پی یو و رم سیستمت هر کدوم چقدر درگیر هستند (تصویر زیر). شاید با تغییر جزیی تونستی همین سیستم رو رو به راه کنی
    taskmanager.png

در مورد خرید هم بسته به هزینه تون داره که چه سیستمی بخرید. ولی یه سیستم با سی پی یوی core i5 یا بالاتر و حداقل 8 گیگ رم به نظر من خوبه. البته همون سی پی یوی مثلا core i5 هم متفاوت هستند و مثلا حافظه کش L1 , L2 , ... متفاوت دارند.

هارد هم شاید تاثیر داشته باشه اما تاثیرش از سی پی یو و رم خیلی کمتره.
    ماردبورد رو هم دقیقا نمیدونم
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : دوشنبه 27 اسفند 1397 در 11:16 صبح

برای کار ما بیشتر cpu مهمه یا قطعات دیگه؟ اینکه cpu چند هسته ای و چند نخ داشته باشه در سرعت تاثیرگذار هست یا نه؟ رم چقدر باشه؟
    پردازشگر های جدید حداقل از 15 سال گذشته به این سمت همه از تکنولوژی های دویا چند هسته ای پشتیبانی میکنند بنابراین از چند نخی هم پشتیبانی میکنند البته اون قدیمتر ها که پردازشگرها تک هسته ای بودن جور چند نخی و چند وظیفگی را سیستم عامل ها میکشیدند. بنابراین برای کار برنامه نویسی مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها درکنار هم در کمترین نرخ تداخلی ، مهم هستند
    با تشکر از پاسخ جناب رحمتی پور عزیز!
    بله برای کامپایل کردن برنامه ها حافظه RAM بیشتر مورد نیاز هست ولی توجه داشته باشید که انتخاب یک سیستم عامل مناسب ترجیحا 64 بیتی و تنظیم مقدار مناسب virtual memory در سیستم عامل هم تاثیر بسزایی در کامپایل کردن برنامه ها خواهد داشت
    بنابراین در تصحیح فرمایش جناب رحمتی پور باید عرض کنم استفاده از یک هارد دیسک مناسب مثل هارد دیسک SSD تاثیر بسیار چشمگیرتری بر پروسه کامپایل خواهد داشت تا یک CPU , RAM قدرتمند.
    بنابراین بهتره از مادربردی استفاده کنید که از BASS های خوبی پشتیبانی کند و برند معتبر باشه حتما!
    CPU را هم بنظرم core i5 خیلی خوبه بیشتر لازم نیست البته اگر فقط برنامه نویسی میکنید البته غیر گرافیکی...
    RAM هم ظرفیت 8 تا 12 گیگ که البته به صورت DUAL باشه و با مادربرد سازگار باشه
    HDD هم که عرض کردم تکنولوژی SSD اگر هم براتون مقدور از نظر مالی یک هارد SATA معمولی هم در کنار هارد SSD اصلی نصب کنید ولی سیستم عامل حتما روی SSD بوت بشه!
    و نکته آخر هم اینکه اسمبل کردن سخت افزار های متفاوت باهم به هر حال روی بازدهی سیستم در کل تاثیر گذار هستند پیشنهاد بهتر استفاده از کامپیوترهای All in One هست از برندهای معتبر که خوب البته تفاوت قیمتی زیادی هم دارند با یک کامپیوتر اسمبل شده ویا استفاده از لپ تاپ هست.

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

تشکر از راهنمایی جامع و کامل آقای شیری عزیز

ما همیشه از پستهای مفید و علمی شما استفاده می کنیم

تشکر از هر دو بزرگوار.
    من الان از لپ تاپ لنوو با مشخصات زیر استفاده می کنم:

• Intel Core i۵ ۴th Gen ۴۲۰۰M (۲.۵۰ GHz)
    • ۵۰۰ GB HDD
    • Memory 4G

البته 2 گیگ رم هم اضافه کردم یه کم سرعت بهتر شد. الان میخوام ssd بگیرم براش. دو تا رم 8 هم بگیرم.

اگه جواب نده دنبال سیستم هم هستم. یکی از دوستان سیستم زیر رو پیشنهاد داد اما نمی دونم خوبه یا نه. کمه یا زیاد...

MotherBoard: ASUS PRIME A320M-K AM4 A320
    CPU:
    Ryzen 2400G
    Ram: 8G

نقل قول نوشته شده توسط rahmatipoor مشاهده تاپیک
    تشکر از راهنمایی جامع و کامل آقای شیری عزیز

ما همیشه از پستهای مفید و علمی شما استفاده می کنیم
    شما لطف داری دوست عزیز!

نقل قول نوشته شده توسط resident مشاهده تاپیک
    تشکر از هر دو بزرگوار.
    من الان از لپ تاپ لنوو با مشخصات زیر استفاده می کنم:

• Intel Core i۵ ۴th Gen ۴۲۰۰M (۲.۵۰ GHz)
    • ۵۰۰ GB HDD
    • Memory 4G

البته 2 گیگ رم هم اضافه کردم یه کم سرعت بهتر شد. الان میخوام ssd بگیرم براش. دو تا رم 8 هم بگیرم.

اگه جواب نده دنبال سیستم هم هستم. یکی از دوستان سیستم زیر رو پیشنهاد داد اما نمی دونم خوبه یا نه. کمه یا زیاد...

MotherBoard: ASUS PRIME A320M-K AM4 A320
    CPU:
    Ryzen 2400G
    Ram: 8G
    به نظر من لپ تاپی که دارید خوبه ! البته بعید میدونم که دوتا رم 8 که میگید را ساپورت کنه ! ولی اگر یک رم 8 هم بذارید کافی البته توجه داشته باشید که برای عملکرد بهتر یا از یک رم 8 استفاده کنید ویا دوتا رم 4 یک مدل استفاده کنید و اون 4 خودتون را کلا کنار بگذارید اصلا توصیه نمیکنم که از دوتا رم 4 گیگ متفاوت استفاده کنید
    هارد هم که اگر SSD کنید ویک سیستم عامل 64 بیتی نصب کنید مثلا ویندوز 10 سرعت بالا اومدن ویندوز باید چیزی بین 3-4 ثانیه باشه!

تاپیک های مشابه

1. استخدام برنامه نویس، طراح وب و گرافیست در اصفهان
    نوشته شده توسط سپهرسپهر در بخش آگهی های استخدام
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 08 دی 1393, 14:58 عصر
  2. سوال: چگونه یک کلاینت میتواند در یک سرویس، سرور هم باشد؟
    نوشته شده توسط zrahimic در بخش WCF , Web Services , .Net Remoting
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 16 خرداد 1391, 13:48 عصر
  3. استخدام تحلیلگر، برنامه نویس، طراح وب به صورت تمام وقت - تهران
    نوشته شده توسط rohalah در بخش آگهی های استخدام
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 19 مهر 1390, 09:49 صبح
  4. انتخابات دوره سوم مدیران جدید سایت برنامه نویس، بشتابید!
    نوشته شده توسط مهدی کرامتی در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 41
    آخرین پست: سه شنبه 17 آذر 1383, 14:23 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •