صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 71 از 71

نام تاپیک: چاپ ابعاد غیرمعمول

نقل قول: چاپ ابعاد غیرمعمول

سلام
    اين هفته , موقيعتي پيش آمد كه مجبور شدم صفحات اين تاپيك رو دو بلكه چند بار بخونم تازه ميفهمم سر " كارگاه عزيز" - قبلا" چي اومده! حقيقتش مجبورم از پرينتر سوزني 2170 براي چاپ ابعاد غير معمول كه در واقع ميشه گفت همان كاغذ 132 ستوني رول است براي گزارشم استفاده كنم واين اولين تجربه ام است.
    خوب همانطور كه دوستان گفتند رفتم يك ابعاد جديد با نام جديد تعريف كردم و برگشتم تو پروپرتيس ريپورتم و در ستاپ اون دنبالش گشتم نبود! اين انتهاش مطمئنا كارم ميلنگه چون از دوستان نشنيده بودم . ؟؟!! حالا واقعا بايد جدول ريپورتم رو باز كنم و همانطور كه "معمار" فرمودند ركورد يك و دو رو ويرايش كنم يا خير.؟
    آخرین ویرایش به وسیله rahro : دوشنبه 10 تیر 1387 در 12:28 عصر دلیل: اشتباه در گفتار

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

نگونبختی هم عالیمه ;-)
    من هم با این مسئله مشکل داشتم . بعضی ابعاد و پس از ریست کردن نشون داد
    اما احساس می کنم همه ابعاد و قبول نمی کنه مثلا من یکی دو سانت از قسمت های پایین کاغذ که پرتی بود مثلا ارتفاع 27 سانت 3 سانت پایین و نمی خواستم چیزی چاپ کنم ارتفاع رو 24 ایجاد کردم دیدم توی لیست ریپورتم اومد. تست کن شاید جواب داد

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    نگونبختی هم عالیمه ;-)
    من هم با این مسئله مشکل داشتم . بعضی ابعاد و پس از ریست کردن نشون داد
    اما احساس می کنم همه ابعاد و قبول نمی کنه مثلا من یکی دو سانت از قسمت های پایین کاغذ که پرتی بود مثلا ارتفاع 27 سانت 3 سانت پایین و نمی خواستم چیزی چاپ کنم ارتفاع رو 24 ایجاد کردم دیدم توی لیست ریپورتم اومد. تست کن شاید جواب داد
    سلام
    محسن جان واقعا عذر ميخوام اشتباه لپي بود خواستم برسونم كه شما هم قبلا چقدر روي اين موضوع دردسر كشيديد همين .
    از لطفت هم ممنونم درسته, همين بود اندازه رو تغيير دادم درست شد .

محل زندگی
    رشت

درد سر زیاد تا حدی که داشت روی اعصابم راه می رفت . جالب اینجاست واسه کسی هم پیش نیومده بود. اما احساس خوبیه وقتی میبینم الان می تونه جواب سوالات دوستان باشه.
    در ضمن واقعا کار با چاپهای غیر معمول فقط تجربیه ...

سلام
    يه مشكل جدي.
    از روش فوق براي چاپ ابعاد غير معمول استفاده كردم ولي به مشكل ذيل برخوردم كه بدليل نياز فوري فرصت تحقيق ندارم . و اون اينكه ميخواستم كمي از ابعاد مربوطه رو كاهش دهم ولي جالب اينكه پروژه بعد از EXE اين امكان رو به نظر مياد از من گرفته باشه .
    جايي رو اشتباه رفتم ؟!!!!!
    محسن جان كجايي !؟؟؟

محل زندگی
    رشت

فرم را باید حذف کرده و مجددا با ابعاد جدید بسازید

نه هرگز.
    اگر در SETUP ريپورت حالت رو دوباره ست كنم مشكل حله . تنها بعد از exe نميشه كاريش كرد.
    آخرین ویرایش به وسیله rahro : دوشنبه 24 تیر 1387 در 07:01 صبح

2170 که خوبه.بیچاره اونهائی که برای بار اول با 2180 کار کردند
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

محل زندگی
    رشت

اگه درست متوجه شده باشم مشکل تو اینه که ابعاد تغییر می کنه ولی در ریپورت همون اندازه صفحه قبلی قرار داده . اگه اینطوریه که خوب طبیعیه چون ریپورتت هم باید مجدد باز بشه ( بصورت جدول) و pagesetup با فرم جدید ست بشه که البته در صورتی این موفقه که ریپورت رو داخل exe نزاشته باشی.

نقل قول نوشته شده توسط kia1349 مشاهده تاپیک
    2170 که خوبه.بیچاره اونهائی که برای بار اول با 2180 کار کردند
    آره واقعا.
    چون وقتي خواستم برنامه رو نصب كنم متوجه شدم 2180 هستش

فكر كنم متوجه شدم مشكل از كجا بود و اميدوارم حل شده باشه .
    پست 8 جناب معمار توضيحات خوبي داده بودند ولي با توجه به نظرات دوستان در پست هاي بعدي اينطور برداشت كردم كه اين توضيحات ابتدايي رو جدي نگيرم .
    بعد از طراحی گزارش باید یه تغییراتی در اون بدید. به شکل زیر :
    کد:
    USE MyReport.frx
    BROWSE
    برای اولین رکورد باید مقدار tag و tag2 خالی شود
    کد:
    REPLACE tag WITH "", tag2 WITH ""
    در همان رکورد اول مقادیر فیلد EXPR را مانند زیر تغییر دهید:
    در واقع با این کار شما درایور معرفی شده را حذف میکنید تا بر روی چاپگر های مختلف مشکلی نداشته باشید :
    کد:
    DRIVER=
    DEVICE=
    OUTPUT=
    ORIENTATION=0
    PAPERSIZE=256
    PAPERLENGTH=1380
    PAPERWIDTH=2200
    DEFAULTSOURCE=8
    PRINTQUALITY=180
    COLOR=2
    YRESOLUTION=180
    TTOPTION=1
    PAPERLENGTH و PAPERWIDTH در واقع همان طول و عرض گزارش شما یا قبض شما هست که به میلیمتر باید باشد
    PRINTQUALITY=180 و YRESOLUTION=180 هم رزولوشن چاپ است که این بهترین مقدار است. یعنی سرعت مناسب و کیفیت معمولی. اگر 360 انتخاب کنید کیفیت عالی و سرعت افتضاح را خواهید داشت.
    PAPERSIZE=256 یعنی کاغذ با اندازه تعریف شده (Custom)
    DEFAULTSOURCE=8 یعنی کاغذ شما رول است
    آخرین ویرایش به وسیله rahro : دوشنبه 24 تیر 1387 در 08:40 صبح

دارم ديوانه ميشم تو اين چاپ رول.
    صفحه اول درست چاپ ميشه و بقيه صفحات چند ميلي به جلو ميرن و در كل همه چيز ميريزه بهم .
    اي كاش ميشد از نو اجكت كرد.
    چه مصيبتي

پرینتر را خاموش کنید. دکمه فونت را گرفته و پرینتر را روشن کنید. پرینتر شروع به چاپ تنظیمات خود میکند. یکی از این تنظیمات Auto Tear Off است که در حالت معمولی مقدار آن OFF است و شما باید آنرا ON کنید. با دنبال کردن منوها ی چاپ شده این کار قابل انجام است. این همان چیزی است که باعث میشود کاغذ بعد از چاپ یک قبض به عقب برگردد و قبض بعدی را چاپ کند.
    معمار جان دستم به دامنت بيا و اين نكته آخري رو بيشتر توضيح بده كه خيلي گيرم.
    من دقيقا كار شما رو انجام ميدم و آنوقت پرينتر من مثل يك مرده هيچ عكس العملي نشون نميده.

چيزي كه در بالا اشاره شده براي چاپگرهاي LQ300 هست. شايد براي 2170 يا 2180 متفاوت باشه. متاسفانه الان در دسترسم نيست كه چك كنم. شما در دفترچه چاپگرت ببين چطوري ميتوني به قسمت تنظيمات بري.

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/s...9&prodoid=8287

يه سئوال. آيا پرينتر رو با استفاده از درايور خودش كه روي سي دي هست نصب كرديد يا از طريق انتخاب پرينتر از ليست ويندوز ايكس پي؟ چون شنيدم اگر با درايور خودش نصب كنيد اندازه هاي متفاوتي قابل دسترس هست ولي با انتخاب چاپگر از ليست ويندوز خيلي از اين اندازه ها نصب نميشوند.
    شما چه اندازه اي مد نظرتون هست ؟

همنطوره كه فرموديد: از ليست ويندوز
    ولي اين موضوع فكر نكنم ربطي به اجكت كاغذ داشته باشه . مهمترين مشكل من در حال حاضر اينه .
    در خصوص موضوع پست 51 آيا واقعا به اين كار مشكلم حله چون جايي نداشتم تست كنم .
    شما چه اندازه اي مد نظرتون هست ؟
    80 و 132 ستوني رول .

در اين آدرس دفترچه چاپگر 2180 هست كه در صفحه 9-5 گفته دكمه pitch رو بايد نگه داريد و روشن كنيد. بقيه مراحل رو همونجا ببينيد.
    http://files.support.epson.com/pdf/lq2180/lq2180u1.pdf

دفترچه راهنماشو دارم .
    در اون گفتم كليد PITCH رو بگيريم . كه در مرحله اول تنظيمات فونت و در مرحله دوم مربوطه به ساير تنظيمات است ولي مراحل رو رفتم اما چاپگرم ريخته به هم .
    الان بايد بدونم چطور ريست ميشه .
    واي چه پست شلوغي شد!! خدا رحم كنه فردا با جناب كيا .

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    همنطوره كه فرموديد: از ليست ويندوز
    ولي اين موضوع فكر نكنم ربطي به اجكت كاغذ داشته باشه . مهمترين مشكل من در حال حاضر اينه .
    در خصوص موضوع پست 51 آيا واقعا به اين كار مشكلم حله چون جايي نداشتم تست كنم .

80 و 132 ستوني رول .
    فقط براي ويندوز xp بايد بدونيد كه خط
    عدد 256 نخواهد بود. اين عدد براي ويندوز 98 هست. در ويندوز xp تغيير ميكند كه براي پيدا كردن آن بايد بعد از تعريف كاغذ مورد نظرتان ، يك ريپورت بسازيد و با ست كردن كاغذ مورد نظرتان و رفتن به فيلد expr آن عدد را بدست بياوريد.

ممنونم معمار جان , خيلي زحمت كشيديد
    خوب دوستان بلاخره تونستم تاتوي اين قضيه رو در بيارم خلاصه اينكه :
    دو تا تنظيمات در چاپگرهاي سوزني هست كه دانستن آنها خالي از لطف نيست وآن دو :
    Skip Over Perforation-1
    اين تنظيم فقط در وضعيت چاپ روي كاغذ پيوسته قابل دسترس است . با انتخاب on براي اين تنظيم چاپگر بين آخرين سطر چاپ شده در يك صفحه و اولين سطر در صفحه بعد به اندازه يك اينچ (4/25ميليمتر) فاصله ايجاد مي كند. يعني چاپگر قبل از رسيدن به محل پرفراژ چاپ را متوقف نموده و با رعايت فاصله معين از محل پرفراز , ادامه چاپ را در صفحه بعد شروع ميكند. از آنجه كه تنظيم هاي انجام شده در برنامه هاي كاربردي , جايگزين تنظيمهاي حاشيه در contol panel ميشود, فقط زماني از اين تنظيم استفاده كنيد كه حاشيه بالا و پائين را نتوانيد از طريق برنامه كاربردي تنظيم كنيد.
    Auto tear off-2
    در صورت چاپ روي كاغذ پيوسته با تراكتور هدايت كننده جلو و پشت دستگاه و با فعال كردن تنظيم auto tear off , دستگاه بطور اتوماتيك محل پرفراژ كاغذ رابه محل برش چاپگر هدايت ميكند تا به راحتي بتوانيد قسمت چاپ شده را از كاغذ پيوست جدا كنيد. در صورت اجاري مجدد دستور چاپ , چاپگر كاغذ پيوسته را به اندازه حاشيه بالا تغذيه كرده و چاپ را شروع ميكند بدين ترتيب از مصرف بي رويه كاغذ جلوگيري ميشود .
    خوب حال برسيم سر اصل مطلب :
    براي ريست كردن چاپگرهاي سوزني (منظورم در حال حاضر lq2170,lq2180 از كمپاني Epson است ) بايد كليدهاي font و tear off رو با هم به داخل فشار دهيد و چاپگر را روشن كنيد.
    خوب براي تنظيمات اين چاپگر به اين گونه عمل ميشود كه كليد pitch را به داخل فشار ميدهيم و بعد چاپگر را روشن ميكنيم , در محله اول چاپگر دستورالعمل انتخاب زبان را چاپ ميكند كه پيش فرض آن انگليسي ست دقت داشته باشيد در چاپ مربع مشكي به منزله چراغ خاموش و مربع خالي به منزله چراغ روش و مربع خالي تاج دار به منزله چراغ روشن چشمك زن.
    خوب كليد فونت را ميفشاريم و چاپگر ليست تنظيمهاي اوليه دستگاه را در دو صفحه براي ما چاپ ميكند كه دو گزينه فوق يكي از چندين مورد آن است . در صفحه اول به اين اشاره دارد كه براي تنظيم هريك از اين موارد بايد كليد pitch را انقدر بفشاريد تا نحوه چينش چراغها مطابق ليست راهنما (ليست چاپ شده صفحه اول )قرار گيرد . حال براي تغير هر مورد همانطور كه در صفحه دوم چاپ شده اشاره دارد سه مربع راهنما از مجموع دو چراغ كليد tear off و كليد pause تشكيل گرديده و براي تغير آن بايد كليد tear off را بفشاريد (به تعداد گزينه هاي موجود مرتبه تغيير ميكند ) تا چينش چراغها مطابق ليست راهنما (ليست چاپ شده صفحه دوم مربوط به همان تنظيم ) قرار گيرد . خوب بعد از تغييرات به قول معمار عزيز "ياور استاد شد" و بايد پرينتر رو خاموش كنيد.
    اميدوارم اين موضوع از حلافي و معطلي دوستان در آينده بكاهد .

نه
    مثلي كه مشكل ما نميخواد به همينجا ختم شه .
    هيچ مشكلي وجود نداره ولي سيستم بعد از نصب در سيستم طرف مقابل گزارش رو ناقص نمايش ميده!!!
    آره مشكل اينه كه نوع كاغذي كه من تعريف كردم رو ست نميكنه. در حالي دقيقا تمامي مراحل رو ائم از تعريف ابعاد جديد و غيره ... رو در سيستم مربوط تنظيم كردم .
    چرا؟

اندازه كاغذي كه در سيستم جديد تعريف كرديد چند هست ؟ منظورم عددي هست كه بايد جلوي PAPERSIZE نوشته بشه هست.
    در ويندوز xp براي پيدا كردن آن بايد بعد از تعريف كاغذ مورد نظرتان ، يك ريپورت بسازيد و با ست كردن كاغذ مورد نظرتان و رفتن به فيلد expr آن عدد را بدست بياوريد.

معمار جان سلام
    دقيقا" همين بود
    قبلا هم شما فرموده بوديد ولي چون ريپورت روي سيستم خودم ست بود اقدام به ايجاد يك فرم جديد و بدست آوردن PAPERSIZE اون نميكردم . و از روي فرم قبلا كه ست بود اندازه رو گرفته بودم .
    بحرحال هر چند به ظاهر مشكل حله ولي در اين معما ماندم كه چرا سيستم خودم موردي ايجاده نميكنه و روي سيستم طرف مقال گير داده بود.
    از لطفت ممنونم
    آخرین ویرایش به وسیله rahro : پنج شنبه 27 تیر 1387 در 07:18 صبح

سلام
    چي ميگيد اگر بگويم باز اين هم تو زرد از كار در آمد!!!!!!
    حالم رو گرفت! با كمال نا باوري درست نشد.
    دوباره تست كردم ريپورت در سيستم مبدا مشكل نداره و در سيستم مقصد رو سايز letter ويندوز ست ميكنه . براي تست , ريپورتي رو با همين ساير letter ايجاد كردم PAPERSIZE اون يك بود و PAPERSIZE فرمي كه بصورت دلخواه ايجاد كردم 153 ولي نميدونم چي پيش مياد كه ويندوز انرو ست نميكنه .و ميره letter ست ميكنه
    اندازه ابعاد درخواستي من 34.60 در 27.80 است . و نامي كه من براي اون انتخاب كردم emdad است و اين هم ريپورتم.!!!!
    از دوستاني كه وقت دارند خواهش دارم يك تست بزنند.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

برای تست بیشتر در سه سیستم جداگانه یک ریپورت طراحی کردم و با باز کردن ریپورت PAPERSIZE اونها رو یاداشت کردم فکر میکنید نتیجه چی بود؟!!!
    در اولی برابر 141
    در دومی برابر با 156
    و در سومی برابر با 131
    نتیجه خوبیه نه !!!!!!

محل زندگی
    رشت

مثل همیشه اشکالاتت عجیب و غریبه .
    بازهم دوست دارم ببینمت چون می دونم داری موهاتو می کشی.
    اما خب مطمئنا وقتی این پست به نتیجه برسه نکات خوبی یاد خواهیم گرفت و همچنین مشکل خیلی ها حل خواهد شد ;-)

سلام
    واي نميدونيد بعد از اينكه ديدم تعداد كثير صفر نفر اين ريپورت مرا دانلود كردن كه بخوان بهم كمك كنن چقدر ذوق كردم.!
    شوخي كردم . ايمان دارم كه دوستان اگر در خصوص موضوعي اطلاعاتي داشته باشن و يا وقتش رو داشته باشن دريغ نميكنن.
    خوب به ياري خدا تونستم اين مشكل رو حل كنم. ولي نميخوام بگويم اين روش استاندارده!!! بلكه وظيفه دونستم تا اينجاي كار , اطلاعاتم رو در اختيار دوستان بگذارم تا همانطور كه قبلا هم عرض كردم اگر كسي به اين مشكل برخورد بتونه به قولي گليمش رو از آب در بياره تا زماني كه اساتيد فن راهكار مطمئن و استانداردي در اختيار بگذارن .
    همانطور كه قبلا هم به عرض رسونده بودم يكي از بزرگترين مشكلاتي كه باهاش دست به گريبان بودم اين بودم كه بعد از طراحي ابعاد معمول خود PAPERSIZE فرم پيش فرض شما در سيستم هاي مختلف متفاوت نشان ميده .!! چرا اون رو نپرسين كه سر در نياوردم.
    دو تابع پيدا كردم كه مشكل گشا بودن يكي تابع SYS(1037) كه page setup ويندوز رو براي شما باز ميكنه و به كاربر اين اختيار رو ميديد كه بتونه نوع كاغذ خودش رو انتخاب كنه و يكي تابع PRTINFO(2) كه سايز كاغذ انتخابي رو به شما نشون ميده (آره ديگه نيازي نيست براي اينكه PAPERSIZE يك ريپورت رو بدونيد چيه يك گزارش طراحي كنين.!!!!) البته هر دو تابع داراي پارمترهاي زيباي ديگري نيز هستند كه مطمئنا به كامل كردم اين موضوع كمك بسيار ميكنن كه حقير وقت مطالعه بيشتر اون رو نداشتم و بعدا" اگر روي آن كار كردم مطمئنا به دوستان اطلاع ميدم .
    قبل از اينكه راه كار خودم رو شرح بدهم اين توضيح رو بدهم كه من دو نوع ابعاد غير معمول رو تعريف كرده بودم و هر دو نيازم بود.
    و اما راه حل فعلي اين بود كه سه متغير عمومي در ابتداي پروژه تعريف كردم كه يكي از اونها بنام PAPERSIZE بود و دو تاي ديگري (دلخواه) كه مربوط به دو نوع سايز مختلف گزارشم بود . اين دو تا متغير رو در ابتدا پروژه از جدول مورد نظرم مقادر دهي ميكنم و اگر اين دو نوع متغير داراي مقادير صفر باشن به كاربر هشدار ميدهم كه از كدام قسمت نسبت به مقادر دهي عرض گزارش خود رجوع كند . در قسمت مورد نظر از كد ذيل استفاده كردم كه :
    a=SYS(1037)
    thisform.pageframe1.page1.plarg.Value=PRTINFO(2)

و بعد مقادر مربوط رو به متغير مورد نظر ميدهم و در جدول مربوطه نيز به ثبت ميرسونم .
    ولي كار به همينجا ختم نميشه و مهم ترين موضوع مانده! و آن اينه كه مي بايست سطر
    PAPERSIZE=141 رو از فيلد Expr ريپورت حذف كنيد و به هنگام فرخواني ريپورت اين كد رو به اون اضافه كنيد به عنوان مثال :
      PAPERSIZE=paperlarg
    report Form report1.frx PREVIEW NOCONSOLE

تمام .
    خوب نظرتون چيه دوستان .

محل زندگی
    رشت

وقتی از PAPERSIZE=paperlarg
    استفاده کنی ریپورت خودش از این متغیر استفاده می کنه؟؟؟ یعنی حذف اون سط کفایت می کنه؟

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    وقتی از PAPERSIZE=paperlarg
    استفاده کنی ریپورت خودش از این متغیر استفاده می کنه؟؟؟ یعنی حذف اون سط کفایت می کنه؟
    محسن جان :براي همينه كه ميگم انرو از جدول ريپورت خودت حذف كن. در ضمن توجه داشته باش كه PAPERSIZE حتما بايد متغير عمومي -public- باشه كه جايگزين شه .

Talking نقل قول: چاپ ابعاد غیرمعمول

با سلام
    آقا هزاران بار درود بر شما
    مشكلم حل شد ...... سر درد گرفتم از بس با اين پرينتر سوزني چاپ مي كردم !! تا بالاخره مشكلم اينجا حل شد.
    خدا مشكلتونو حل كنه
    مرسي
    راستي نماز روزه ها هم قبول
    با تشكر برادر شما علي

Talking نقل قول: چاپ ابعاد غیرمعمول

نقل قول نوشته شده توسط rezamim مشاهده تاپیک
    اینو برای یه دوست پاکستانی توضیح داده بودم

1 - بعد از طراحی گزارش باید یه تغییراتی در اون بدید. به شکل زیر :

USE MyReport.frx
    BROWSE

برای اولین رکورد باید مقدار tag و tag2 خالی شود

REPLACE tag WITH "", tag2 WITH ""

در همان رکورد اول مقادیر فیلد EXPR را مانند زیر تغییر دهید:
    در واقع با این کار شما درایور معرفی شده را حذف میکنید تا بر روی چاپگر های مختلف مشکلی نداشته باشید :

DRIVER=
    DEVICE=
    OUTPUT=
    ORIENTATION=0
    PAPERSIZE=256
    PAPERLENGTH=1380
    PAPERWIDTH=2200
    DEFAULTSOURCE=8
    PRINTQUALITY=180
    COLOR=2
    YRESOLUTION=180
    TTOPTION=1

PAPERLENGTH و PAPERWIDTH در واقع همان طول و عرض گزارش شما یا قبض شما هست که به میلیمتر باید باشد
    PRINTQUALITY=180 و YRESOLUTION=180 هم رزولوشن چاپ است که این بهترین مقدار است. یعنی سرعت مناسب و کیفیت معمولی. اگر 360 انتخاب کنید کیفیت عالی و سرعت افتضاح را خواهید داشت.
    DEFAULTSOURCE=8 یعنی کاغذ شما رول است

حالا گزارش را با دستور use ببندید

حالا باید کاغذ مورد نظر را در قسمت تعریف چاپگر هم معرفی کنیم
    در ویندوز XP:
    به قسمت Printers& Faxes بروید و از منوی File گزینه server properties را انتخاب کنید. در تب Forms روی دکمه CREATE A NEW FORM کلیک کنید . در مقابل Form Name عبارت User Defined Paper را بنویسید و سپس طول و عرض کاغذ یا قبض خود را وارد کنید و دکمه SAVE FORM را بزنید.
    یاور استاد شد!

برای ویندوز 98
    به کنترل پنل رفته ، پرینتر را انتخاب کنید، روی پرینتر مورد نظر کلیک راست کنیدو گزینه properties را انتخاب کنید. در تب Paper روی گزینه Custom ( آخرین گزینه یا نوع کاغذ ) کلیک کنید. در پنجره باز شده اندازه کاغذ را باز هم به میلیمتر وارد کرده و تایید کنید.
    در پنجره کنونی برای گزینه Paper Source ، TRACTOR را انتخاب کنیدو تایید کنید.
    اینهم تمام

تازه دردسر اصلی شروع میشود و آنهم تنظیم چاپگر.
    پرینتر را خاموش کنید. دکمه فونت را گرفته و پرینتر را روشن کنید. پرینتر شروع به چاپ تنظیمات خود میکند. یکی از این تنظیمات Auto Tear Off است که در حالت معمولی مقدار آن OFF است و شما باید آنرا ON کنید. با دنبال کردن منوها ی چاپ شده این کار قابل انجام است. این همان چیزی است که باعث میشود کاغذ بعد از چاپ یک قبض به عقب برگردد و قبض بعدی را چاپ کند.

این آموزش حاصل چندین ماه وبگردی ، سئوال از خارجیهایی که اصلا از اینکه من ( یا بهتر بگویم کاربران من ) با چاپگر سوزنی کار میکنم میخندیدند و در نهایت استفاده از یک سایت چینی و هندی بود.
    امیدوارم مفید واقع شود.
    در آخر یک فرم که برای انجام سریعتر تنظیمات فوق الذکر بر روی گزارشات تهیه کرده ام را تقدیم میکنم.
    با سلام
    آقا هزاران بار درود بر شما
    مشكلم حل شد ...... سر درد گرفتم از بس با اين پرينتر سوزني چاپ مي كردم !! تا بالاخره مشكلم اينجا حل شد.
    خدا مشكلتونو حل كنه
    مرسي
    راستي نماز روزه ها هم قبول
    با تشكر برادر شما علي

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •