نمایش نتایج 1 تا 33 از 33

نام تاپیک: نمونه سرچ اکسلی

نمونه سرچ اکسلی

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز ، من می خواستم سرچ در اکسس را شبیه اکسل انجام دهم به این صورت که در اکسس در Combo را گزینه دارکنم و باعلامت زدن گزینه ها عمل جستجو انجام شود ممنون می شوم اگر نمو نه ای توسط اساتید ارائه شود 1110.jpg

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: نمونه سرچ اکسلی

نقل قول نوشته شده توسط majid44 مشاهده تاپیک
    با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز ، من می خواستم سرچ در اکسس را شبیه اکسل انجام دهم به این صورت که در اکسس در Combo را گزینه دارکنم و باعلامت زدن گزینه ها عمل جستجو انجام شود ممنون می شوم اگر نمو نه ای توسط اساتید ارائه شود 1110.jpg
    سلام
    برای چند ارزشی کردن فیلد مورد نظر مراحل زیر رو به ترتیب انجام بده:
    1- جدولی که قصد دارید فیلد یا فیلدهائی از اون رو بصورت کمبوی چند ارزشی تبدیل کنی در نمای Design View باز کن
    2- بر روی فیلد مربوطه کلیک کن و در قسمت پراپرتیز که در پائین ظاهر میشود تب Lookup انتخاب کن و بقیه مراحل طبق تصاویرضمیمه انجام بده
    در مرحله 6 در قسمت RowSource Type بجای Value List جدول یا کوئری ای که میخواهی عمل جستجو رو در اونها انجام بدی میتونی انتخاب کنی . با انتخاب جدول یا کوئری مورد نظر در سطر پائینتر باید نام جدول یا کوئری رو انتخاب کنی
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png 1.png‏ (38.7 کیلوبایت, 34 دیدار)
    • نوع فایل: png 2.png‏ (43.0 کیلوبایت, 33 دیدار)
    • نوع فایل: png 3.png‏ (44.9 کیلوبایت, 33 دیدار)

سلام از راهنمایی شما سپاسگزارم ،مراحلی را که فرمودیددر قسمت نام خانوادگی فایل پیوست انجام دادم لطفا آن را در یک فرم فعال نمایید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

با سلام وعرض خسته نباشید ، دوستا ن واساتید محترم منتظر راهنمایی ارزشمند شما هستم

محل زندگی
    تهران

با سلام وعرض خسته نباشید ، دوستا ن واساتید محترم منتظر راهنمایی ارزشمند شما هستم
    سلام
    لطفاً صبور باشین ان شاءالله براتون تهیه می کنم
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : یک شنبه 01 بهمن 1402 در 17:01 عصر

محل زندگی
    تهران

نمونه ضمیمه رو بررسی کن !

سلام ، از زحمات ارزشمند شما وارسال فایل نمونه صمیمانه تشکر می کنم اگر امکان دارد توضیح مختصری در باره آن بیان فرمایید

محل زندگی
    تهران

سلام ، از زحمات ارزشمند شما وارسال فایل نمونه صمیمانه تشکر می کنم اگر امکان دارد توضیح مختصری در باره آن بیان فرمایید
    سلام
    خواهش می کنم
    1-در دو تصویر ضمیمه توضیح لازم داده شده
    2-تغییرات جزئی ای در فایل صورت گرفت که در اینجا ضمیمه شد
    برای استفاده از این نمونه در برنامه خودتون فقط کافیست جدول TblSearch رو به برنامتون اضافه کنی و در نمای دیزاین آن در قسمت Row Source نام جدولی که میخواهی عمل جستجو در آن انجام بدهی جایگزین می کنی
    در قسمت تعداد ستون و اندازه ستون ها هم دقت داشته باش صحیح درج بشه! چون اگه صحیح درج نشه در کمبوباکس جستجو در فرم نمایش داده نمیشه . در نمونه ضمیمه نام خانوادگی در ستون 3 میباشه بنابراین تعداد ستون ها 3 در نظر گرفته شده و اندازه آن هم 4 که میتونه هر عدد دیگری بزرگتر از صفر هم باشه و ستون های قبل از اون هم برای اینکه نمایش داده نشن باید صفر در نظر گرفته شون. طبیعیست اگه ستون مورد جستجوی شما 1 باشه تعداد ستون 1 و در قسمت اندازه هم یک اندازه خواهی داشت.

در فرم هم یک کمبوباکس و یک لیست باکس وجود داره . سعی کن در برنامه های دیگه برای اینکه سر درگم نشی از همین فرم استفاده کنی . فقط در قسمت کدهای vba اون باید نام جدول و نام فیلد شمارنده برنامه خودت رو جایگزین کنی
    در این نمونه برای نمایش رکوردها از لیست باکس استفاده شده که میتونه از سابفرم هم استفاده بشه که در اینصورت یک تغییر جزئی در کدهای vba باید صورت بگیره
    • نوع فایل: png 1.png‏ (55.0 کیلوبایت, 34 دیدار)
    • نوع فایل: png 2.png‏ (38.8 کیلوبایت, 33 دیدار)

سلام ، از راهنمایی و توضیحاتی که ارائه نمودید ووقتی که صرف این آموزش ارزشمند کردید کمال تشکر را دارم موفق وپیروز باشید

باعرض سلام ، چطور می توان نمایش پیغام اول فرم رانشان ندهیم ( پیغام خطا ) ودیگر اینکه با باز شدن فرم بدون زدن دکمه اطلاعات نمایش داده شود

محل زندگی
    تهران

باعرض سلام ، چطور می توان نمایش پیغام اول فرم رانشان ندهیم ( پیغام خطا ) ودیگر اینکه با باز شدن فرم بدون زدن دکمه اطلاعات نمایش داده شود
    سلام
    منظور شما از پیغام اول فرم چیه ؟ آیا در نمونه ضمیمه شده پست قبل هم پیغام فوق صادر میشه ؟
    تصویر پیغام رو ضمیمه کن!

سلام 6.jpg

محل زندگی
    تهران

نمونه جدیدتر رو رو بررسی کن !
    ضمناً در نمونه جدیدتر از سابفرم هم برای نمایش رکوردها استفاده شده

سلام ، دوست و استاد عزیز، واقعا زحمت کشیدی ، سنگ تمام گذاشتی ، ممنون وسپاسگزارم ، فقظ شرمنده ام خودم تلاش کردم ولی موفق نشدم من می خواهم سه فیلد در فرم آورده وفعال شود

محل زندگی
    تهران

سلام ، دوست و استاد عزیز، واقعا زحمت کشیدی ، سنگ تمام گذاشتی ، ممنون وسپاسگزارم ، فقظ شرمنده ام خودم تلاش کردم ولی موفق نشدم من می خواهم سه فیلد در فرم آورده وفعال شود
    منظورت اینه که با سه تا فیلد جستجو انجام بشه .مثلاً با نام یا با نام خانوادگی یا نام شهر ؟
    دقیقاً توضیح بده چه خواسته ای داری!

محل زندگی
    تهران

نمونه جدیدتر رو بررسی کن !

سلام ، منظورم این است که در فرم سه فیلدنام ، نام خانوادگی وشهر آورده شود الان در فرم فقظ نام خانوادگی وجود دارد 7.jpg

محل زندگی
    تهران

پست شماره 16 رو ندیدی ؟

چرا دیدم ایده ای خوب وتازه بود من اگر بتوانم فرم را مطابق تصویری که ارسال کردم دقیقا شبیه برنامه اکسل می شود ومی توانم فیلتر روی فیلتر شده انجام بدهم

با سلام وادب لطفا فایل پیوستی را اصلاح وکامل کنید ممنون

سلام ودرود ، دوستان واساتید محترم من تا حدودی فایل را کامل کردم ول نواقصی دارد از جمله وقتی گزینه ها را انتخاب می کنم ( تیک زده می شود ) داخل کمبوباکس دیگر نوشته ظاهر می شود امیدوارم به یاری شما این مشکلات حل شود

سلام بر دوستان واساتید محترم ، منتظر راهنمایی ونظرات شما عزیزان هستم

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

این تاپیک که شما با عنوان مبهم و نامربوط "سرچ اکسلی" ساختین،
    در آموزش زیر به طور مفصل و کامل توضیح داده شده و نمونه هم پیوست شده!

فرم جستجوی پیشرفته (چند شرط،بر اساس همه/هریک از کلمات یا عبارات، انتخاب چند شرط برای یک فیلد و ...)

سلام ، من فکر نکنم عنوان این تاپیک مبهم ونامربوط باشد به هر حال یکی از سرچ های اکسل همین موردی است که بیان شد سوال این بود که آیا چنین سرچی را ما می توانیم در فرم های برنامه اکسس انجام دهیم در ضمن آدرسی که شما داده اید وخود شما زحمت زیادی کشیده اید قبلا نگاه کرده بودم ولی با آن چیزی که مد نظر من است تفاوت دارد منظور من این سرچ اکسل است 08.jpg

محل زندگی
    تهران

فکر کنم امکان فراخوانی اون فیلتر منو اکسس که که با کلیک بر روی ستون های فرم در نمای دیتاشیت باز میشه در فرم های ادامه دار( Continuous Forms )وجود داشته باشه
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : جمعه 06 بهمن 1402 در 02:32 صبح

محل زندگی
    تهران

تصویر ضمیمه

سلام ،در این حالت بعضی از فیلد ها را وقتی بیشتر از دو تیک را انتخاب می کنیم ( در حالت جدول نیز همین طور است ) این پیام را می دهد 09.jpg

محل زندگی
    تهران

سلام
    در فایل من پیغامی صادر نمیشه
    • نوع فایل: png 1.png‏ (13.4 کیلوبایت, 27 دیدار)
    • نوع فایل: png 2.png‏ (7.9 کیلوبایت, 27 دیدار)

برای من که خطا می دهد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره -فکر- هوا- عشق- زمین مال من است.

با عرض سلام و تشکر
    نوع داده ایی که برای چند دادهای وارد کمبوباکس میشه از نوع آرایه یا لیست هست با اندیکس گذاری از عدد صفر یا یک یا نوع داده ای dictionary هستش با keys عددی 1و2و... values داده های وارد شده ?
    ممکنه توضیح بفرمائین

سلام ، امیدوارم این تا پیک به نتیجه برسد لطفا دوستان مارا یاری دهند

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

سلام ، من فکر نکنم عنوان این تاپیک مبهم ونامربوط باشد
    سلام مجید خان و روز شما خوش
    اتفاقا هست - ما چیزی به این اسم نداریم!

فیلتر اکسس مشابه فیلتر اکسل و در نمای فرم در دسترس هست- و جستجو هم نیست.

سوال این بود که آیا چنین سرچی را ما می توانیم در فرم های برنامه اکسس انجام دهیم
    همین که شما عکس پرسش اولیه رو از همون تاپیک برداشتین مشخص هست که از قبل پاسخ رو میدونین که شدنی هست،
    وگرنه باید عکس پست 24 رو همون اول میگذاشتین.

سلام دوست وسرور بزرگوارم ، منظور من فیلتر کردن با کمک تیک زدن هر کدام از فیلد های اکسس در فرم بود یعنی وقتی فیلدی با تیک زدن فیلتر می شود فیلد بعدی در نتایج جستجوی فیلد اول عمل فیلتر کردن را انجام دهد ( فیلتر روی فیلتر با زدن تیک ) شاید هم باید موضوعی بهتری انتخاب می کردم همانطور که در پست های فوق مشاهده می کنید من هنوز نتوانستم از آن در اکسس استفاده کنم راهنمایی های شما استاد گرامی وسایر دوستان می تواند برای بنده مفید وموثر باشد موفق وپیروز باشید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •