نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: آپدیت نشدن entity framework بعد از اعمال تغییر در بانک اطلاعاتی در اس کیو ال

کاربر جدید آواتار ehsanrastgoo
    محل زندگی
    شيراز

Lightbulb آپدیت نشدن entity framework بعد از اعمال تغییر در بانک اطلاعاتی در اس کیو ال

با سلام خدمت دوستان
    راستش دارم یه پروژه رو مینویسم الان وسط کارم جداول دیتابیسم رو تو sql تغیر میدم بعد از این که مدلم رو تو سی شارپ 2019 آپدیت میکنم و میخام از فیلد های جداولم استفاده کنم فیلد ها رو نمیشناسه
    انگار که فقط تو دیزاین مدل تغیراتم رو شناخته وقتی هم برنامه رو ران میکنم از روابطم جدولام خطا میگیره و میگه این روابط و کلید ها لود نشد لطفا اگه ممکنه کمک کنید کچلم کرده
    در ضمن بعد از اپدیت ریبیلد هم میکنم

نقل قول: آپدیت نشدن entity framework بعد از اعمال تغیر در بانک اطلاعاتی در اس کیو ال

اگه نوع فیلد تغییر بدید دیگه آپدیت کار نمیکنه چون به صورت ویزارد هستش ساخت EF به همین خاطر باید کامل Model که برای ارتباط با دیتابیس توسط EF ساخته پاک کنید و دوباره مدل بسازید و قبل از ساختن دوباره مدل از app.config رشته اتصال پاک کنید که دردسر نسازه چون این یکی از ضعف های EF وقتی نوع فیلد یا ارتباط عوض کنید و تو ویزارد بخواهید آپدیت کنید EF این تغییرات بیشتر موقع متوحه نمیشه و کامل اون Model باید پاک کنید و دوباره دیتابیس بهش بگید ولی قبلش باید رشته اتصال قبلی که داخل app.config هستش پاک کنید که وقتی دوباره ارتباط بهش میدید تا رشته اتصال میسازه که دیگه تکراری رشته اتصال نسازه.

کاربر دائمی آواتار abdullah20
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: آپدیت نشدن entity framework بعد از اعمال تغیر در بانک اطلاعاتی در اس کیو ال

با درود
    اگر به هر دلیلی مجبور به اضافه مجدد شدید، نیازی نیست کل مدل را حذف یا تغییری در کانکشن استرینگ بدید
    کافیه کلاس مربوط به جدول تغییر یافته را از داخل مدل حذف و راست کلید و ...update را بزنید و از تب اول یعنی Add جدول را مجدد به مدل اضافه و ذخیره کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله abdullah20 : پنج شنبه 19 اردیبهشت 1398 در 16:09 عصر

محل زندگی
    شيراز

دوست عزیز میشه دقیقا توضیح بدید باید چه کارایی رو انجام بدم برا پاک کردن EF و دوباره Add کردن اون البته به طور کلی بلدم ولی قلقهاش و این که جه پیش خواهد آمد رو نمیدونم مثل همین که گفتید تو App.Config باید آدرس رو عوض کنم آخه پروژم مهمه نمیخام که به هم بریزه ممنون میشم

محل زندگی
    شيراز

ببینید هم میخام تغییر بدم هم این که یه جدول دیگه ایجاد کردم ولی همین تغییری که شما میگید هم هنجام دادم ینی تو یکی از جدولام فیلد اضاف کردم و تو کلاس آن به صورت دستی اون رو تغیر دادم ولی موقه اجرا گیر میده

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

با سلام
    در روش DBFirst ابتدا تغییرات رو در Sql Server اعمال کنید
    مدل رو باز کنید و در یک فضای باز کلیک راست کنید و Update Model From Database
    موفق باشید
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

محل زندگی
    شيراز

نقل قول نوشته شده توسط danialafshari مشاهده تاپیک
    با سلام
    در روش DBFirst ابتدا تغییرات رو در Sql Server اعمال کنید
    مدل رو باز کنید و در یک فضای باز کلیک راست کنید و Update Model From Database
    موفق باشید

با سلام عزیز همین کار رو انجام دادم ولی نمیشد

محل زندگی
    شيراز

نقل قول نوشته شده توسط davidrobert مشاهده تاپیک
    اگه نوع فیلد تغییر بدید دیگه آپدیت کار نمیکنه چون به صورت ویزارد هستش ساخت EF به همین خاطر باید کامل Model که برای ارتباط با دیتابیس توسط EF ساخته پاک کنید و دوباره مدل بسازید و قبل از ساختن دوباره مدل از app.config رشته اتصال پاک کنید که دردسر نسازه چون این یکی از ضعف های EF وقتی نوع فیلد یا ارتباط عوض کنید و تو ویزارد بخواهید آپدیت کنید EF این تغییرات بیشتر موقع متوحه نمیشه و کامل اون Model باید پاک کنید و دوباره دیتابیس بهش بگید ولی قبلش باید رشته اتصال قبلی که داخل app.config هستش پاک کنید که وقتی دوباره ارتباط بهش میدید تا رشته اتصال میسازه که دیگه تکراری رشته اتصال نسازه.

بازم سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایت همین کار رو انجام دادم درست شد مجبور شدم مدلمو پاک کنم و دوباره بسازم ممنون از راهنماییت

خواهش تغییر دادن نوع فیلد یا ارتباط چون روی یک کلاس نیست و خیلی جاها دیگه باید تغییر کنه چون انجام نمیشه این تغییر بایستی مدل از ریشه پاک و دوباره ساخته بشه که میشه گفت یکی از ایراد های EF دو سال یش سر MVC باهاش برخورد کرده بودم.

کاربر دائمی آواتار ali_md110
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول: آپدیت نشدن entity framework بعد از اعمال تغییر در بانک اطلاعاتی در اس کیو ال

بکارگیری EF Designer یا Database First جهت آموزش و آشنایی کاربران تازه کار با EF هست
    روش ارجح بکارگیری EF Code First هست که این مشکلات را ندارد

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: نحوه اپدیت کردن Model1.edmx پس تغییرات در دیتابیس؟ (Entity Framework)
    نوشته شده توسط 1000net در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 17 اسفند 1393, 21:37 عصر
  2. ویدیو آموزشی Entity Framework
    نوشته شده توسط hsdnhd در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 10
    آخرین پست: جمعه 27 تیر 1393, 18:35 عصر
  3. خبر: سایت فارسی برای دانلود ویدیو در مورد entity framework
    نوشته شده توسط oliya24 در بخش مقالات مرتبط با Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 21 مرداد 1392, 12:27 عصر
  4. سوال: رمز عبور برای اس کیو ال با Entity framework
    نوشته شده توسط jalil_m در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:01 عصر
  5. ویدیو های آموزشی جدید از ENTITY FRAMEWORK
    نوشته شده توسط amir3321 در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 14 دی 1390, 10:06 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •