نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: کار کردن با برنامه سی شارپ در شبکه lan

کار کردن با برنامه سی شارپ در شبکه lan

سلام خسته نباشید

برنامه ای دارم مینویسم که احتیاج داره به اینکه از شبکه استفاده کنه، یعنی چند کاربر از برنامه در شبکه استفاده کنند
    نمونه یا سورس کدی دارید که متناسب با این موضوع باشه؟؟
    یا ممنون میشم توضیحاتی بدید که مثلا آی پی سرور از کجا پیدا میشه یا موارد دیگه؟؟

توی نت گشتم موردهای جالبی پیدا نشد

نقل قول: کار کردن با برنامه سی شارپ در شبکه lan

اگه نمی تونید از sql استفاده کنید ، از پروتکل udp استفاده کنید .
    ولی معمولا در برنامه نویسی تحت شبکه برای استفاده از دیتای مشترک استفاده از SQL یا مشابه اون باید استفاده کنید.
    واگر نیاز به تبادل پیام بین یوزرها هست از پروتکل UDP استفاده کنید بهتره.

نقل قول نوشته شده توسط saeidfar مشاهده تاپیک
    اگه نمی تونید از sql استفاده کنید ، از پروتکل udp استفاده کنید .
    ولی معمولا در برنامه نویسی تحت شبکه برای استفاده از دیتای مشترک استفاده از SQL یا مشابه اون باید استفاده کنید.
    واگر نیاز به تبادل پیام بین یوزرها هست از پروتکل UDP استفاده کنید بهتره.
    ممنون از پاسخ شما
    قراره که از SQL استفاده بشه و پیامی بین یوزرها رد و بدل نمیشه
    برنامه ای هست که تبادل اطلاعات اینطوریه که یک سرور(یک لپ تاپ) داریم که اطلاعات در دیتابیس سرور ذخیره میشود و ما از طریق برنامه که به سرور وصله به اون اطلاعات دست خواهیم داشت.

حالا میتونیم این اطلاعاتو حذف ادیت اضافه کنیم که همگی روی سرور ذخیره میشه.

دوست عزیز این آموزش طریقه شبکه کردن فرق نمیکنه چه LAN,Network یا ارتباط Wireless باشه ارتباط میگیره با دیتابیس که قبلش باید چند نکته رعایت کنی که این آموزش http://s6.picofile.com/file/82266970...Twork.swf.html گفته و دومی این سورس بنده هم خیلی کمک میکنه به شما بابت کدنویسی شبکه https://barnamenevis.org/showthread.php?554595-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B4 %D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C
    و این هم بگم برای برنامه نویسی شبکه اون نکته ها رو توجه کنید در فیلم آموزشی و رشته اتصال به جای آدرس محلی IP آدرس بدید اتصال برقرار میشه بدون مشکل
    چون بهترین سبک کدنویسی در شبکه ADO هستش بخاطر سرعت برنامه بهتر باشه اگه از تکنولوژی EF در برنامه شبکه استفاده کنید به مرور زمان فاتحه برنامه تحت شبکه تو EF خونده هستش بخاطر کندی سرعت در لود اطلاعات که با اطلاعات زیاد در EF بیشتر میشه ولی در ADO این نگرانی لود زیاد نیست ولی تو EF خیلی زیاد هستش

نقل قول نوشته شده توسط davidrobert مشاهده تاپیک
    دوست عزیز این آموزش طریقه شبکه کردن فرق نمیکنه چه LAN,Network یا ارتباط Wireless باشه ارتباط میگیره با دیتابیس که قبلش باید چند نکته رعایت کنی که این آموزش http://s6.picofile.com/file/82266970...Twork.swf.html گفته و دومی این سورس بنده هم خیلی کمک میکنه به شما بابت کدنویسی شبکه https://barnamenevis.org/showthread.php?554595-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B4 %D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C
    و این هم بگم برای برنامه نویسی شبکه اون نکته ها رو توجه کنید در فیلم آموزشی و رشته اتصال به جای آدرس محلی IP آدرس بدید اتصال برقرار میشه بدون مشکل
    چون بهترین سبک کدنویسی در شبکه ADO هستش بخاطر سرعت برنامه بهتر باشه اگه از تکنولوژی EF در برنامه شبکه استفاده کنید به مرور زمان فاتحه برنامه تحت شبکه تو EF خونده هستش بخاطر کندی سرعت در لود اطلاعات که با اطلاعات زیاد در EF بیشتر میشه ولی در ADO این نگرانی لود زیاد نیست ولی تو EF خیلی زیاد هستش
    دوست عزیز لطفا شایعه پراکنی نکنید، یعنی چی در EF لود اطلاعات زیاده و Ado بهترین سبک کد نویسیه؟؟!! قطعا شما بلد نبودی با EF و Linq کوئری بزنی وگرنه توی EF ما همچین مشکلی نداریم که به مرور زمان فاتحه برنامه خونده بشه قطعا باید توی کوئری نویسی دقت به خرج بدین:
    1. فقط پراپرتی یا ستونهایی رو واکشی کنین که در اون مرحله نیاز دارین، نه اینکه بیاین از 100 تا ستون یک جدول که شما فقط 5 تاشو نیاز داری بیای همه اون 100 تارو واکشی کنی در اینحالت بله برنامه با مشکل مواجه میشه و سربار زیادی خواهد داشت اما فرقی نمیکنه که چه تکنولوژی برای ارتباط با دیتابیس استفاده میکنین در هر دو حالت ADO و EF این موارد وجود داره
    2. از lazy loading تا حد امکان استفاده نکنین و فقط در مواردی که واقعا معلوم نیست به پراپرتی نیاز خواهید داشت یا نه ازش استفاده کنید در بقیه موارد به جاش از Eager loading استفاده کنین که کوئری های اضافی و بیخود به سمت دیتابیس فرستاده نشن

نقل قول نوشته شده توسط mr.sirwan مشاهده تاپیک
    دوست عزیز لطفا شایعه پراکنی نکنید، یعنی چی در EF لود اطلاعات زیاده و Ado بهترین سبک کد نویسیه؟؟!! قطعا شما بلد نبودی با EF و Linq کوئری بزنی وگرنه توی EF ما همچین مشکلی نداریم که به مرور زمان فاتحه برنامه خونده بشه قطعا باید توی کوئری نویسی دقت به خرج بدین:
    1. فقط پراپرتی یا ستونهایی رو واکشی کنین که در اون مرحله نیاز دارین، نه اینکه بیاین از 100 تا ستون یک جدول که شما فقط 5 تاشو نیاز داری بیای همه اون 100 تارو واکشی کنی در اینحالت بله برنامه با مشکل مواجه میشه و سربار زیادی خواهد داشت اما فرقی نمیکنه که چه تکنولوژی برای ارتباط با دیتابیس استفاده میکنین در هر دو حالت ADO و EF این موارد وجود داره
    2. از lazy loading تا حد امکان استفاده نکنین و فقط در مواردی که واقعا معلوم نیست به پراپرتی نیاز خواهید داشت یا نه ازش استفاده کنید در بقیه موارد به جاش از Eager loading استفاده کنین که کوئری های اضافی و بیخود به سمت دیتابیس فرستاده نشن
    سلام دوست عزیز بحث شایعه پراکنی نیست بنده هم با EF کدنویسی کردم و هم با .LINQ کدنویسی سمت سرور من خیلی دارم و ممکن برای چندین بررسی به سمت سرور بالغ به 10 بار حداقل سر بزنم.
    من سر برنامه شبکه که نوشتم بودم و Client هم تست گرفتم که نیاز داشتم برای چندین اطلاعات Autocomplete داشته باشم اطلاعات زیاد نداشتم برای هر کوئری که خیلی جزئی بود چند ثانیه کشید بیاره روی بستر شبکه تست گرفتم سر اون هم کلی سرعت لوده کشید. و چندین عملی بررسی به سمت سرور و ثبت داشتم عمل اون هم کلی کشید.
    یعنی بنده 6 تا رکورد میخوام بیارم از یک جدول برای نمایش به صورت Autocomplete برای چند تا کادر متن نزدیک به 20 ثانیه کشید و اطلاعات به 15 تا رکورد شد نزدیک به یک دقیقه شد.
    اما الان با روش ADO به صورت Helper بالغ به 28 هزار تا رکورد نه یک بار 6 بار برای 6 تا کادر متن و همین طور کوئری بین 5 تا جدول برای باز خوانی و بررسی و 5 تا عمل ذخیره و ویرایش برای یک فرم که فرم اصلی و کلی مدیریتی برنامه بنده رو داره و 30 هزار خط کد به نوع های مختلف بررسی نوشتم هم تحت شبکه خوب جواب میده و سریع فرم بنده لوده میشه و هم Client .
    دوم در روش procure نویسی شما مشکل کوئری نویسی ندارید چون توسط خود اسکیول کوئری نوشته میشه. و کوئری نویسی حتی پیچیده اش هم توسط اسکیول سرور راحت نوشته میشه با کمترین زمان ممکن و با فایل Helper با سرعت بالا و با دو تا پارامتر تمام دستورات procure مدیریت میشه و کدنویسی زیادی هم انجام نمیشه و درگیری کوئری نویسی به حالت های مختلف که توسط EF از نظر شما نیست ولی از نظر بنده زیاد کوئری های مختلف کلی زمان بگزاری مثلا 30 دقیقه زیاد نمیگم اون کوئری پیچیده که کلی دستورات پیچیده داخلش به کار بره و عمل محاسبه هم داشته باشه کوئری EF در برنامه زمانبریش بیشتر هستش و اگه مشکلی هم تو برنامه بر بخوره در روش EF شما مجبور ید برنامه روی سیستم خودتون بابت کوئری تغییر بدید و یک نسخه دیگه به مشتری بدید ولی در procure نویسی نیاز نیست کوئری روی دیتابیس درست میکنید و تحویل مشتری میدید . دوم روش خطرناک که بیشتر کاربران دیدم حتی بزرگترین شرکت داخلش کار میکردم نرم افزار که ساخته بود رشته اتصال ش داخل App.config بود که راحت رشته اتصال با کلیک راست روی فایل میشد مشاهده کرد و وقتی اون از کنار برنامه پاک کنی میگاید دیده نمیشه ولی یه مسیر دیگه فایل app.config تو خودش داره و دست یک شخص ه ک ر بی فته باز فاتحه برنامه خونده هستش چون کان کشن درون App.config هستش و باز امنیت نرم افزار و دیتابیس به خطر میافته درسته کار راحت کرده EF و شی گرا شده ولی منم برای اینکه کدنویسی ADO راحت باشه خود ADO کدهای مورد نیاز به صورت شی گرا درآوردم از Ef هم راحتر هستش و کدنویسی EF اگه دو لایه هستش در تکنولوژی ADO من با یک لایه کل برنامه رو مدیریت میکنه فایل بنده دانلود کنید بررسی کنید اون موقع نظر بدید.

جدا این پست 5 سال پیش بنده هستش که با EF برنامه نوشتم https://barnamenevis.org/showthread.p...DA%98%DB%8C-EF
    بنده کدنویسی و کوئری نویسی ام 5 سال پیش انجام دادم و بعد از اون مورد هم باز انجام دادم ولی سر مسئله سرعت برنامه تحت شبکه اصلا بنده رو راضی نمیکرد و به همین خاطر در ADO روش Helper استاد بزرگم بنده کمک کرد و الان کاهش کدنویسی که با ADO هستش فکر نکنم با EF باشه تازه بنده خیلی از کدها رو دیگه روی برنامه نمینویسیم و بیشتر فیلد ها رو برای محاسبه به دیتابیس نمیرفرستم چون با فرستادن چند فیلد جزئی به دیتابیس و وقتی دیتابیس اون رکورد میگیره خودش باقی محاسبات توسط Trigger انجام میده و از خیلی موارد محاسباتی خیالم راحت که اطلاعاتم سمت سرور آسیب نمیبینه و کل سرور اشغال نمیشه و فقط رکوردی که سمت سرور میره فقط اون یک دونه اشغال میشه و چون فقط یک رکورد هستش به همین خاطر توسط سرور به چشم نمیاد
    آخرین ویرایش به وسیله davidrobert : سه شنبه 20 فروردین 1398 در 22:52 عصر

من سر برنامه شبکه که نوشتم بودم و Client هم تست گرفتم که نیاز داشتم برای چندین اطلاعات Autocomplete داشته باشم اطلاعات زیاد نداشتم برای هر کوئری که خیلی جزئی بود چند ثانیه کشید بیاره روی بستر شبکه تست گرفتم سر اون هم کلی سرعت لوده کشید. و چندین عملی بررسی به سمت سرور و ثبت داشتم عمل اون هم کلی کشید.
    یعنی بنده 6 تا رکورد میخوام بیارم از یک جدول برای نمایش به صورت Autocomplete برای چند تا کادر متن نزدیک به 20 ثانیه کشید و اطلاعات به 15 تا رکورد شد نزدیک به یک دقیقه شد.
    خواهشا اگر براتون مقدوره کدی که همون زمان برای این autocomplete استفاده کردین رو بذارین، چون واقعا این حرفی که شما میگین غیرمنطقیه، برای 6 تا که هیچ برای 1000 تا رکورد 20 ثانیه طول نمیکشه، پس احتمال خیلی قوی مشکل از کوئریتون بوده و اینکه قدرت سرور و بستر شبکه و تجهیزاتش هم در امر سرعت بسیار تاثیر گذاره

نقل قول نوشته شده توسط mr.sirwan مشاهده تاپیک
    خواهشا اگر براتون مقدوره کدی که همون زمان برای این autocomplete استفاده کردین رو بذارین، چون واقعا این حرفی که شما میگین غیرمنطقیه، برای 6 تا که هیچ برای 1000 تا رکورد 20 ثانیه طول نمیکشه، پس احتمال خیلی قوی مشکل از کوئریتون بوده و اینکه قدرت سرور و بستر شبکه و تجهیزاتش هم در امر سرعت بسیار تاثیر گذاره
    بله به نکته خوبی اشاره کردید شما منظورم این نکته شما هستش
    اینکه قدرت سرور و بستر شبکه و تجهیزاتش هم در امر سرعت بسیار تاثیر گذاره
    بستر شبکه من اگه ضعیف هم بود نباید افتد سرعت کلی داشته میشود و بنده چند ماه پیش باز تست کوئری نویسی با EF گرفتم و بنده رو عصبی کرد به همین خاطر به کل با EF خداحافظی کردم چون دیدم ارزش نداره وقتم بابت کدنویسی بزارم که کند هستش.
    بنده اولش نوشتم حذفش کردم ولی باز یه بررسی دیگه کردم دیدم روی سیستم دارم چون هرچی از EF داشتم رو حذف کردم ولی شانس شما داشتم این هم لینک دانلودش
    http://s8.picofile.com/file/83570263...e_Full.7z.html
    آخرین ویرایش به وسیله davidrobert : چهارشنبه 21 فروردین 1398 در 12:35 عصر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 20:28 عصر
  2. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 30 بهمن 1392, 09:31 صبح
  3. سورس فارسی نویس، نوشتن فارسی در برنامه هایی که زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنند
    نوشته شده توسط سید حمید حق پرست در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:00 صبح
  4. سوالی در مورد متنهای فارسی و ادیت فارسی در گوشیهای که فارسی پشتیبانی نمیکنند
    نوشته شده توسط Mehran_Asghari در بخش Java ME : نگارش میکرو جاوا
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 21 بهمن 1385, 17:37 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •