نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: بورس

بورس

سلام دوستان
    من رشتم نرم افزار نیست و اطلاعات زیادی هم ندارم
    در بورس فعالیت میکنم و اوردر های خرید و فروش رو به صورت دستی توی سایت معاملات کارگزاری میزاریم.اما مشکل اینجاست که بعضی مواقع نیاز هست که بدون هیچ تاخیری دقیقا راس تایم مثلا ساعت9 اوردر خرید گذاشته بشه که این کار توسط دست و صفحه کلید کاملا غیر ممکنه.حالا من تو فکر اینم که اگر بشه یه نرم افزاری طراحی کرد که بتونه با سایت معاملات کارگزاری ارتباط برقرار کنه و ذستور خرید رو راس ساعت اعمال کنه بدون هیچ تاخیری.
    لطفا اگر اطلاعاتی برای حل این مسئله دارین بیان کنید
    با تشکر از پاسخ هاتون

نقل قول: بورس

نقل قول نوشته شده توسط h-o-s-e-i-n مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من رشتم نرم افزار نیست و اطلاعات زیادی هم ندارم
    در بورس فعالیت میکنم و اوردر های خرید و فروش رو به صورت دستی توی سایت معاملات کارگزاری میزاریم.اما مشکل اینجاست که بعضی مواقع نیاز هست که بدون هیچ تاخیری دقیقا راس تایم مثلا ساعت9 اوردر خرید گذاشته بشه که این کار توسط دست و صفحه کلید کاملا غیر ممکنه.حالا من تو فکر اینم که اگر بشه یه نرم افزاری طراحی کرد که بتونه با سایت معاملات کارگزاری ارتباط برقرار کنه و ذستور خرید رو راس ساعت اعمال کنه بدون هیچ تاخیری.
    لطفا اگر اطلاعاتی برای حل این مسئله دارین بیان کنید
    با تشکر از پاسخ هاتون
    سلام

امکان پذیر هست. اما اگر هدف شما اینه که سر خط و سریعتر از بقیه دستور خود را ارسال کنید این کار فایده ای ندارد. نکته پر اهمیت در این مورد داشتن نزدیک ترین سرور به هسته معاملات با پینگ کمتر و ارتباط مستقیم با هسته معاملات مثلا داشتن گپ سرور خلوت یا داشتن استیشن (که این موارد تنها در اختیار کارگزاری ها است)

برخی کارگزاری ها امکان درج پیش سفارش را دارند یعنی شما همه سفارشات خود را ابتدا ثبت می کنید و راس ساعت مورد نظر فقط دکمه ارسال آن را میزنید. می توانید قابلیت دو مرحله ای بودن ثبت سفارش را نیز بردارید (سوالی که پرسیده میشه آیا از ارسال سفارش خود مطمئن هستید) داخل تنظیماتش هست. اینجوری به محض زدن دکمه ارسال دستور شما ارسال میشه و برای بقیه دستورات هم می توانید تند تند دکمه ارسال را بزنید اگر هم خطا داد (مثلا هنوز ساعت 8.30 نشده است) می توانید دوباره روی دکمه ارسال کلیک کنید. دستورات خود را چند ثانیه قبل از ساعت مورد نظر ارسال کنید مثلا 4 ثانیه زودتر.

امکان ارسال گروهی دستورات از قبل ثبت شده نیز وجود دارد. همه را انتخاب کنید و دکمه ارسال را بزنید. در حال حاضر ارسال گروهی تنها از ساعت 8:35 دقیقه امکان پذیر است.

راه دیگر استفاده از متاتریدر هست که باید از کارگذاریهایی که متاتریدر دارند استفاده کنید اینجوری می توانید دستورات شرطی خرید و فروش درج کنید.

این هم در نظر بگیرید که با استفاده از استیشن می توان از ساعت 8 تا 8.30 دستورات را ثبت کرد و بصورت خودکار راس ساعت 8.30 دستورات به هسته معاملات ارسال می شوند (البته بصورت رندوم در صف قرار میگیرند) استیشن تنها در اختیار کارگزاری ها می باشد شما می توانید تلفنی یا حضوری دستورات خود را به کارگزاری دهید تا در استیشن درج کنند.

در هر صورت با وجود این همه رقیب امید چندانی به این کار وجود ندارد. مگر اینکه هدف شما ارسال دستورات شرطی باشد که بصورت پیشرفته آن با متاتریدر امکان پذیر است یا ساده تر آن تحت عنوان معاملات شرطی یا الگوریتمی در سامانه معاملات برخط وجود دارد.

سلام
    ممنون از پاسختون و از وقتی که گذاشتید
    راه هایی که بیان کردید با اون چیزی که من مد نظرم هست متفاوتن،من هدفم اینه راس ساعت 8:30 بدون حتی اختلاف میلی ثانیه ای دستور خرید ارسال بشه که این کار با روش هایی که گفتین و سفارش دستی امکان پذیر نیست.
    1-ثبت سفارش از ساعت 8:30 شروع میشه و زودتر از اون ممکن نیست.
    2-متاتریدر یک نرم افزار روسی هست و برای بورس ایران استفاده نمیشه و امکان برقراری ارتباط با هسته معاملات و کاگزاری رو نداره،نسخه ایرانی اون مفید تریدر هست که اونم امکان ترید بر روی چارت رو نداره و استفادش فقط برای تحلیل تکنیکال هست.
    3-اوردرهای خرید و فروش فقط از ساعت 8:30 فعال میشن و متوجه منظورتون نشدم از اینکه گفتین با استیشن میشه از ساعت 8 تا 8:30دستور رو ثبت کرد.

گفتین نوشتن چنین نرم افزاری ممکنه،میشه لطف بفرمایید بگین با چه زبانی باید نوشته بشه و اینکه کار خیلی سخت و حرفه ایی هست یا نه ؟؟؟من کمی زبان C++‎و پایتون کار کردم ،ایا میتونم خودم با صرف زمان و یادگیری از پسش بربیام و کدش رو بنویسم

ببینید چون تعداد دستورات زیادی بصورت همزمان برای سرور کارگزاری ارسال می شود دستور شما با اینکه راس ساعت 8.30 ارسال شده است چند ثانیه بعد توسط سرور پردازش می شود. من دستوراتم را 5 ثانیه زودتر از 8.30 ارسال می کنم به دلیل ترافیک بالا بعد از ساعت 8.30 نوبت پردازشش میرسه برای همین سفارش را قبول می کنه و معمولا در جای مناسب تری در صف قرار می گیرد.

2. فقط مفید نیست کارگزاری های دیگری نیز از همین پلتفرم استفاده کرده اند. حالا هر کدام اسم تجاری خودشون را روش گذاشتند. ولی همه همان متاتریدر است. من از مفیدتریدر استفاده کرده ام خرید و فروشش بدون مشکل کار می کنه.

3. زمانی که شما بصورت تلفنی یا حضوری به کارگزار مراجعه می کنید و سفارش خرید یا فروش میدهید کارگزار می تواند با استفاده از استیشن (کامپیوتری که تحت یک شبکه داخلی امن مستقیم به هسته معاملات وصل است) از ساعت 12.30 تا 2 ظهر برای فردا دستور ثبت کند یا همان روز از ساعت 8 صبح تا 8.30.

این ها را گفتم که متوجه باشید نوشتن برنامه هیچ کمی به شما نخواهد کرد.

اما در هر صورت با توجه به اینکه نیاز هست که سیستم لاگین و ثبت سفارش کارگزاری مربوطه را بررسی کنید باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. راحت ترین زبان php است اما هیچ محدودیتی برای انتخاب زبان ندارید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •