نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: تبدیل کدپیج فارسی ویندوز به کدپیج ایران سیستم

کاربر تازه وارد آواتار edisoon
    محل زندگی
    Iran

تبدیل کدپیج فارسی ویندوز به کدپیج ایران سیستم

من تابعی نوشتم که کدپیج فارسی ویندوز را به کدپیج ایران سیستم DOS تبدیل میکند و قصد دارم رشته ای را بصورت کدپیج ایران سیستم در محیط VB6 در یک فایل DBF ذخیره کنم. تا اینجاى کار مشکلی ندارم و رشته را به ایران سیستم تبدیل میکنم و در DBF ذخیره میکنم.
    ولی رشته ای که در فایل ذخیره میشود قابل خواندن نیست. یعنی کدهای فارسی آن بهم ریخته در DBF ذخیره میشود. در صورتیکه همان رشته را در فایل TXT ذخیره میکنم و هیچ مشکلی ندارد، اگر دوستان راه حلی برای این مشکل پیدا کرده اند ممنون میشوم مرا مطلع سازند چون بدجوری کارم گیر کرده. :(
    ممنون

محل زندگی
    Iran
    یعنی یکی نیست با این مشکل مواجه شده باشه؟?

شما برای باز کردن بانک از چه Provider ی استفاده می‌کنید. می‌تونید رشته آنرا بنویسید.
    برای اینکه از درستی پرووایدر خود مطمپن باشید عکس کارتان را انجام دهید. یعنی از بانک Dbf بخوانید و به ویندوزی تبدیل کنید . ببینید که آیا درست انجام می‌دهد یا نه ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    ادیسون عزیز
    وقتی شما اطلاعات را تبدیل کردید و در فایل text میریزید مشکلی نیست چون داخل یک فایل متنی محض میریزید اما وقتی داخل یک dbf میریزید جریان فرق میکند چون اینجا ویندوز کمی مشکل درست میکند .

محل زندگی
    Iran
    دست و پنجه همگی درد نکنه، مشکلم حل شد

سلام
    دوست عزیز مشکلت چگونه حل شد چون بنده نیز همین مشکل را دارم لطفا ادرس زیر را نگاه کن
    http://www.barnamenevis.org/vi...ED%E4%CF%E6%D2
    چگونه می توان از داخل برنامه این عملیات را انجام داد ( مقدار oem را به ansi تبدیل کرد )

سلام
    در مورد مطلب بالا ، چگونه می توان از داخل برناهه رجیستری را دستکاری نمود

سلام
    من عملیات بالا را در رجیستری انجام دادم اما مشکل حل نشد

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    نمی دونم کی از این کدپیج ایران سیستم می خواهیم دست برداریم؟

سلام
    دوست عزیز از جوابتان خیلی ممنون
    نمی دونم کی از این کدپیج ایران سیستم می خواهیم دست برداریم؟
    تمام شد

محل زندگی
    Iran
    خدمت دوستان عرض کنم که ما ها خیلی وقته دست از سر ایران سیستم برداشتیم ولی متاسفانه ادارات و بعضی از بانکها هنوز با ایران سیستم کار میکنند پس وقتی بانک از شما اطلاعاتی با همین فرمت میخواهد شما هم باید سر تعظیم فرود آورید و از هر زبونی برای برنامه نویسی استفاده میکنید لازم است که یک کانورتی برای این کدپیچ داشته باشید.

سلام
    دوست عزیز من هم مشکل شما را دارم چون کارمند هستم و در اداره با این مورد زیاد برخورد می کنم لطفا اگر به نتیجه رسیدی بنده را نیز راهنمائی کن

لطفا راه حل را بیان فرمایید چون من هم همین مشکل را دارم

من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی نمایید

دیسکت بیمه

من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی فرمایید

نقل قول نوشته شده توسط edisoon مشاهده تاپیک
    من تابعی نوشتم که کدپیج فارسی ویندوز را به کدپیج ایران سیستم DOS تبدیل میکند و قصد دارم رشته ای را بصورت کدپیج ایران سیستم در محیط VB6 در یک فایل DBF ذخیره کنم. تا اینجاى کار مشکلی ندارم و رشته را به ایران سیستم تبدیل میکنم و در DBF ذخیره میکنم.
    ولی رشته ای که در فایل ذخیره میشود قابل خواندن نیست. یعنی کدهای فارسی آن بهم ریخته در DBF ذخیره میشود. در صورتیکه همان رشته را در فایل TXT ذخیره میکنم و هیچ مشکلی ندارد، اگر دوستان راه حلی برای این مشکل پیدا کرده اند ممنون میشوم مرا مطلع سازند چون بدجوری کارم گیر کرده. :(
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز اگر ممکنه کد برنامه ای که نوشتی بزار تا ما هم استفاده کنیم چون من هم دنبال برنامه ای برای تبدیل کدپیج ویندوز به ایران سیستم هستم

دوست عزیز سلام
    به نظر بهتره به فایل Txt تبدیل کنید و برای تبدیل Txt به Dbf از Foxpro 2.6 استفاده کنید
    من که مشکل شما را داشتم ، به همین شکل که گفتم حلش کردم
    البته میتونید یک برنامه کوچک با فاکس پرو بنویسید که کارش اینست که txt را به Dbf تبدیل کند
    و از درون پروژه Vb این فایل برنامه فاکس را صدا بزنید ، اگه لازم شد بگو بیشتر توضیح بدم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •