با سلام خدمت اساتید

من رشتم الکترونیک بود(درسم تموم شد).ولی از دوران راهنمایی برنامه نویسی رو به صورت خود اموز یاد گرفتم.الان هم در یک شرکتی برای برنامه نویسی میکرو کار میکنم.توی برنامه نویسی مشکلی ندارم و به زبان سی کاملا مسلط هستم ولی تا حالا از الگوریتم برای برنامه نویسی استفاده نکردم.چند روز پیش توی اینترنت یک مطلبی دیدم برای برنامه نویسی یکی از اولین صفینه های فضایی,به بلندای 1.5 متر دفتر روی هم چیده بود و نوشته بود الگوریتم های مربوط به این صفینه رو ابتدا در این دفتر ها نوشتند(کاری به راست یا دروغ بودنش ندارم)چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که چگونه برای پروژه های بزرگ مثلا مثل همین صفینه یا یا نرم افزار هایی مثل خانواده ی CAD ها ,الگوریتم مینویسند؟؟؟؟؟یا اصلا الگوریتم مینویسیند؟!

من خودم از الگوریتم در برنامه های پروژه های دانشگاهی یا زمانی که به دیگران برنامه نویسی آموزش میدادم استفاده کردم و میدونم که چقدر خوبه برای نوشتن یک برنامه با نوشتن الگوریتم شروع کرد ولی چیزی که هست اینه که برای پروژه های شرکت که نسبتا بزرگ هم هستند اصلا نمیتونم الگوریتم بنویسم.باید چیکار کنم یا بهتره بگم برای نوشتن الگوریتم پروژه های بزرگ باید از کجا شروع کرد یا چکار کرد؟؟؟

دوستانی که تحصیلات آکادمیکی برنامه نویسی دارند لطفا جواب بدند,آیا در تحصیلات دانشگاهی میشه به این مهارت دست پیدا کرد؟

الان تازه میخوام برای شرکت یک پروژه ی جدیدی رو شروع کنم(یکمی شروع کردم)دوست دارم با الگوریتم پیش برم ,لطفا راهنمایی کنید.