نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: آخرین وصیت یک برنامه نویس دلفی به کاربران دلفی.

آخرین وصیت یک برنامه نویس دلفی به کاربران دلفی.

سلام

کاربران دلفی عزیز.
    اعضای محترم سایر فورومها.
    خانمها.
    آقایان.

می خواهم وصیت کنم.(کوچکتر از آنم که نصیحت کنم).

چرا من قبل از اینکه وارد انجمن بشم می تونم سوالات شما رو پیش بینی کنم؟

بگذار بگم سوالات شما درباره چیه؟

1- DBISAM ساده ترین ابزار پایگاه داده تحت دلفی.
    2- qreport ابتدایی ترین ابزار گزارش گیری.
    3- پارادوکس بانک اطلاعاتی عصر سنگ کامپیوتری.

سه مورد بالا موارد اصلی بود. فرعیات رو هم می شه گفت:
    - قفل نویسی
    - نظرستجی در مورد انتخاب پایگاه داده برای پروژه های دانشجویی حضرات.

تمام سوالات فوق را می توان با کمی دقت در راهنمای دلفی یا راهنمای ابزار و یا حتی موضوعات پست شده قبلی جواب داد.

اصلا فلسفه ایجاد فوروم برای برنامه نویسی چیه؟

چرا کسی از سرویس نویسی وب نمی پرسه؟
    چرا کسی نمی یاد بگه آقای خجسته در مورد Threading ویندوز توضیح بدید لطفا؟
    چرا کسی نمی گه آقای کرامتی پروژه DXLIB (نوشتن Xtra برای دایرکتور از طریق دلفی) رو چطور مدیریت می کنید؟
    چرا کسی نمی گه دلفی کلینیک پروژه OpenSource دلفی وب اسکریپت رو در موردش توضیح بدید؟

دلمون خوش شده به وحید نصیری که انصافا داره آبروی برنامه نویسای سایت رو می خره.
    و دوست ارجمند و فرهیخته ام آقای Inprise که آتش اجاق سایت رو داره روشن نگه می داره.

دوستان

دنبال ماهی نباشید ماهیگیری یاد بگیرید.

جای پرسیدن این سوالات باحال (برای شما) :)

فقط دنبال حل مشکلات خودتون نباشید ما جمع شدیم تا کمک کنیم همه با هم بالا بریم.

زیاد حرف زدم.

من وصیتم رو کردم.

بازم می تونید به پرسیدن سوالات فرعی دلفی بپردازید ما هم جواب می دیم اما راضی نیستیم.

موفق باشید.

اگه بی ادبی کردم عفو کنید.

بازم می تونید به پرسیدن سوالات فرعی دلفی بپردازید ما هم جواب می دیم اما راضی نیستیم.
    نظرتون با جهتدهی این بخش به سمت تکنولوژی روز توسط اساتیدی مثل شما چیه؟
    مثلا شما یه بحث رو شروع کنید ما هم اول نیگا میکنیم تا یاد بگیریم بعد کم کم وارد بحث میشیم. :roll:

کاربر دائمی آواتار MOHSEN731
    محل زندگی
    Iran
    اگر پرسیده بشه آیا کسی هست که جواب بدهد من خودم در فروم قبلی برنامه نویس چند تا از این پروژه های خفن را اراپه دادم ولی کسی حتی یک پاسخ هم ننوشت چه برسد به بحث و بررسی اون . بعدا هم کسی که در سطح بالای برنامه نویسی کار کنه کمه و بقیه هم برای رفع مشکل حالا چه در پروژه یا روند کاری خود اشکالاتشون را مطرح میکنند پس بهترین کار برای شروع معرفی یک پروژه کاری مناسب می باشد . برای شروع من چند تا معرفی میکنم تا ببیینم چه میکنید :

نوشتن یک موتور بازی در دلفی 3d Game Engine
    مدیریت گرافیک سه بعدی Open Gl برای CNC Device
    نوشتن نرم افزار شاعر ( نرم افزاری که بتونه مثل سعدی و حافظ شعر بگه ) :shock: :shock: :shock:

در مورد آخری ببینم چه میکنی من خودم کمی روی آن کار کردم و جواب میده و لی هنوز خیلی مشکل داره
    --------------- :heart: قربون تموم دلفی کاران :heart: -----------------

شما یه بحث رو شروع کنید ما هم اول نیگا میکنیم تا یاد بگیریم بعد کم کم وارد بحث میشیم.
    موافقم اما تا چند وقت می شه به همکاری شما در این مباحث امیدوار بود؟

بهترین کار برای شروع معرفی یک پروژه کاری مناسب می باشد .
    پروژه کاری مشاهیر علمی رو تموم کنید پروژه جدید پیشکش.

آزموده را آزمودن خطاست.

نوشتن یک موتور بازی در دلفی 3d Game Engine
    به چه دردی می خوره؟
    کدوم آدم عاقلی میاد از من وشما موتور Game بخره؟

مدیریت گرافیک سه بعدی Open Gl برای CNC Device
    جز چند نفر برنامه نویس انگشت شمار که اونها هم سرشون خیلی شلوغه کسی تو این انجمن تو حد اینجور برنامه نویسی
    نیست.
    پس کاری رو شروع کنید که از آخرش سر در بیارید.

نوشتن نرم افزار شاعر ( نرم افزاری که بتونه مثل سعدی و حافظ شعر بگه )
    کی برای همچین چیزی پول می ده؟

دوست من شرط اول برای عملی شدن یک پروژه یا ایده داشتن یک بازار پویا است.

بر فرض اینکه شما یه همچین نرم افزاری رو نوشتید دو روزدیگه جلوی بازار رضا واست حراج می کنن دونه ای 500 تومن.

برای دوستان انجمن هنوز انجام کار تیمی بسیار زوده ( صد سال دیگه وقتش می رسه؟) :wink:
    فعلا فقط باید مطالعه کنند.

اما جهت دار مطالعه کنید.

کاربر دائمی
    100% باهات موافق هستم Clinic

فکر یه برنامه باشید که هیچ جور قدیمی نشه
    همیشه برای پشتیبانی از اون بشه پول گرفت (پوله درست و حسابی)
    البته فکرش رو من هم کردم
    بیشترین پولی که می تونیم از یه برنامه که می نویسیم در بیاریم چند تومنه
    اگه مشتری رو حسابی سرشو گول بمالیومو سرشو شیره بمالیم واسه یه برنامه حساب داری میشه 300 هزار گرفت
    اما
    این فکری که من دارم میشه 3 میلیارد گرفت اونا هم پول رو دو دستی تقدیم می کنند
    از خداشون هم هست که برنامه شون داره تحت ویندوز میشه
    البته این کار یه تیم درست وو حسابی می خواد
    که همشون وارد باشند (*که من نیستم*)
    اگه تیمش رو تونستیم جمع کنیم بهتون می گم چیه
    هر کی پایه هست پس یا علی
    گفتم که فقط بر وبچ پایه و وارد
    خودم هم پایه هستم اساسی فقط اساتید باید یه کم راهم بندازند
    خوب میریم سراغ پروژه
    دوتا کار می تونیم بکنیم
    یک برنامه می تونیم برای دانشگاه آزاد بنویسیم که همه دانشگاههای آزاد کشور بتونند از اون استفاده کنند چون اونا هنوز یک سیستم یک پارچه ندارند که همشون مثل هم از یه برنامه استفاده بکنند.
    دوم اگه یه کم تو مسائل اداره آموزش پرورش باشید این ادراه داره به مدارس کشور سیستم رایگان میده
    حالا یک سیستم از اون سیستم رایگاه ها برای امور اداری هست (مثل کارنامه و .....)
    برنامه ای که اونا استفاده می کنند اسمش دانا هست
    که یه شرکت این برنامه رو نوشته که با c هم نوشتند
    همه جور انعطاف پذیری رو داره .تا حالا هم این شرکت حدود 3 میلیارد تومن از آموزش پرورش گرفته که برنامه رو نوشته و داره پشتیبانی میکنه.فکر نمی کنید که دیگه داره زیادی شون میشه که این پول ها رو می گیرند و دیگه این برنامه داره قدیمی می شه هر روز خراب میشه و هزار تا مشکل دیگه داره که زود خراب میشه رو سیستم و اطلاعات به هم می خوره
    البته بعضی از مواقع
    حالا با کاری که این اداره داره می کنه که سیستم ها رو ارتقا می ده بهتر نیست که برنامه رو هم ارتقا بده
    ما هم برنامه رو ارتقا می دیم
    البته این فکر من هستش که یک گروه درست و حسابی این کار انجام بدهند
    Clinic عزیز دیگه این برنامه رو هم کسی رو به روی بازار رضا نمی تونه بفروشه 500 تومان
    حالا clinic اگه دلت می خواد بخند

فرمایشات دوستان متین

اما من وقتی پای خودم رو وسط یه برنامه می گذارم و به قول شما پا می شم که خیالم از اعضای تیمم راحت باشه.

بدونم که اونا همسطح من هستند و واقعا تو کارشون متخصصند.

علی جان پروژه دو میلیاردی که شما می فرمایید پروژه دانشجویی نیست که فوقش در صورت خراب شدن کار آخر ترم بری
    حذف کنی.

یک پروژه دو میلیاردی از نظر حقوقی نیاز به 4 میلیارد چک ضمانت داره .
    قرارداد رو آنچنان باهات سفت می بندند که نتونی یه دقیقه از وقتت رو هدر بدی.

دوستان هنوز روی خودشون کنترل ندارند و وظایفی رو که در مورد کار خودشون باید به انجام برسونند رو پشت گوش
    می اندازند اونوقت شما می فرمایید تیم؟

بهر حال بچه ها هنوز تازه کارند باید فعلا آموزش ببینند هنوز واسه کار دلفی زوده.

کاربر دائمی آواتار jirjirakk
    محل زندگی
    wwwroot
    کیلینیک جان پیشنهادات جالبی دادید
    اما میشه برای شروع بگین کی حاضره تو بخش دلفی شروع به این کار بکنه؟
    منظورم آموزش بعضی چیزا هستش که تا حالا به گوش من و بعضی از به های این جا اصلا نخورده

کاربر دائمی آواتار SReza1
    محل زندگی
    کنار تعدادی تراریوم و کاکتوس!
    سلام
    احمد آقا مطلب خیلی جالبیو عنوان کرده.ازش ممنونم که این نکاتو گفته. من یک توضیحات مختصریو عرض میکنم.
    به نظر من بعضی از سوالات رو با یک جستجوی ساده میشه به جوابش رسید.ولی بعضی سوالا جواب داده نشده حتی اگه خیلی هم ساده است به نظر من جواب داده بشه بهتره. هر چند که واقعا بعضی از سوالات واقعا دانشجوییه دانشجوییه!! حتی بعضی وقتها من دیدم که دقیقا عنوان پزوژه رو میآد عنوان میکنه و انتظار داره که راه حلشو دقیق براش بنویسیم. این طوری اصلا خوب نیست چون اصلا کسی که میخواد برنامه نویسی یاد بگیره این طوری سوال نمیکنه. لااقل یه مقداری پیش بره بعد اگه به مشکل برخورد کرد سوال کنه.
    من دو تا پیشنهاد دارم امیدوارم آقای کرامتی اونو ببینه
    اینکه سوالاته بچه‌ها رو دسته بندی کنه و دوم اینکه بخشی درست شه که مقالات جالبی در خصوص برنامه‌های معروفی که در حال حاضر در بازار است نقد شه.(البته در بخش امنیت یه مقدار این مطالب پرداخت میشه ولی هنوز جای رشد زیاد داره و میشه از تنوع بیشتری برخوردار شه و ...).
    خوب احمد جان. پیشنهاد میکنم به عنوان اولین شخص در خصوص پروژه‌ای که داری صحبت کنی و ما استفاده کنیم.
    واقعا دوستان برنامه نویسی مثل شما و دیگران برای ما مبتدیها غنیمتند.
    آقا مهدی یه کمی ما رو تحویل بگیر

کاربر دائمی آواتار MOHSEN731
    محل زندگی
    Iran
    ما نفهمیدیم آخرشه منظور شما چه نوع برنامه ای است اگه پروژه علمی می خواهی که من چند تا گفتم و اگه برنامه ای می خواهی که توش پول باشه که اصلا آخرین وصیت نمی خواد اگه به نیازهای اطرافیان خودت حتی اگه کوچک باشه توجه کنی می تونی اونا رو تبدیل به پول کنی کاری که من انجام دادم و با چند پروژه نرم افزاری یه چند میلیونی به جیب زدم .
    چشمانتون رو باز کنید (سنگ فرش خیابانها از طلاست )

موافقم اما تا چند وقت می شه به همکاری شما در این مباحث امیدوار بود؟
    مثه قسمتهای دیگه کسی که در زمینه ای تخصص لازم رو داره یه مبحث رو شروع میکنه و بر حسب علاقهء دیگر اعضا به ادامهءاون تصمیم میگیره و" میزان رای ملت است ":wink: نه امیدواری برای علاقه مندی یه شخص خاص.
    بهر حال اینجور از شواهد امر پیداست که شما خودتون رو برای متقاعد کردن دیگران مبنی بر اینکه "اینجور فعالیتها سرانجام نافرجامی داره و از این صحبتها......" آماده کردید و خواهش و تقاضا و گریه و زاری ماهم فایده ای نداره.... :roll:

به هر حال من به شخصه سعی میکنم از سواد و دانش شما و دیگر اساتید استفاده ی بیشتری ببرم .
    خودتون رو برای سوالات خفن آماده کنید :mrgreen:

بهر حال اینجور از شواهد امر پیداست که شما خودتون رو برای متقاعد کردن دیگران مبنی بر اینکه "اینجور فعالیتها سرانجام نافرجامی داره و از این صحبتها......" آماده کردید و خواهش و تقاضا و گریه و زاری ماهم فایده ای نداره....
    دوستان

من ار این وضع ناراحتم.

برای تغییرش هر کاری می کنم.

بسم اله....
    :)

Delphi-Clinic بفرما من به توصیه شما عمل کردم اما سرانجام هیچ :?
    یک سوال از اونایی که شما دوست دارید مطرح کردم اما .........

http://www.barnamenevis.org/viewtopic.php?t=7303[url]
    VIP=Very Important Person

جناب کلینیک ٬ ببخشید که من فضولی میکنم ولی شما اشتباه میکنی که این چنین فکر میکنی . :kiss:

من هم تا حدی با گلادیاتور جونم موافقم
    کلینیک جان شما اول مقاله هایی رو که گفته بودین تهیه کنین و واسه استفاده عموم بذارین بعد اون منابعی رو که گفته بودین معرفی کنین
    بقیه موارد بماند...

دوستان من هدفم کمک به شما است.

اما نمی شه هر مطلب الکی رو به اسم مقاله علمی به خورد مردم داد.

درسته؟

پس یه کم دیگه مهلت بدید.

بسم اله....
    :kiss:
    من که خیلی بی سوادم وگرنه حتما به دعوت ات لبیک میگفتم :roll:
    کارت درسته مومن :wink:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •