نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: اتصال فضای ابری به نرم افزار

اتصال فضای ابری به نرم افزار

سلام دوستان

قصد دارم یک نرم افزار تحت ویندوز (یا اپلیکیشن اندروید) رو به فضای ابری متصل کنم. هر کاربر باید به فایل های خودش بتونه دسترسی داشته باشه. برای شروع نمیخوام هزینه ها زیاد بشه. راهی هست که از فضاهای ابری رایگانی که موجود هست استفاده کنم و بین کاربران تقسیمش کنم؟ (مثل گوگل‌درایو، دراپباکس و ...)

کدوم روش بهتره؟
    1- روش رسمی و قانونی که بشه مستقیما از سمت گوگل‌درایو یا ... فضا رو بین کاربران تقسیم کرد و هر کدومشون یوزر پس جداگانه برای دسترسی داشته باشند ولی از طریق نرم افزاری که من طراحی میکنم. (شدنیه؟)
    2- استفاده از سرور که به یک اکانت گوگل‌درایو یا ... متصل بشه و دسترسی کاربران رو به فایل هاشون مدیریت کنه.
    3- ؟

نقل قول: اتصال فضای ابری به نرم افزار

کسی نیست؟ تاپیک در جای مناسبی هست؟!

کاربر دائمی آواتار Nabi
    محل زندگی
    اهواز

روش 1 رو اطلاعی ندارم ولی حتی اگرم امکان پذیر بود، بازم راه 2 رو ترجیح میدادم.
    چراکه در این روش خودم مدیریت منابع و سیستم فولدر بندی رو مطابق نیاز و دلخواه خودم طرح ریزی میکنم.
    مثلاً میشه برای هر کاربر یک UUID تخصیص داد که به ازای هر کاربر، یک فولدر به همون نام UUID ایجاد کرد و فایلهای خودش رو توی اون بریزه و مدیریت کنه.
    البته از سمت کلاینت مستقیم به فضای ابری وصل نشو به خاطر مسائل امنیتی و بهتره که یک سرویس و api بنویسی که احراز هویت روی سرور خودت صورت بگیره و از توی سرور به فضای کلود متصل بشه.

نقل قول نوشته شده توسط Nabi مشاهده تاپیک
    روش 1 رو اطلاعی ندارم ولی حتی اگرم امکان پذیر بود، بازم راه 2 رو ترجیح میدادم.
    چراکه در این روش خودم مدیریت منابع و سیستم فولدر بندی رو مطابق نیاز و دلخواه خودم طرح ریزی میکنم.
    مثلاً میشه برای هر کاربر یک UUID تخصیص داد که به ازای هر کاربر، یک فولدر به همون نام UUID ایجاد کرد و فایلهای خودش رو توی اون بریزه و مدیریت کنه.
    البته از سمت کلاینت مستقیم به فضای ابری وصل نشو به خاطر مسائل امنیتی و بهتره که یک سرویس و api بنویسی که احراز هویت روی سرور خودت صورت بگیره و از توی سرور به فضای کلود متصل بشه.
    متشکرم

این فضاهای ابری رایگان برای اتصال با سرور و کلاینت به یک صورت رفتار می کنن؟ یعنی متوجه تفاوت این دو تا نمیشن؟ منظورم گذاشتن فیلترهای امنیتی بیشتر برای سرور هست. مثل Captcha و ...

کاربر دائمی آواتار Nabi
    محل زندگی
    اهواز

خیلی مشخص متوجه مورد سوالتون نشدم.
    اما در مورد فضای ابری رایگان اطلاعی ندارم مگر به طور مشخص اسم ببرید شاید تجربه ای داشته باشم.
    به نظرم دنبال سرویس هایی باشید که فضای مورد نیاز رو با دسترسی های استاندارد برای برنامه نویسی ارائه کنند. یعنی همون ارائه API یا دسترسی FTP بود.

نقل قول نوشته شده توسط Nabi مشاهده تاپیک
    خیلی مشخص متوجه مورد سوالتون نشدم.
    اما در مورد فضای ابری رایگان اطلاعی ندارم مگر به طور مشخص اسم ببرید شاید تجربه ای داشته باشم.
    به نظرم دنبال سرویس هایی باشید که فضای مورد نیاز رو با دسترسی های استاندارد برای برنامه نویسی ارائه کنند. یعنی همون ارائه API یا دسترسی FTP بود.
    - منظورم این بود که فضاهای ابری، تفاوت نوع استفاده کننده رو تشخیص میدن؟
    آیا تشخیص میدن که کسی که وارد شده (می خواد از خدمات ابری استفاده کنه)، واقعا یک شخص هست که با سیستمش داره وارد میشه یا یک سرور هست که به طور اتوماتیک وارد شده؟
    و به دنبالش آیا برای ورود از طریق سرور، سخت گیری خاصی انجام میدن؟
    مهم هم نیست که کدوم یکی از سرویس های ابری باشه، من فقط به دنبال رایگان بودنش هستم. هر کدومش تجربه دارید به من کمک میکنه.

- سرویس های رایگانی با امکان ارائه API یا دسترسی FTP سراغ دارین؟

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 18 مهر 1394, 23:57 عصر
  2. پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 05 شهریور 1393, 19:44 عصر
  3. پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 12 دی 1391, 17:09 عصر
  4. پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 05 اسفند 1390, 18:25 عصر
  5. پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 09 شهریور 1390, 16:06 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار