نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: ساختن فایل اجرایی برای پروژه های جاوا

Question ساختن فایل اجرایی برای پروژه های جاوا

سلام
    چطوری می تونم از یک پروژه که با JBuilder7 نوشتم ، یک فایل اجرایی exe. یا jar. بسازم ؟
    خلاصه فایلی که برای run شدن نیاز به JBuilder نداشته باشه و بشه روی هر کامپیوتری اجرا بشه ؟

ممنون

میشه روند این کار رو دقیقاً بگید ؟
    من با native executable که انجام می دم ،‌آخرش می گه main class رو بدید ، کلاسی که متد main توشه رو می دم، آما باز ایراد می گیره که main class بدید.
    وقتی هم که فایل .jar می سازم و بعد می خوام اجرا کنم ، صفحه applet ام رو نمیاره !
    مشکل از کجاست ؟

کاربر دائمی آواتار persianshadow
    محل زندگی
    تهران
    خب اگه دارید اپلت می سازید که دیگه native executable فایل معنی نداره ؟

کاربر تازه وارد

Smile

ای برنامه نویس خوب

چند صد نفر متخصص در طی چندین سال زحمت سیستمی را بوجود آورده اند که با کمترین تغییر بتواند روی پلت فرم های مختلف اجرا شود. حالا بعد از این همه زحمت ما برنامه ای با این سیستم طراحی کنیم و بعد آن را به یک فایل اجرایی محدود تبدیل کنیم.

اگر بهتر توضیح بدی که به دنبال چه هستی بهتر میتونیم راهنمای ات کنیم. در مورد اپلت هم دو مورد وجود دارد.
    1 تهیه یک اپلت و تنظیمات آن
    2 تنظیمات مربوط به اجرای آن در فایل HTML
    مشکل شما میتواند به هر دو مورد ربط داشته باشد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    چطوری می تونم از یک پروژه که با JBuilder7 نوشتم ، یک فایل اجرایی exe. یا jar. بسازم ؟
    خلاصه فایلی که برای run شدن نیاز به JBuilder نداشته باشه و بشه روی هر کامپیوتری اجرا بشه ؟
    نمی‌دونم چرا همه جاوا رو با JBuilder شروع می‌کنند و نتیجه‌اش این می‌شه که نمی‌دونن برنامه‌های جاوا اول کامپایل می‌شن بعد اجرا، یا اینکه برای کامپایل شدن نیاز به JDK و برای اجرا شدن نیاز به JRE دارند نه JBuilder و اصولا نمی‌دونن جاوا چی‌چی هست.
    (اگر تند گفتم معذرت می‌خوام، منظورم کلی بود. چون هر وقت می‌بینم یه برنامه‌نویس جاوا بدون دونستن این مقدمات سراغ برنامه‌نویسی می‌ره اعصابم خورد می‌شه)

قبل از برنامه‌نویسی باید اول این چیزها رو یاد گرفت. پیشنهاد می‌کنم یه راهنمای کلی بدون جزییات برنامه‌نویسی درباره‌ی جاوا بخونید (در وب زیاد هست). یه مدت هم توی یه ویرایشگر معمولی کد بزنید و بعد توی خط فرمان (command line) دستی با دستور javac کامپایل کنید و با java اجرا، تا دستتون بیاد که موقع برنامه‌نویسی جاوا چه اتفاقاتی می‌افته که IDEها مثل JBuilder اونها رو در پشت صحنه انجام می‌دن. من خودم تقریبا همه‌ی برنامه‌های جاوامو تا حالا تقریبا این‌جوری نوشتم (نه دقیقا همین‌طور، از Textpad استفاده کردم که یه ویرایشگره با امکان اجرای دستورهای خط فرمان با کلید‌های میانبر). خیلی وقت‌ها راحت‌تر هم هست چون IDEها معمولا حافظه‌ی زیادی مصرف می‌کنند و اجرای کندشون بعضی وقت‌ها اعصاب‌خردکنه.

این موضوع واقعا شده یک غده سرطانی!!!!!
    همه می‌تونن برنامه جاوا بنویسن، اما فقط با cmd یا در همون IDE اجرا می‌کنن!
    تو رو خدا یکی بگه خروجی‌ای که از مثلا NetBeans یا JBuilder با پسوند jar. گرفته می‌شه چطور باید به دست مشتری برسه که با خیال راحت روش دابل کلیک کنه و اجرا کنه؟!!!!!!
    مثل این همه برنامه که مثلا با VB و دلفی و ... نوشته می‌شه...

لطفا لینک دانلود بدید، ممنون می‌شم.

کاربر تازه وارد
    خوب این شد یک حرف حسابی.

در مورد jbuilder نظر نمیدم چون زیاد باش کار نکردم. اما در مورد Netbeans باید بگم که
    اگر برنامه ات درست compile شد در شاخه dist پروژه ات یک فایل jar داری.
    این فایل یک فایل اجرای نیست . در حقیقت این فایل یک بسته فشرده شده ( zip ) از مجموعه کلاسها ، فایلهای تنظیمات و ملحقات دیگر است. حالا اگر jre روی سیستم شما نصب شده باشد و برای سیستم عامل پسوند jar تعریف شده باشد که باید توسط JRE اجرا شود ( این کار در هنگام نصب jre انجام شده است ) با کلیک کردن روی آن jar فایل به صورت اتوماتیک اجرا میشود.
    خوب حالا اگر یک برنامه installer داشته باشیم که روی سیستم مشتری jre را نصب کند و بعد فایلهای برنامه ما را همه چیز به خوبی برنامه های دیگر انجام میشود.
    اگر یک مقدار دیگر حرفه ای تر خواستید کار کنید این برنامه هم بد نیست
    این برنامه تمام روضه ای که من در بالا خواندم را به صورت بهتر انجام میدهد و یک فایل exe به شما میدهد.
    نه نه صبر کنید !! این برنامه فایل شما را exe نمیکند. بلکه یک فایل exe کمکی برای صدا زدن JRE به شما میدهد که کاربر نهای درگیر مسایل jre و غیره نشود.

آهان! حالا این شد یه جواب کامل و خوب
    خدا رفتگانتو بیامرزه، ما رو از بلاتکلیفی در آوردی

متشکر،
    وبلاگت رو هم آپدیت کن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    روش استاندارد برای ایجاد یک executable jar فایل.
    1. در مسیری که class فایلهای شما وجود دارند یک فلدر به نام META-INF ساخته
    2. در داخل این فلدر یک فایل به نام manifest.mf ایجاد کرده
    3. در داخل این فایل Main-Class: MyMainClass را وارد کرده . توجه داشته باشید MyMainClass کلاس فایلی هست که شما در آن از method static void main استفاده کرده اید و بستگی به نام فایل شما دارد اینجا بصورت مثال این نام گذاری شده است.
    4.حالا از فلدر META-INF خارج شده و به مسیر قبلی برگردید.
    5. با تایپ کردن این دستور ایجاد یک jar فایل executable کنید.
    jar cfm runme.jar /META-INF/manifest.mf star.class
    توجه داشته باشید کلمه star در خط بالا هما نماد * می باشد.
    حالا شما یک فایل jar دارید که تمام کلاسهای شما در آن هست به اضافه یک فلدر META-INF

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید