نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: مشکل در ارتباط سه جدول و یک فرم

مشکل در ارتباط سه جدول و یک فرم

سلام
    یک جدول دارم که توی اون ۱۳ معیار هست و هرکدوم یک ID داره بعنوان primary key .
    در جدول شماره دو برای هر معیار یک سری آیتم با امتیاز قرار داده شده. مثلا معیار شماره ۱ چهار آیتم داره با امتیازهای ۱۰۰ ، ۷۵ ، ۵۰ ، ۲۵ و بهمبن ترتیب برای بقیه معیارها. این آیتم ها هم هر کدوم یک ID دارن و ارتباط این دو جدول براساس ID جدول شماره یک هست.
    در یک جدول دیگه قراره براساس این معیارها و آیتمها امتیاز دهی بشه. جدول به این صورت که در هر ردیف یک ID داره بعنوان primary key و باید به تمامی آیتمها امتیازدهی بشه. در این جدول، معیارهای جدول اول با شماره ID خودشون ذکر میشن. یعنی یک فیلد هست که براساس شماره ID معیارهاست.

سوال من در مورد فرمی هست که درست کردم. میخوام که توی سابفرم تمامی این معیارها نشون داده بشه و در ستونی دیگه بتونم برای هر معیار، آیتمهای مربوط به خودش و امتیاز اونها رو کاربر بتونه ببینه و براساس اون، توی یک فیلد دیگه امتیاز بده به معیارها...

ولی مشکل اینه که وقتی سابفرم رو براساس جدول سوم میسازم همه معیارها نشون داده نمیشه، نهایت کاری که تونستم بکنم این بود که بصورت combo box نشونشون بدم و کاربر انتخاب کنه معیار رو و توی ستون دیگه امتیاز رو بنویسه. چون باید به همه معیارها امتیاز بده میخوام هربار که فرم باز میشه توی سابفرم تمامی معیارها نشون داده بشه و نیازی به انتخاب معیار نباشه

نقل قول: مشکل در ارتباط سه جدول و یک فرم

سلام نمونه بذاری راحتتر میشه کمک کرد و زودتر جواب میگیری

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •