نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: نحوه اتصال از asp.net core به nodeJS

نحوه اتصال از asp.net core به nodeJS

با سلام، من میخوام از طریق ASP.NET Core به NodeJS متصل بشم به این صورت که از وب سرور NodeJS برای Real-Time همون socket.io استفاده کنم و بقیه پروژه و محاسبات با .net انجام بشه و در واقع یک کانال ارتباطی بین .net با NodeJS میخوام و بصورت Event باشه مثلا داده ای که کلاینت به سرور NodeJS ارسال میکنه شناسایی بشه و یک Event از .net رو صدا بزنه و مقادیر دریافتی و Socket.id رو برای .net ارسال کنه و همینطور اگر نیاز بود داده متنی و socket.id رو به NodeJS بدم که NodeJS وظیفه ارسال اطلاعات داشته باشه. میخواستم ببینم یه همچین کاری امکانپذیر هستش؟ و اگر هستش رفرنسی بهم معرفی کنید. تشکر

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: نحوه اتصال از asp.net core به nodeJS

من به .net مسلط نیستم شاید درست متوجه نشده باشم چی گفتی شما
    ولی اگه منظورت اینه که میخای نود فقط نقش سرور برای دریافت و ارسال دیتتا بین کلاینت ها رو داشته باشه که بله میشه

اول یاد بگیر چجوری یه سرور ساده تو نود بسازی و داده ارسال و دریافت کنی که البته خیلی سادست
    به طور خلاصه یه سری رویداد توی سرور و کلاینت تعریف میکنی بعد اینا رویداد های هم رو صدا میزنن و دیتا میفرستن بهش

بعد سرچ کن ببین که چجوری میشه با پلتفرم مد نظرت به سرور نود وصل شد و رویداد تعریف کرد
    اگه در بستر وب هستی که با javascript راحت میتونی همه اینکارارو سمت سرور و کلاینت انجام بدی

نقل قول: نحوه اتصال از asp.net core به nodeJS

نقل قول نوشته شده توسط plague مشاهده تاپیک
    من به .net مسلط نیستم شاید درست متوجه نشده باشم چی گفتی شما
    ولی اگه منظورت اینه که میخای نود فقط نقش سرور برای دریافت و ارسال دیتتا بین کلاینت ها رو داشته باشه که بله میشه

اول یاد بگیر چجوری یه سرور ساده تو نود بسازی و داده ارسال و دریافت کنی که البته خیلی سادست
    به طور خلاصه یه سری رویداد توی سرور و کلاینت تعریف میکنی بعد اینا رویداد های هم رو صدا میزنن و دیتا میفرستن بهش

بعد سرچ کن ببین که چجوری میشه با پلتفرم مد نظرت به سرور نود وصل شد و رویداد تعریف کرد
    اگه در بستر وب هستی که با javascript راحت میتونی همه اینکارارو سمت سرور و کلاینت انجام بدی
    دوست عزیز تشکر بابت جوابتون ولی منظور من نحوه استفاده از NodeJS و اتصال کلاینت ها تو پلتفرم های مختلف نبود اینو میدونم خودم چطوری میشه از NodeJS استفاده کنم چه داده بفرستم چه داده دریافت کنم بصورت Socket و حتی مشکلی با وب یا اندروید یا ios بودن کلاینت ها هم ندارم، بلکه منظور من این بود که چطوری میتونم تو بخش backend و با asp.net با nodeJS ارتباط برقرار کنم، سرچ هم زیاد کردم ولی جواب درستی پیدا نکردم البته چیزهایی پیدا کردم مثلا میشه در .net کتابخونه ای به صورت async نوشت و اونو کامپایل کرد و فایل dll بدست اومده رو داخل پوشه NodeJS ریخت و از طریق NodeJS بهش متصل شد و دقیقا مثل یک function ازش استفاده کرد ولی باز این روش بدرد کار من نمیخوره و من میخوام یک کانال ارتباطی بین NodeJS و پروژه .net خودم داشته باشم البته یه چیزهایی مثل redis pub/sub رو پیدا کردم اطلاعاتی در موردش پیدا نکردم.

تاپیک های مشابه

1. نمونه کد اتصال به درگاه پاسارگاد به زبان برنامه نویسی net core mvc 2
    نوشته شده توسط bahmansh در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 21 اسفند 1397, 09:19 صبح
  2. nodejs در سرور
    نوشته شده توسط hosseinaryai در بخش Node.js
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 05 مرداد 1397, 13:42 عصر
  3. ساخت ربات تلگرام با Nodejs
    نوشته شده توسط mohammad092 در بخش Node.js
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 01 آذر 1396, 10:12 صبح
  4. اتصال به اینترنت هنگام ساخت پروژه NodeJS
    نوشته شده توسط manoto1371 در بخش Node.js