سلام من در حال تحلیل دیتابیس ۱ اوتماسیون هستم که شامل ۲ بخش می‌شه

بخش ۱ که اطلاعاتی از کارگاهای تعمیرات این شرکت در اون نگهداری می‌شه که شامل انبار قطعات ثبت دستگاها وارد شده جهت تعمیر ،اطلاعات تعمیر و قطعات مصرف شده جهت تعمیر میباشد

بخش ۲ شامل اطلاعات نگهداری از دستگهای در حال استفاده هست مثل پمها تابلوهای برق و... که روال خاص خودشونو داره چکاب‌های روزانه هفتگی ماهیانه و.... که در نهایت شعبه اصلی‌ می‌خواد به صورت لحظه‌ای این اطلاعات رو رسد کنه حالا چالش من اینه که این سیستم باید این ویژگی رو داشته باشه که بتونه شعبه جدید ایجاد کنه و اون شب شامل ۲ بخش بالا که گفتم باشه
یعنی‌ توی هر شب ایجاد شده اطلاعات قسمت کارگاها و قسمت نگهداری جدا ذخیره باشه من ۲ روش در نظر دارم که این دیتابیس رو پیاده سازی کنم

۱ اینکه یک دیتابیس مشترک درست کنم که در اون بخشها جدا تعریف شده باشن بعد توی جدول مربوط به هر موجودیت کلید خروجی اون شعبه رو ذخیره کنم مثلا توی جدول انبار کلید خروجی شعبه و کارگاهو واسه هر کالا تعریف کنم که مشخص باشه این کالا واسه انبار کدوم شعبه و کدوم کارگاه از اون شعبه هست و به همین شکل برای تمام موجودیت ها(دستگاها،بردهای تعمیری و ...) پیاده سازی شه یعنی هر دستگاه از کدوم شعبه و کدوم کارگاه اون شعبه هست

مشکل این روش اینه که حجم زیادی از اطلاعات توی دیتابیس ذخیره می‌شه و هر شعبه برای انجام هر عملیاتی باید دیتا‌های کل شعبات رو محاسبه کنه که باعث کم شدن سرعت پاسخ گویی برنامه می‌شه و اینکه تفکیک دادها و واکشی ها پیچیدگی‌ زیادی پیدا می‌کنه

۲ اینکه برای هر شعبه یک دیتابیس جدا تعریف کنم و در نسخه مدیریت تمام دیتاها رو از این دیتابیس ها به صورت دست بندی شده نمایش بدم

حالا از اساتید محترم خواهش می‌کنم منو رهنمایی کنند که به چه شکل این پیاده سازی رو انجام بدم و بهترین تحلیل رو داشته باشم امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.